inny AAR

Temat na forum 'HoI II - AARy' rozpoczęty przez czarex, 15 Październik 2005.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. czarex

    czarex User

    Ostanio ściągnąłem sobie mod RISK v2. Zacząłem grać jakimś państwem i postanowiłem napisać AAR. Ale chcę żeby był to inny AAR. Więc nie podaję nazwy państwa jakim będę grał, a wszystkie wydarzenia jakie działy się na świecie. To jest mój pierwszy raz więc nie krzyczcie za bardzo. Niestety nie mam na razie screenów więc niedługo je zrobię i zamieszczę je.
    [center:cffe6abfdc]CZĘŚĆ I : Ameryka północna 1.1.1930 - 1.4.1930[/center:cffe6abfdc]

    Kilka słów wstępu. Najpierw należy zaznaczyć, że w całym modzie nie było I WŚ i kilu innych wojen. A więc:
    Ameryka Pn w 1930 roku podzielona była na wiele państw:
    -Kanada kontroluje Pn-Wch część Ameryki
    -USA kontroluje Pn - Wsch część dzisiejszej USA.
    -Skonfederowane stany USA kontrolują Pd-Wsch część dzisiejszej USA
    -Teksas kontroluje centralną część dzisiejszej USA
    -Meksyk kontroluje dzisiejsze tereny Meksyku i Pd-zach część dzisiejszej USA
    -Zachodnie USA konroluje Pn-zach część mapy (oprócz połudnoiwej części wybrzeża)
    -Ponadto istnieją Zjednoczone Prowincje Ameryki Środkowej. Kontroluje Pd częśc kontynentu.

    [​IMG]

    WOJNA!!!

    Granica Teksykańsko-Konfederacka była rzeczywiście "gorąca". Cały czas słychać było strzały. Mimo to oba państwa miały ze sobą stan pokoju. Po wojnie w 1925 nie było w ichstosunkach serdeczności. Konferencja w Hawanie 1927 zakończyła tą wojnę, ale na granicy ciągle toczyły się walki. Jednak 11 stycznia 1930 roku działo się coś dziwnego. Nikt nie strzelał, zaś konfederaci gdzieś zniknęli. Patrol Teksański wykazał, że okopy Amerykanów były puste. Nagle, o godzinie 16:45 rozpoczął się ostrzał artyleri Konfederatów, a w chwilę później do ataku z drugiej linii obrony ruszyła do ataku piechota w sile brygady. Reakcja Teksasy była natychmiastowa - WOJNA!

    Pierwsze walki
    Pierwszy atak Konfederatów został szybko rozbity. W obu krajach rozpoczęła się pośpieszna mobilizacja. po tygodniu Teksas wystawił 35 dywizji w sile 700 tys. ludzi a Konfederacja 30 dywizji w sile 500 tys. ludzi. 20 stycznia Teksas rozpoczął operację "Sen o wolności" mający na celu pokonanie Konfederacji przez skoncentrowany atak w linie obrony. Potężny szturm prawie 400 tys. żołnierzy przełamał obronę w wielu miejscach. Pośpieszne wycofywanie sił Konfederacji zamieniło się w ucieczkę. Jednak sytuacja w Ameryce przybrała nieoczekiwane rozmiary. USA w nadziej na zdobycie nowych terenów wypowiedziało wojnę Konfederacji. Natomiast Meksyk w obawie przed wzrostem potęgi Teksasu wypowiedziało mu wojnę. Równocześnie Meksyk i USA wypowiedziało wojnę Zachodniemu USA. Kanada i ZPAŚ zachowały neutralność. Rozpoczął się konflikt o hegemonię nad Całym Dzikim Zachodem...

    Front USA-Konfederacja
    Stacjonujące w tym rejonie jednostki Konfederacji rozpoczęły ofensywę zajmując wiele prowincji. USA miało tu tylko 14 dywizji czyli tylko 140 tys. żołnierzy słabo uzbrojonych i zdemoralizowanych. Konfederacja miała 10 dywizji w sile 200 tys. ludzi zaprawionych w wojnie z 1925 roku. Jednak na początku lutego posiłki USA zatrzymały ofensywę. 3 tygodnie później USA przeszło do ataku. Konfederacja wysłała większość sił na front południowy pozostawiając ledwie 75 tys. żołnierzy. USA miało 200 tys. ludzi. W kilka dni odbili wszystkie utracone terytoria przechodząc do zdecydowanej ofensywy. Konfederacja cudem zatrzymała w połowie marca USA, ale w kwietniu jankesi znów ruszyli. Losy są jednak niepewne...
    [​IMG]

    Front USA i Meksyk - zach. USA
    Przewaga była przytłaczająca. 300 tys Meksykanów i 100 tys. Amerykanów vs 150 tys Zachodnich. Ataku Meksyku na początku marca przebił obronę i zajął San Francisko. Oba państwa Amerykańskie zaś toczyły wojnę pozycyjną na swoim froncie. Pod koniec marca w ręce zach. USA powróciła część terenów zdobytych przez Meksyk na skutek przeniesienia większości sił na front Teksański. Jednak sytuacja zach. USA jest bardzo niepewna.
    [​IMG]


    Czekam na reakcje
     
  2. czarex

    czarex User

    AD. 1

    Front meksykańsko - konfederacko - teksaski

    Wojna rozgorzała. Pod ciosami Teksasu dywizjie Konfederacji uległy. Natarcie było tak szybkie, że Teksasowi udało się okrążyć i zniszczyć II KK Konfederacji pod Little Rock. Po
    2 tygodniach walki rozpoczęło się uderzenie na stolicę Konfederatów - Mobile. Po kilku dniach Teksas kontrolował już 80 % miasta, ale stało się coś niezwykłego. Konfederaci zorganizowali uderzenie na północną flankę frontu. Zagrożone okrążeniem oddziały cofnęły się. Równocześnie na całym froncie rozpoczęło się generalne natarcie. Dowodzący nim gen. Pandersh wspomina:

    [​IMG]

    Na granicy z Meksykiem Teksas skoncentrował małe siły były to tylko 3 dywizje. Meksyk zaś uderzenia na Teksas traktował jak priorytet. Atak miało przygotować 26 dywizji wspartych lotnictwem. Uderzenie było kompletnym zaskoczeniem dla teksańczyków, którzy po 30 minutach walki zaczęli się cofać. gen. O`Charry, dowódca Frontu Zachodniego rozpaczliwie starał się zatamować przebicia. po kilkunastu dniach walki sytuacja była beznadziejna. Wróg podchodził pod stolicę! Sztab Generalny zdecydował się na przesunięcie sił z frontu wschodniego. Były one znaczne- 13 dywizji piechoty. Z ich pomocą udało się Teksańczykom zatrzymać inwazję Meksyku. Powstał jednak pewien efekt uboczny - siły na wschodzie ponosiły klęskę z kontrnatarciem Konfederackim...
    [​IMG]

    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Reakcje międzynarodowe

    Szybko stało się jasne, że konflikt amerykański może rozprzestrzenić się na cały świat. Francuzi chcieli wspomóc Teksas, Iberyjczycy Konfederatów a Szkoci USA. Za zach. USA była Japonia a za Meksykiem Zjednoczone Prowincje i Brazylia. Pod naciskiem Rosji, Polski, Niemiec i Austro-Węgier udało się zawiązać Pakt anty-wojenny. Udało się nakłonić wszystkie państwa chcące dopomóc swoim przyjaciołom w Ameryce do wstąpienia w jego szeregi.
    Prasa o konflikcie pisała różnie, Paris Magazine :
    Glasgow Times:
    Tokio Manpura:
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Pierwszy kryzys

    27 stycznia cały świat obiegła wiadomość Sztabu Armii Konfederacji:
    Kod:
     Feldmarszałek Simonds: Wczoraj w nocy oddziały Teksasu dokonały masakry poddającej się załogi RU (Rejonu Umocnionego) nr 15. Zabito 173 żołnierzy. Natomiast dziś wymordowali całą wioskę Leonidsville za stawianie oporu
    W szał wpadli Iberyjczycy. Jednak na skutek nacisków Rosji udało się zachować pokój.
    Takie sytuacje na froncie były codziennością. Mordowano, gwałcono, palono. Nikt nie brał jeńców. Ponurą sławę zdobyła 3 Dywizji Piechoty Tesasu nazywana "Czarne Sztandary".
    [​IMG]

    Społeczeństwo nie mogło w żaden sposób się bronić. Wojna zamieniła się w Wojnę Totalną.

    Koniec części pierwszej

    nieco zmieniłem styl - i jak się wam podoba?
     
  3. czarex

    czarex User

    wiem, jestem fanem twojego AAR`a :) Czarne sztandary rządzą :) Mam nadzieję że praw autorskich nie złamałem :p

    Ok, postara się popracować. Dopiero 1 kontynent, a mam Unlimited patch :D

    PS. Poza tym na twoim AAr`ze dostałem ostrzeżenie (tak mi się wydaje) :)

    [ Dodano: Pon Paź 17, 2005 7:57 pm ]
    a oto ostateczne mapki po kampanii:

    [​IMG]
    ostateczne granice (zauważcie- 1 zbuntowana prowincja :))

    [​IMG]
    Front Konfederacja-USA

    [​IMG]
    front USA-Meksyk-zach. USA

    [​IMG]
    front Teksaski

    W części nr 2: Kontynent Ameryka PŁD. i Afryka - gorące narody ;D
     
  4. czarex

    czarex User

    Pudło. Nie gram Teksasem. Pewien osobnik z forum wie, ale tylko on. I ja. :D
    Poza tym takich idiotycznych błędów nie popełniałbym. AI dosłownie "waha" swoimi odziałami. 1 tydzień na jednym fronci, 1 na drugim

    [ Dodano: Wto Paź 18, 2005 7:20 pm ]
    :( :( :( :( :( :( :(
    Bardzo mi jest przykro, ale przez najbliższy czas nie będę miał netu :( Troszkę to potrwa. Postaram się stworzyć przez ten czas sporą część AAR`u. Dzięki za dobre słowa. Pamiętajcie- JESZCZE TU WRÓCĘ!!!
    Pozdro for all

    ---
    W związku z powyższym tymczasowo zamykam , zgłoś się a wtedy otworzę ponownie

    Hands


    Ponad miesiąc bezczynności. AAR oczyszczony. Czekamy na powrót :wink:

    Tomo55
     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie