EU IV - Szybkie pytania

Temat na forum 'EU IV - Pomocy!' rozpoczęty przez Manau, 7 Wrzesień 2015.

  1. Manau

    Manau Ten, o Którym mówią Księgi

    Wie ktoś może od czego zależy spadek negatywnych punktów chodzi mi o agresywną ekspansje (jest podane w zakładce dyplomacja przy relacjach)
    Widzę, raz w roku w nawiasie, że ona np zmienia się o 2,1 w kolejnym za to roku jest już 2,4
     
  2. Legend

    Legend リヴェン

    Ja wiem.
     
  3. Manau

    Manau Ten, o Którym mówią Księgi

    ..a powiesz panie Legend :Dziadek:
     
  4. Legend

    Legend リヴェン

    Niech będzie. Podstawa to +2 rocznie modyfikowana przez bonusy do parametru "better relations over time".
     
  5. Manau

    Manau Ten, o Którym mówią Księgi

    Dzięki.
     
  6. de Ptysz

    de Ptysz Ten, o Którym mówią Księgi

    Gram Grenadą, dorobiłem się kolonii nad Zatoką Gwinejską i chciałem dodać te prowincje do kompanii handlowej, niestety przycisk za to odpowiedzialny zniknął. Stolicę mam przecież w Europie, więc co jest tego przyczyną? Można to jakoś zmodować?
     
  7. moskal

    moskal Опричник

    Od ostatniej wersji są problemy z wyświetlaniem się niektórych guzików przy pewnych rozdzielczościach. Spróbuj w innej rozdzielczości i zgłoś to na paradoxplazie jako bugraport.
     
  8. de Mont Salvy

    de Mont Salvy Ten, o Którym mówią Księgi

    Czy jest możliwe by CN rozpoczął wojnę z innym CN, którego metropolia jest ze mną w sojuszu? Czy tym samym może dojść do wojny w której wystąpię przeciw swemu sojusznikowi?
     
  9. Legend

    Legend リヴェン

    "A colonial nation can declare war with other colonial nations loyal to a different power, but two colonial nations that share the same overlord cannot declare war with each other: Castilian Brazil can declare war on Portuguese Brazil, but not Castilian La Plata, for example. A colonial nation can only take provinces it has claims on, and is unable to demand others. The exception is that a colonial nation can still demand full annexation (before 1.12) if the combined war score is less than 100%."
     
  10. de Mont Salvy

    de Mont Salvy Ten, o Którym mówią Księgi

    No dobrze ale czy w praktyce dochodzi do takich wojen? Zastanawia mnie to o tyle, że moja Anglia ma "wieczny" sojusz z Hiszpanią i mimo, że angielskie CN w kilku miejscach stykają się z hiszpańskimi CN i występują spory graniczne to do wojen kolonialnych nie dochodzi. Natomiast w przypadku Francji zaliczyłem już trzecią czy czwartą wojnę na tym tle. Wcześniej na to uwagi nie zwracałem i tak dumam co kieruje CN w wywoływaniu wojen.
     
  11. Legend

    Legend リヴェン

    "[...] a colonial nation is unable to declare war on any other state on its own. Further, two colonial nations under different overlords cannot go to war against one another if the overlords are allied to each other."
     
  12. de Mont Salvy

    de Mont Salvy Ten, o Którym mówią Księgi

    No dobrze ale czy EU4Wiki podaje czym kierują się CN przy wypowiadaniu wojen? Chcą zdominować swój region czy jak?
     
  13. Legend

    Legend リヴェン

    Mogą wypowiadać wojny tylko bezpośrednim sąsiadom, a dodatkowo w przypadku CN muszą mieć CB oraz wrogi CN musi znajdować się w ich "sferze wpływów". Czyli Luizjana będzie walczyć z inną Luizjaną, ale już na to, że zaatakują wrogi kolonialny Meksyk nie ma co liczyć.
     
  14. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    W opcjach sterowania wasalami przy CN jest guzik Start colonial war. Jeszcze nie miałem okazji go sprawdzić. CN może na pewno wypowiadać wojny tubylcom.
     
  15. Sevgart

    Sevgart Targowica

    Jak grałem z dwoma innymi kumplami w MP to Karaiby zaatakowały moją Wenezuelę gdzie nie była ona w ich strefie kolonialnej. Poza tym graliśmy w sojuszu, z tym że nie jestem pewien czy wtedy akurat byliśmy nim związani. Ale było to też przed jednym paczem.
     
  16. Legend

    Legend リヴェン

    Jaką wartość merytoryczną ma Twój post skoro nawet nie wiesz czy mieliście sojusz ?
    Rzeczy o których pisałem zostały wprowadzone wraz z patchem 1.12. Dodatkowo tak się składa, że Wenezuela często jest częścią Zachodnich Indii mimo iż Paradox to zmienił i nie powinno się to więcej zdarzać.
     
  17. Sevgart

    Sevgart Targowica

    Bo eufi to ostoja merytorycznościi xDDD

    Ostrzeżenie za spam [N]
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 10 Wrzesień 2015
  18. Camillo

    Camillo Ten, o Którym mówią Księgi

    Zastanawia mnie, czy to kwestia ironmod, czy nowego patcha, gdzie zaczęły blobować mi się państwa na niespotykaną dotąd skalę. O ile Francja, która zajęła całą Hiszpanię wraz z jej koloniami, przez mariaż jakoś przełknąłem, o tyle Commonwealth, który podbił 1/3 Moskwy, Rumunię, Ottomanów i Płw. Apeniński nie wygląda zbyt normalnie...

    Sytuacja o jakiej mówię w obrazkach:
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  19. moskal

    moskal Опричник

    Nowy patch. AI blobuje na potęgę, często nawet bezsensu.
     
  20. Camillo

    Camillo Ten, o Którym mówią Księgi

    Ciekawe, czy przy kolejnym naprawią to, czy jednak inne ważniejsze problemy będą na tapecie. Nie doczekamy się chyba przez to DeI jeszcze jakiś czas.. Anyway dzięki ;)
     
  21. Legend

    Legend リヴェン

    Blobowanie to w głównej mierze wynik zmian w AE. Kiedyś jedna dobra kolicja mogła praktycznie unicestwić państwo prowadzone przez AI, a teraz zwykle do takich sytuacji nie dochodzi. Przypuszczam, że zbyt szybko zmian tutaj nie wprowadzą bo to wynik zmian z patcha 1.12 i 1.13.

    U mnie Polska też się strasznie zblobowała, a nie chciałem im przeszkadzać bo byłem zajęty czym innym. W 1750 roku mam Polskę od zachodnich Niemiec, poprzez Czechy, achód Austrii, 90% bałkanów, Krym, a na północy podeszli pod Moskwę. Mają jeszcze dość spore tereny po Savoy, ale to akurat wynik PU.
     
  22. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    I teraz wyobraź sobie że ta Polska ma event o buntach w wyniku event chaina o zrzucaniu elekcji
     
  23. pikasso

    pikasso Nowy

    Witam,mam problem z modem.Otóż mod nie działa w grze a gdy uruchamiam launcher pokazuje że mod jest aktywny.
     
  24. Drakensang

    Drakensang Ten, o Którym mówią Księgi

    Usuń i dodaj ponownie na Steam, jak masz piracką wersję, kup leglaną

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
     
  25. moskal

    moskal Опричник

    Czy zahaczyłeś mod? Jeżeli tak to zgłoś sprawę autorowi modyfikacji.
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie