HoI IV - Szybkie pytania

Temat na forum 'HoI IV - Pomocy!' rozpoczęty przez Tom Funki, 7 Czerwiec 2016.

  1. Tom Funki

    Tom Funki Ten, o Którym mówią Księgi

    Proste ale jak skomplikowane to tylko twórcy tej gry i nieliczni oświeceni wiedzą jak odpowiedzieć na moje pytanie. Jak przetransportować wojsko morzem? (1jedna dywizja z okolic szczecina do Królewca 1938 gram Niemcami) Wiem że niby opcja desant za to odpowiada niby klikam tak jak pisze w podpowiedziach pojawia się strzałka z napisem 1 dywizja armia transportowce 3 i dywizja podchodzi do portu załadunku i stoi rok i nic, co jest nie tak?? co jak co ale w trójce było to proste i intuicyjne ale tu to kwadratura koła wymyślona na siłę.
     
  2. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    Normalnie mnie zastrzeliłeś tym pytaniem, bo robiłem to bez zastanawiania się jak załadować jednostki :p - gdyż grając obecnie Włochami (po grze PL) po prostu jednostkami z Sycyli kliknąłem sobie na Tobruk i transport sam się utworzył i płynął (jednostki grzecznie doszły do portu załadunkowego i wyładowały się w porcie docelowym, bez kombinowania w załaduj / rozładuj - po prostu potraktowałem punkt docelowy jak robie to na lądzie) .
    Tak więc sądzę , że tylko kwestia ilości jednostek transportowych.
     
  3. Xardin

    Xardin Znany Wszystkim

    problem polega na tym że grając japonią nie mogę zrzucić dwóch jednostek do korei. Co oni konwojów nie mają?
     
  4. bachuxd

    bachuxd Nowy

    Musisz przydzielić jednostki do nowej armii, narysować im plan inwazji morskiej, poczekać ileś tam dni (zależy ile tych dywizji wysyłasz) i potem tylko aktywujesz plan.
     
  5. Tom Funki

    Tom Funki Ten, o Którym mówią Księgi

    Prosiłbym jednak o szczegóły bo że to jest proste to tak być powinno tylko mi coś prosto to nie idzie konwojów mam aż nadto z 200 posiadanych 36 jest w użytkowaniu.

    Klikam z sziftem i pojawia się nowa linia taka jakby po lądzie ale idzie koło tej lini desantowej i tak samo stoi i nic.
     
    Ostatnia edycja: 7 Czerwiec 2016
  6. patryk93

    patryk93 User

    Najlepiej poszukaj na youtube filmik instruktażowy tam zobaczysz gdzie klikać.
     
  7. Nuke

    Nuke [heinkel intensifies]

    Żaden desant, trzeba narysować armii linię frontu (tą najzwyklejszą) i wtedy wojsko znajdujące się za morzem będzie się transportować. Pisałem o tym w recenzji.
     
  8. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    to jakim cudem mi się udało ich wyładować / przetransportować poprzez klikniecie na miejsce docelowe, jak Wy jakieś czary odprawiacie przy tym? :)
    z tym że ja transportowałem do siebie w sumie... ale i do siebie też transportował Tom Funki z tego co opisał
     
  9. Nuke

    Nuke [heinkel intensifies]

    Ja np. ręcznie nie mogłem przerzucić wojsk (tzn. zaznaczając pojedynczą dywizję i klikając na swoją prowincję za morzem).
     
  10. d4rK

    d4rK User

    Jeżeli jest transport między swoimi terenami to wystarczy zaznaczyć jednostki i kliknąć IKONĘ PORTU DOCELOWEGO, jak kliknie się cała prowincje to nie działa (zresztą było to w samouczku :p)
     
  11. Nuke

    Nuke [heinkel intensifies]

    A kto tam gra samouczki :D
     
  12. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    Bardzo dziwne - bo transportując przykładowo zmot 8 jednostek, mam że ich masa wynosi 31 i wystarczy że mi się to pokrywa z wolnymi konwojami.
    Sprawdziłem ponownie przy zmot jak to jest i muszę z miasta portowego do miasta portowego jednak (widocznie tamte jednostki piech mogły inaczej).
    Podczas transportu owe 31 masy się odejmuje od konwoju.
    Natomiast jak na wrogie, to faktycznie muszę desant z rozkazów dać.
     
  13. bachuxd

    bachuxd Nowy

    Ogólnie żeby transportować jednostki na swój teren, to muszą się one znajdować w porcie i transportować też możemy tylko do portu. Desanty się robi za pomocą planów.
     
  14. Tom Funki

    Tom Funki Ten, o Którym mówią Księgi

    Po długich bojach udało się, chociaż i tak nie wiem poco sztucznie utrudniać graczowi tą opcję jak by jednostki z rozkazem za "morze" nie mogły by same pójść do najbliższego portu a tam transportowcami do portu koło ich celu ( oczywiście teren własny, desant na wroga to co innego).
     
  15. gringo9

    gringo9 Aktywny User

    Krótkie pytanie.
    Generalnie gra jest spoko, ale pomimo iż jestem weteranem HoI 2 i HoI 3 to jednej kwestii nie ograniami. Atakowania :D
    Przykład. Gram Rzeszą. Zrobiłem dwie grupy armii, jedną w Prusach, jedną wzdłuż pozostałych granic. Wyznaczyłem dowódców, podopisywałem jednostki itp. Wszystko jasne do tego momentu :D No ale wybucha wojna, a jednostki stoją w miejscu, pomimo iż mają ustawione granice Polski jako linia ofensywna. Cóż mam zrobić by ruszyły z miejsca i parły na przód na Warszawę? :D
     
  16. Tom Funki

    Tom Funki Ten, o Którym mówią Księgi

    Dwie opcje do wyboru.
    1. Ręcznie klikasz dywizje tak jak w HoI3.
    2.Rysujesz linie ofensywne w głąb wrogiego kraju, nie wzdłuż granic.
     
    Ostatnia edycja: 7 Czerwiec 2016
  17. d4rK

    d4rK User

    Ktoś może wyczaił jak manualnie wydać stary rozkaz wsparcia ataku, czyli ataku bez ruszania się do następnej prowincji ??
     
  18. Rutherfrodo

    Rutherfrodo Ten, o Którym mówią Księgi

    Jest to bardzo proste, napisane przy każdej bitwie. CTRL + CLICK
     
  19. rob_1975

    rob_1975 Ten, o Którym mówią Księgi

    Wiecie może gdzie znajdę instrukcję po polsku?
    ps. Kupiłem wersję D-Day ale tam nie ma. Głównie chodzi mi o interfejs i sterowanie.
     
  20. lukigl

    lukigl Znany Wszystkim

    Pooglądaj rozgrywki ludzi na YT a wszystko Ci się wyjaśni ;)
     
  21. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    Pytanie było o instrukcje w tradycyjnej formie (i po części takowe rozumiem, że skoro ktoś kupuje grę pudełkową, to teoretycznie może oczekiwać, że jednak instrukcja będzie), a nie gdzie się dowiedzieć o grze w necie.


    Co prawda nie przeglądałem nośnika, ale sprawdź czy nie ma na nim pliku pdf, który takową będzie zawierał.
    Od instrukcji drukowanych się odchodzi, od jakiegoś czasu po prostu umieszcza się je na nośniku w formie elektronicznej.

    O ile jednak na płycie by jej nie było, to niestety wersja pudełkowa niczym się nie różni od STEAMowej elektronicznej (oraz potwierdzi to że Cenega pojechała po najniższej linii oporu, przenosząc zawartość steam na płyty tylko i oprócz pocztówek nic nie dodając tak naprawe, bo już sam fakt uzyskiwania klucza steam w wersji pudełkowej był po prostu żenujący), a w takim przypadku pozostaje Ci instrukcja, którą jest WIKI, a którą to w grze możesz otworzyć z menu. Oczywiście instrukcja WIKI jest po angielsku.
     
    Ostatnia edycja: 8 Czerwiec 2016
    rob_1975 lubi to.
  22. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Ja mam takie pytanko czy HoI 4 i Stellaris ruszą mi na na AMD Athlon II x4, 8 GB RAMu i GTX 460?
     
  23. lysy

    lysy Panzer Legion

    A dlaczego nie miałyby ruszyć. W końcu silnik gry to ten sam co w EUIV. Mi Hoi III działało nawet na lapku z Atomem:)
     
  24. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    No właśnie wolę się upewnić. Na razie mam AMD Sempron 145 i Geforce GT 610M, a CK2 i EU4 przycinają w lategame. EU4 przycina nawet na modzie Shattered Europa.
     
  25. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    W stellaris jest ewentualny problem uzależnienia od karty graficznej jaką posiadasz, bo tam walki są przedstawione w grafice 3d.
    Przykładowo naszemu recenzentowi tjordowi, z czasem stellaris mocno spowolnił przy dużych bitwach.
    W HoI4 natomiast jest więcej ustawień w kwestii wyłączenia efektów graficznych, oraz nie ma wodotrysków 3D wizualizujących walkę.

    Tak więc wydaje mi się, że stellaris jest bardziej wymagający ze względu na dodatkowe efekty graficzne, których nie ma lub można je wyłączyć w HoI.
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie