[EU4] Mini AAR corner - czym aktualnie pykasz?

Temat na forum 'EU IV - AAR-y' rozpoczęty przez Capricorn, 15 Sierpień 2013.

  1. Piterdaw

    Piterdaw Ten, o Którym mówią Księgi

    Ależ sam używam HIPa, ale takiego cuda jak pojawienie się Osmanów nie widziałem. Ba! W mojej rozgrywce opisanej w Kronice Białego Orła nawet Turcy się nie zespawnili i Basileus ma się całkiem dobrze (będę musiał wymyślić dla niego jakieś mechanizmy upadku przy konwersji na EU4). Podoba mi się bardzo forma zrobienia AARa w jednym dużym pdfie. Mam nadzieję że nie obraziłbyś się gdybym ściągnął ten pomysł i na koniec etapu CK2 wspomnianej Kroniki, machnął coś podobnego ze wszystkimi odcinkami w jednym pliku i dodatkowymi komentarzami?
     
  2. tjord

    tjord Nowy

    Będzie w następnej częsci, ale akurat w Azji nudy. Troche układ kolonialny inny, inna dynastia w chinach i szoguni w Japonii, czyli didaskalia. Nie musiałem się napracowac w tym regionie przy konwersji :)

    Z mojej strony, żadnych. Za dużo roboty.

    Ja jestem maniakiem "realizmu historycznego" w Paradoxach i naprwade ostro interweniowałem. Sam aranżowałem mariaże dziedziców i wybijałem Karolingów :)D) w CK2, zmuszałem AI do kolonizowania i ekspansji w EU4, itd. Trochę wysiłku to kosztuje, ale w rezultacie mam ładne granice i sesnowne układy zamiast burdelu totalnego.

    Jeden z kuzynow ostatniego władcy sultanatu Rum był wojowniczym młodziencem o imieniu Osman więc... historia pisze się sama (przy pomocy konsoli ;>)

    Pisz ile wlezie, im więcej AArów tym świat ciekawszy :)
     
  3. Piterdaw

    Piterdaw Ten, o Którym mówią Księgi

    Szkoda, że nie będzie po Polsku. Spróbuję rozdział po rozdziale pomęczyć się z angielską. A AAR już jest na naszym forum, w PDFie chciałbym zrobić tylko ładne podsumowanie, bo naprawdę świetnie to wygląda. Wracając do tematu historii to pod koniec zobaczyłem coś w rodzaju Napoleona, to się da zrobić konsolą? :D
     
  4. tjord

    tjord Nowy

    Piterdaw lubi to.
  5. filip133

    filip133 Ten, o Którym mówią Księgi

    Trochę z mojej aktualnej rozgrywki. Zacząłem państwem Bahamidzi w 1399 r. (na modzie Extended Timeline), na patchu 1.22.
    Niedawno skończyłem podbijać Widżajangar, a potem utworzyłem Hindustan
    [​IMG]
    Staram się sporo kolonizować, jak tutaj powyżej co nieco widać, mam kilka wysypek na Oceanie Indyjskim, poniżej inne regiony z koloniami
    [​IMG]
    Gram z losowym Nowym Światem
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    Sytuacja w Azji, Delhi i Beludżystan mnie trochę blokują teraz, ale są moimi wieloletnimi sojusznikami, to nie będę zrywał sojuszy i prowokował wojny z nimi, na wschód trochę się boję, bo Minga się boję, a co do zachodu to już dwa razy byłem na wojnie z Ottomanami, jako moimi rywalami :p
    [​IMG]
    A w Europie: Istnieje duże Mazowsze i duży Luksemburg :eek: Także się rozrosły Akwileja, Prowansja, Czechy czy Neapol. A Francja przez unię personalną wchłonęła Kastylię, która wcześniej podbijała sporo Maroka, utworzyły się Rosja i Skandynawia, Tunezja podbiła Mameluków
    [​IMG]
     
    sir Raleigh lubi to.
  6. Piterdaw

    Piterdaw Ten, o Którym mówią Księgi

    @tjord, dzieje się coś z HOIową częścią Twojej megakampanii? Mimo że po angielsku doczytałem do końca i dało mi to mnóstwo inspiracji ;)
     
  7. tjord

    tjord Nowy

    Ostatnio mam bardzo mało wolnego czasu, ale tak 1/4 jest już napisana.
     
  8. Piterdaw

    Piterdaw Ten, o Którym mówią Księgi

    Będę czekał, między wierszami wyczytałem że Dania będzie okupowana przez nazi-Francuzów i pewnie pójdzie potem desant z Ameryki. Za 3 odcinki w mojej Megakampanii rozpoczną się wojny napoleońskie i znajdziesz tam małe nawiązanie do swojego AARa ;)
     
  9. Piterdaw

    Piterdaw Ten, o Którym mówią Księgi

    @tjord, mógłbyś jeszcze powiedzieć czy używałeś jakiegoś moda w rozgrywce w Vic2?
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie