Bundesrepublik Deutschland AAR

Temat na forum 'HoI II - AARy' rozpoczęty przez Merridon90, 13 Luty 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Merridon90

    Merridon90 Nowy

    Witam :) Zamieszczam swój pierwszy AAR w ogóle, także proszę o wyrozumiałość.

    Hearts of Iron II Armageddon v 1.0
    Normalny/Słaby


    BUNDESREPUBLIK DEUTSCHLAND AAR
    HISTORIA ALTERNATYWNA RFN
    1945 - 1963




    ODCINEK PIERWSZY
    PAŹDZIERNIK - GRUDZIEŃ 1945


    Ta wojna trwała już długo. Niemcy byli już daleko za Moskwą i Stalingradem. Wehrmacht stał już na pograniczu Europy i Azji. Wszystko się zmieniło w pewien kwietniowy dzień 1943 roku. 23 kwietnia 1943 roku wojska amerykańskie dokonały desantu z wysp brytyjskich na tereny Francji. Wehrmacht bronił się zawzięcie na byłej granicy francusko-belgijskiej. Sytuacja zmieniła się po modernizacji armii amerykańskiej. Wprowadzono wówczas do użycia czołgi M47Patton, nową broń piechoty oraz nowy typ samobieżnej artylerii rakietowej. We wrześniu 1945 roku US Army i Armia Czerwona spotkały się na Odrze i Nysie, gdzie wspólnie świętowali i ostateczne pokonanie nazistów.


    [​IMG]

    Ostatnie dni II wojny światowej​


    25 września tego samego roku na konferencji w Berlinie (która rozpoczęła się 20 września) zadecydowano o nowym podziale Europy. Udział w niej wzięli delegaci z ZSRR, USA i Wielkiej Brytanii, a także przywódcy tych państw: Józef Stalin, Harry Truman i Winston Churchill. Z ziem wyzwolonych przez Stany Zjednoczone postanowiono utworzyć Francję (kontynentalną, w czasie wojny władze przeniosły się do kolonii afrykańskich), Belgię (władze urzędowały w koloniach w Afryce), Holandię (władze przeniesiono do kolonii azjatyckich), Luksemburg, Republikę Federalną Niemiec i Austrię. Przywódca radziecki, Józef Stalin domagał się rekompensaty dla ZSRR, polegającej na utworzeniu strefy w Niemczech, która znalazłaby sie pod ich kontrolą. Wywołało to sprzeciw Amerykanów i Brytyjczyków, którzy wnieśli większy wkład w działania wojenne przeciw nazistom. Ostatecznie zaniechano utworzenia strefy pod kontrolą radziecką. Ponadto RFN musiał oddać na rzecz Polski Szczecin, Wrocław i Kostrzyn nad Odrą. Władze nowego państwa niemieckiego mają składać się z polityków, którzy w żaden sposób nie byli związani z NSDAP. Miało to być częścią procesu denazyfikacyjnego. Nowe państwo niemieckie miało zostać objęte również częściową dekartelizacją tj. delegalizacją zakładów, które przyczyniły się do rozwoju nazistowskiej machiny wojennej np. IG Farben. Na terenach zajętych przez Związek Radziecki proklamowano powstanie Polski, Finlandii, Czechosłowacji. Pozostał jednak jeden problem. Słowacja była w dalszym ciągu wolnym państwem, pozostającym w stanie wojny z aliantami i Związkiem Radzieckim. Ta kwestia jako jedyna nie została uregulowana. Jednakże alianci i Związek Radziecki pozostali w stanie wojny z Bułgarią, Rumunią, Węgrami, Chorwacją i Włochami.


    [​IMG]

    Neue Europa​


    30 września 1945 roku oficjalnie proklamowano powstanie Republiki Federalnej Niemiec. Działanie to wywołało radość w niemieckim narodzie, który obawiał się inkorporacji do Stanów Zjednoczonych. Na czele nowego państwa niemieckiego stanął Theodor Heuss. Rząd, którego skład przedstawiono poniżej, skompletowano z polityków niezwiązanych z hitlerowcami. Stolicę RFN ulokowano w Kolonii, która, ze strategicznego punktu widzenia, posiadała lepsze położenie - dalej od granicy z państwami bloku socjalistycznymi.


    [​IMG]

    Pierwszy rząd RFN​


    2 października 1945 roku Republika Federalna Niemiec zadeklarowała chęć współpracy z aliantami. W zawartej umowie zezwoliła na dostęp militarny członkom tego sojuszu.


    [​IMG]


    Tego samego dnia podjęto władzę RFN podjęły również decyzję o rozpoczęciu badań, mających na celu zmodernizowanie przyszłych sił zbrojnych. Minister Zbrojeń Heinz Starke na konferencji prasowej w Ministerstwie Obrony przyznał jednak, iż "Badania te nie mają na celu odrodzenia militarnej potęgi Niemiec, nastawionej na wojnę ofensywną. Silna armia potrzebna jest do ochrony procesu odbudowywania kraju."


    [​IMG]

    Niemieccy naukowcy w pocie czoła starają się odbudować Niemcy​


    3 października tegoż roku Prezydent RFN Theodor Heuss w pierwszym przemówieniu radiowym mówił:

    "Ostatnie 12 lat było dla Niemiec bardzo ciężkim okresem. Mieli oni poprowadzić nas ku lepszej przyszłości. Obiecywali nam podbój świata. Naziści byli gotowi do osiągnięcia celu, nawet kosztem własnego narodu. W mniej lub bardziej okrutny sposób pozbywali się przeciwników politycznych. Z ich rąk zginęło wiele milionów ludzi, tylko dlatego, bo mieli odmienne poglądy czy wyznawali inną religię. Nie możemy dopuścić, by taka sytuacja się powtórzyła. Nie możemy pozwolić, by rządzili nami ludzie wyznający makiawelistyczną zasadę "Cel uświeca środek". Ale jednocześnie musimy się zjednoczyć, by odbudować nasz kraj z ruiny, do jakiej doprowadzili nas hitlerowcy".


    7 października 1945 roku Minister Zbrojeń Heinz Starke podjął decyzję o sformowaniu 3 dywizji piechoty. Zgodnie z ustaleniami konferencji pokojowej w Berlinie, piechota Bundeswehry z początku musi być uzbrojona według wzoru z 1941 roku. 1, 2 i 3 Dywizja Piechoty gotowe były do pełnienia służby 23 listopada 1945 roku.


    [​IMG]

    Szkolenie pierwszych oddziałów Bundeswehry trwa...​


    Trzy dni później, w Berlinie pod Bramą Brandenburską, Prezydent RFN Theodor Heuss dokonał inspekcji nowych oddziałów Bundeswehry oraz odebrał przysięgę wojskową.


    [​IMG]

    "Przysięgam[...]"​


    Naczelne Dowództwo Bundeswehry zadecydowało o rozlokowaniu pierwszych oddziałów wzdłuż granicy z Polską, ze strony której spodziewano się ataku bardziej niż od Francji. Dywizje piechoty rozlokowano w następujący sposób:

    [​IMG]


    Tydzień później ogłoszono formowanie kolejnych trzech dywizji piechoty. W wypowiedzi dla Süddeutsche Zeitung Minister Zbrojeń Heinz Starke swoją decyzję uzasadniał: "[...] Są to rutynowe działania związane z obronnością. Formowanie nowych dywizji, nieuzbrojonych w broń ofensywną, ma zapewnić nam bezpieczeństwo granicy wschodniej, która naszym zdaniem jest bardziej zagrożona niż zachodnia[...]".
     
  2. Merridon90

    Merridon90 Nowy

    Skorzystałem z rady Hamnisa, za którą serdecznie dziękuję i spaczowałem HoI do wersji 1.2. Wykorzystałem również eventy, które podali wyżej Aux i Nikt ważny, za które również dziękuję. Musiałem tym eventom, jednak dopomóc, za co z góry przepraszam, jednakże kierowałem się chęcią urozmaicenia AARa :)


    BUNDESREPUBLIK DEUTSCHLAND AAR
    HISTORIA ALTERNATYWNA RFN
    1945 - 1963




    ODCINEK DRUGI
    GRUDZIEŃ 1945 - LUTY 1946


    Nadeszła zima. Spadł pierwszy śnieg. Wszyscy wyczekiwali świąt. Wiadomości ze świata nie były zbyt optymistyczne. Raporty wywiadów donosiły o wzmożonej aktywności radzieckich szpiegów w Japonii. Obawiano się dołączenia Związku Radzieckiego do aliancko-japońskiej wojny. Na razie jednak Sowieci przybrali postawę bierną. Tymczasem w RFN w dalszym ciągu trwała odbudowa powojenna.


    Kolonia, 12 grudnia 1945 roku, godzina 13:40
    Gabinet Ministra Zbrojeń Heinza Starke


    Helga Lausch, sekretarka: Panie Ministrze, Joseph Holtoff z koncernu przemysłowego MAN prosi o chwilę rozmowy.

    Heinz Starke: Proszę, niech wejdzie.

    Joseph Holtoff: Dzień dobry Panie Ministrze. Nie przeszkadzam?

    Heinz Starke: Nie, skąd. Proszę niech Pan siądzie. Kawy, herbaty?

    Joseph Holtoff: Kawę poproszę.

    HS: (rozmawiając przez telefon) Panno Lausch, dwie kawy poproszę. (odłożywszy słuchawkę) Słucham, w czym mogę Panu pomóc?

    JH: Zgodnie z dyrektywą Pana Ministra z 2 października bieżącego roku nasz koncern rozpoczął prace badawcze nad skonstruowaniem artylerii rakietowej. Prace zostały już ukończone. Zajęło nam to znacznie mniej czasu niż się spodziewaliśmy Odpowiedni raport w tej sprawie powinien Pan Minister dostać w przeciągu najbliższych dwóch - trzech dni.


    [​IMG]


    HS: Czy mógłby mi Pan przybliżyć wyniki badań. Dziękuję Panno Lausch. (po otrzymaniu kawy)

    JH: Owszem. Udało nam się opracować nowy system artylerii, która obsługiwałaby pociski rakietowe. W dużej mierze korzystaliśmy ze wzorów amerykańskich, a także sprzętu wykorzystywanego przez Wehrmacht. Nasz prototyp jest bardzo zbliżony do tego, który z początku używał Wehrmacht między 1941 a 1942 rokiem, lecz został on wzbogacony o rozwiązania amerykańskie. Testy przeprowadzone na poligonie w Oranienburgu dowodzą, iż nasza broń jest skuteczniejsza niż ta, z której początku używał Wehrmacht.

    HS:Dobrze, dobrze. Jednakże powinni Państwo bardziej skupić się na opracowaniu takiego rodzaju artylerii, którą można szybko przemieszczać, by nie mogła być łatwym celem ataku dla ewentualnego przeciwnika. Chodzi mi o stworzenie modelu bardzo podobnego do radzieckich Katiuszy, które mogłaby wykorzystywać nasza Bundeswehra.

    JH: Rozumiem. Nasz koncern zajmie się tą sprawą. O wynikach będę Pana informował.


    Prace nad nowym typem broni trwały dalej. Koncern MAN podjął się wprowadzenia ulepszeń, jakie zasugerował Minister Zbrojeń Heinz Starke. Tymczasem wielkimi krokami zbliżały się święta Bożego Narodzenia. Dla wielu milionów Niemców były to pierwsze od trzech lat święta, w których nie musieli się obawiać, iż rodzinne spotkanie może zostać przerwane przez nalot angielski lub amerykański. W wigilię, 24 grudnia, Prezydent RFN Theodor Heuss, w krótkim radiowym orędziu do narodu życzył wszystkim rodakom wesołych, spokojnych, a także rodzinnych świąt.

    31 grudnia żegnano stary 1945 rok, a także witano nowy 1946 rok. Wiele niemieckich obywateli nie spodziewało się, co będą mogli przeczytać w swoim ulubionym Suddeutsche Zeitung.


    [​IMG]

    Niezwykła decyzja lotem błyskawicy obiegła cały ziemski glob...​


    Niemożliwe stało się możliwe. Jak już wspomniano w gazecie, 1 stycznia 1946 roku władze Państwa Vichy oddały się do dyspozycji władz Republiki Francji. Już po zakończeniu działań wojennych, władze w Vichy starały się porozumieć z władzami emigracyjnymi. Odpowiednie rozwiązanie znaleziono rano 31 grudnia 1945 roku. Oficjalnie obwieszczono to dzień później. Takiego pięknego prezentu noworocznego Francuzi się nie spodziewali. W przeciągu kilku dni udało się stworzyć nowy rząd Francji:

    [​IMG]


    Tymczasem w RFN dobiegało do końca formowanie kolejnych dywizji piechoty. Dnia 12 stycznia tego roku na biurku Ministra Zbrojeń Heinza Starke znalazły się raporty dowódców 4, 5 i 6 Dywizji Piechoty. Stwierdzali oni w nich gotowość swoich jednostek do służby. Naczelne Dowództwo Bundeswehry, ze sztabem w Kolonii, zdecydowało się je rozlokować je wzdłuż granicy z Polską. Miały one być odpowiedzią na zwiększającą się liczbę ucieczek Polaków do RFN. Tego samego dnia podjęto również decyzje o początku formowania kolejnych 3 dywizji piechoty.

    22 stycznia 1946 roku zakłady Rheinmetall zakończyły prace nad stworzeniem pojazdów, które na swoim wyposażeniu miałyby dywizje zmotoryzowane.


    [​IMG]


    Wehrmacht posiadał zdecydowanie lepsze wyposażenie tego typu dywizji, jednakże zgodnie z postanowieniami konferencji w Berlinie, armia niemiecka nie mogła z początku dysponować do końca dysponować nowoczesnym sprzętem wojskowym, czego przykładem jest wyposażenie piechoty w broń z 1941 roku. Mogła natomiast prowadzić badania, mające na celu jej modernizację. Zgodnie z zarządzeniem Ministra Zbrojeń koncern Rheinmetall zaczął projektować pojazdy, będące na wyposażeniu przyszłych wojsk zmechanizowanych.

    Cztery dni później, w Biurze Kanclerza RFN, miało miejsce zebranie rządu federacyjnego. Na zebraniu zdecydowano się na podjęciu kroków, mających na celu zmniejszenie izolacjonizmu w niemieckiej gospodarce i polityce. Wszyscy zgodnie stwierdzili, iż nie wolno doprowadzić do nadmiernego rozwoju interwencjonizmu w dyplomacji, jak to miało miejsce w czasach III Rzeszy.
    29 stycznia tegoż roku koncern zbrojeniowy Mauser Werke opracował nową broń piechoty. Jest ona porównywalna do tej, której używano w 1943 roku. Już wkrótce broń ta miała trafić do oddziałów Bundeswehry stacjonujących na prawym brzegu Odry i Nysy.


    [​IMG]

    Ale co przyniesie przyszłość, zobaczymy wkrótce...


    MInął ponad miesiąc od ostatniego odcinka, więc czyszczę i zamykam.

    Dżemik
     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie