Granie hordą

Temat na forum 'EU IV - Pomocy!' rozpoczęty przez Jagdtiger, 29 Listopad 2016.

  1. Jagdtiger

    Jagdtiger Znany Wszystkim

    Ma ktoś pomysł jak grać takim państwem jak Kara Kojunlu? Ja mam same problemy. Poprzez bardzo niską jedność religijną wybucha mnóstwo buntów i to niektóre po 25k buntowników co bardzo szybko zżera manpower. Kasa na utrzymanie przyzwoitej armii najemników jest zbyt dużym obciążeniem dla budżetu. Kasa z podbojów małych państw niewielka i nie wystarcza na spłacanie ciągle to nowych długów. A wojny trzeba ciągle wypowiadać bo inaczej jedność hordy spada i wybuchają coraz to nowe bunty. Ogólnie jak dla mnie masakra. Spokojny i zrównoważony rozwój nie wchodzi w grę ze względu na to, że to plemiona. Brakuje mi pomysłów jak przetrwać pierwsze kilkadziesiąt lat i nie zbankrutować ani nie doprowadzić do rozpadu państwa na mniejsze. Co gorsza sąsiedzi obok dość potężni (Timurydzi i Osmanowie), którzy nie chcą żadnych sojuszy.
     
  2. moskal

    moskal Опричник

    Każdą hordą gra się nieco inaczej, bo geopolityka.

    W przypadku "koziej hordy" proponowałbym od wyzwolenia Armenii (RU na plus, a jak masz "Prawa Człowieka" to jeszcze dostaną oni bonusy). W przypadku Turcji to kwestia szczęścia, że będzie parł na Węgry, Bizancjum czy inne chrześcijańskie państwa a nie na wschód (ich parcie na wschód we wczesnej grze to śmierć dla Ciebie). Timurydzi powinni rozpadać się z powodu buntów - najlepszym przypadkiem będzie równoczesny bunt plemion oraz oraz perskich separatystów. Wtedy wchodzisz w Timurydów jak w masło, zajmujesz ziemie do sformowania Persji i jesteś w domu. Przeważnie takiego lucka się nie ma i zajmuje się wolniej, ale i tak się da rozpędzić w tamtą stronę. Mamelucy mogą być agresywni, więc postaraj się o relacje +100 z nimi i o mariaż (aby mieli karę do staba w wyniku agresji i zniechęcić do atakowania Ciebie) bo inaczej kicha.

    Jak się uda podbić Persję to pustosz co się da, aby mieć monarch-pointy do reform. Po reformach formujesz Persję i potem normalnie - kombinujesz z koalicją antyturecką i jest fajnie.
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie