aar lol

Temat na forum 'FTG- AARy' rozpoczęty przez Parkstein, 22 Grudzień 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Parkstein

    Parkstein Guest

    HISZPANIA AAR


    styczeń 1572

    odcinek 1

    The weather can be unpredictable
    (pogoda potrafi być nieprzewidywalna)​

    Madryt, posiedzenie Rady Królewskiej (w spotkaniu uczesniczą m. in. kr. H. Filip II, ks. Juan de Austria oraz Filip, ks. d. Alba)

    Filip II: jak co miesiąc, spotykamy się na posiedzeniu Rady Królewskiej Królestwa Kastylii i Leonu, aby omówić najważniejsze sprawy państwowe Królestwa Kastylii i Leonu. Oczekuję od szanownych zgromadzonych jak najwierniejszego przedstawienia mi faktów, które wydarzyły się w naszym państwie w ostatnim miesiącu. Oczekiwałbym również odniesień postępu naszych operacji do innych operacji, które powzięte zostały w poprzednich miesiącach. Chciałbym jednocześnie powitać wybitnego wojskowego oraz dyplomatę, nową addycję do naszej Rady, księcia Juana de Austria.
    Juan de Austria: Dziękuję. Jak pan wie, sytuacja w Niderlandach jest wyjątkowo trudna. Z powodu rozległych buntów, spowodowanych niezadowoleniem ludności z naszej polityki gospodarczej oraz społecznej, zostaliśmy zepchnięci do defensywy w rejonie Cambrai. Nasz sztab przygotował już jednak plan obrony.

    [​IMG]

    Filip de Alba, duc Alba: Z całym szacunkiem dla mojego szanownego poprzednika, nie zgadzam się z jego planem obrony. Zaniedbuje on bardzo ważny strategicznie rejon Geldrii, kluczowy z punktu widzenia geopolityki. Ośmieliłem się przygotować wersję alternatywną.

    [​IMG]

    Filip II: Dziękuję panom za opinię. Dokonamy głębszej analizy na późniejszym spotkaniu.
    [/quote]

    to prawdziwy aar, a to jest prawdziwy prolog. pierwszy odcinek wkrótce!
     
  2. Parkstein

    Parkstein Guest

    odcinek 2​

    FADE IN: INT. PAŁAC W MADRYCIE

    JAVIER BARDEM grający FILIPA II oraz SCARLETT JOHANSSON grająca ANNĘ VON HABSBURG, ŻONĘ siedzą na KRZESŁACH. W pokoju jest jeszcze SARAH JESSICA PARKER grająca IGORA.

    JAVIER BARDEM
    Kochanie, jesteśmy tacy hiszpańscy. Spójrz, pijemy hiszpańskie wino, jemy hiszpańskie jedzenie i mamy typowo hiszpańskiego sługę Igora!

    SCARLETT JOHANSSON
    Ach, wiem! To pewnie dlatego, że jesteśmy w Hiszpanii! Igor, czy jesteśmy w Hiszpanii?

    SARAH JESSICA PARKER
    Tak, moja pani, jesteśmy w Hiszpanii.

    SCARLETT JOHANSSON
    Ach... więc to dlatego!

    JAVIER BARDEM
    Dobrze, teraz tylko musimy się odprężyć i zrelaksować.

    Do PAŁACU wtarga PENELOPE CRUZ.

    PENELOPE CRUZ
    Filipie! Jestem twoją kochanką!

    *DRAMATYCZNY MOTYW MUZYCZNY*

    SCARLETT JOHANSSON
    Co!? A ja ci wierzyłam! Nawet powierzyłam twojemu słudze podtrzymywanie moich piersi!

    SARAH JESSICA PARKER
    Już... nie mogę...

    JAVIER BARDEM
    Kochanie, wszystko wyjaśnię...

    SCARLETT JOHANSSON
    Niczego nie wyjaśnisz! Wyjeżdżam z Igorem!

    SARAH JESSICA PARKER zdezorientowany
    Ze mną?

    JAVIER BARDEM
    Ale kochanie, spójrz na to od innej strony! Ta kobieta nie może być moją kochanką! Ja... jestem gejem!

    *DRAMATYCZNY MOTYW MUZYCZNY*

    SCARLETT JOHANSSON
    Co!? Przez te wszystkie lata, kiedy byliśmy ze sobą, kiedy sypialiśmy ze sobą, ty byłeś gejem?

    JAVIER BARDEM
    Dokładnie...

    SCARLETT JOHANSSON
    Czemu nic mi nie powiedziałeś!?

    JAVIER BARDEM
    Było nam ze sobą tak dobrze, kochałem cię, myślałem, że gdybym ci powiedział, straciłbym cię na zawsze!

    SCARLETT JOHANSSON
    Nie mogę w to uwierzyć! Spałam z gejem, zadowalałam geja, przyjmowałam do siebie geja, całowałam się z gejem...

    JAVIER BARDEM
    ...kochanie, może skończ...

    SCARLETT JOHANSSON
    ...uprawiałam anal i oral z gejem, pozwoliłam gejowi dotykać moich...

    JAVIER BARDEM podbiega do niej i zakrywa jej usta
    Może to pominiemy?...

    SCARLETT JOHANSSON wyrywa się
    Nie mogę uwierzyć, że tak mnie zdradziłeś! Nadal nie mogę sobie tego wyobrazić!

    JAVIER BARDEM
    Myślisz, ze to dla mnie łatwe? Kiedy studiowałem w Heidelbergu, byłem śmiertelnie zakochany w pewnej dziewczynie... ale nie mogłem się z nią ożenić, bo byłem gejem!

    SARAH JESSICA PARKER
    Dobrze, to czas... może tego nie wiecie, ale tak naprawdę... jestem Elżbietą I, królową Anglii! Podsłuchałam wasze sekrety!

    *DRAMATYCZNY MOTYW MUZYCZNY*

    JAVIER BARDEM
    O mój Boże...

    SCARLETT JOHANSSON
    To Igor jest kobietą? To garbate, grube, obwisłe coś?

    JAVIER BARDEM
    Nie, po prostu Brytyjki tak wyglądają.

    SCARLETT JOHANSSON
    Łapać ją!

    SARAH JESSICA PARKER wymyka się wszystkim, kradnie SUPERTAJNE PLANY OBRONY W HOLANDII i ucieka.

    JAVIER BARDEM
    No i co my teraz zrobimy?

    SCARLETT JOHANSSON
    Bo ja wiem?

    ....

    POŁOWA FORUM
    eee, nie czaje... tu bylo cos zabawnego czy jak?

    ciąg dalszy tej przedziwnej sytuacji będzie następował
     
  3. Parkstein

    Parkstein Guest

    odcinek 3​

    FADE IN:
    INT. PAŁAC W MADRYCIE

    JAVIER BARDEM oraz SCARLETT JOHANSSON siedzą w pałacu, popijając HERBATĘ.

    SCARLETT JOHANSSON
    No i co teraz?

    JAVIER BARDEM
    To AAR humorystyczny... może by rzucić jakiś żart?

    PENÉLOPE CRUZ
    Ja żadnych nie znam.

    SCARLETT JOHANSSON
    A może taki... "Puk puk". "Kto tam?" "Jean-Claude Van Damme". "Nie znam, *********ć wszyscy czterej."

    JAVIER BARDEM
    To dopiero humor.

    SCARLETT JOHANSSON
    Czego chcesz, naszego przeciętnego czytelnika i tak rozbawi.

    Wbiega JEAN-CLAUDE VAN DAMME.

    JEAN-CLAUDE VAN DAMME
    Wszystko słyszałem, myślisz, że to było śmieszne?

    SCARLETT JOHANSSON
    Ja wcale tak nie myślę.

    JEAN-CLAUDE VAN DAMME
    Nieważne. Królu, mam okropne wiadomości. Jesteśmy w katastrofalnej sytuacji. Holendrzy okupują całą Północ...

    JAVIER BARDEM
    Przecież kazałem ci zabijać wszystkich buntowników! Ponoć jesteś mistrzem sztuk walki. Dlaczego tego nie pokazałeś?

    JEAN-CLAUDE VAN DAMME
    Próbowałem, ale... mogę zabić tylko jednego na raz, a ich było kilkadziesiąt tysięcy.

    JAVIER BARDEM
    Boże, czemu znowu ci zaufałem?... gdyby nie te problemy finansowe, sprowadziłbym Schwarzeneggera i zrobiłby wszystko, czego ty nie potrafiłeś. Przynosisz mi tylko rozczarowania, a twój sposób mówienia jest zdecydowanie zbyt dramatyczny.

    SCARLETT JOHANSSON kiwając głową
    To prawda, zdecydowanie zbyt dramatyczny.

    JEAN-CLAUDE VAN DAMME
    Ale...

    JAVIER BARDEM
    Zejdź mi z oczu, wracaj do sztabu i poradź sobie jakoś z tą sytuacją!

    JEAN-CLAUDE VAN DAMME wybiega.

    JAVIER BARDEM i SCARLETT JOHANSSON wracają do herbaty.


    ...​



    SCENA 2
    INT. SZTAB ARMII HISZPAŃSKIEJ W HOLANDII

    JEAN-CLAUDE VAN DAMME
    To koniec, zostały nam trzy większe miasta. Armia buntowników ma razem około 50 tysięcy, nasza armia poniżej 20. Buntownicy są zdeterminowani walczyć do ostatniej kropli krwi, podczas gdy my, szczerze mówiąc... nie bardzo. Ktoś ma jakieś pomysły?

    MICHAEL BAY
    MOŻEMY ZROBIĆ WYBUCH PO LEWEJ POTEM PO PRAWEJ POTEM FRONTALNY POTEM WYPUŚCIMY ROBOTA KTÓRY BĘDZIE MIAŁ CYCKI TO BĘDZIE BARDZO ZABAWNE HEHE A POTEM ZROBIMY JESZCZE KILKA WYBUCHÓW I WYSADZIMY ICH ARMIĘ W POWIETRZE

    JEAN-CLAUDE VAN DAMME
    Dobrze... jakieś inne pomysły?

    DAVID ZAYAS
    Moim zdaniem, powinniśmy przede wszystkim zrobić wszystko, aby powołać drugą armię. Nie możemy wygrać tej wojny z tak małą przewagą liczebną. Dzięki temu jedna armia będzie mogła ustanowić obronę najważniejszego punktu, czyli Flandrii, a druga będzie mogła bronić twierdz na tyłach.

    JEAN-CLAUDE VAN DAMME
    To świetny plan... jakie są twoje kwalifikacje?

    DAVID ZAYAS
    Z całym szacunkiem, grałem generała w "Niezniszczalnych".

    JEAN-CLAUDE VAN DAMME
    Hm, masz najwięcej doświadczenia z nas... rozpocznijmy więc ten plan.


    ...​


    TO BE CONTINUED

    (następny odcinek będzie już miał obrazki! i będzie znacznie dłuższy bo nie będę go pisał w wieczór wigilijny)
     
  4. Parkstein

    Parkstein Guest

    HISZPANIA AAR

    Odcinek 4

    Wojna i Niewinność

    UWAGA: W poniższym odcinku momenty Refleksji oraz Przesłania zostały pokolorowane na czerwono, aby Czytelnik mógł je łatwiej odebrać i docenić.

    ...​

    Generał Johann t'Serclaes de Tilly nie wiedział co robić. Wielu ludzi tego dnia zmarło w bitwie o Ojczyznę, co napawało go smutkiem, ale z drugiej strony wiedział, że były to śmierci konieczne. Generał Tilly przesunął więc swoją armię na wschód.

    [​IMG]

    Filip II był bardzo niepocieszony złym stanem wojny w Niderlandach. Opracował więc wraz ze swoimi generałami Operatia Mariposa (hiszp. Operacja Motyl). Plan ten polegał na obronie w Niderlandach. Opracował również, czym zaskoczył wszystkich swoich doradców, inny, równie przebiegły plan, nazwany kryptonimem Operatia Verde Glotón (Operacja Zielony Rosomak). Plan ten polegał na zduszeniu rebelii w Grenadzie.

    [​IMG]

    Dzięki sprytowi i geniuszowi politycznemu Filipa II, plan się powiódł. Ludzie byli bardzo zadowoleni, także dlatego, że ich państwo rosło w siłę. Wszyscy wiedzieli, że Hiszpania była coraz silniejsza i stała się wielką potęgą polityczną. Wszystko to zostało okupione wieloma stratami, z których naród często nie mógł się podnieść, ale teraz Hiszpania rzeczywiście miała status imperium. Filip II podjął więc decyzję o rozwoju gospodarczym.

    TO BE CONTINUED
     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie