Gra się wyłącza po wprowadzeniu zmian

Temat na forum 'CK II - Pomocy!' rozpoczęty przez okk1997, 15 Listopad 2016.

  1. okk1997

    okk1997 User

    Witam,
    wprowadziłem w titles następujące zmiany:

    1. Zmieniłem nazwę e_carpathia na e_austria-hungary (i stolicę z Pest an Osterreich, a kulturę na german)
    2. Zmieniłem nazwę k_bavaria na k_austria
    3. Przeniosłem niemiecką część spod k_austria (dawna bavaria) do k_germany, zostawiając tylko księstwa austriackie (d_austria i d_tirol)
    4. Przeniosłem k_austria z e_hre do e_austria-hungary
    5. Przeniosłem c_passau do d_bavaria

    To chyba wszystko.

    Jak włączam grę i nacisnę na prowincję jakąkolwiek wywala do pulpitu. Czy coś jeszcze trzeba zmienić w innym pliku aby działało?
     
  2. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Zmieniłeś bezpośrednio w grze czy zrobiłeś mod?
    Jakie pliki zmieniłeś?
     
  3. okk1997

    okk1997 User

    Nie robiłem moda, pozmieniałem w grze. Tylko landed_titles w common. I poprawiłem w prowincjach żeby nie było k_bavaria nigdzie. No i herb, ale to tylko podmieniony.
     
  4. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    No właśnie wszelkie takie zabawy robi się tworząc moda. Do tego bodajze pliki z folderu history i jeszcze jakieś byś musiał zmienić.

    Ja niestety nie znam się za dobrze na modowaniu, wiec poczekaj, może ktoś bardziej obeznany ci jeszcze pomoze.
     
  5. Sayeer

    Sayeer Aktywny User

    Zmiany nazw prowincji, to w folderze localized powinno się wprowadzać. Może to powoduje błąd, przywrócić pliki i bavarie na austrie zmień tylko tam w innych plikach nazw prowincji nie zmieniaj.
     
  6. moskal

    moskal Опричник

    NIE ZMIENIAĆ NAZW KODOWYCH, które są używane już w grze! To tak, jakbyś chciał aby prowincja Płocka miała ID nie 529 a 1410 zmieniając tylko w jednym miejscu.

    Chcesz zmienić nazwę? Tak, jak polecił @Sayeer - używasz plików lokalizacji.

    I wszelkie zmiany wprowadzasz jako mod - nie zmieniaj oryginalnych plików w katalogu gry, bo ją popsujesz!
     
  7. okk1997

    okk1997 User

    Nie mogę w lokalizacji znaleźć k_bavaria ani e_carpathia? w którym arkuszu one są?

    A samo przeniesienie prowincji z jednego królestw de iure do drugiego powinno hulać?
     
  8. moskal

    moskal Опричник

    text8.csv
    Linijka 24

    Samo przenoszenie tak
     
  9. okk1997

    okk1997 User

    Dzięki. Jeszcze muszę Carpathię wyczaić.
     
  10. okk1997

    okk1997 User

    Jest możliwe że nie ma Carpathii (e_carpathia) w lokalizacji?
     
  11. moskal

    moskal Опричник

    v1_10,csv
    160 linijka
     
  12. okk1997

    okk1997 User

    Dzięki Ci wielkie!

    Ale d_bavaria pomimo przeniesienia do k_germany ciągle wychodzi mi w k_bavaria (czyli moja austria)

    Cos jeszcze muszę zmienić?

    Nie piszemy post pod postem [N]
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 16 Listopad 2016
  13. lysy

    lysy Panzer Legion

    Użyj np. Notepad++ i wyszukaj interesującą cię frazę w plikach gry. Dzięki temu będziesz wiedział gdzie rozchodzi się "pajęczyna" ;)
     
  14. moskal

    moskal Опричник

    Pliki historii - przynależność de iure nie jest stałą. Jak uruchomiasz scenariusz, w którym coś należy gdzieś indziej, to pierwotna definicja nie ma znaczenia.

    Najlepiej napisać event dla papiestwa, który spowoduje zmianę przynależności de iure.
     
  15. okk1997

    okk1997 User

    Ale hrabstwa ją zmieniły. Tylko księstwa nie chcą zmienić królestw i królestwa imperiów.
     
  16. moskal

    moskal Опричник

    Albo zrobisz event zmieniający, albo wchodzisz w folder CK2/history/titles, znajdujesz czas i tytuł kiedy się zmienia przynależność i tam dokładasz zmianę przynależności de iure poprzez komendę de_jure_liege = MOJ_TYTUŁ Tertium non datur
     
  17. okk1997

    okk1997 User

    Ale mówię już o rozpoczętej grze (save) wiec raczej zmiana w history wiele nie da.

    Poza tym nie ma przy d_bavaria przynależności de iure.
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 16 Listopad 2016
  18. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Zmień w history i zacznij nowa grę. Inaczej się chyba nie da.
     
  19. okk1997

    okk1997 User

    Ale w history nie ma słowa o przynależności tych królestw de jure, a mimo to bavaria jest uparcie w hre mimo zmiany do carpathia i d_bavaria nie chce przejść do k_germany.

    Stworzyć osobne królestwo dla Austrii zamiast przeróbkowej Bawarii?

    Nie piszemy post pod postem! [N]
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 16 Listopad 2016
  20. moskal

    moskal Опричник

    Jak robisz na uruchomionej grze to zmieniaj w pliku save

    Możesz - zdefiniuj jako pusty tworek w grze a potem decyzję, która przemienia. Ja w swoim modzie zrobiłem tak z Kaganatem Ruskim, który zabiera wszystko de iure od zwykłego kr. Rusów.
     
    Ostatnia edycja: 16 Listopad 2016
  21. Sayeer

    Sayeer Aktywny User

    W pliku history/titles/k_bavaria znajdziesz taką linijkę:

    867.1.1={
    de_jure_liege = e_hre
    }

    więc zmień na:

    867.1.1={
    de_jure_liege = e_carpathia

    867.1.1 jako data może być zmieniona na np. 769.1.1 wtedy przeniesiesz k_bavarie do e_carpatii już od najwcześniejszego scenariusza. Podobnie zrób z księstwami w tym samym folderze, np. otwierasz d_bavaria i dopisujesz (bądź zmieniasz) linijkę:

    769.1.1={
    de_jure_liege = k_germany

    oznacza to, że od najwcześniejszego scenariusza księstwo bavaria przynależeć będzie do królestwa niemiec (w 769 jako wschodnia frankia).
     
    Ostatnia edycja: 17 Listopad 2016

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie