AAR - Slovakia 1939

Temat na forum 'HoI II - AARy' rozpoczęty przez henrycool, 4 Czerwiec 2005.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. henrycool

    henrycool User

    AAR – Słowacją
    Poziom normal/normal
    Data od 15 marca 1939
    [​IMG]

    Po tym jak 15 marca Niemcy zaanektowały Czechosłowacje, biorąc jej zachodnie tereny, a Ruś przekazując Węgrom, Niemcy postanowili oswobodzić pozostałe tereny tworząc wolne państwo, Słowację. Była ona co prawda pod ścisłą opieką III Rzeszy, uważana nawet za swego rodzaju wasala Niemiec, jednak mieli oni własną politykę wewnętrzną i zagraniczną, przez co teoretycznie byli wolni.

    Jozef Tiso, objął państwo, można powiedzieć na skraju przepaści, w którym brakowało praktycznie wszystkiego oprócz energii którą za darmo przekazywała Rzesza, za co Słowacy byli im wdzięczni. Jednak energia to była jedna z wielu potrzeb, ponieważ wciąż brakowało surowców, przez co fabryki, których i tak było niewiele nie mogły pracować na maksymalnych obrotach. Jednak dowódca wojsk lądowych i jednocześnie będący feldmarszałkiem Ferdinand Catlos, obmyślił plan szybkiej inwazji na Węgry, zanim skończy się mała rezerwa zaopatrzenia dla wojska. Atak na Węgry mógłby zapewnić stabilność gospodarczą Słowaką, nie wiedzieli jednak co będą sądzić o tym pomyśle Niemcy którzy po ostatnich zdarzeniach utrzymywali z Węgrami dobre stosunki.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    18 Marca Catlos, wraz z Tiso spotkali się w Monachium z Niemieckim ministrem spraw zagranicznych Ribbentrobem. Opowiedzieli mu plan inwazji na Węgry i prosili o przemyślenie go dokładnie, ponieważ akceptacja tego planu mogłaby bardzo poprawić obecny stan gospodarki Słowackiej. Ribbentrob był zaskoczony takim planem Słowaków, jednak obiecał, że skonsultuje się jutro z Hitlerem.

    19 Marca do siedziby Jozefa Tiso przyszła depesza od samego Hitlera, w której zgadza się on na plan, jednak pod warunkiem, że część terenów Węgierskich trafi do III Rzeszy. Tiso nie sądził, że otrzyma zgodę Hitlera, oznajmił tę dobrą nowinę Catlosowi który także się ucieszył, z tak szybkiej i pozytywnej odpowiedzi Hitlera.

    Na zajutrz 21 Marca Catlos zaczął zbierać swoje wojsko z głębi kraju i z zagranicy, jeszcze po obronie kraju w lutym przed III Rzeszą. Niestety wiele dywizji było niepełnych i jeszcze niezbyt dobrze zorganizowanych, jednak trzeba było się spieszyć ponieważ zapasy ropy i zaopatrzenia dla wojska się kończyły w zastraszającym tempie.

    25 czerwca Armia zgrupowała się w jednym miejscu naliczono razem około 20 dywizji w tym kilka pancernych. Z kilku dywizji pancernych i kawalerii utworzono "II Slovensko Armada" do szybkich kontrataków. Na posiedzeniu powiedziano generałom, jakie są ich zadania po czym odesłano. Jak się później okazało na czele "II Slovensko Armada" stanął niezastąpiony Feldmarszałek Catlos, który jednocześnie zarządzał całą akcją inwazji na Węgry.

    [​IMG]

    4 lipca Wojska Słowackie ustawiły się na granicach z Węgrami tworząc potężną linię frontu, która nie maiła prawa zostać przerwana przez Węgrów. Natomiast Hitler ustawił na swojej granicy z Węgrami 3 dywizje pancerne. Byliśmy już gotowi do ataku, Węgrzy chyba nic nie przeczuwali, myśleli, że Słowacja jest zbyt słaba by atakować, my jednak posiadaliśmy potężną armię, lecz nasza gospodarka w zastraszającym tempie upadała. Tegoż samego dnia wypowiedzieliśmy Węgrom wojnę, byli kompletnie zaskoczeni. Bez większego oporu spotkaliśmy się w atakowanej wraz z Rzeszą prowincji Gyor, to samo nas spotkało w Miskolcach, jednak niemal połowa armii Węgierski, pilnowała Budapesztu, po dłuższych walkach mieliśmy niewielką przewagę jednak odrośliśmy coraz większe straty, a nie było nas stać na uzupełnienia, lecz wspomogła nas nasza armia z Miskolc dzięki czemu szybko szala zwycięstwa przechyliła się na naszą stronę. Niedawno sformowana przez Catlos jego "II Slovensko Armada" ruszyła na przebój poprzez Miskolce, Szeged, aż do Pecs, gdzie dopiero w tej ostatniej prowincji napotkała nieznaczny opór ze strony sił Węgierskich. Zaś część armii z Kosic zajęła Debrecen, a druga część Presov. Po czym mieliśmy zajęte już wszystkie prowincje.

    11 Lipca Już po zdobyciu wszystkich prowincji Węgierskich z pomocą Rzeszy, tryumfalnie w Budapeszcie Jozef Tiso ogłosił dołączenie do Słowacji wszystkich terenów Węgierskich oprócz prowincji Gyor, która trafiła zgodnie z umową do III Rzeszy. Jozef Tiso w swoim oficjalnym przemówieniu zaznaczał, że to wszystko dzięki wspaniałemu Ferdinadowi Catlosowi.

    [​IMG]

    19 Lipca Po dokładnych analizach nowych terenów przyłączonych do Słowacji, okazało się, że nie jest tak wspaniale jak zapowiadał Catlos. Pomimo tego iż niemal dwukrotnie przybyło fabryk to nadal traciliśmy surowce, lecz fabryki pracowały na maksymalnych obrotach dzięki przejęciu magazynów Węgierskich jednak tak nie mogło zostać ponieważ za niecały rok okazałoby się że znów brakuje surowców. Tego samego dnia zwołaliśmy na naradę wszystkich ministrów, wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że trzeba szybko coś z tym zrobić. Catlos już zaczął obmyślać swoje krwawe plany, o których zamierzał opowiedzieć jeszcze podczas dzisiejszego posiedzenia...


    To mój pierwszy AAR i nie wiedziałem dokładnie jak go napisać i w ogóle nie mam jakiś specjalnych zdolności do pisania takich rzeczy, w dodatku się spieszyłem. Piszcie co źle zrobiłem to w następnej części poprawie, no chyba że nikt tego nie będzie chciał czytać :p
     
  2. henrycool

    henrycool User

    No to kolejna część AAR'u
    Dzisiaj napisałem dwie w części, jutro będzie jedna, a potem to chba dopiero w piątek, albo sobotę. Znowu robiłem na szybko więc nie wiem czy nie zrobiłem jakiegoś dziwacznego błędu. Więc czytajcie i krytykujcie ile wlezie:wink:

    19 Lipca Podczas specjalnego posiedzenia ministrów, na którym próbowano znaleźć wyjście z wciąż trudnej sytuacji gospodarki krajowej, spowodowanej głównie brakiem surowców. Podczas całego spotkania minister wojsk lądowych był jakby nieobecny, bardzo zamyślony. Gdy posiedzenie zbliżało się ku końcowi Catlos nagle oznajmił, że ma świetny plan. Po chwili oznajmił, że dzięki niemu Słowacja będzie królować na Bałkanach. Było to plan zagłady Jugosławii, Bułgarii, Rumunii i Grecji, jak powiedział te tereny Słowacja zajmie w około rok. A pierwsza na rzeź ma iść Jugosławia. W tym czasie w Budapeszcie był Hitler, który chciał pogratulować nam zwycięstwa. Catlos nie zamierzał czekać z podbojami, stwierdził, że teraz jest odpowiednia chwila, aby oznajmić o planach Niemcom. Jozef Tiso nie był pewien, czy prosić teraz Hitlera o pozwolenie, jednak Catlos był uparty. Hitler nie był specjalnie zadowolony z tego planu, bał się, że Słowacja zbyt bardzo urośnie w siłę i się sprzeciwi Rzeszy. Po dłuższych negocjacjach zgodził się, pod warunkiem, że Rzesza zajmie całą zachodnią część, a Słowacja wschodnią Jugosławii. Catlos nie wyszedł specjalnie zadowolony, liczył na więcej, lecz to Hitler dyktuje warunki, ponieważ on jest o wiele potężniejszy i gdyby tylko chciał to by nas zmiażdżył. Tiso, wyszedł w zupełnie innym humorze, cieszył się, że jego armia nie będzie narażona na duże straty ponieważ od zachodu atakować będą Niemcy.

    Jeszcze 19 Lipca późnym wieczorem Słowacja wypowiedziała wojnę Jugosławii. Słowacja szybko zaatakowała Osijek, Novi Sad i Zronajnin, natomiast wojska Rzeszy mocnym uderzeniem poszli na Ljubljane, Maribor i Bjelovar. Po pierwszym uderzeniu już się okazało, że armia Jugosłowiańska jest źle wyposażona i słabo zorganizowana. Łatwo oddała swoje prowincje, wycofując się praktycznie bez walki, co zachęciło jeszcze wrogą armię do ataków. Armia Słowaków jak i Niemców chciała szybko zwyciężyć więc bez większego odpoczynku armie obu krajów ruszyły dalej na południe.

    24 Sierpnia W życie wszedł pakt Ribbentrob - Molotov, podpisany między Niemcami, a Rosją. Francja i Anglia w obawie przed atakiem państw osi rozpoczęły przygotowania do wojny.
    Na froncie w Jugosławii natomiast podbiliśmy kolejne prowincje, wciąż nie napotykając większych ilości wojsk nieprzyjaciela. Nawet w świeżo zajętym Belgradzie nie napotkaliśmy oszałamiającej liczby wojsk Jugosławii.

    2 Września Niemcy zajęły już zachodnie prowincje, które według umowy mieli zabrać i rzeczywiście ostatnie wojsko postało w prowincji Mostar, jednocześnie zostawiając nam sąsiednie Sarajevo i całą resztę Jugosławii. Nam natomiast zostały już tylko tereny przy granicy Jugosławii z Grecją. Catlos rozkazał 5 dywizją atakować Skopje i jednocześnie 4 dywizją iść na Strip.

    7 Września
    Zajęliśmy Strip do aneksji pozostała nam ostatnia prowincja. Jak się okazało wszystkie strzępy wojsk Jugosławii czekały na nasz atak w Skopje. Co chwile jakiś podłamany dywizjon piechoty stawał na drodze naszym żołnierzom, jak się okazało Jugosławia będzie broniona tak długo aż nie rozbijemy im całej armii. 5 dywizji z Pristina nie dawało sobie rady więc Catlos rozkazał 4 dywizją stacjonującym w Strip wspomagać atak.

    11 Września Po kilku dniach walk o Skopje w końcu wygraliśmy, zdobyliśmy ostatnią prowincję i mogliśmy oficjalnie uznać Jugosławie jako kraj pokonany i dołączyć jej terytorium do Słowacji. Słowacy znów świętowali i uważali, że jest to powód do dumy. Gdy byli wspólnotą z Czechami czuli się dyskryminowani, teraz czują, że mogą nareszcie pokazać jacy są waleczni i na co ich stać!

    13 Września Jak się okazało podbój Jugosławii to był strzał w dziesiątkę. Nie odnieśliśmy wielu strat, a zyskaliśmy bardzo dużo. Najprawdopodobniej nasze problemy z surowcami to już przeszłość. Brakowało nam trochę ropy, ale minister spraw zagranicznych Durcansky podpisał umowę handlową z Włochami, którzy byli teraz naszymi sąsiadami. Na mocy tej umowy otrzymujemy ropę w zamian za zaopatrzenia dla wojska którego produkujemy nadwyżkę. Daliśmy także więcej funduszy na dobra konsumpcyjne, dzięki czemu społeczeństwo jest pozytywniej nastawione na naszą politykę podbojów. Starczyło nam także funduszy na prowadzenie badań, zespół C-K-D rozpoczął opracowywanie nowego wyposażenia dla piechoty lądowej, zespół ma ułatwione zadanie ponieważ Niemcy przekazali nam plany konstrukcyjne.


    15 Września Niestety na podbitych ziemiach wykryto bardzo wysoką działalność partyzantów, przez co całe wojsko zostało posłane na służbę przeciw partyzancką, co ma na celu ustabilizowanie sytuacji na nowo podbitych terenach.

    9 Października Kolejne cięcia funduszu przeznaczonego na zaopatrzenie dla wojsk lądowych, na rzecz modernizacji naszego wojska. Głowa państwa Jozef Tiso na kolejnym specjalnym posiedzeniu ministrów oznajmił, że razem z Ferdinandem Catlosem postanowili opóźnić następny atak na kraje bałkańskie do czasu polepszenia się warunków atmosferycznych. Stwierdzili, że wojna zimą może zbytnio wyniszczyć wojsko przez co bylibyśmy łatwym celem dla innych narodów. Także ważne jest to, że tym razem prawdopodobnie nie otrzymamy pomocy od Niemiec, ponieważ nie mają oni już dostępu do pozostałych krajów bałkańskich.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  3. henrycool

    henrycool User

    Jak obiecałem tak jest kolejna część mojego AAR'a pokazującego co można zdzaiałać malutką Słowacją :lol: Następna część będzie pewnie dopiero w piątek.

    27\28 Listopada W nocy z 27 na 28 listopada Słowacja niespodziewanie wypowiedziała wojnę Bułgarii, która była pewna, że wciąż walczymy z rosnącą w siłę partyzantką.

    [​IMG]

    28 Listopada Nad ranem nadeszła do nas porażająca wiadomość Sowieci wypowiedzieli wojnę naszym sojusznikom, Portugalii, od teraz będziemy musieli mieć się na baczności przed sowietami, na szczęście nie mają oni do nas bezpośredniego dostępu.

    [​IMG]

    12 Grudnia Ferdinand Catlos w swoim planie inwazji na Bułgarię podzielił ją na trzy pasy terenów, pierwszy duży, drugi średni i najmniejszy trzeci. Dziś jak się okazało nasze wojska zajęły pierwszy z nich tzw pas wschodni, w skład którego wchodzi Vraca, Sofia i Gorna Dzhumaya, na szczęście nie odnieśliśmy wielkich strat.

    [​IMG]

    16 Grudnia Tego dnia dotarła do nas wspaniała wiadomość po długich badaniach nad sprzętem wreszcie wynaleziono, nowe podstawowe wyposażenie dla naszych wojsk lądowych. Dzięki temu odkryciu będziemy mogli zmodernizować swoje dywizję i będą one skuteczniejsze w walce z naszymi wrogami.

    24 Grudnia
    Znów dobra wiadomość nasze wojsk po raz kolejny zwyciężyły w walce z Bułgarami, zdobywając drugi pas terenów, dzięki temu należy do nas Pleven i Plovdiv. Tym razem już napotkaliśmy większy opór, z którym sobie świetnie poradziliśmy, jak się okazało bardzo przydatne były nasze dywizje górskie.

    1 Stycznia Jak się okazało przybyło nam zespołów badawczych i dzięki rosnącej w sile gospodarce możemy opracowywać dwie technologie na raz, co będzie bardzo przydatne w dalszym rozwoju naszego państwa. Nasze zespoły zaczęły opracowywać, technologię ulepszonej rafinacji ropy i doktrynę zmasowanego ataku sił lądowych.

    25 Stycznia Po długim zbieraniu sił na decydujący atak i posiłkach z dalszych prowincji, postanowiliśmy w końcu zaatakować ostatni pas terenów w którym głównym celem było zajęcie Varnej. Walki nie trwały długo po niespełna 3 godzinach wojska Bułgarii skapitulowały. Jednak nie był to dzień świętowania wśród wojska i radości, jak to bywało wcześniej. Catlos dowodzący jednostkami pancernymi i kawalerią, poszedł jak zwykle po bitwie sprawdzić straty i zobaczył postrzępione dywizje Słowacji, których żołnierze nie wytrzymali skrajnie niskich temperatur. Wojsko było bardzo słabe, a wielu żołnierzy schorowanych.

    [​IMG]

    30 Stycznia Dopiero dziś nasza głowa państwa oficjalnie ogłosiła dołączenie terenów Bułgarii do naszego coraz to większego państwa, które zaczyna pokazywać swoją dominacje na Bałkanach. Jozef Tiso pogratulował Catlosowi, wspaniałego prowadzenia wojsk i kolejnego zwycięstwa, jednak on ciągle w pamięci miał swoje postrzępione dywizje piechoty lądowej.

    13 Luty Podpisaliśmy drobną umowę handlową z Syjamem.

    13 Marca Dziś postanowiliśmy zacząć przygotowania do kolejnej wojny, naszą ofiarą zgodnie z planem Catlosa ma być Rumunia i ich cenna ropa, jakże nam w tej chwili potrzebna. Już zaczęliśmy rozstawianie wojsk i tworzenie linii frontu. Mamy zamiar skierować główne uderzenie od południa, a od zachodu pilnować tylko terenów i ostatecznie wspomagać resztę wojska w ataku. Tym razem nie zostawiamy wojska w głębi kraju, ponieważ według naszego wywiadu ich wojsko ma nieznaczną przewagę liczebną. Jednak Catlos był na to przygotowany i opracował świetną taktykę ataku, "dzięki czemu nie dość, że pewnie zwyciężymy to nie odniesiemy dużych strat" - zapewniał Catlos. W swojej taktyce uwzględnił także, pokój z Rumunami abyśmy nie mieli bezpośredniego dostępu do Sowietów.

    [​IMG]

    3 Kwietnia To był zaskakujący dzień, właśnie gdy Jozef Tiso chciał oficjalnie wypowiedzieć wojnę Rumunii, lecz dotarła do niego depesza od Hitlera w której pisał o tym, że Francja wypowiedziała im wojnę. Więc mamy wojnę z aliantami, do których należy polska nasz bezpośredni sąsiad i jednocześnie wróg. Catlos stwierdził, że Rumunia może poczekać, ale trzeba szybko bronić naszej nie obstawionej granicy północnej. Polacy wykorzystali to i zajęli nam nasze rdzenne tereny Prsova...
     
  4. henrycool

    henrycool User

    18 Kwietnia Ferdinand Catlos rozkazał niemal całe wojsko wysłać na granicę z Polską, bronić naszych rdzennych terenów. Dzisiaj nasze wojsko dotarło pod granicę i bezpośrednio rozpoczęło atak na obleganą prowincję Prsov. Polacy dość szybko zrezygnowali z walki i poszli bronić własnych terenów, przed Rzeszą która zaczęła wchodzić w głąb kraju.

    [​IMG]

    24 Kwietnia
    Dziś był zaskakujący dzień w Azji. Walczące na wielu frontach nacjonalistyczne Chiny zaanektowały komunistyczne Chiny, co było sporą niespodzianką, tym bardziej, że Japończycy zajęli im już połowę kraju.

    29 Kwietnia
    Nasze wojska już odpoczęły, a Niemcy przejmowali kolejne tereny Polskie, Catlos wyczuł swoją szansę i postanowił zaatakować w prowincję Stryj, było to w pełni bezpieczne ponieważ były tam tylko 3 dywizje, Kraków został zajęty przez armię III Rzeszy. Jak zwykle Catlos podjął słuszną decyzję, nasze wojska łatwo uporały się ze zmęczonym ciągłymi walkami wojskiem polskim w prowincji Stryj. Zaraz po zajęciu tej prowincji dotarła do nas wiadomość, że został popisany pakt Ribbentrop-Molotov, w skutek czego Sowieci otrzymali tereny wschodniej Polski. Dla nas nie była to dobra wiadomość, jesteśmy w stanie wojny z Rosją, a od tego czasu bezpośrednio z nimi graniczymy.

    4 Maja Niemcy dokonali aneksji Polski, dzięki czemu otrzymaliśmy wywalczoną przez nas prowincję Stryj. Jednak teraz trzeba będzie opracować strategię obrony przed Sowietami, z tego powodu Hitler zaprosił Jozefa Tiso, oraz głowy pozostałych państw sojuszniczych, na pilne zebranie na którym omawiana zostanie taktyka walki z Kominternem, jak i z aliantami. Nas interesowała raczej taktyka obrony przed Sowietami, z którymi dzielimy granicę. Hitler powiedział, że nie zamierza się bronić, ponieważ bronią się tylko słabi, a jak powiedział państwa osi są silne. Nie dopuszczał do siebie wiadomości o tym, abyśmy się bronili, dał także jasno do zrozumienia, że jeżeli Słowacja nie pomoże Rzeszy w ataku na Komintern, umowy handlowe dające darmową energię zostaną zerwane razem z naszym sojuszem. Tiso nawet nie próbował się licytować, z rozwścieczonym Hitlerem.

    [​IMG]

    20 maja Zgodnie z obietnicą postanowiliśmy zaatakować Sowietów, nadarzyła się do tego okazja, gdy Niemcy długo walczyli o Stanislawow, po czym się wycofali, aby nie odnieść zbyt dużych strat. Nasz wypoczęte dywizje zaatakowały zdezorganizowanych Sowietów, którzy po kilku godzinach skapitulowali. Jednak co chwile na drodze napotykaliśmy kolejne dywizję, które nas nieznacznie osłabiały. Jednak wieczorem dotarliśmy na tereny Stanislawowa.

    23 Maja Zostaliśmy dziś zaatakowani w Stanislawowie przez Sowietów, posiadających 30 świeżych dywizji piechoty. Nasze wymęczone wojsko szybko się poddało i wycofało się z powrotem do prowincji Stryj. Podczas bitwy odnieśliśmy spore straty, wiele dywizji ma teraz niepełne składy.

    18 Czerwca Nasza armia dowodzona przez Catlosa postanowiła zaatakować 10 dywizji stacjonujących w Stanislawowie i po raz kolejny go zająć. Wojska Słowacji były już dobrze zorganizowane i co niektóre miały pouzupełniane składy.

    22 Czerwca Catlos po raz kolejny wraz ze swoją potężną armią zdobył Stanislawow, nasza armia tym razem nie odniosła wielkich strat. Niemcy tymczasem zdobyli wszystkie tereny byłej Polski, które dostała Rosja dzięki paktowi Ribbentrop-Molotov.


    2 Lipca Nasz zespół badawczy C-K-D wynalazł sposób na zaawansowaną rafinację ropy, dzięki temu nasze państwo może sporo zyskać.

    15 Lipca Dzielna armia Słowacka pod dowództwem Catlosa, rozpoczęła atak na Mogilev Podolski, bitwę powinniśmy wygrać bez większych problemów, ponieważ stacjonujące tam wojska Sowieckie są postrzępione przez wojska III Rzeszy.

    20 Lipca Dzisiejszego ranka zdobyliśmy już Mogilev Podolski, Catlos żądny terytorium, ma zamiar dalej atakować Rosję i zapędzić się jeszcze bardziej w głąb kraju.

    [​IMG]

    21 Lipca Bez wahania nasza zwycięska armia śmiało poszła do ataku na Vinniste, wyszliśmy z tej bitwy zwycięsko i dołączyliśmy do listy obleganych przez nas prowincji Vinnistę. Catlos jak zapowiedział nie zamierza jeszcze złożyć broni i na tym poprzestać, ma on w zamiarach podbić jeszcze kilkanaście prowincji narodowych Rosji, jednak mało kto w to wierzy. Większość Słowaków uważa, że te zapowiedzi Catlosa to przesada i powinien pilnować swoich dotychczasowych zdobyczy terytorialnych.

    [​IMG]

    [​IMG]

    A jak się domyślacie, czy to przesada dowiecie się w następnym AARrze (ja się dowiem trochę wcześniej, ale jeszcze dalej nie grałem).
     
  5. henrycool

    henrycool User

    O jest już kolejna część AAR'a może późno, ale jeszcze dzisiaj zdążyłem (w co wątpiłem).

    29 Lipca W tajemnicy przed Hitlerem minister spraw zagranicznych Durcansky zaoferował Sowietom pokój w zamian Słowacja maiłaby otrzymać zdobyte dotychczas przez siebie prowincje, niestety Sowieci nam odmówili co było do przewidzenia.

    9 Sierpnia Atak na Blate i natychmiastowe zdobycie. Wieczorem nasza dzielna armia Słowacka postanowiła jeszcze zaatakować Odesse

    14 Sierpnia Wojska Słowackie zdobyły Odessę z niewielką pomocą armii Niemieckiej. Catlos głodny sukcesów sprawdził stan swojej armii i postanowił jeszcze dziś zaatakować Sowietów na terenach Kherson.

    19 Sierpnia nasza armia w szybkim tempie zajmuje kolejne prowincje Sowietów, dnia dzisiejszego zdobyliśmy Kherson, zaraz po tym postanowiliśmy przesunąć nasze wojska do Dnepropetrovska, który jest bardzo bogaty w prowincje. Mieliśmy zamiar zdobyć także Krivoy Rog, Zaporoznhye i Stalino, jednak te prowincje zarezerwowane były dla III Rzeszy.

    22 Sierpnia Nasza armia dotarła już do Dnepropetrovska, bez najmniejszych problemów na drodze.

    23 Sierpnia Po bardzo krótkim odpoczynku część naszej armii z Kherson zaatakowała jedną dywizję stacjonującą w Perekop.

    [​IMG]

    27 Sierpnia Zwycięskie wojsk Słowacji po raz kolejny ruszyły do ataku, tym razem naszym celem był Melitopol, którego broniło pięć dywizji piechoty. Dobra wiadomość dotarła do nas z Perekop, w której było napisane, że armia z Kherson doszła do celu - Perekop.

    29 Sierpnia Nasze zdobycze terytorialne są coraz to większe dziś wojska Słowacki z Dnepropetrovska dotarły do Melitopolu. Catlos nie ma zamiaru spuszczać tempa i zaraz po dojściu do Melitopolu rozkazał atak na Yevpatoriya.

    8 Września Kolejna prowincja jest w naszych rękach, tym razem zdobyliśmy Yevpatoriyawe, Catlos wraz ze swoją II Slovensko Armada ruszył na podbój do nie pilnowanego Kerch.

    [​IMG]

    13 Września Mamy Krech! Najprawdopodobniej zdobędziemy Sewastopol i zakończymy nasze działania wojenne, o ile wybłagamy zgodę u Hitlera.

    [​IMG]

    14 Września Nasz zespół badawczy zakończył opracowywanie odwodowych warsztatów naprawczych, następnym zadaniem naszego zespołu będzie opracowanie planów produkcji rolniczej. Słowackie wojska postanowiły tego dnia zaatakować Sewastopol.

    21 Września Zajęcie Sewastopolu armia zgromadzona w Krech rusza bezpośrednim połączeniem na Novorossisk, gdzie stacjonowało pięć wrogich dywizji piechoty lądowej.

    5 Października
    Kolejny zwycięski dzień Słowaków nasza armia dotarła do prowincji Novorossisk. Nie dość, że dzień dzisiejszy był zwycięski to w dodatku na umówionym wcześniej spotkaniu w Berlinie Tiso ustalił z Hitlerem, kiedy nasze wojska będą mogły się wycofać i zakończyć działania wojenne na terenach Rosji. Po dłuższych rozmowach ustalili, że Catlos prowadzący wojska Słowacji zatrzymie się w Tbilisi lub Baku w zależności od kondycji naszej armii i sytuacji na nowo podbitych terenach.


    [​IMG]

    9 Października Tego dnia nasze dwie dywizje górskie, które zdołały się przedostać mostem łączącym Krech z Novorossisk postanowiły zająć nie pilnowany Maikop, niestety jak się okazało dotarła tam świeża i mocna dywizja piechoty, więc nasze dwie dywizje postanowiły się wycofać, aby nie odnieść zbyt dużych strat. To nie koniec nieszczęść tego dnia, ponieważ jak się okazało reszta naszej armii nie mogła się bezpośrednio przedostać z Krech do Novorossiska, więc posiłki musiały iść drogą okrężną przez co odległość wydłużyła się kilkukrotnie.

    [​IMG]

    30 Października Nasze wymęczone dywizje górski postanowiły ponowić atak tym razem jednak na Taupse. Natomiast Catlos ze swoją II Slovensko Armada dociera powoli do Novorossisk.

    [​IMG]

    2 Listopada Jak się okazało dzisiaj Hitlerowi nie można wierzyć, złamał dziś nasz pakt, dzięki któremu mieliśmy być jedyną potęgą na Bałkanach. Tego dnia bez pytania i naszej wiedzy przyjął do sojuszu Rumunię! Hitler oznajmił nam o tym dopiero, gdy było już po fakcie, ten incydent poważnie schłodził nasze stosunki z Rzeszą.

    6 Listopada Ciekawie tym razem było głównie poza naszymi granicami. W USA jak się większość z nas spodziewała po raz kolejny na prezydenta został wybrany Roosvelt. A w Azji tymczasem Japonia wypowiedziała wojnę państwu Sinciang-Ujgur, a nacjonalistycznym Chinom zostało tylko sześć kluczowych prowincji.

    8 Listopada Jozef Tiso ma zamiar nie okazywać swej złości na Hitlera i po ostatnich wydarzeniach podpisał umowę handlową z Niemcami, w ramach której dajemy im naszą energię w zamian za tak cenną dla nas ropę (którą chcieliśmy zabrać Rumunom).

    14 Listopada
    Nasze posiłki dotarły już do Taupse i zaatakowały Sowietów na terenach Batum.

    18 Listopada
    Według najnowszych badań aktywność partyzancka na naszych nowo podbitych terenach jest zaskakująco niska, jest ona dwa razy niższa niż w Niemczech, mimo tego, że nie mamy dywizji na służbie przeciw partyzanckiej.

    22 Listopada Niestety jak donosi raport który otrzymaliśmy od Franco na półwyspie Iberyjskim jest coraz gorzej. Hiszpania straciła wszystkie swoje kolonie i ponad połowę ziem w Europie, natomiast Portugalii w Europie zostały im dwie prowincje, które lada dzień skapitulują. Portugalia na szczęście nie zginę na stałe z mapy, ponieważ mają jedną prowincję w Azji, poza zasięgiem Aliantów.

    [​IMG]

    [​IMG]


    Kolejna część jutro, lub najpóźniej w sobotę :wink:

    PS: Taka fajna rocznica się uzbierała 100 post i 5 część AAR'a :D
     
  6. henrycool

    henrycool User

    26 Listopada Podpisaliśmy kolejną umowę handlową z Rzeszą, na mocy której otrzymujemy ropę w zamian za zaopatrzenie, umowa ta ma na celu głównie dostarczenie nam ropy, lecz także ma charakter dyplomatyczny. Tiso ma nadzieje, że kolejne umowy handlowe poprawią stosunki z Niemcami.

    5 Grudnia Po raz kolejny nasza niesamowicie dzielna i wspaniała armia, zajęła tereny Sowieckie tym razem leżące w prowincji Maikop. Następne prowincje które będziemy atakować, będą dla nas szczególnie ważne, ponieważ jest w nich bardzo rozbudowany przemysł. Głównymi naszymi celami na najbliższe tygodnie są kolejno Tbilisi i Baku.

    [​IMG]

    12 Grudnia
    Tego dnia się okazało ile jesteśmy warci dla Rzeszy, która nas bez wątpienia wykorzystuje, sprawa jest bardzo poważna ponieważ Niemcy zajęli obiecane nam Tbilisi, tym samym mieszając z błotem nasze kolejne założenia dotyczące podbojów. To był dla nas poważny cios, ponieważ teraz nie mamy co marzyć o zajęciu Baku. w Tbilisi jak i w Baku był silnie rozbudowany przemysł, a Hitler obiecał, że nam te prowincje da do podbicia jak tylko będziemy chcieli. My wyraziliśmy chęć, zniszczyliśmy spore zgrupowania wojska Sowietów na tych terenach po czym wkroczyła na te tereny armia Niemiecka uważając i zabierając nam tym samym tereny przeznaczone dla nas. Stosunki pomiędzy Słowacją, a Niemcami są coraz gorsze, a większość Słowaków, ma dość takiego traktowania nas przez Niemcy.

    13 Grudnia Niemcy jak dzisiaj pokazali, wczorajszy incydent, jak i wcześniejszy z Rumunią to nie był żaden przypadek, oni po prostu uważają nas nie za swoje wiernego mocnego sojusznika, a tylko jako wasala, bufor przed ZSSR i dobrych chłopców na front, z którymi można robić co się chce. Sprawa dotyczy dwóch ostatnich umów handlowych dzięki którym otrzymywaliśmy ropę, a przekazywaliśmy energię w pierwszej i zaopatrzenie, w drugiej. A mianowicie umowy te zostały zerwane! Moglibyśmy to zrozumieć, gdyby kończyłby się im zapasy ropy, lecz oni nie mieli żadnego powodu do ich zerwania, nawet nie próbowali wymyślić jakiegoś pretekstu, tylko otwarcie stwierdzili, że nie chcą nam dawać swojej ropy.

    [​IMG]

    15 Grudnia Dzisiaj nasze wojska wkroczył do Maikop i tym samym, kończymy najprawdopodobniej nasze działania wojenne na terenach Sowietów. A tymczasem Japonia wyraźnie pokazała, że dąży do wojny z USA, ponieważ tego dnia ogłosili oni im embargo handlowe na ropę.

    [​IMG]

    2 Stycznia Źle się stało na zachodzie, lecz to było do przewidzenia, nikt już chyba nie myślał, że nacjonalistyczna Hiszpania obroni swoje granice i przetrwa. Tego dnia bowiem Francja ogłosiła dokonanie aneksji Hiszpanii, tym samym straciliśmy naszego sojusznika.

    6 Stycznia Kolejna nienajlepsza wiadomość dla naszego sojuszu, Stany Zjednoczone wypowiedziały wojnę Niemcom, bardzo prawdopodobne, że będą chcieli przeprowadzać desanty na wybrzeżach naszego kraju, jednak mogą mieć kłopoty z zasięgiem swojej floty.

    [​IMG]

    13 Stycznia Nasze nieszczęścia zdają się nie mieć końca, Włosi zerwali z nami umowę handlową, w ramach niej dostawaliśmy ropę w zamian za nasze zaopatrzenia dla wojska.

    20 Stycznia Według badań przeprowadzonych na terenach byłej Jugosławii, aktywność partyzancka wyraźnie spadła. W tej chwili jest ona bliska zera na tychże terenach.

    21 Luty Po ostatnich incydentach z ropą i co chwilę zrywanymi umowami, postanowiliśmy podpisać jednorazową umowę. Tiso jest uparty i nadal sądzi, że nasze stosunki z Rzeszą mogą być bardzo dobre, więc z tego też powodu postanowił tę umowę podpisać właśnie z Niemcami. Dzięki tej umowie otrzymaliśmy spore zasoby ropy dając za to energię, stal i zaopatrzenie.

    [​IMG]

    6 Marca Postanowiliśmy przeznaczyć trochę naszych cennych pieniędzy na rozbudowę infrastruktury w największych miastach Belgradzie i Budapeszcie, dzięki tej inwestycji za rok infrastruktura w tych miastach osiągnie maksymalny poziom.

    17 Marca Nacjonalistyczne Chiny znów zaskakują, będące na skraju przepaści, gospodarczej i finansowej, walczące na wielu frontach, praktycznie otoczone wrogami dokonały aneksji Junnanu.

    28 Marca Nasz wspaniały i niezastąpiony zespół badawczy wynalazł technikę przeprowadzania dobrego i skutecznego zmasowanego ataku na wroga. Następnym zadaniem naszego zespołu będzie opracowanie głębokiego zaplecza logistycznego.


    Ota następna część AAR'a myślałem, że będzie krótka, ale jakoś wyszło, na normalną część :wink: Dzisiaj zacznę grę do następnej części i jutro ona będzie gotowa.
     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie