HoI3: Pytania o modowanie

Temat na forum 'HoI III - Pomocy!' rozpoczęty przez Dżemik, 10 Sierpień 2009.

  1. Wojak

    Wojak Znany Wszystkim

    Witam. Po długiej przerwie chciałem sobie zagrać w Hoi 3 na Black Ice MK VII 8.5 BETA.
    Niestety nie ma takiej opcji w moim przypadku i nie wiem dlaczego :( Mam wersje steam + dodatki.
    Na stronie paradoxu jest kilka metod instalacji tego moda, na początku wybrałem metodę automatyczną , wystarczy tylko wybrać folder z grą i wszystko się instaluje w odpowiednim miejscu.
    Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda ok ,niby mod jest prawidłowo zainstalowany, zaznaczam kwadracik z modem i uruchamiam grę ,tylko że zaraz po tym wywala mnie do pulpitu.
    W takim razie próbuję drugiej opcji, pobieram moda i tym razem podmieniam pliki ręcznie ,a więc w głównym folderze gry. A może trzeba je podmienić w folderze TFH...
    Czytałem też, że pomaga wyczyszczenie folderu cache ,tylko że tych folderów jest 3 chyba ( moje dokumenty ,główny folder i folder TFH) i też nie wiem który.
    Na stronie moda pisze, że trzeba posiadać grę z patchem 4.02 podcat TFX exe.
    Mam w tej wersji, po zakupie na steam, gra jest już z patchem 4.02. Mimo wszystko pobrałem patch podcat exe z paradoxu , tylko nie ma opcji żeby go zainstalować ,pojawia sie napis : Could not find ''Their Finest Hour'' installed
    Finalnie po podmienieniu plików w głównym folderze, już nie wywala do pulpitu zaraz przy uruchomieniu gry,ale dopiero po tym, jak wybiorę państwo którym chce grać.

    Jeżeli ktoś jest w stanie pomóc ,to bardzo bym prosił i z góry dziękuję !
     
  2. cobran

    cobran Ten, o Którym mówią Księgi

    To przez śmieszną instalację gry. Mianowicie w głównym folderze HoI'a instaluje się tylko podstawka, dopiero wśród plików podstawki trzeba znaleźć folder z odpowiednim dodatkiem gdzie będziesz miał pliki dodatku+ jego foldery w tym folder na mody ;)
    Mam nadzieję że pomogłem :)
     
  3. Wojak

    Wojak Znany Wszystkim

    Dzięki za podpowiedz. Czyli w folderze dodatku TFH wyszukuję folder mod i tam wklejam foldery i pliki moda i tyle ?
     
  4. cobran

    cobran Ten, o Którym mówią Księgi

  5. Wojak

    Wojak Znany Wszystkim

    Zrobiłem jak napisałeś i gra w ogóle nie widzi tego moda ,uruchamia się bez moda.
     
  6. cobran

    cobran Ten, o Którym mówią Księgi

    włączaj grę plikiem "Launcher.exe" który jest w głównym folderze gry (tym gdzie podstawka leży) tam powinien się pojawić wgrany mod do wyboru
     
  7. Wojak

    Wojak Znany Wszystkim

    Niestety nadal to samo. Uruchamiam przez Laucher exe i nie ma moda do wyboru w okienku ,a gra uruchamia się bez moda.
     
  8. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    Zmienialem system rzadow na monarchie konstytucyjna i wszystko bylo w porzadku. Ale teraz gdy grzebalem w prowincjach zauwazylem, ze nie mam nazwy panstwa na ekranie startowym gry. Co gorsze po kliknieciu na niego pisze ze mam nogovernment i brakuje ministrow. Ale sama gra sie odpala. Jak to naprawic? gdzie jest blad?

    PS: probujac naprawic sytuacje zmienilem system rzadow na ten z podstawki - ale nic to nie zmienilo. Oczywiscie cache itp wyczyszczone.
     
    Ostatnia edycja: 18 Luty 2017
  9. moskal

    moskal Опричник

    Strzelam - brak partii z ideologią, która akceptowałaby dany ustrój
     
  10. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    juz to przeszedlem, poprawilem i wszystko dzialalo. 2 dni bylo ok. Wpierw zauwazylem, ze przy wyborze panstwa do gry nie ma na mapie jego nazwy. Pozniej zniknely tez system rzadow i ministrowie. A dalej to juz w ogole bylo wesolo. W ostatniej wersji mod powodowal ze gra mi sie ladowala w zlej kolejnosci. Np 2gie z rzedu bylo sprawdzenie checksumy, a juz po wyborze panstwa wgrywal sie "patch". No i ikony single player, multi i inne byly na zlych miejscach. Single player zreszta w ogole nie bylo.

    Teraz odzyskuje mod od poczatku. Udalo mi sie doprowadzic do zaistnienia Monarchii Konstytucyjnej. Ale nadal nie ma ministrow mimo ze ideologia jest odpowiednia (specjalnie po to ustawilem paternal_autocrat)
     
  11. cobran

    cobran Ten, o Którym mówią Księgi

    @casanunda to chyba urok gier paradoxu, bo kiedyś gdy robiłem sobie moda do UE4 zmiany w jednym pliku źle się wczytywały i były błędy albo nic się nie wczytywało, a po przepisaniu wszystkiego (metodą ctrl+c ctrl+v) do nowego pliku wszystko śmigało cacy :p
     
  12. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    Oki. Stworzylem system rzadow. W sumie jest to monarchia konstytucyjna tylko, ze rzadzic moga inne partie. Wpisalem go w common/governments oraz ustawilem jako system rzadow w Polsce. Takze wpisalem go w pliku politics (localisation). Niestety po wyborze Polski gra zwiesza sie przy ladowaniu historii. Wywala wlasnie ten plik lokalizacji. Co jest nie tak?

    Kod:
    pol_constitutional_monarchy = {
    
       #acceptable ideologies
       
       paternal_autocrat = yes
       social_conservative = yes
       social_democrat = yes
       
       # positions changed by elections
       head_of_state = no
       head_of_government = yes
       foreign_minister = yes
       armament_minister = yes
       minister_of_security = yes
       minister_of_intelligence = yes
       chief_of_staff = yes
       chief_of_army = yes
       chief_of_navy = yes
       chief_of_air = yes
       
       election = yes
       duration = 72
    }
    
    csa_social_conservatism = {
    
       #acceptable ideologies
       
       paternal_autocrat = yes
       social_conservative = yes
       market_liberal = yes
       
       # positions changed by elections
       head_of_state = yes
       head_of_government = yes
       foreign_minister = yes
       armament_minister = yes
       minister_of_security = yes
       minister_of_intelligence = yes
       chief_of_staff = no
       chief_of_army = no
       chief_of_navy = no
       chief_of_air = no
       
       election = yes
       duration = 72
    }
    
    Kod:
    ##################################################;;;;;;;;;;;;;;x,,,,,,,,,,,,,,,,,,
    # Nowe;;;;;;;;;;;;;;x,,,,,,,,,,,,,,,,,,
    ##################################################;;;;;;;;;;;;;;x,,,,,,,,,,,,,,,,,,
    csa_social_conservatism;Social Conservatism;Conservatisme social;Sozialkonservatismus;;Conservadurismo social;;;;;;;;;x
    csa_social_conservatism_ruler;President;Président;Präsident;;Presidente;;;;;;;;;x
    pol_constitutional_monarchy;Monarchia Konstytucyjna;Monarchia Konstytucyjna;Monarchia Konstytucyjna;;Monarchia Konstytucyjna;;;;;;;;;x
    pol_constitutional_monarchy_ruler;Krol;Krol;Krol;;Krol;;;;;;;;;x
    
    
     
  13. thorfinn

    thorfinn Znany Wszystkim

    Cześć, mam problem z moim modem Polskiej Wojny Obronnej 1939 r. Mimo, że warunki zwycięstwa są zależne od tego kto posiada Warszawę to i tak w pewnym momencie wyskakuje komunikat o tym, że Niemcy wymusiły na mnie podbój ("enforced Conquer on us"). Okno z komunikatem jest opisane jako "wargoal is enforced on us". Ktoś ma jakiś pomysł jak temu zaradzić?

    Poniżej fragment Faction-aims.txt:

    Kod:
    ##############
    # Comintern
    ##############
    comintern = {
        CoCapture_Warsaw = {
            trigger = {
                1928 = {
                    controller = {
                        faction = SOV
                    }
                }
            }
            primary = yes
        }
    }
    
    ##############
    # ALLIES
    ##############
    allies = {
        AlHold_Warsaw = {
            trigger = {
                1928 = {
                    controller = {
                        faction = POL
                    }
                }
    date = 1939.10.30
            }
            primary = yes
        }
       
    }
    
    ##############
    # AXIS
    ##############
    axis = {
        AxCapture_Warsaw = {
            trigger = {
                1928 = {
                    controller = {
                        faction = GER
                    }
                }
            }
            primary = yes
        }
    }
     
  14. lysy

    lysy Panzer Legion

    Prawdopodobnie "winę" ponosi inna decyzja/event, która co prawda nie jest w twoim modzie ale znajduje się w twojej grze.
     
  15. thorfinn

    thorfinn Znany Wszystkim

    To raczej nie event czy decyzja, bo wywaliłem z gry wszystkie pliki z folderów i daj mam ten sam problem.
     
  16. thorfinn

    thorfinn Znany Wszystkim

    Problem poruszyłem też na Paradoxplazie i otrzymałem rozwiązanie. Problemem była wysoka przewaga Niemców w posiadanych VP. Zwiększenie wagi Warszawy o 100 VP sprawiło, że mogę dalej pracować nad AARem.
     
    Raf i lysy lubią to.
  17. Kolczak

    Kolczak Ten, o Którym mówią Księgi

    Widzę że pod HoI3 ciągle coś powstaje, zatem może komuś się udało zwiększyć ilość WJ w korpusach i armiach?
     
  18. lysy

    lysy Panzer Legion

    Ilość brygad w dywizji zmieniono w kilku modach ale limity dla sztabów są wszędzie takie same.
     
  19. Jakub0132

    Jakub0132 Nowy

    Cześć, mam następujące pytanie, chciał bym zmienić nazwy niektórych dostępnych (nie wiem do końca jak to nazwać) jednostek zmieniających się wraz z opracowywaniem nowych technologi. Znalazłem kilka plików z technologiami ale żadnego z nazwami tych modeli. Przykładowo (gram w Blackice) Polska po opracowaniu technologi umożliwiającej produkcje brygady pancernej na z początku nazwy oparte na historycznych planach (14 TP its) ale od poziomu 1942r. mają już tylko ruskie czołgi. Gdzie mogę to zmienić?
     
    signoralex84 lubi to.
  20. lysy

    lysy Panzer Legion

    Plik Models w katalogu Hearts of Iron III Collection\tfh\localisation.
    W przypadku modów trzeba szukać odpowiednich plików w katalogu localisation danego moda, np. w BICE pliki podobne do "BlackIce_Land_GER_SS". Jeśli mamy problem ze znalezieniem odpowiedniej frazy, używamy Notepad++ aby wyszukać konkretną nazwę w katalogu localisation, dzięki funkcji "szukanie w plikach" :)
     
    Ostatnia edycja: 4 Marzec 2018
  21. Kolczak

    Kolczak Ten, o Którym mówią Księgi

    Zauważyliście że w interfejsie komponowania dywizji w menu gdzie mamy zsumowane wartości wszystkich brygad nie są sumowane wartości przeciwpancerne? Umie ktoś coś na to poradzić?
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie