Droga ku chwale

Temat na forum 'HoI II - AARy' rozpoczęty przez Monti, 10 Listopad 2006.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Monti

    Monti Nowy

    Witam zainspirował mnie AAr "Gorzka Chwała" dlatego chciałbym napisać coś podobnego, scenariuszów za bardzo nie umiem robić dlatego gram na normalnym to mój pierwszy AAr więc nie zabijajcie mnie mam kilka stylow w głowie ale będe je stosował mieszanie

    Gra:HoI Doomsday-Polska
    Poziom trudności-trudny,Agresywny

    Prolog
    [shadow=red:ac620c5f92]Droga ku Chwale[/shadow:ac620c5f92]

    Jest rok 1936,Polska powoli podnosi się i ma blisko do statusu państwa ważnego, wojsko powoli mobilizuje się aby zaniedługo wznieść polski sztandar na wschód.W gabinecie prezydenta Ignacego Mościckiego trwa narada feldmarszałka Rydza-Śmigłego generała Kutrzeby i prezydenta:
    Mościcki:ZSSR i Niemcy wznoszą swoje krwawe łapska po nasze terytoria nasza armia musi być gotowa na wszystko!
    R-Ś:Trzeba zmodernizować siły ogłosić szkolenie następnych kilku dywizji stworzyć brygady pancerne.
    Kutrzeba:Mam pomysł razem z paroma sztabowcami rozpocznę badania nad nową taktyką.
    Mościcki:Dobrze panowie Polska musi wrócić do statusu światowego mocarstwa!!

    Polska gospodarka i siły zbrojne ustabilizowały się generał Kutrzeba opracował taktykę.Lata mijały spokojnie.

    29 Sierpień 1939
    Niemcy wysunęli pretensje do Gdańska.Polska odmowiła.

    1 Wrzesień.
    WOJNA!Do broni!
    Niemcy wypowiedzieli nam wojnę.
    6 dywizji brygad podlaskich stało w suwałkach skąd wysunęła uderzenie na Królewiec ze wsparciem 4 dywizji z Torunia.

    "Królewiec walki trwają,niemiecka dywizja pancerna z Elbląga rusza na pomoc wojskom w Królewcu być może ona zadecyduje o losie bitwy"

    godzina 14:00 Królewiec
    -Grzesiek!!-Woła starszy szeregowy Zbyszek Kątrecki
    -Coo??
    -Chodź tu szybko znalazłem Niemiecki sztab!!
    -O w cholere,idę
    -Wchodzimy??
    -No na 3
    -1
    -2
    -3
    Bum!!
    Zdezorientowani niemieccy oficerowie szybko wyciągają pistolety ale zaraz padają trupem pod ostrzałem polskich żołnierzy.
    -Mamy mapy sztabowe!!
    -O w morde tutaj jest zaznaczone rozmieszczenie Niemców na froncie!!
    -Biegiem do naszych!!
    Żołnierze wybiegają ale nagle padają pod ogniem niemieckich karabinów,to niemiecki oddział uszłyszał hałas w zamaskowanym sztabie.
    Niemcy zabierają mapy sztabowe i ruszają do swojego oficera.
    W tym czasie na wschodzie miasta pojawiają się niemieckie czołgi,Polacy są zgubieni.

    Walki zakończyły się przegraną Polaków jednakże Niemcy stracili więcej dywizji.
    Oto bilans walk:
    Polacy-straty 3 dywizje piechoty i 1 milicji
    Niemcy-2 brygady pancerne, 4 dywizje piechoty

    W tym czasie na froncie zachodnim nic się nie działo.Poza zdobyciem przez polaków parę pomniejszych miast na Opolu.


    No i jak??Wiem że się rozpisałem ale to była najważniejsza bitwa niemcy przerzucili większość sił od Prus.
     
  2. Monti

    Monti Nowy

    Spokojnie napisałem że tamto opowiem pokrótce.Teraz dopiero zaczynam grać.Wojna z Rumunią jest ciekawa:D straciłem 30 dywizji w kociołku.




    "[glow=blue:1fa53f7b6a]Nierówna Walka [/glow:1fa53f7b6a]

    Nadszedł ten pamiętny dzień,Ukraina,Białoruś,Polska i Litwa wypowiedziały wojnę Rumuni oraz Wegrom.Walczyła tylko Polska gdyż pozostałe kraje prawie nie posiadały sił zbrojnych.
    Polskie wojska szybko wkroczyły w rejon Besarabii jednakże dalej trafiły na bohaterski opór żołnierzy Rumuńskich.Zdarzało się że mimo przewagi technologicznej,liczebnej i posiadania wielu czołgów 30 dywizje Polskie przegrywały na 20 Rumuńskich jednakże Polskie wojska powoli niszczyły napotkany opór.Jednakże Polska była bardzo zaskoczona nagłym atakiem Węgier na region Stryja w którym stacjonowały zaledwie 3 dywizje oto wpisy w znalezionym pamiętniku bezimiennego żołnierza.

    "Otoczyli nas.Ich jest 12 tysięcy,nas 3 łączność została przerwana zapasów jest coraz mniej niby wojska z przemyśla zmierzają do Presova by odciąć węgrom drogę ucieczki i ich załatwić ale nie wierzę.Z mojego plutonu zostało tylko 4,sierżant Kosowski zginął.Teraz dowodzi kapral Bański.Nie mamy szans"

    Wojska znajdujące się w Stryju zostały prawie doszczętnie zniszczone,zginęły 2 dywizje.Na szczęście wojska Przemyślanskie zajęły Presov i ich częśc zaatakowały Wegrzynów rzeź była niesamowita nie brano nikogo do niewoli.Po tym droga do Węgier stała otworem zostały tam nieliczne dywizje w miesiąc zaanektowano węgry.Tymczasem od rumuńczyków napłynęła propozycja pokoju ze znacznymi zdobyczami terytorialnymi dla Polski.Władza państwa zgodziła się wiedząc że więcej nie zdobędą.Tymczasem sytuacja na Białorusi była napięta.Domagała się ona wielu prowincji Polski.Litwa i Ukraina były spokojne.Tymczasem na zachodzie Niemcy zajęli Danię,Norwegię i Holandię.Kontynują marsz na Belgię.Anglia wypowiedziała wojnę ZSRR.ZSRR zajęło całą Finlandię.Losy świata są jeszcze nieznane.

    Ps.Przepraszam że nie ma wątku fabularnego ale pisałem to szybko.
    PS 2 Screeny dam jak je wszystkie dam do Imageshacka dość dużo tego jest.
    PS 3.Z węgrami jeszcze walczę.
    PS 4.Będe dawał krótkie ale częste odcinki.

    Oczyszczony i zamkniety
    MenEl
     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie