CK2 - Szybkie pytania

Temat na forum 'CK II - Pomocy!' rozpoczęty przez krzan20, 15 Sierpień 2015.

  1. krzan20

    krzan20 Znany Wszystkim

    Parę pytań:
    1. Jak najlepiej poprawiać relacje z wszystkimi wasalami?
    2. Lepsza inwestytura papieska czy "wolna"?
    3. Mam Primogeniture, warto rozdawać jakieś tytuły (Hrabstwa, Księstwa) synom, którzy nic nie dziedziczą?
    4. Jak powiększyć Demense Size?
    Może coś jeszcze dopiszę.
     
  2. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    1. Pojedyńczo, to dyplomatą. Zbiorowo to uczty,a u pogan święta dodatkowo. Wszystko włączasz z intryg.
    2. Przy wolnej ty możesz decydować, kto będzie biskupem, ale masz minus do relacji z Papą. Przy papieskiej to papa decyduje, a ty masz plus do relacji z nim.
    3. Jeżeli nie dasz tytułów synom, to włączą sie ujemne modyfikatory m.in. do relacji z nimi (reszty nie pamietam). Zawsze nadawaj księstwo dziedzicowi, aby zaczął zbierać kase i prestiż.
    4. Inwestuj w technologie legalism i zwiększaj autorytet korony oraz centralizacje. Centralizacja do średniego poziomu zwiększa demense size. Dostajesz też +1 np. za małżeństwo, a regencja zmniejsza ten parametr.
     
    sexiorz84 lubi to.
  3. de Mont Salvy

    de Mont Salvy Ten, o Którym mówią Księgi

    Jest kilka opcji: zmiana praw, podatków, obowiązków wojskowych wasali, systemu dziedziczenia na elekcję poprawia stosunki z wszystkimi wasalami. Ale najczęściej nie jest to warte. Utrzymuj wasali w posłuszeństwie poprzez relacje z każdym z nich z osobna. Reaguj na to co każdy z nich robi i czego chce. Obdarowuj tytułami, złotem i lennami. Wykorzystuj kanclerza. To lepsze niż reformy ustrojowe na korzyść wszystkich wasali.

    Zależy. W większości gier nie ma to większego znaczenia. Jeśli nie zależy ci na relacjach z papieżem możesz wybrać wolną.

    Nie warto. Niedziedziczący zawsze mają pretensje do tronu więc nie ma co ich wzmacniać. W ogóle należy kontrolować liczebność dynastii - im mniejsza tym co do zasady łatwiej ich ogarnąć. Chyba że gra się dla klimatu.

    Gavelkind sprzyja większej domenie. Ogólnie warto mieć władcę z dużymi talentami ekonomicznymi tudzież żonę o takich talentach. Ale to i tak ma swe granice. W dłuższej perspektywie i tak najistotniejsze są relacje z wasalami.
     
  4. krzan20

    krzan20 Znany Wszystkim

    Wielkie dzięki za pomoc, od razu łatwiej się gra. :) Jak można stworzyć republikę kupiecką jako swojego wasala?
     
  5. Drakensang

    Drakensang Ten, o Którym mówią Księgi

    Dajesz mayorowi hrabstwo, a potem księstwo.
     
  6. moskal

    moskal Опричник

    Mayor musi być nadmorski. Inaczej tworzy się zwykła republika.
     
  7. Drakensang

    Drakensang Ten, o Którym mówią Księgi

    Republiki lubią się strasznie buntować, dlatego staram się je dawać w prezencie silnym wasalom.
     
  8. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Ja ostatnio praktuje nadawanie republik młodszym synom.
     
  9. Drakensang

    Drakensang Ten, o Którym mówią Księgi

    Lepiej takiemu dać jakieś księstwo albo królestwo na odludziu. Ma się go z głowy na paręnaście lat i się na coś przyda, a kilka tysięcy mieczy w wojnie domowej może zrobić różnice.
     
  10. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Ostatnio mialo tylu synów, ze tytulów braklo. A chcialem zrobic rep. pomerelii. Ciekawe co by sie stalo gdybym nie zmiazdzyl jego buntu o tytul krolewski? Cale krolestwo byloby rep. handlowa?
     
  11. Sidorf

    Sidorf Znany Wszystkim

    Gorzej, jak masz paru takich synów na odludziu i zaczną się wzywać.
     
  12. kozioĹ?

    kozioĹ? User

    Hej jak to teraz jest ze zmianą kultury prowincji? Gram teraz królestwem greckim powstałym po rozpadzie Bizancjum. Różne kawałki pozajmowali Arabowie, Węgrzy i inne dziwne twory. I zauważyłem prowincje zaczynają zmieniać kulturę (np berberska w samym środku Anatolii) a mi jeszcze ani jedna nie zmieniła się na grecką, chociaż mam prowincje z różnymi Gruzinami, Ormianami, Arabami itp.
    Religia zmienia się normalnie, ale z kulturami jest dziwnie. Czy trzeba/można coś z tym zrobić?
     
  13. moskal

    moskal Опричник

    Losowe. Im masz większy stewardship tym większa szansa, ludy ałtajskie mają tutaj bonus do szans. Barbarzyńcy (plemienni - nie wiem jak hordy) mają opcję Settle Tribe, czyli zmiana kultury sterowana (szanse oparte o umiejętności stewarda).
     
  14. krzan20

    krzan20 Znany Wszystkim

    Mam dostępną opcję Request Invasion. Warto poprosić papieża o inwazję na mojego wroga, czy też nie? Jak to konkretnie działa?
     
  15. Legend

    Legend リヴェン

    Dostajesz główny tytuł, wszystkie okupowane włości, 400 prestiżu oraz przydomek "Zdobywca".
     
  16. krzan20

    krzan20 Znany Wszystkim

    W jaki sposób można pozbawić kogoś claima na dane królestwo lub księstwo?
     
  17. Drakensang

    Drakensang Ten, o Którym mówią Księgi

    Wsadzić mu sztylet między żebra.

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
     
  18. moskal

    moskal Опричник

    Claimy są dożywotnie. Ale te słabe mogą być użyte w wyjątkowych okolicznościach. Generalnie trzeba neutralizować (np. kogoś ekskomunikować) lub zabijać. Jak ktoś jest z kultur grup bizantyjskich to można oślepić (tracą prawa dziedziczności, ale może spróbować walczyć o roszczenia).
     
  19. Judykator

    Judykator Znany Wszystkim

    Czy da się zaczynając w czasach Karola Wielkiego grać Piastem? Gdzieś panuje ktoś z dynastii Piastów, bo nie mogę znaleźć.
     
  20. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Nie. W wielkopolsce rządzi ród Choscisko. Aby grać Piastem musisz zaczynać z 867.
     
  21. kozioĹ?

    kozioĹ? User

    Albo możesz sobie zrobić takiego Piasta w Ruler Designer.
     
  22. Vigorius

    Vigorius Ten, o Którym mówią Księgi

    Siema, mam mały problem z wydajnością. Czasem lubię przełączyć się na mapę terenu dla klimatu, obserwować proporzec wasali i na pauzie, na całej mapie mając stałe 60 fps przechodzę na tereny Rusi i tam klatki spadają na pauzie do 20, a podkreślam, że lapek mam dość mocny: GT 755m SLI, i5, 4GB RAM, 1366x768 ;-) Powiedziałbym, że to problem drzew, ale ich wyłączenie odpada, a na reszcie mapy (Indie, Europa, Bliski Wschód) ten problem nie występuje a tam drzew też nie brakuje.
     
  23. Legend

    Legend リヴェン

    Z tym dość mocnym lapkiem to bym nie przesadzał, ale nie o to sprawa. Wygląda na to, że przyczyna jest jedna - animowane modele, które nic nie wnoszą do gry, ale za to ładnie wyglądają co jak wiadomo jest bardzo istotne w globalnej grze strategicznej. Dużo na to poradzić nie można jeśli nie chcesz wyłączyć modeli/obniżyć detali.
     
  24. Vigorius

    Vigorius Ten, o Którym mówią Księgi

    Chodzi o modele jednostek?
     
  25. Legend

    Legend リヴェン

    Niezbyt. To są tylko kanciaste sprite'y i dużo im nie trzeba. Bardziej chodzi o drzewka, rzeczki, bloom, flitrowanie, cienie, post procesy, wygładzanie krawędzi i inne wodotryski, które do przyjemnej gry są zbędne, a które pochłaniają dużą część mocy obliczeniowej.
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie