Filmy które widzieliście, godne polecenia lub niewarte obejrzenia

Temat na forum 'Hyde Park' rozpoczęty przez Opole, 9 Lipiec 2009.

  1. Opole

    Opole User

    Witam

    Brakuje tego tematu, jest co prawda temat o chodzeniu do kina, ale nie tylko tak się filmy ogląda.

    Z mojej strony lubię oglądać filmy kontrowersyjne, psychologiczne lub po prostu po*******one. Żadnego tematu się nie boje dlatego zacznę od podzielenia się moją opinią na temat takich filmów.

    -Irreversible- dobry film z Moniką Bellucci która jest w nim niezwykle seksowna. Film zawiera unikalną scenę która moim zdaniem jest jednocześnie przerażająca jak i podniecająca.

    -Taxidermia- ten film naprawdę ryje beret :D

    -XXY- Hiszpańskie kino, o rozwoju seksualności

    -Labirynt Fauna- Hiszpański, rewelacyjni film

    -Było jeszcze kilka takich ale zapomniałem tytułow, jak sobie przypomne to dopisze, chyba że ktoś widział np. ten zakazany w 60 krajach.

    Filmy które obejrze

    -120 dni Sodomy- film w oryginale puszczony jedynie w japonii(ci to mają zryte czajniki), ale jak w takiej Francji cenzurują nawet dragon balla

    -Siostry Magdalenki- fabuła podobno jest nieścisła ale ponoć dobrze obrazuje realia tych instytucji

    -Szykuje się na transformersy ale to jest rodzaj filmów gdzie nawet nie słuchasz dialogów
     
  2. jozi02

    jozi02 Ten, o Którym mówią Księgi

    Stalker - klasyka - "A przecież wciąż przyciąga strefa ogrodzona / I ogrodzona - nie bez celu - trzeba wierzyć." - zdecydowanie mój ulubiony film
    Scanner Darkly - film na podstawie opowiadania Philipa Dicka, historia tajnego agenta rozpracowującego środowisko handlarzy nowym narkotykiem, który powoduje rozdwojenie jaźni. Film zwraca uwagę przede wszystkim techniką w jakiej został zrobiony .
    Waking Life - Porusza tematykę snów - technika podobna do poprzedniego filmu
    The Fall - Historia aktora, który po ciężkiej kontuzji wylądował w szpitalu gdzie poznał małą dziewczynkę, której opowiada codziennie jedną część klasycznej opowieści. W filmie przede wszystkim zwraca się uwagę na cudowne, baśniowe zdjęcia
    Revolver - bardzo dziwny film gangsterski


    Toś mnie przeraził
     
  3. Opole

    Opole User

    Widziałeś film?

    ---------- Post added at 17:11 ---------- Previous post was at 17:09 ----------

    Zmieńcie nazwe tematu bo jest błąd ortograficzny
     
  4. jozi02

    jozi02 Ten, o Którym mówią Księgi

    Widziałem i takich odczuć nie miałem :)
     
  5. Opole

    Opole User

    Hehe, nieciekawie jest być normalnym człowiekiem, a jeszcze gorzej nim nie być i się do tego nie przyznawać. Za 1 razem byłem wstrząśnięty ale widziałem to ujęcie z 5 razy.
     
  6. Basileios

    Basileios Ten, o Którym mówią Księgi

    Nienarodzony (Unborn). Wymiękłem po 1 :)!:) scenie.
    Krótko, jogging, kobieta sobie biegnie - patrzy, niebieska rękawiczka. Podnosi, odwraca się - za nią stoi kilkuletni chłopiec, żywcem wyrwany z końca XIXw., w jednej niebieskiej rękawiczce. Następne ujęcie, kamera 'wyjeżdża' zza kobiety, a tam siedzi mały piesek z głową tego chłopca (zamiast 'swojej').

    Blje. Zbyt posrane.
     
  7. Elvith

    Elvith Guest

    Życie za życie. Dobry film o karze śmierci. Szczerze polecam, ja- ale tym się nie sugerujcie, bo jestem gejowski i to dla mnie nie niezwykłość- płakałem.:p
     
  8. Opole

    Opole User

    Ja płakałem na uwolnić orke i bravehearcie i królu lwie.
     
  9. Elvith

    Elvith Guest

    Ja nie, bo jak byłem mały i ogłądałem Orkę czy Lwa to nie płakałem wcale. A Bravehearta nie oglądąłem.
     
  10. Kosiarz101

    Kosiarz101 Guest

    Polecam w takim razie obejrzec taki film "Król mrówek", jeden znajomy powiedzial, ze to gowno, ale ja powiem, ze moze i gowno, ale mocne ;) Ogolnie film jest o przemocy i o tym do czego zdolny jest czlowiek. Jak to mowi jeden gosc w filmie "czasami trzeba byc troche bezwzglednym i zadac sobie pytanie - jak daleko mozesz sie posunac zeby osiagnac to co chcesz?". Polecam obejrzec.
     
  11. Opole

    Opole User

    Dzisiaj Widziałem

    -Siostry Magdalenki- Uznałem że katolicy to prymitywni sekciarze

    -Być jak John Malkovich- Zupełnie inny film. Po nim byłem wyjęty z szufladki.

    - Las Vegas Parano- Dowiedziałem się skąd Urban ma avatara. Film którego na pewno nie zobaczy się w telewizji.
     
  12. jozi02

    jozi02 Ten, o Którym mówią Księgi

    Niedawno leciał na cinemax a z pół roku temu na TVN :)
     
  13. adammos

    adammos Guest

    Właśnie obejrzałem Królestwo. Kawał porządnego filmu, tylko od połowy wiedziałem kto na pewno zginie :D
     
  14. Opole

    Opole User

    Widziałem, zupełnie normalny, można obejrzeć. Nic fascynującego.

    Widziałem cały, dziś prawdziwych horrorów już nie ma. Krew, flaki, zoombie, już nie straszą tak jak kiedyś. W unbornie tego nie ma, a ja nie lubie filmów które nic sobą nie przedstawiają.

    Widziałem też "Lustra", po szampanie mnie całkiem rozbawił ten film, a był on "horrorem". Nie warto oglądać.

    Doszedłem do wniosku że ustalam swój własny limit: 1 poryty film dziennie. Podyktowane jest to troską o moją psychike.

    -"Donnie Darko"- Niezły film, niestandardowy, bardzo melancholijny soundtrack.

    Obejrzę w takim razie.
     
  15. Michal

    Michal Znany Wszystkim

    Trylogia Ojca Chrzestnego - niesamowity klimat ma ten film
    Clerks - Sprzedawcy 1,2 i Jay i cichy Bob powracają - nie są to jakieś wysokobudżetowe superprodukcje ale naprawdę genialne komedie ;D
    Kompania Braci - najlepszy film wojenny jaki widziałem (a widziałem ich dużo :wink:)

    PS Podajcie coś takiego super porytego, ale nie żeby rzygać tylko sie bać...
     
  16. Opole

    Opole User

    To jest akurat serial, widziałem cały w HD. Robi wrażenie, bardzo dobry.

    Także polecam, wszsytkie 3 części są w większości top 100, pierwsze 2 w top 10, a pierwsza prawie zawsze w top 3, najlepszych filmów wszechczasów.


    Bardzo zabawne, luźne. Oglądasz totalnie bez zastanowienia, spora dawka głupiego humoru.

    Bardzo mi się podoba, dzisiaj oglądałem. Technika jest dla mnie nowa i świetnie się łączy z schizofreniczną fabułą
     
  17. Basileios

    Basileios Ten, o Którym mówią Księgi

    Serial:!: Flight of the Conchords. Dwóch muzyków dąży do kariery w Nowym Jorku. Absurdalny humor przeplatany całkiem porządnymi wstawkami muzycznymi.
     
  18. Modes

    Modes Znany Wszystkim

    Watchmen, genialny film z jeszcze genialniejsza muzyka. Dla kazego ktory jest zmeczony typowa papka hollywodzka w wykonaniu superbohaterow.
    Mozna nawet powiedziec ze autorzy chcieli pokazac nam jak by wygladal kazdy film o superbohaterach gdyby go krecono z jakakolwiek dawka realizmu.
     
  19. Kosiarz101

    Kosiarz101 Guest

    To "Król mrówek" starczy Ci na kilka dni spokojnie :D To jest dobry film, bo nie zaden bzdurny horrror, tylko opowiada realistyczna historie, a jak sie zacznie ogladac to trzeba obejrzec do konca. Nie jest tez plaski - bo i glowny bohater nie jest tez niewinny.
    Z dobrych filmow tego typu wart obejrzenia jest tez "Cześć Tereska" - polski dramat z 2001 - czarno biały co dodaje mu klimatu 'szarej polskiej rzeczywistosci'. Opowiada o dziewczynie - Teresce - ktora chce projektowac ubrania (sukienki), w szkole dla krawcowych spotyka sie z typowym dla otoczenia zepsuciem. Dobra jest scena, w ktorej dziewczyny pija na cmentarzu. Caly film mozna obejrzec na YT, jest w kilku 10 min czesciach.
     
  20. Opole

    Opole User

    Widziałem, ten film ma głębszą kmine, głowna bohaterka jest faktycznie penitencjariuszką ośrodka wychowawczego i została wypuszczona na czas zdjęć. Film widziałem w telewizji. Zrobił na mnie wrażenie, ale to z tym po części się stykam na co dzień, więc nie zaskoczył mnie aż tak bardzo.

    Do króla mrówek się przymierzam, może to moment potrwać.

    Mam dobry pomysł żeby po jakimś czasie zrobić swoją własną listę top filmów które oglądałem.
     
  21. Jagged

    Jagged Aktywny User

    Obejrzałem i doceniłem ten film dopiero po pewnym czasie. Podczas seansu o mało nie zasnąłem. Mimo wszystko ciut przydługie. No i czy genialny - dyskutowałbym. Do przemyślenia w każdym razie. Muzyka rzeczywiście przyjemna, ale w - nie pamiętam już w którym momencie - wyskoczyli z "Hallelujah", które nijak pasowało do sceny. : P
     
  22. Świerszczu

    Świerszczu Guest

    Zgadzam się co do "Ojca Chrzestnego", absolutnie wspaniały film. A ze swojej strony polecę "Adwokata Diabła". I horoor, i daje do myślenia, i poryty. Scena snu Marianne powoduje autentyczny lęk :D trochę psuje wrażenie Reeves w głównej roli, ale w sumie pasuje na takiego nieogarniętego prawniczka. ;]
     
  23. Kosiarz101

    Kosiarz101 Guest

    Wlasnie obejrzalem brytyjski 'Bunkier' z 2001. Jest to ciekawy film wojenny i jednoczesnie dobry horror. Oddzial niemieckich żołnierzy w lasach Belgii wpada w zasadzke Amerykanów i zostaje zmuszony do odwrotu, schronienie znajdują w starym bunkrze w ktorym znajduja sie dwaj ludzie - stary żołnierz i mlody rekrut. Wszyscy zostaja okrazeni i zmuszeni do czekania na atak wroga. Jako elitarny oddzial sa dla Jankesow tylko "chwastem do wyrwania". Jak sie jednak okazuje bunkier zbudowany jest na starszych tunelach, ktore moga prowadzic do wyjscia. W filmie dobrze pokazano przekroj zolnierzy wzgledem morale - dowodca zabrania odwrotu i chce sie bronic w bunkrze, umiarkowana wiekszosc nie chce sie poddac ale nie chce tez dac sie zabic, kilku chce sie wyrwac za wszelka cene. Starzec opowiada im tez historie tuneli - w XIV wieku w czasach epidemii czarnej smierci do wioski w poblizu bunkru przybyl pewien kaplan i obiecal ochronic ludzi przed epidemia, gdy jednak ludzie zaczeli chorowac podburzyl tlum by zebrac chorych w jedno miejsce i wszystkich zabic. Jak sie okazuje jest to film o morale zolnierza i strachu - w koncu w tunelach Niemcy zaczynaja wariowac i walczyc sami z soba. A historyjka jest nawiazaniem do innej praktyki nazioli - rozstrzeliwania dezerterow - bo upadek morale tez jest zarazliwy. Ogolnie dobry film.
     
  24. Krzysiek

    Krzysiek Guest

    Muszę zobaczyć

    Co do "ambitnego kina": Widzał ktoś Wiedźmina-film???


    Crank 2-od lat 12? Szok!!!!!!
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie