Jak zrobić/połączyć pliki spolszczenia do HOI 3 Collection w wersji Steam?

Temat na forum 'HoI III - Pomocy!' rozpoczęty przez nelson7, 30 Lipiec 2015.

  1. nelson7

    nelson7 Aktywny User

    Jak zrobić/połączyć pliki spolszczenia do HOI 3 Collection w wersji Steam?

    Oczywiście punkt nr.1, to należy podmienić i wgrać spolszczenie i fonty od Semper Fi,to wiem na pewno,(posiadam HOI 3 Gold Edition w wersji podełk. i stąd właśnie wyciągnąłem),ale co dalej?.

    Dysponuję następującymi plikami:
    TFH_4,01_PL
    tfh_4.02_PL
    FtM_305_PL
    ftm_3.06_beta2_pl

    Może ktoś wytłumaczyć po kolei,co i jak zrobić i czy w ogóle da się z tych plików zrobić pełną,polską wersję?.Czy jeszcze czegoś brakuje?.

    Dla informacji,podaję że wersja Steama HOI 3 Collection,posiada podstawową grę i 19 DLC w tym Semper Fi,Semper Fi Gottamerung,For the Motherland i ostatni Finest Hour,reszta to sprite'y i wzorki graficzne,co dodaje grze sporo czaru i uroku.

    Sugeruję,żeby może ten temat podpiąć,gdyż wersję HOI 3 Collection ze Steama,ma sporo osób i na pewno wielu jeszcze kupi,więc temat będzie jeszcze długo aktualny i potrzebny.

    Za ewentualne błędy w pisowni,przepraszam,gdyż post piszę późną nocą i dodatkowo jeszcze zapuściłem krople,które na mnie działają dość usypiająco i zamulająco;).

    [EDIT]

    Zdaje się że w niewłaściwej kategorii rozpocząłem wątek,(temat).Jeśli tak,to proszę o przeniesienie tego tematu do właściwej kategorii.
     
    Ostatnia edycja: 30 Lipiec 2015
  2. lysy

    lysy Panzer Legion

    Na początek może pomoże ci ten temat: https://eufigames.com/forum/showthread.php?15739-HoI3-TFH-spolszczenie&highlight=spolszczenie

    Pewnie jakieś wskazówki będą w tym temacie https://eufigames.com/forum/showthread.php?16751-Mod-Black-Ice-spolszczenie&highlight=spolszczenie

    Generalnie na początek, jak chcesz robić manewry ze spolszczeniem, to zostaw sobie tylko podstawowe rzeczy, czyli: podstawka+Semper Fi+FTM+TFH 4.02. Pewnie więcej na ten temat powiedzą twórcy tłumaczeń. W razie czego zapytaj ich na priv:)
     
  3. nelson7

    nelson7 Aktywny User

    Lysy -->> dzięki za wskazówki:).

    Wczoraj miałem wolną chwilę i pobawiłem się trochę,pokombinowałem i wreszcie mam w pełni polską wersję HOI 3 na Steamie.

    Teraz wyjaśnię dokładnie co należy zrobić.

    Dla ścisłości mam ten Pack:

    http://store.steampowered.com/sub/37223/?l=polish

    zpatchowany do najwyższej wersji v4.02 i moja instrukcja,stricte dotyczy tylko tejże wersji.


    Bardzo ważna jest kolejność punktów,całą operację,należy przeprowadzić dokładnie punkt,po punkcie.

    A więc tak:

    1.Trzeba mieć oryginalną wersję HOI 3 Gold od Cenegi,(czyli HOI3 + pierwszy dodatek o nazwie Semper Fi).Wyciągamy z wersji Cenegi katalog o nazwie localisation,który znajduje się w katalogu głównym gry i podmieniamy na taki sam katalog HOI 3 w wersji Steamowej.

    2.Następnie rozpakowujemy plik FtM_305_PL i podmieniamy pliki w katalogu localisation,który jest w katalogu głównym gry,w wersji Steamowej.

    3.Następnie rozpakowujemy plik ftm_3.06_beta2_pl i podmieniamy pliki w katalogu localisation,który jest w katalogu głównym gry,w wersji Steamowej.

    4.Następnie Wyciągamy z wersji Cenegi podkatalog o nazwie fonts,który znajduje się w katalogu gfx i podmieniamy analogicznie,na taki sam,w wersji Steamowej.

    5.Następnie rozpakowujemy plik TFH_4,01_PL i podmieniamy pliki w katalogu localisation,ale Uwaga!!,nie w katalogu głównym,jak poprzednio,tylko w katalogu tfh/localisation, w wersji Steamowej!.
    6.Następnie rozpakowujemy plik tfh_4.02_PL i robimy taką samą operację jak w punkcie nr.5.

    7.Następnie,edytujemy i zmieniamy,wyraz - z 'english' na 'polish' w plikach cfg,które znajdują się w katalogu głównym gry,w wersji Steamowej,jak i katalogu dokumenty,(Win7 64).

    Testowałem około 40 min na Scenariuszu w roku 1944,grając Niemcami.Hoi 3 Collection,chodzi bardzo ładnie i stabilnie.Tłumaczenie jest nad wyraz udane i całkowicie bezbłędne,przynajmniej ja niczego nie zauważyłem:),ogromne brawa i podziękowania,dla Autora plików spolszczających,widać od razu że włożył w swoje tłumaczenie kawał pracy,czasu i wysiłku.:).

    Pozdrawiam i życzę miłej gry,w pełnej,polskiej wersji:).
     
    Ostatnia edycja: 31 Lipiec 2015
  4. zamek9

    zamek9 User

    """Następnie,edytujemy i zmieniamy,wyraz - z 'english' na 'polish' w plikach cfg,które znajdują się w katalogu głównym gry,w wersji Steamowej,jak i katalogu dokumenty,(Win7 64)."""
    w catalogu nie ma plików cfg. można prosićjasniej ?
    Pozdr.
     
  5. nelson7

    nelson7 Aktywny User

    Pliki cfg,są plikami konfiguracyjnymi gry i powstają wtedy,kiedy po instalacji HOI3,rozpoczyna się nową grę,w plikach cfg są zapisane parametry konfiguracyjne,które określił de facto sam gracz rozpoczynając nową grę,(rozdziel.głośność muz,dżwięków i inne,więc skoro ich nie ma,rozpocznij nową grę,nie po to aby grać,tylko po to ażeby utworzyć pliki cfg,później zainstaluj spolszczenie,ściśle wg instrukcji i zacznij nową kampanię,czy scenariusz i wtedy będzie ok.

    edit
    tylko jak się już pojawią te pliki cfg,to nie zapomnij dokonać zmiany z 'english' na 'polish'
     
  6. zamek9

    zamek9 User

    Ok, gra mi działa bez zmiany w tych plikach, gre spolszczylem tak jak piszesz i działa(bez cfg bo ich nadal nie ma), wgralem moda Black Ice spolszczylem i tez dziala, jedyne co mi sie pojawilo w dokumentach to 4 foldery i plik tekstowy settings, tam trzeba koniecznie zmienic na polish, wlaczylem gre wiele razy, samo TFH cz Black Ice ale cfg nigdzie nie ma, nie szukam dalej bo gra działa :)
    Są natomiast inne problemy, nieraz nie ładuje muzyki, a jak załaduje muzykę to danych jednostek nie ma wszystkich, nieraz wywali w grze czy zapisaniu save do pulpitu. Tak jakby brakowało pamięci, ogolnie nie mogłem włączyc gry z modem bo pisalo "error loading files", musialem użyć "4 gb patch" to pomogło i gra idzie ale tez jakby miała braki w ładowaniu(wlasnie ta muzyka czy braki danych jednostek). Przeinstaluje i zobacze znowu.
    Mam 12 gb pamieci procek 3,5 ghz 4 rdzenie więc to nie wina kompa chyba.
    Z "error loading files" miało sporo osób problemy jak widziałem... 4 gb patch załatwi sprawe.
     
  7. lysy

    lysy Panzer Legion

    Parametry kompa nie mają w ogóle znaczenia przy Hoi3 i jego modach/spolszczeniach. Jeśli wszystko jest prawidłowo zainstalowane to śmiga. Jak są gdzieś kwiatki to już problem niekompatybilności plików moda/spolszczenia.
     
  8. zamek9

    zamek9 User

    A więc problem rozwiązany, skopiowałem cały katalog HOI 3 z dysku D na inny dysk E, odinstalowałem grę na dysku D, wyłączyłem steam i włączyłem grę z folderu gdzie przeniosłem pliki HOI 3, wszystko śmiga bez żadnych problemów jak nie ładowanie statystyk jednostek, wywaleń do pulpitu i innych kwiatkach, wychodzi że gra nie musi być ani zainstalowana ani działać przez steam. Po 2 dniach męczarni wreszcie wszystko działa i wychodzi, że to wina połączenia ze steam i ogólnie instalacji gdziekolwiek.
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie