HoI 1 - Kącik krótkich sprawozdań z obecnej gry

Temat na forum 'HoI - AARy' rozpoczęty przez Fergi, 27 Maj 2007.

  1. Fergi

    Fergi Znany Wszystkim

    Czyli w jednym poście opisujemy mniej więcej zwięźle jak nam idzie, czym gramy, co zrobiliśmy itp. Screeny ciekaiwe urozmaicają takie posty ;). Wszelkie dodatki fabularny niewskazane. Takie tematy chyba juz istnieją w działach EU III i HoI II.

    Ja nie będę pisał, czym i jak gram, bo AARa juz piszę ;). Link w podpisie.
     
  2. Knight_in_Fire

    Knight_in_Fire Ten, o Którym mówią Księgi

    mmm... Brazylia - pierwsza gra, co mi się powiodła:), aż szkoda, że z tego (tym razem AAR'a nie będzie:mrgreen:. Tu po aneksji Chile, Montevideo i czegoś jeszcze... PP pod koniec gry (zjednoczenie Ameryki Płd.) 120 !!!

    [​IMG]

    Dodam, że najgorzej było z Argentyną. Ta się dobrze uzbroiła i kiedy rzuciłem 15 DPanc z zachodu i 4 DZmech z północy , to podeszła mi 1 DPiech pod stolicę, po 3 miechach kontra - i kociołek...
     
  3. Kurczaki

    Kurczaki Aktywny User

    Nic dziwnego, że ci się powiodło, jak używasz kodów (flaga)
     
  4. Fergi

    Fergi Znany Wszystkim

    Ten kraj nie nazywa się Montevideo (to jego stolica), ale Urugwaj. Coś jeszcze to Paragwaj i Boliwia. Widze, ze używałeś difrules. Cieniasny kod.
     
  5. Isoroku

    Isoroku Aktywny User

    Niedawno zaczęlem grać Kom. Chinami na lekko zmodyfikowanej mapie (tylko granice państw ;))i po pol roku zajełem prawie całe Nac. Chiny :p [​IMG]

    A co do mapy to o to kawałek północnej Afryki [​IMG] zeby nie było, ze mape zmieniałem tylko na potrzeby Mao-Tse tunga ;)
     
  6. Elm0

    Elm0 Nowy

    A na czym ta modyfikacja mapy polegała? :>
     
  7. Isoroku

    Isoroku Aktywny User

    Dodanie panstw :indie, libia, egipt, maroko, algieria, syria, liban i jordania oraz dodanie paru prowincjii na poludniu do kom chin zeby miec jakies szanse w tej wojnie xD dodana wojna miedzy egiptem a libia oraz zwiekszone ilosci surowcow na poludniu afryki, zeby te nowe panstewka mialy jakies szanse przetrfania :p chce jeszcze pogrzebac w panstwach zsrr i i troche w europie. A moze tak AAr napisac?:)
     
  8. Kurczaki

    Kurczaki Aktywny User

    Mógłbyś, ale trzeba by było jakoś sensownie usprawiedliwić w AAR'rze dodanie tych państw.
     
  9. Isoroku

    Isoroku Aktywny User

    wystarczy troche zminic troche histori np. polepszyć sytuacje niemcow:

    Niemcy zyskują znaczną przewage na froncie -> osłabienie francjii wykorzystuja ludy polnocnej afryki (maroko, algeria, tunezja) przy wsparciu hiszpanii dzieki czemu udaje im sie stworzyc niepodlegle panstwa na co francja sie zgodzila nie majac zbyt duzo wojsk by ztlumic powstanie, ten udany bunt spowodowal wystapienia ludu przeciw brytyczyjkom w egipcie, ktore zostaly poparte przez niemcow co rowniez sie udało to samo bylo w libii ;) pozniej pszyszedl wojek sam i pokonal niemcow ale uznal niezaleznosc nowopowstalych panst, gdyz zgodzily sie byc panstwami demokratycznymi

    a jesli chodzi o chiny to nacjonalisci w chinachbyli niby fajni super ale tak naprawde to w ich panstwe dochodzilo do dyskryminacjii bialych i tak politycy, ktorzy sie przeciw temu sprzeciwiali postanowili stworzyc panstwo w ktorym wszscy beda sobie rowni. Pomocy im zgodzila sie udzielic tylko ZSRR dlatego tez nowe panstwo stalo sie panstwem komunistycznym. ich idea rownosci zyskiwala coraz wiecej zwolennikow i tak powstanie przeciw nacjonalistom objelo polowe kraju

    cosik jeszcze?tyle starczy?:D

    a co do mapy to musze sobie to jakos utrudnic bo w pol roku zanaktowalem chiny oO
     
  10. Fergi

    Fergi Znany Wszystkim

    To też musiałbyś zrobić w mapie. Znaczną. Ładnie Ci idzie, ale czy Syrię zdobyłeś sam czy za pomocą grzebania w skryptach?

    P.S.

    pisze sie znaczną.
     
  11. Isoroku

    Isoroku Aktywny User

    O europie juz mowiłem, ze dopiero zaczne robic, a jesli chodzi o przewage niemcow to:
    ;) tego pytania z syria troche nie rozumiem a jesli chodzi o bledy ortograficzne to wszystko poprawie jak troche odpoczne
     
  12. Pewnie chodzi mu o to, że Syria ma taki sam kolor jak Komunistyczne Chiny.
     
  13. Elm0

    Elm0 Nowy

    Z historią to ty jesteś na bakier. Dyskryminacja białych w Chinach? Człowieku, i bez tego Czang miał 1001 innych problemów jak chociażby nielojalni generałowie, konflikty wewnętrzne w Kuomintangu, megakorupcja itd. A o towarzyszu Mao i Wielkim Marszu słyszałeś? Ja bym oparł się na przejściu kilku dowódców na stronę komunistów oraz poparciu KPCh wśród ludności chłopskiej, jeśli już... brzmi trochę bardziej prawdopodobnie. Zresztą kiedyś był świetny AAR komuszkami tyle że w HoI2, jak chcesz to poszukaj.
     
  14. Knight_in_Fire

    Knight_in_Fire Ten, o Którym mówią Księgi

    jestem pewien, że bez kodów by mi się powiodło (dam skriny z gry RPA)
     
  15. Heraklit

    Heraklit Nowy

    Brazylią jest względnie łatwo podbić całą Ameryką Południową, więc zapewne by się powiodło. Ale chodzi raczej o to, że nie wspomniałeś, że grałeś wtedy na kodach.

    Chciałbym przypomnieć, że miał to być temat ze sprawozdaniami z gry a nie dyskusją na wszelkie inne tematy w związku z czym apeluje o powrót do sprawozdań.
    Pozdrawiam Radek
     
  16. Matheos

    Matheos Ten, o Którym mówią Księgi

    By przypomnieć i odświeżyć ten temat. Obecnie gram na CORE 0.9 - Kanadą. Póki co jest już 1 rok po wybuchu wojny, a szwaby jeszcze Francji całej nie zajęły! Dla porównania podam, że ja mając mniejszą Armię udawało mi się ich szybciej rozbić.

    Obecnie moje wojska lądowe liczą 4 dywizje w Europie:
    - w UK stacjonuje "1st Royal Canadian Army", skład:
    1 DP, 1 DG, 2 DZmot. z brygadą Ppanc i Art

    Obecnie w Kanadzie zaczęto formować zalążki "2nd Royal Canadian Army" w skład wchodzą:
    1 DPmor, werbuję 1 DP Mor. z brygadą artylerii.

    Technologie na to pozwalającą przekazali mi sojusznicy, zresztą technologie morskie są bardzo tanie (rzędu 2 IC). Największe tyły mam w technologii Piechoty, Pancernej, Rakietowej oraz Doktryn. Zastanawiam się czy troche nie oszukać, bowiem Potencjał Przemysłowy (rozbudowywany) wynosi zaledwie, około 50 - 60 IC. Screen-ów niestety nie posiadam, wiec nie mogę dać. Co do wydarzeń to:
    -Istnieje Vichy,
    -Wolni Francuzi utrzymują się w prowincjach na południu, linia zrównana z/od najbardziej wysuniętym punktem Vichy po Ocean. A więc północna Bretania wpadła już w ręce Hitlera
    - Incydent z Altmark już był, jednak na razie Hitler nie wypowiedział wojny ani Danii, ani Norwegi, ani tym bardziej Szwecji.
    -Pakt Ribbentrop-Molotov został chyba zawarty z jakimś ograniczeniem.
    -Tiso w Słowacji, Ruś Zakarpacka do Węgier
    -Rumunia nadal neutralna (próbuje na nich wpływać, aby zostali neutralni jak najdłuzej)
    -Estonia istnieje, reszta nadbałtyckich krajów (Litwa i Łotwa) wchłonięta dyplomatycznie
    -Fińska wojna zimowa wybuchła, Finowie skutecznie dawają odpór nawale Krasnoarmiejców

    Ups. Cośik za dużo chyba, jeśli będziecie chcieli więcej info to "wiecie gdzie mnie szukać" :rotfl:
     
  17. Knight_in_Fire

    Knight_in_Fire Ten, o Którym mówią Księgi

    Przedprzedwczoraj sobie zagrałem Polską z najlepszymi techami. Zmniejszyłem koszt czołgów 100 mm do 1d/1 PP, posadziłem po kilkanaście dyw. na całej granicy z Niemaszkami. Efekt? Hitler oddał Warmię i Mazury w marcu '36! Spróbowałem tak samo z ruskimi rok później. Stalin był mądrzejszy i podpisał nie tylko z Polakami o Wschodzie, ale i ze Szwabkami. Mam problem, co robić, wziąłem zachód i utknąłem, Niemcy łażą mi, 7 bitew PRZEGRANYCH o Berlin. Czesi dali mi MA - atakować z Austrii?


    Czarna linia określa front.

    [​IMG]
     
  18. Okrążyć Berlin.

    Karghul, to ejst dowód na moje stwierdzenie o mechanizmie oddawania terenów przez AI na drodze dyplomatycznej.
     
  19. CRIS10

    CRIS10 Guest

    Na "ziemiach odzyskanych" zostawić tylko tyle dywizji, żeby dały sobie radez ewentualnym atakiem Niemców. Reszta do Wrocławia, bo tam atakujać Drezno nie dostaniesz kar za rzeke.I jak tam już będziesz to Ci sie front przyjemnie rozciagnie i dalej już rade sobie dasz.
     
  20. Knight_in_Fire

    Knight_in_Fire Ten, o Którym mówią Księgi

    zrobiłem. Weszli do Poznania 26 ZMot, i poszło.

    A co powiecie na TO? :mad::king:

    MINI CHEAT AAR ESTONIĄ

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    [​IMG]

    Gram Estonią dla zabawy, naprodukowałem 100 mmowe czołgi (15 dyw.). SU wypowiedziało mi wojnę wraz z Łotwą, wszedłem bowiem w sojusz z szwabkami i ściągnąłem wojo z Prus. Najpierw padło Rezekne, po 3 bitwach Ryga i aneksja. Również Litwa - rozbiór, jak widać... Dodam tam cory. Co z południem (MA do Polski mam) i Petersbugiem, i jak wygodniej kontrolować i rozkazywać jednostkom?

    Te 12 div w Wielkich Łukach zdobyło Mińsk.

    [​IMG]
    [​IMG]
     
  21. Szprej

    Szprej Guest

    Mini cheat? Edycje + kod na zwyciężanie... (Widać po fladze.) Ja bym się takim czymś nie chwalił.
     
  22. Kurczaki

    Kurczaki Aktywny User

    Nazwa tematu to "Kacik krotkich sprawozdan z obecnej gry". Czy widzisz tu cokolwiek o cheatach? Ja nie :stop:
     
  23. Knight_in_Fire

    Knight_in_Fire Ten, o Którym mówią Księgi

    Normalnie nie miałbym szans. Teraz gram bez 'difrules'. ;-)
     
  24. Świerszczu

    Świerszczu Guest

    Próbowałem grać z difrulesem, ale to oprócz flagi nic nie robi. I tak wszystkie bitwy przegrywałem :D
     
  25. Knight_in_Fire

    Knight_in_Fire Ten, o Którym mówią Księgi

    Musisz obniżyć koszty prod. tych lepszych czołgów, w db/units/panzer.txt.

    Potem w db/events/randomevents.txt w zdarzeniu id = 1012
    dodaj więcej tych samych linii command. W grze wywołaj konsolę i wstukaj.


    Wstukuj tak długo, aż uzyskasz do nich (zchrzanionych przez nas czołgów;-)).
    Możesz produkować teraz dobre i tanie!
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie