Problemy ze sprzętem (all questions and help)! old

Temat na forum 'Hyde Park' rozpoczęty przez Syrus, 23 Luty 2009.

  1. Sevard

    Sevard Guest

    Uruchom firefoxa w trybie awaryjnym (chodzi o tryb awaryjny przeglądarki, a nie systemu, coby nie było niedomówień). By to zrobić w pole wyszukiwania w menu Start wpisz
    Kod:
    firefox -safe-mode
    
    lub użyj skrótu Mozilla Firefox (tryb awaryjny), który masz w menu start.
    Jeśli w nim pójdzie, to coś jest nie tak z Twoim profilem, potem poszuka się co.
    Jeśli nie pójdzie, to spróbuj przeinstalować Flasha, tylko nie przez ponowną instalację, tylko tak jak należy. Czyli najpierw odinstaluj Flasha tak, jak masz to wyjaśnione tutaj. Następnie zresetuj komputer i zainstaluj Flasha na nowo.
     
  2. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    Niestety, dalej to samo, po deinstalacji Flasha również. Jedyna różnica w awaryjnym jest taka, że nie wywala samego FF jak na becie, a cały eksplorator jak na pozostałych przeglądarkach.
     
  3. Sevard

    Sevard Guest

    W takim razie możesz spróbować przeinstalować jeszcze Adobe Shockwave Player (o ile go masz), bo on też potrafi takie coś powodować. Jeśli i to nic nie da, to przeczyść tempy, w tym celu możesz użyć programu TFC.

    Nie używasz może jakichś wspomagaczy pobierania plików (Flash Get, Internet Download Manager, Download Accelerator Plus itp.)?

    Przy crashu explorera pojawia się jakiś komunikat? Jeśli tak, to jaki?
     
  4. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    Za każdym razem mam komunikat, ze przestał działać, szuka resetuje explorera.

    TFC nie pomógł, ale wywalił trochę śmieci, więc i tak dzięki.

    Tak, korzystam z IDMa na co dzień (ponad dwa lata), ale pierwszy raz mam takie problemy.
     
  5. Sevard

    Sevard Guest

    Nie wiem dokładnie o co chodzi, ale w internecie można znaleźć przypadki konfliktów na linii IDM - YT (np. tu). W takich przypadkach pomaga zazwyczaj aktualizacja IDM, więc jest możliwe, że Google coś zmieniało na serwerach YT i IDM się w tym nie odnajduje, i w efekcie powoduje crash. Sądzę, że warto to sprawdzić. Jeśli to nie to, to niestety będzie trzeba przejrzeć dzienniki błędów, ale mam nadzieję, że uda się tego uniknąć.
     
  6. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    Ogromne dzięki. Zainstalowałem najnowszy build, ale problem dalej się powtarzał, więc w opcjach IDM wyłączyłem sprzężenie go z przeglądarkami. Najwyżej będę musiał ręcznie wybierać, żeby dany odnośnik pobierał IDM, bo od tego mam osobną wtyczkę w FF.
     
  7. Sevard

    Sevard Guest

    Jak Ci się chce, to proponuję zgłosić błąd twórcom oprogramowania. Zawsze to większa szansa, że problem zostanie rozwiązany szybciej (trudno jest rozwiązać problem, o którym się nie wie).
    Nie wiem z jakiej wtyczki dokładnie korzystasz, ale dla Firefoxa istnieje wtyczka Flashgot, która posiada dosyć spore możliwości konfiguracji i znacząco ułatwia pracę z download managerami. Dla Chrome też jest plugin, który na coś takiego pozwala, choć ma mniejsze możliwości. Nazywało się to simple-get.
     
  8. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    Korzystam z firmowej wtyczki od IDM, a na Operze używam oGet. Tą co proponujesz też przetestuję. IDM bardzo lubię i nie chciałbym się z nim rozstawać. W każdym razie w życiu bym nie wpadł, że to on robi problemy, szczególnie, że chodziło tylko o głupiego jutuba.
     
  9. Ensis

    Ensis Ten, o Którym mówią Księgi

    Czym najlepiej przetestować sprawność dysku?
     
  10. Sevard

    Sevard Guest

    Zależy co rozumiesz przez sprawdzenie sprawności. Jeśli chcesz sprawdzić, czy wszystko z nim jest ok, to proponuję zacząć od sprawdzenia S.M.A.R.T. (klik) (możesz zamieścić odczyty na forum, to to sprawdzę). Warto też sprawdzić powierzchnię dysku programem MHDD (klik) (tu proponuję przeprowadzić tylko skanowanie powierzchni dysku, bo inne opcje mogą być destrukcyjne, wyniki to ta tabelka po prawej, tu również mogę się zająć interpretacją).
    Jeśli zaś chodzi o sprawdzenie ogólnej wydajności dysku, to proponuję użyć programów HD Tune (zakładka Benchmark, wystarczy wersja darmowa) lub HD Tach. Obydwa programy ruszają spod Windowsa. Tu też mogę pomóc z interpretacją wykresów.
     
  11. Peeguła

    Peeguła Ten, o Którym mówią Księgi

    Mam pewien problem odnośnie mojego komputera, a tak właściwiej karty graficznej.
    W każdej grze, która wymaga grafiki lepszej od EUIII i HoI2 po równo trzech minutach zaczyna zacinać, i to mocno. Zarówno karta, jak i wszystkie podzespoły w komputerze są bardzo dobrze chłodzone, a mimo to z karty graficznej czuć ciepło, i to dość mocne.
    Mój komputer to:
    procek 2,4 ghz
    ram 1,5 ghz
    karta graficzna GeForce 8600 gt 256 mb
    Proszę o szybką pomoc, o ile da się pomóc.
     
  12. Sevard

    Sevard Guest

    Być może z chłodzeniem karty jest coś nie tak. Sprawdź, czy wentylator pracuje poprawnie oraz czy w radiatorze nie zalega kurz. Jeśli nie, to proponuję przeprowadzić test GPU:OCCT w programie OCCT na ustawieniu Auto(1h). Jeśli coś będzie nie tak, to program przerwie test. Bez względu na to, czy test dojdzie do końca, to chciałbym zobaczyć wykresy, które zostaną wygenerowane po zakończeniu testu.
    Niestety, ale GeForce'y 8xxx dosyć często mają problemy z temperaturami.
     
  13. Peeguła

    Peeguła Ten, o Którym mówią Księgi

    Test zakończony. Bez żadnych errorów.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  14. Sevard

    Sevard Guest

    Temperatura karty graficznej wygląda nieźle (80 stopni dla kart graficznych to nie jest tragiczna temperatura, choć przydałoby się, żeby była ciut niższa). FPSy też w normie.
    To co mnie dziwi to temperatura procka, która przez cały test spada i to z dosyć wysokich pułapów. Jak sądzę to w chłodzeniu procesora może być problem. Przeprowadź jeszcze test CPU:OCCT. Tu jako wynik wystarczą wykresy przedstawiające temperaturę rdzeni. Jaki to dokładnie jest procek?
     
  15. Peeguła

    Peeguła Ten, o Którym mówią Księgi

    Procesor to AMD Athlon processor 64 3500+, jednordzeniowy.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Nie wiem, który przedstawia właściwą temperaturę, to wklejam wszystkie.
     
  16. Sevard

    Sevard Guest

    Ten pierwszy. Temperatura dosyć mocno skacze, ale chłodzenie jako tako wyrabia. Więc przyczyną nie jest przegrzewanie się karty, czy procka.
    Komputer górnolotny niestety nie jest, może więc jest za słaby do gier, w które próbujesz grać. Niestety, ale w obecnych czasach 1 rdzeń to już za mało do gier. GeForce 8600 GT również wybitną kartą nigdy nie był.
    Wcześniej wszystko działało w porządku? Jeśli tak, to sprawdź jeszcze, czy po wyłączeniu antywirusa jest to samo. Warto też poeksperymentować ze sterownikami do karty graficznej oraz zaktualizować sterowniki do płyty głównej.
    Jakie gry dokładnie przycinają? (podaj kilka tytułów)
    Możesz jeszcze zamieścić screen z zakładką Benchmark z HD Tune po przeprowadzeniu testu.
     
  17. Peeguła

    Peeguła Ten, o Którym mówią Księgi

    Wszystko ustało. Dokładnie obejrzałem komputer od wewnątrz - radiator procesora był praktyczne zamknięty kurzem i nie docierało do niego powietrze.
    Co do gier, to nie gram w praktycznie nic nowego - Far Cry to szczyt technologii, jaka zawitała na tym sprzęcie, a wcześniej działała bez problemu (ale ta gra to zuo - jest za trudna nawet na easy). W każdym razie dzięki za pomoc :)
     
  18. Raulek

    Raulek Guest

    Sam z ciekawości włączyłem test. Ku mojemu zdziwieniu wykrzaczyło już po 4 minutach. Komunikat: Procesor za gorący. Wszystkie 4 osiągnęły temperaturę 100 st. C. :/
     
  19. Sevard

    Sevard Guest

    Czyli coś jest nie tak z chłodzeniem procesora. Na początek sprawdź, czy wentylator na radiatorze procka działa jak należy. Ponadto sprawdź, czy radiator nie jest zapchany kurzem. Jeśli wszystko wygląda w porządku, to napisz jak masz chłodzoną obudowę. Niewykluczone jednak, że chłodzenie procesora jest źle zamontowane (albo samo chłodzenie jest niedociśnięte, albo pasta termoprzewodząca jest źle nałożona, lub się wypaliła).
    Jakie tak w ogóle masz zamontowane chłodzenie procesora?
     
  20. Raulek

    Raulek Guest

    Dziwna sprawa. Przy pierwszym teście wykrył wszystkie 4 procesory. Teraz jestem w trakcie drugiego i mimo 100% obciążenia i 5% overclockingu nie wykrył 2 pozostałych. Chłodzenie jest standardowe. Obudowa z jednym wentylatorem - wiem, do ****.

    EDIT: Radiator jest zakurzony, wydaje się też dobrze zamontowany. Pasta to dla mnie czarna magia, nie wiem jak to sprawdzić.
     
  21. Sevard

    Sevard Guest

    Pasty nie sprawdzaj na razie, bo zdjęcie chłodzenia procka oznacza, że będziesz ją musiał zmienić na nową. Skoro radiator jest zakurzony, to tu może być przyczyna. Wyczyść go i zobacz co będzie wtedy. Najlepiej przedmuchać żeberka radiatora sprężonym powietrzem, ale można się również pobawić pędzelkiem.
    Jaki to dokładnie procesor? I jaką masz płytę główną?
     
  22. Raulek

    Raulek Guest

    Procesor: Intel Core i5-760
    Płyta główna: ASUS P7H55-M LX
     
  23. Sevard

    Sevard Guest

    Zresetuj komputer i zobacz, czy jest to samo. Jeśli tak, to spróbuj w BIOSie wyłączyć Turbo Boost.
     
  24. Ensis

    Ensis Ten, o Którym mówią Księgi

    Mam taki sam problem jak FrogsterPL:
    Proszę o szybką pomoc bo obecna sytuacja jest bardzo irytująca.
     
  25. Szkubany

    Szkubany Aktywny User

    Szukam pilnej pomocy, nie chcą mi się włączać launchery, najpierw zobaczyłem do przy DH, i jeszcze przy jednej grze brata, launchery nie włączały się, myślałem że to od gier, ale dziś ściągłem sobie moda do CoH, i też launcher nie chciał się uruchomić. Tak to wygląda jak chce włączyć jakiegoś launchera do gry.
    http://imageshack.us/photo/my-images/803/beztytuudm.png/
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie