Wymagania i inne kwestie związane ze sprzętem

Temat na forum 'EU IV - Pomocy!' rozpoczęty przez xxx000, 7 Sierpień 2013.

  1. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    Wyciekami pamięci. Przypadłość znana u gier w fazie beta, rzadko kiedy zdarzająca się w finalnych grach. Ogólnie powinni to jak najszybciej naprawić, bo jest to bardzo duża wada w mechanice gry i rzeczywiście ona powinna powodować większość problemów z wydajnością oraz inne błędy.
     
  2. Konserw

    Konserw Ten, o Którym mówią Księgi

    Szczególnie od kilku lat kiedy developerzy mają do dyspozycji bardzo zaawansowane narzedzia do statycznej i dynamicznej analizy kodu. Szczerze powiedziawszy jestem w szoku że "na produkcji" w komercyjnym produkcie zdarzyło się coś takiego
     
  3. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Podepnę się pod temat:
    Dlaczego przy zapisywaniu gry europa zaczyna się mulić i muli tak przez 10 minut. Wychodzić trzeba przez menadżera zadań (zakończ proces). W folderze od sejwów pojawia się plik ważący 0 kB.
     
  4. Sakosa

    Sakosa User

    Jak ja mam 3 GB ramu a zalecane jest 2 GB, poza tym inne gry nawet takie bardziej wymagające chodzą mi bez większych problemów (GTA 4, Crysis 2) a tu takie coś by mi tak zamulało ? :/
     
  5. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    4GB to minimum przy Paradoxach do płynnej gry. Pomijam już kwestię procka, choć on jest tak samo ważny jak pamięć tutaj.

    A i "bardziej wymagająca gra" nie znajduje tutaj zastosowania, bo wymieniłeś tytuły, gdzie najważniejsza jest karta graficzna, nie procek chociażby. Inny typ gier, inne typy obliczeń po prostu.
     
  6. Asder

    Asder Nowy

    Nie wiem jak bardzo pomoże ten patch, ale polecam "4 gb patch" + Razer Game Booster. Choć to nie na dużo się zda jeśli macie słaby sprzęt.
     
  7. Mepho

    Mepho Aktywny User

    Zamiast szukać jakichś cudownych programów poprawiających działanie gry lepiej wziąć się za optymalizację kompa ;) reinstalka systemu, defragmentacja dysku, wyłączenie zbędnych procesów\usług, odkurzenie kompa (tak, kurz też potrafi wiele zmienić. Przegrzewający się sprzęt działa o wiele wolniej oraz istnieje ryzyko fizycznego uszkodzenia podzespołów). Do tego przeskanowanie całego dysku antywirusem, niektóre "świrki" potrafią okropnie zamulić kompa. Trzeba na to wszystko poświecić trochę czasu, ale gwarantuję - efekty będą co najmniej zadowalające.

    A tak na marginesie polecam świetny, darmowy programik do defragmentacji dysków - Defraggler. Trochę trwa, zanim uporządkuje wszystkie dane, ale za to wykonuje swoje zadanie bez zarzutów - w przeciwieństwie do tego Windowsowego defragmentatora :D
     
  8. maillo93

    maillo93 User

    podepne się :) czy dam rade odpalić EU4 z karta grafiki 512 mega?
     
  9. Stefanesko

    Stefanesko Nowy

    Karta karcie nie równa. Najlepiej spróbuj odpalić demo ;)
     
  10. Mepho

    Mepho Aktywny User

    Karta graficzna w grach Paradoxu w sumie ma najmniejsze znaczenie. Bardziej liczy się procek i RAM. Karta 512 bez najmniejszych problemów powinna więc obsłużyć EU4.
     
  11. Aleale2

    Aleale2 Ten, o Którym mówią Księgi

    A mi zamula gdzieś po dodatku 1.3.1. HoI 3 tak nie zamula jak to ciekawe.
     
  12. Kubacki99

    Kubacki99 Znany Wszystkim

    Czy na Win8 gra będzie chodzić?
    (Mam HoI3 i EU3 i działają)
     
  13. R3fr3Sh

    R3fr3Sh Znany Wszystkim

  14. Mikelson

    Mikelson Znany Wszystkim

    Karta graficzna się nie liczy ?

    Mam 8 GB ramu, Intel I5 3470, dysk SSD komputer rakieta :) Niestety nie kupiłem karty graficznej gdyż zintegrowana z procesorem HD4000 wystarcza na Skyrima, Wota, FM2014, BF3, HOI II, serie Total War itd. No i jak myślałem gry paradoxu. Dlatego wolałem wydać na procka i płyte główną z górnej półki, ram. Niestety EU IV trochę przycina przy przesuwaniu ekranu, pojawieniu się mapy... Optymalizacja pod względem grafiki nie jest dobra ale domniemam że to celowy zamiar twórców.

    Wgrałem jakieś spolszczenie odrazu po instalacji i niestety gra odrazu uruchomiła się spaprana. Tzn w rozdzielczości 320 - 200 ? Wyglądało komicznie. Zmieniłem w pliku settings na takie ustawienia :

    "force_pow2_textures=no
    language="l_polish"
    graphics=
    {
    size=
    {
    x=1680
    y=1050
    }

    min_gui=
    {
    x=1600
    y=1024
    }

    refreshRate=60
    fullScreen=yes
    borderless=no
    shadows=no
    shadowSize=2048
    multi_sampling=4
    anisotropic_filtering=0
    gamma=50.000000
    }
    sound_fx_volume=100.000000
    music_volume=100.000000
    scroll_speed=50.000000
    camera_rotation_speed=50.000000
    zoom_speed=50.000000
    mouse_speed=50.000000
    master_volume=100.000000
    ambient_volume=50.000000
    combat_sound_random=6
    mapRenderingOptions=
    {
    draw_terrain=yes
    draw_water=yes
    draw_borders=yes
    draw_trees=yes
    draw_rivers=yes
    draw_postfx=yes
    draw_sky=yes
    draw_bloom=yes
    draw_tooltips=yes
    draw_hires_terrain=no
    draw_citysprawl=yes
    draw_shadows=no
    draw_reflections=no
    draw_ambient_objects=yes
    draw_particles=yes
    moving_units=yes
    }
    camera_speed=50.000000
    camera_tilt=100.000000
    centered_zoom_in=yes
    lastplayer="Player"
    lasthost=""
    debug_saves=0
    autosave="YEARLY"
    autosave_tocloud=no
    difficulty="LUCK_NONE"
    outliner=
    {
    2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 19 20 }
    outliner_open=yes
    messagelist_open=yes
    windowmovetime=0.200000
    floating_chat_text=yes
    hints=yes
    custom_mapmodes=
    {
    0 1 4 3 2 5 }
    "

    Mam prośbę, może ktoś przesłać tutaj oryginalne ustawienia ? Jeśli gra tworzy je automatycznie w zależności od monitora to mam raczej standardowy monitor na rozdzielczość 1920x1080 w win.
     
  15. Aleale2

    Aleale2 Ten, o Którym mówią Księgi

    Witam.Mam taki sprzęt AMD Phenom (tm) II X4 B45 Procesor 3.10 GHz Pamieć 4096 MB RAM DDR 3 Karta Graficzna NVIDIA GeForce 9600 GT 512MB 256BIT DDR3

    Co by należało wymienić żeby gra szybciej chodziła
     
  16. Tulev

    Tulev Ten, o Którym mówią Księgi

    Najnowszego patcha :p
     
  17. Aleale2

    Aleale2 Ten, o Którym mówią Księgi

    Mam najnowszą wersje 1.12.2.Ale che kupić jakiś nowy sprzęt do kompa że lepiej po prostu chodziła.
     
  18. Tulev

    Tulev Ten, o Którym mówią Księgi

    Zapytałeś, co trzeba zmienić, to mówię, że patcha ;) Po ostatnim patchu wielu (w tym i mnie) drastycznie spadła płynność eu4.
     
  19. Aleale2

    Aleale2 Ten, o Którym mówią Księgi

    Mniejsza o patch.Myślisz że lepsza karta graficzna poprawiła by płynność gry ?.Ta moja jest do minimalnych wymagań.
     
  20. Legend

    Legend リヴェン

    Nie słuchaj Tuleva bo opowiada bzdury.
    Patrząc obiektywnie to Twój PC cały się nadaje do wymiany, ale jak wiadomo są to koszta. Jeżeli chcesz usprawnić działanie gry to najrozsądniejsze wyjście to dokupienie drugiej identycznej kości RAM + wymiana karty graficznej. Niestety o ile pamięć RAM powinna kosztować poniżej 150 zł to nowa karta graficzna, chociażby taki Sapphire R7 250X, 1 GB DDR5 to już ok. 400 zł. Wszystko zależy od Twojego budżetu.
     
  21. Aleale2

    Aleale2 Ten, o Którym mówią Księgi

    Niestety mam zajęte sloty ramu po 2 GB to musiałbym kupić 2 ramy po 4 GB co by kosztowało jakieś 400 złotych.I tak niewiem czy moja płyta główna jest na 8 GB ramu.Musze chyba kupić lepszą karte graficzną na PCI Express 2.0 Support.
     
  22. Legend

    Legend リヴェン

    Jeśli się nie mylę to Radeon o którym wspominałem ma wsteczną kompatybilność z PCI Express 2.0. Warto sprawdzić (telefon do producenta/sprzedawcy) bo to wg mnie obecnie jedna z najlepszych o ile nie najlepsza karta z tej półki cenowej. Możesz też zainwestować w kupno 2x4GB RAM - np. XyperX FURY DDR3 (ok. 250 zł), ale uważam, że więcej zyskasz na wymianie karty graficznej.
     
  23. Aleale2

    Aleale2 Ten, o Którym mówią Księgi

    Z tym Ramem mam 4 GB ale dostępny 3GB niewiem od czego to zależy.To pewnie bym miał niedostępne jakieś 5 GB.No nic pójde jutro do sklepu i się popytam.Dzięki.
     
  24. Legend

    Legend リヴェン

    Pewnie masz jeszcze starego Windowsa (XP), którego przestrzeń adresowa ma limit 4GB, ale obsługuje mniej, w okolicach 3GB właśnie.
     
  25. Aleale2

    Aleale2 Ten, o Którym mówią Księgi

    Nie,mam 32 bitowego Windowsa 7
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie