"Cymru am byth"-Walia na zawsze!

Temat na forum 'EU II - AARy' rozpoczęty przez Wormek, 10 Kwiecień 2007.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Wormek

    Wormek Nowy

    [size=+3]Walijski AAR[/size]

    Postanowiłem napisać nowy AAR,ponieważ długo nie grałem w EU2,a do tego przy formacie zapomniałem o sejvie z IROKEZAMI,postanowiłem zrobić coś nowego,tym razem to:Walia, gram na ExtraWatk.Normalny,Normalny,czy jak.No to zaczynam!AAA jeszcze zastrzegam sobie prawo do zmieniania waluty!Itp...


    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    [​IMG]


    Walia,małe miasteczko Ungifr na wybrzeżu,Anglicy jak codzień łupią bazar...Dzieci szlochają...Bezczelni Anglicy nawet zabijają krowy i konie!

    -DOSYĆ TEGO!-Pomyślał w myślach młody urzędnik,mianowany przez samego tyrana,Henryka V ,do pomocy w rządzeniu Ieuanowi.Tak naprawdę,Ieuan stał się tylko symbolem władzy,symbolem siedzącym na niezbyt pięknym tronie.Samuel miał okazję wykazać się sprawnym umysłem i twardą ręką.Był Walijczykiem,urodzonym 1393 Roku Pańskiego 27 lutego.Wielki Tyran,lub jak nazywali go Walijczycy"Wielki Osłup" czy "Śmierdzący Osioł",pokładał nadzieję w Samuelu,jakoby miał on uczynić z Walii prowincję całkowicie jemu,i jego synom oddaną.

    Oprócz powszechnej klęski głodu,Walii nie ominęła klęska Wojny,chociaż "Żabojadacze"-jak nazywali Francuzów Walijczycy-nawet nie postawili stopy na urodzajnej walijskiej ziemi.Henryk V Tyran rozkazał,by każdy Walijczyk,potrafiący dźwigać miecz,stawiał się przy porcie Unserilvil,a następnie wypływał do Calais...I już nie wracał.

    [​IMG]

    Sytuacja Walijska,po objęciu władzy nieformalnie przez Samuela :

    [​IMG]

    Teraz można było przygotować Walię do samodzielności,Samuel awansował kilku urzędników w najważniejszych miastach,by wszystkie wsie miastom podlegające,i dane miasto miało jednego urzędnika.Dodatkowo rozpoczął,mimo skromnego skarbca,zawierającego 100 tys. Szyntyfintylingów.



    Dokładnie 7 września padł Paryż,Henryk V podpisał bardzo korzystny dla Anglii pokój:Tereny Normandzkie,Caux oraz Pikardia przypadną Anglii,skarbiec Francji wypłaci 50 tys złotych monet.Henryk V zapowiadał,że 15 tys monet przypadnie Walii,ale gdy monety nie dochodziły,Henryk-zatrzymując wszystko dla siebie,tłumaczył:Jacyś bandyci ukradli złoto.
    Jak to mówili ci głupi Anglicy przy naszej walijskiej granicy: "Henryk stary,ale jary"



    [size=+4]Nowy traktat[/size]

    22 lutego 1420 roku pańskiego,Henryk V wypowiedział wojnę Delfinatowi,zmuszając tym samym Walię do do uczestnictwa w niej,lecz Samuel odpisał Henrykowi:

    Ten list wywołał oburzenie w Anglii,ale wielki entuzjazm w Walii:

    -Ten Samuel to albo Głupi Wariat-Samobójca,albo Wielki Polityk-Ryzyk
    -Dokopiemy tym Anglikom!
    -Oni wogóle nie powinni mówić po angielsku,tfu,przecież to nie My mówimy podobnie jak oni,ale to oni mówią tak jak My!
    -Jeśli będę miał szansę,to pomszczę moją Mućkę!

    Tym samym Samuel włączył Walię do paktu dotychczas Czterech(już Pięciu).Anglia znalazła się w krytycznej sytuacji-ich główna wyspa jest zagrożona!
    Samuel podjął kroki do zajęcie małego miasteczka na wyspie Irysów-Dublina Angielskiego,Flota Walijska,podjęła kurs północny do portu dublińskiego,natomiast 5 tysięczna Armia Walijska pod Grenwichtem stacjonowała w Cardiff.Angielska armia 6 tysięczna podjęła marsz na nasza stolicę.Ludzie jednak,byli pewni,że zwyciężą:
    -Nie będzie mi tu Anglik mojej Anielki roztrawaniał!
    -Jak im pokażemy to Anglikom z pampersów będzie kapało!

    Gdy nadszedł pamiętny dzień bitwy,okazało się,że siły Angielskie liczyły około siedem tysięcy słynnej jazdy,a pięć tysięcy stanowiła doborowa piechota.Ale nie uratowało to tej angielskiej armii-Walijczycy przekonani że mają doczynienia z chłopczykami z patykami na osiołkach,ponieważ nie odróżniali miecza od patyka,roznieśli ich w pył!
    Na froncie zachodnim,2 galery walijskie wpłynęły nocą do portu,a w nocy z 2 na 3 kwietnia,odział jeźdźców pod Ungerem zajęły niestrzeżone miasteczko.Jednak Szkocji się tak nie powodziło.Przekupni dowódcy jeden po drugim przechodzili na stronę Angielską.Samuel postanowił wyruszyć na czele trzech tysięcy jeźdźców do New Castle,a tam zaskoczyć byłych dowódców Szkockich szarżą z zachodu.

    Tymczasem w Edynburgu:

    -Na co tyle zachodu?!I tak nasi"wierni Szkocji"dowódcy poszli na kolację do Henryka!
    -Psss,hej ty,
    -Ja?
    -Tak,ty,podejdź
    -Coo?Jak Anglik to zaraz cię zadźgam!Za Szkocje!!
    -Masz tu 2 funty,i nic nie mów na Anglię
    -A...Jeśli tak...muszę dopomóc Szkocji finansowo,dziękuję...Ahh...Jak ja lubię Anglików...Znają się na rzeczy!

    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------

    [size=+2]Koneć[/size]

    Niedługo kolejny odcineczek,zapomniałem jak się AARy pisze,prosze o komentki !
     
  2. Wormek

    Wormek Nowy

    [size=+4]Część II [/size]​



    15 Kwiecień 1420 Roku Pańskiego


    Sytuacja Walii

    [​IMG]


    Kroki, które podjął Samuel wobec Anglii zdawały się być najkorzystniejszymi, jakie władca walijski mógł podjąć, by raz na długi czas, odzyskać całkowitą wolność, oraz - na czym najbardziej zależało chłopom - rozprowadzić walijskie piwo Tywskie po całej Europie, od Irysów po Rusów, od Skadynawów po Maltańczyków.

    [​IMG]Jeździec walijski w zdobycznym turbanie


    30 Wrzesień 1420 Roku Pańskiego​

    Samuel najął, dzięki pomocy swych sojuszników,około siedmiu tysięcy najemników prowansalskich, których wysłał na Bristol (upadek zamku 16 Maj 1421 roku pańskiego) a następnie Convertunt (upadek 24 Czerwiec 1422 Roku Pańskiego) w między czasie Dublin, własnie oblegany przez nasze wojska oraz wojska Szkockie, okazał się właściwym zamkiem, zaś zajęte miasteczko, to Senvill.

    Niegdyś wielkie państwo Angielskie, upada. Na północnym froncie Delfintczycy skutecznie oblegają m.in. : Caux oraz Fuenon. Zaś Prowansalczycy zajęli Paryż, okupywany przez Anglików. Samuel począł snuć myśli,jaki pokój ustalić z Anglią : Może już teraz wieźmiemy Bristol - miasto większe od naszej stolicy, a może Convertunt - miasto mniejsze - i trochę tysięcy funtów? Ahh... A może zajmę Londyn? Czemu nie... Agrrr! Sam już nie wiem!

    Śmierć tyrana


    Ludzie w całej Walii, i nie tylko, mówią że Król tfu... Angielski tfu... umarł! Na tę wieść ludzie w Walii rozpoczęli okres karnawału, nazwanym : " Karnawał Henrykowskiej Śmierci" .



    ZDRADA!



    Do sali Samuela wbiegł posłaniec z okrzykiem na ustach:

    - Zdrada Panie! Zdrada!!! Ten haniebny Delfinat, mimo naszych podbojów, podpisał z Anglią pokój, na mocy którego, MY mamy zapłacić Anglikom odszkodowanie!

    - Coo?Jakto możliwe?! I to bez naszej zgody? Nie ujdzie im to płazem! Każ nie przerywać poczynań wojennych! Niech Anglicy tylko spróbują jeszcze raz z nami zadrzeć a popamiętają! Trzeba kuć żelazo póki gorące!-Samuel wyszedł na podwórze, by odetchnąć

    -Za dużo wrażeń jak na jeden dzień- powiedział ...



    Dzień po zdradzie, 23 Marca 1423 Roku Pańskiego, Samuel wysłał odezwy do sojuszników, w tym do Delfinatu. Do wojny przystąpiły jedynie panstwa:Delfinat oraz Prowansja. Karol - Władca Delfinatu przeznał się do błędu, i obiecał dopomóc Walijczykom! To jest prawy sojusznik! Chociaż trochę zapominalski!


    Wielki pokój

    1 Listopada 1426 Roku Pańskiego, w Bristolu został zawarty pakt pokojowy: Na jego mocy Walii przypada: Bristol wraz z okolicą, Lancaster wraz z okolicą, oraz Dublin z Portem i granicznymi wioskami, dodatkowo Walii przypada zwierzchnictwo nad Munster - małym państewkiem na wyspie Irysów,oraz Anglia płaci tylko Walii ze swego skarbca 250 kilo złota. Tak oto ma zapanować pokój.


    [​IMG]Postanowienia traktatu z Bristolu 1426



    --------------------------------------------------------------------------------------------------------

    KONIEC ​

    Coś czuję że mi nie wyszło...
     
  3. Wormek

    Wormek Nowy

    [size=+4]Część Trzecia[/size]

    **********************************************************************​


    I w Walii zapanował pokój wieczysty, nazwany przez potomnych " Pokojem Dziadów ". Rzeczą oczywistą był fakt, że ludność nie przyjęła tego z entuzjazmem, oczywiście chodzi tu o ludność rdzenną Walii. Zamieszki w Cardiff zmusiły Samuela, do wybudowania jakiejś atrakcji. Budowa AIDS-Akademii Imponujących Dzieł Sztuki przebiegała pomyślnie, główne prace postępowały w 1427 Roku Pańskim w tęmpie bardzo szybkim jak na Walijczyków, a to wszystko dzięki trybutowi od Anglików, oraz ich wasali. Gdy w Roku Pańskiego 1429 prace zakończono, wielu młodych wynalazców i malarzy Walijskich rozpoczęło umieszczanie swych prac m.in.


    [​IMG]
    Praca Leonurdola Drewinci


    Wiele tak wspaniałych prac trafiało do AIDS.


    [size=+2] Wojna na dystans​
    [/size]



    Mimo budowa AIDS, ludność nie potrafiła wytrzymać bez wojny.
    W takiej sytuacji, Samuel nie mógł ryzykować wojny domowej z powodu braku wojny z sąsiadem.

    -Hmm...Może zaatakujemy jakieś państewka na wyspie Irysów? -mówi ślęcząc nad mapą - nie... zbyt małe zyski, zbyt duże straty... Ahhhahahaha mam!Zaatakujemy Skandynawskie wyspy na północy! Zdobędziemy jedną, na mocy pokoju!

    Gdy tylko do uszu ludu doszła ta wieść, chłopi udali się do chat po kosy, mieszczanie po miecze i łuki, zaś bogatsi dosiedli konie i odziali się w zbroje skórzane, duchowni mówiąc że atakujemy pogan przygotowali misje christianizacyjną! Tak przygotowane wojsko mogło, na pokładach walijskich gorrhanów (galer) , wypłynać z portu Unsenvill, na północ, po wielkie zwycięstwo!

    Niestrzeżone miasteczko​

    Już 12 Maja 1428 Roku Pańskiego kapitulowało miasteczko na wyspach Orkejach, zaś 19 Lipca tegoż samego roku - miasteczko Ushane.
    Ostatnim celem ekspedycji był Rejkjavik z całą wyspą. Norwedzy wysłali flotę na Orkneje, by je odbić, ale jak widać, kapitan floty Ludu Północy, zapomniał o załodze... Tak to jest, gdy nie Walijczyk napije się Walijskiego piwa! Najbardziej wysunięta na zachód norweska wyspa dostała się pod nasze panowanie 3 Grudnia tegoż Roku Pańskiego.

    Zamierzenia Anglii


    Anglia 9 Marca Roku 1429 wypowiada wojnę Prowansji, państwa sojuszu dołączają do niego, Samuel jednak nie może się na to zgodzić, po pierwsze wojska Walijskie płyną na Półwysep Skandynawski, po drugie granica Walijsko- Angielska jest naszpikowana żołnierzami Angielskiego króla. W tej sytuacji, Samuel zerwał przymierze z państewkami francuskimi, a nowy pakt podpisał z wasalem Walii - państewkiem na wyspie Irysów- Munster. Anglia chciała zapewne wykorzystać wojnę z Norwegią do swych niecnych celów.

    Pokój w Sztokholmie 1430​


    Zawarty 14 Stycznia 1430 Roku Pana pokój między Walią a Norwegią, Danią i Szwecją został zawarty na następujących warunkach: Wyspy Farrenor & Islandia przechodzą pod Walijskie panowanie, Państwa Północy płacą po 5 tys. sztyrlifintylingów. Na wyspach rozpoczęła swą działalność SNCiC - Szkoła Nauk Celtyckich i Celtyfikacji. Zaś miesiąc po negocjacjach w Sztokholmie, do sojuszu Celtów dołączyła Bretania.


    Powołanie Rady

    Samuel, mimo swego wieku, nie nadążał z nowymi reformami, z nowymi rozkazami, powołano więc radę Walijską, składającą się z zaufanych ludzi- Bonifacego Kononowit, Arthura Mc.Kewic, oraz Andrea Leppea i Rogana Giaftycha. Pierszym zadaniem rady, była decyzja, co do spóźnionego, ale za to niespodziewanego ataku na Anglię, w celu pomocy słabo trzymającym się żabożercom. Rada odpowiedziała jednogłośnie : TAK

    [size=+2]Wojna z Anglią[/size]​

    Gdy rada podjęła ostatecznie decyzję o wojnie, rozradowany tłum tłumnie tłumił i tak już zatłumiony Plac Cardiffoski :

    - Chcemy wojny!
    - Dawać Anglika!Tamtym razem zapomniałem pomścić ogona Mućki!
    - Podbijmy Midlandsy!Tam jest dużo żelaza, kiedyś tam pracowałem ! -

    Nawet złodzieje ofiarowywali swą pomoc:

    - Ej, Stefek, choć do Londynu, ukradniemy koronę Angielską, biskupa, i się koronujemy na króla ! -

    Jednym słowem : Panował ogólny entuzjazm!

    Oficjalnie wojnę wypowiedziano 9 Lipca 1432 Roku Pańskiego, z powodu trwającego do 1432 roku własnie traktatu pokojowego.


    [​IMG]


    &*&*&*&*&*&*&*&*&&*<><><><><><><><+_+_+_+_+_+++++++++++++++

    [size=+5] TyLe [/size]
     
  4. Wormek

    Wormek Nowy

    [size=+4]
    Część IV[/size]


    ____________________________________________

    [size=+3]Wojna Gorzały
    [/size]


    Nawet na zatłoczony jak co dzień Plac Cardiffowski dobiegały głosy:

    - Trzecia Armia Walijska?
    -Gotowi do wymarszu na Coventcoun!
    -Armia Krajańska pod Waldezem?
    -Jak zawsze, Panie!
    -Drużyna Konna Bristolu?
    -Zginą pod naszymi końmi!
    -Dobrze! Rozpocząć działania! - przemówił przewodniczący rady, a zarazem władca Walii, Samuel.

    Armie podążyły na niewinnych i nic niewidzących angielskich pachołków Henryka.
    Zaczepne działania Drużyny Konnej Bristolu, co prawda nie zabijając nikogo, w takim stopniu zatruły swymi gromkimi pięrdnięciami Anglików, że ci, kompletnie niezdolni do walki, pouciekali gdzie Walijska Armia nie dojdzie. Co prawda, wywołało to wielkie oburzenie pośród ludu, ale najważniejsze, że pierwsza bitwa jest zwycięska dla Walijczyków!

    [size=+2]Bitwa Dublińska​
    [/size]

    Podczas opracowywania planu bitew, Samuel kompletnie zapomniał, że do Walii należy takie małe miasteczko na wyspie Irysów, jak Dublin, w ostatniej chwili dowiedział się, że tamtejsza ludność nie wie o wojnie. Rdzenna ludność Dublinu to co prawda Celtowie, ale nie Walijczycy, nie są więc w stanie przygotować obrony 5 minutowej...

    Zebrano chętnych z małej wioski przy wybrzeżu, załadowano na łódki rybackie, i wysłano do Dublinu.

    Bitwę, mimo wsparcia przegrano, tamtejsi wasale Angielscy posiadli bowiem Armię w sile 30 tysięcy ludzi. Zaś Walijczyków było tylko 5 tysięcy...

    Bitwa pod Plumouth również nie potoczyła się zbyt dobrze, Angielska konnica, wykorzystując rzekę, zmiotła zdemoralizowane oddziały najemne...

    Radość mimo klęsk​


    Zapiski z kroniki Alla Banonima:

    Fragment osiemnasty księgi dziewiątej.


    Wojsko Walii rozpoczęło 9 Maja 1432 Roku Pańskiego hrabstwo Kornwalli, oraz miasto Plymouth. Dublin wciąż oczekiwał pomocy... 2 Grudnia posiłki wysłane przez Kononowita dla Dublina, rozpoczęły bitwę, znaną jako: "Bitwa o Irysów"

    Miasto Conventry w Midlands kapitulowało 30 Grudnia o godzinie 3:11 - jak wynika z badań przeprowadzanych na kościach negocjatorów i według kroniki walijskiej - zaraz po tym, pozwolono Anglikom oddalić się, pod jednym warunkiem- muszą zabrać ze sobą wszystkie budynki z miasta. Anglikom mimo prób się to nie udało, więc zostali wyrżnięci co do jednego, prócz kobiet i dzieci, które mogły zostać w przyszłości Walijczykami i Walijkami.

    [size=+2]Cud[/size]

    25 Grudnia, 1433 Roku Pańskiego, Samuel posłał do Dublina posłańca z wieścią o dodatkowej Armii Obronnej prosto z Cardiff. Jednak posłaniec powrócił z Dublinu nietknięty z listem:

    - Jeśli Bóg nam sprzyja... To mamy szczęście, a szczęściu trzeba pomagać! Mobilizować siły! Za miesiąc na czele Armii, jakiej Anglia jeszcze nie widziała, wyruszam na Londyn! - jak powiedział, tak zrobił.

    17 Lipca 1434 Roku Pańskiego padł Londyn, ugiął się pod armią dowodzoną przez samego Władcę Walii !Henryk pospiesznie uciekł z wyspy, do angielskich miast na Półwyspie Calais.

    [​IMG]
    Henryk VI ucieka z Anglii

    Razem z Londynem, poddały się inne miasta na wyspie. Negocjatorzy z Anglii już chcieli robić swoje, ale Samuel jednoznacznie odmówił:

    -NIE! Nie, nie chcę jednego talara za całą Anglię rdzenną!

    Pokój, nazwany Drugim Pokojem Bristolskim, decydował:

    [​IMG]


    [​IMG]

    [​IMG]
    Stan Wysp po realizacji II Pokoju Bristolskiego


    [size=+2]A uważaliśmy ich za naszych przyjaciół[/size]

    [​IMG]
    Wielka Żmija Karol VII

    Dokładnie miesiąc po realizacji II Pokoju w Bristolu, Francja wypowiadając wojnę Bretanii, wypowiedziała wojnę całemu sojuszowi, Samuel rozpoczął sprowadzanie nowych walijskich galer- „Toporów”, oraz pozostałości po pobycie Skandynawów na Wallandi (dawnej Islandii)- Ledungi.

    Passa Porażek


    Od początku wojny Samuel wysyłał całe wojsko do Bretanii. Gdy Renes zostało oblężone, wojska dziesięciotysięczne podjęły się ryzyka odsieczy. Jednak w tej bitwie pod Szmatię, wojska Walii poznały smak goryczy. Potężna armia Francji, jak przyjechała- spokojnie – tak odjechała, Walijczycy rozpierzchli się na sam widok…

    [​IMG]
    Rennes – Przedmieścia nie spodziewające się rychłej obrony

    1435 Roku Pańskiego Matłach Groch wyruszył na czele zebranych z entuzjastycznego nastawienia rekrutów pięciu tysięcy ludzi, oraz dwóch tysięcy kawalerii, na odsiecz upadającemu miastu Rennes. 11 Listopada, w rocznicę II Pokoju z Anglią w Bristolu, Matłach zwyciężył wraz z niedobitkami, wielką armię francuską. :

    [​IMG]
    Doprawdy, niezwykły jest jego geniusz…

    Gdzie Francuz nie może, tam Araba pośle.​


    Radość zwycięstwa nie trwała długo…Po bitwie, Matłach świętował zwycięstwo, zabójcy wkradli się do kuchni polowej*, i dosypali dziwnego proszku do piwa. Gdy Matłach spróbował- zemdlał – ku niewiedzy swoich żołnierzy… Ci pochowali go szybko, by nie doznał on rany chociaż już go nie ma, od Francuzów w kontrataku. Francuzi bezproblemowo pokonali osłabione wojsko Walów. Wojna ta miała nieść za sobą lata smutku i wojny, oraz spustoszenia…
    [KONIEC]

    Podczas pisania tego AARa- 2 razy wyłączyła się niespodziewanie EU2, raz zamknąłem przypadkiem Worda , nie zapisując ehh…dlatego krótkie, a miało być o 3 strony wordowe większe…​
     
  5. Wormek

    Wormek Nowy

    [size=+3]Część Piąta[/size]

    [size=+2]Nadzieja[/size]

    Choć śmierć Matłacha była dla Walii ogromnym ciosem, wciąż pozostała nadzieja, że wygrają. Jak powiedział Matłach : Mogą nam odebrać życie, ale piwa nam nie zabiorą! Tak też się stało: Gdy żołnierze Delfina wkroczyli do karczmy, zauważyli Walijczyków, przy swojskim dla Celtów piwie, rozpoczęła się krwawa rzeź, wtedy to nieznany z imienia Celt powiedział: Panowie, uznanie dla tych śmiałków, którzy chcą Celtom odebrać piwo!

    Bitwa pod Oltiers

    [​IMG]
    Bitwa pod Oltiers według Kokosza Rokosza

    1436 Rok Pański, armia Delfina nikczemnego, nacierając na miasto Aryaoen, napotkało silny opór bretoński, po godzinie oblężenia Wojo Of Walija, okrążyło wojsko kpt. Ollen’a :

    Bitwa przerywając pasmo porażek po śmierci Matłacha, całkowicie rozwiała plany Delfina I Nikczemnika.

    Zbrojenia & Negocjacje​


    [​IMG]

    [​IMG]

    Pod koniec Roku Pana 1436, trzy armie oblężnicze napadły na Paryż, Maine oraz odbijały Rennes. Przy okazji łupiły małe wioski, gwałcili kobiety – i tutaj jedna uwaga – gwałty od lat 18 do 28 – a dzieciom dawane były cukierki z odchodów końskich.

    Herezja

    [​IMG]

    Ojciec Dyktator szybko rozplenił swe sługi, po całej Walii. Mohery jednakże, zostały wygnane z Cardiff.


    Treść przemówienia do zebranych na Placu Nowo Toruńskim.

    Ojciec Dyktator, nazwał swe pismo „Radiem Maryja”, dodatkowo podburzał w nim mieszkańców niedawno podbitych terenów, które zamieszkują Anglicy, by postawili opór władzy Walijskiej, albowiem – jak głosi Ojciec – „Dzień wpłaty jest bliski…”

    Śmierć Samuela

    Roku Pańskiego 1437’ego pamiętnego listopada 21, Samuel rzucił się ze swego pałacu mówiąc:
    -Tego już za wiele!!!
    Znaleziono go 3 dni po śmierci, w pałacowym gnojowisku.

    Gdy tylko wieść obiegła o tym całą Walię, rządy ponownie przejął Ieuan, ludzie z Dyktatorem na czele, bowiem większość w niego wtedy uwierzyła, bunt szerzyć poczęli, od całej małej Galilei ( Wyspy Północne), przez Waliea’ę, aż po Konnenwal.

    [​IMG]
    Nastroje w Cardiff po śmierci Samuela.


    [​IMG]
    Wyznawcy O. T. Rydzyka zdobywają Orlean.


    Status Quo

    Dyplomata imieniem Ludwig von Erlishausen, przybyły z Niemiec do Walii, gdzie rozpoczął działalność, w służbie Ieuana uczestniczył w negocjacjach Roku 1437, między Sojuszem Celtyckim, a Francją. W wielkiej mierze dzięki św. Pamięci Matłachowi, udało się wynegocjować pokój Status Quo. Teraz Delfinat, pozbawiony ochrony ze strony Francji, był znacznie osłabiony…

    Już dzień po podpisaniu pokoju, czyli 23 Grudnia, 1437 Roku Pańskiego oddziały walijskie wymaszerowały z terenów Francji, by stawić czoło nowym wrogom, którzy swą głupotą, a ściślej mówiąc, przesunięciem linii obrony na południe, zostawili „otwarte” miasta, dla Celtów.

    27 Grudnia, tegoż samego Roku Pana, Ieuan podpisał z Królem Anglii pakt, na mocy którego Henryk VI oficjalnie wypowiada wojnę Delfinowi, oraz dwa państwa wspierają się tylko i jedynie w tej wojnie. Dzięki temu, Ieuan zyskał pewność, że Henryk nie posunie się do agresji na ziemie Walii.

    [​IMG]
    Niepozorny Henryk VI Lancaster


    Jednak ważność paktu minęła już po 5 dniach, Ludwig von Erlishausen wynegocjował z Karolem VII Status Quo, kończący zmagania „Celt – Delfin”

    Odbudowa​

    Ieuan, jako władca rozważny od przykrego zdarzenia dla niego, przejęcia władzy przez Samuela, pierwszą rzeczą, którą zajął się po wojnie, była walka z niepokornym Dyktatorem, oraz odbudowa ekonomiczna Walii. Książe zwiększył władzę książęcą, kosztem władzy szlacheckiej. Co prawda, Rydzyk się temu przeciwstawiał, ale Ieuan nie liczył się z nim.

    KONIEC z Dyktatorem

    [​IMG]

    20 Lipca 1438 Roku Pana, skończyła się kariera O. Dyktatora: został publicznie powieszony. Wojska rozdzieliły między siebie jego bogactwa, a szaty na cztery części podzielone zostały: jedną przywieźli wojowie do Ieuana, drugą dyplomaci Papieżowi Eugeniuszowi podarowali, zaś trzecią do Polski przesłano, a czwartą do Krzyżaków...

    Ostatnie słowa O. Dyktatora :
    - Dranie! Krzyż dawać!! A nie jakąś szubienice! Mesjasz miał na krzyżu umrzeć, a nie na jakiejś tam szubienicy! Oszukaliście mnie....


    Zrzut na Europę 1440

    [​IMG]
    [​IMG]

    Koniec...
    _________________________________________________________________-​

    Soory , ale dzisiaj ożyłem, dlatego tak krótko, teraz długi łikend, może jutro coś uzbieram :p
    [pcolor=green] Dużo czasu od ostatniego odcinka. Wyczyszczony, zamkniety, w celu kontynuowania PW
    Serek[/color]
     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie