Just keep on running! - Grecja

Temat na forum 'HoI II - AARy' rozpoczęty przez Grzegorz, 16 Maj 2005.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Grzegorz

    Grzegorz Ciemna strona mocy

    AAR-Grecja, HSR 2.01, patch 1.02, no time limit mod, zmieniony trochę plik misc.txt (usunąłem błąd z zużyciem Mp i zwiększyłem szybkość zdobywania Exp), graphic pack. Normal/Fourious

    Wstęp

    Był 1 stycznia 1936r, piękny słoneczny dzień. Premier Demertzis jak zwykle biegał nad brzegiem morza Śródziemnego, uwielbiał te zimowe biegi. Doskonale wpływały one na kondycję, poprawiały nastrój i samopoczucie premiera. Ochrona dawno została w tyle, premier stracił z nimi kontakt jakiś czas temu. Gdy tak biegł zobaczył, że na niewielkiej wydmie stoi i przygląda mu się koza. Demertzis tylko na chwilę zatrzymał na niej wzrok, nie był to rzadki widok w Grecji. Premier musiał jednak spojrzeć raz jeszcze na kozę, gdyż ta zaczęła biec w stronę premiera. Koza zatrzymała się kilka metrów przed zdziwionym premierem? Po chwili wyczekiwania potężny błysk i kłęby dymu pojawiły się w miejscu kozy, z nich wyszedł potężny mężczyzna w białej zwiewnej szacie. Demertzis upadł na piasek, był przerażony. Wiedział dobrze, kto mu się ukazał. Postać przemówiła do premiera:
    - Konstantinosie Demertzisie! Czy ty wiesz, kim jestem?
    - Nie, to niemożliwe, przecież to tylko mity!- Odpowiedział premier
    - Nie ma mitów, już zapomnieliście o mitologii...To ja! Zeus! Najpotężniejszy z potężnych, władca piorunów.
    Demertzis nie potrafił wydusić ani słowa. Zeus przemówił ponownie.
    - Czy widzisz ten kocioł? ( Obok Zeusa pojawił się kocioł) On ma należeć do ziemi Greckiej! To jest moja misja dla ciebie, ciebie wybrałem. Poprowadź Grecję do chwały, jaka jej się należy i zdobądź dla mnie ten kocioł. Jeżeli wykonasz misję, sowicie ciebie wynagrodzę, jeżeli nie to zginiesz i nigdy nie wyjdziesz z Tartaru...Ofiary nie są istotne, to twój problem. Masz wykonać misję, a jak to uczynisz to twoja sprawa.
    Po tych słowach Zeus zniknął. Demertzis powstał. Po chwili powiedział:
    - muszę biec, muszę tylko biec
    I pobiegł.
    Po południu posłał natychmiast po sekretarza Leopoldinusa.
    - Zwołaj nadzwyczajne posiedzenie rządu, jutro o 9:00 rano. Maja być wszyscy
    - Tak jest panie premierze.
    Demertzis usiadł, wpatrując się w okno swojej kancelarii.
    - Czy ja podołam? Czy wykonam misję? Niech bogowie mają mnie w opiece. Jedno wiem: muszę biec, muszę tylko biec...

    Ps. A teraz idę odpocząć...do stomatologa...niech go piorun trzaśnie
     
  2. Grzegorz

    Grzegorz Ciemna strona mocy

    Część 1 Początek

    [​IMG]
    Flaga Grecji
    [​IMG]
    Godło Grecji
    [​IMG]
    Mapa Grecji
    Prezydent: Georgios II
    Premier: Constantinos Demertzis
    Najwyższy szczyt: Góra Olimp :twisted:

    Tak jak zarządził Demertzis, nadzwyczajne spotkanie rządu Grecji odbyło się 2 stycznia 1936r. Ministrowie weszli do sali, sprawiali wrażenie zaskoczonych nagłym wezwaniem. Demertzis powstał, na sali zapanowała cisza. W końcu premier przemówił.
    - Panowie, przed naszym narodem postawiona została misja, misja tak trudna, że nie wiem czy możliwa. Wiem jedno, jeżeli nie podołamy jej, nasz naród ulegnie zagładzie. Misja ta będzie wymagała wielu wyrzeczeń, wielu cierpień, ale jeśli ją wypełnimy czeka nas wiekopomna chwała.
    Na sali panowała cisza, widać było jednak, że ministrowie są zdumieni słowami premiera.
    -, O jaką misję chodzi? Kto ją zlecił?- Zapytał minister Logothetis, szef wywiadu
    - To, co powinniście wiedzieć już wiecie, teraz oczekuję odważ wytężonej pracy ku chwale Grecji. Proszę o przedstawienie szczegółowych raportów na temat sytuacji państwa, pierwszy zaczniesz ty Georgiosie ( tu zwrócił się do ministra gospodarki i przemysłu wojskowego. Na sali zapanowała lekka trwoga, nikt nie był przygotowany do składania raportów.
    - A więc. Grecki przemysł jest słabo rozwinięty, dominuje rolnictwo, w szczególności wypas kóz ( tu premier wzdrygnął się lekko), należałoby zwiększyć moc naszego przemysłu budując fabryki. Państwo jest zacofane technologicznie, nie łatwo będzie to zmienić. Kraj ma kłopoty z energią i z pieniędzmi, należałoby niezwłocznie zawrzeć umowy handlowe, tak by nie było problemów z zasobami. To by było na tyle.
    - Fabryk nie będziemy budować, zdobędziemy je w inny sposób, co do umów proszę zawrzeć z najlepszymi według pana partnerami handlowymi. Poziomu technologicznego narazie nie zwiększymy, ale się to niedługo zmieni. Dziękuję za raport, proszę się natychmiast zabrać do pracy. Teraz proszę o raport ciebie Georgiosie (tym razem chodzi o ministra bezpieczeństwa i wywiadu)
    - Sytuacja wewnętrzna jest bardzo dobra, ludzie są szczęśliwi a ich wymagania niewielkie. Obcy agenci nie mają łatwego zadania w naszym państwie, dopilnuję by taki stan się utrzymał
    - Świetnie, tak powinno być, teraz proszę ciebie Teodhorze (szef sztabu generalnego) i ciebie generale Papagos
    - Posiadamy 16 przestarzałych dywizji, 15 dywizji piechoty i 1 dywizję kawalerii. Kilka dywizji posiada brygady inżynieryjne, pozostałe są bez brygad.
    Teraz przemówił generał Papagos.
    - Armia jest w pełni zmobilizowana, w Ioanninie i Salonikach posiadamy silne umocnienia, dzięki nim mamy silną pozycję strategiczną. Jak wspomniał marszałek Pangalos, minusem naszej armii jest jej przestarzałość. Nasza piechota jest na poziomie I wojny światowej.
    - Trzeba to zmienić, marszałku proszę dopilnować by armia została zmodernizowana do obecnych standardów. Generale Papagos, dopilnuje pan by szkolenie nowej dywizji piechoty przebiegło bez zarzutu. Flota i lotnictwo nie są naszymi priorytetami, nie będziemy ich rozbudowywać. ( Na twarzy admirała Sakellariou i dowódcy lotnictwa Venizelosa pojawiła się kwaśna mina) Nasze państwo jest teraz za słabe na rozwijanie tego.
    Dobrze to by było na tyle każdy wie, co ma robić, spotkanie uznaję za zakończone. Ministrowie zaczęli się rozchodzić.
    - Aha panie marszałku Pangalos proszę zostać jeszcze chwilę. Gdy wszyscy wyszli Demertzis przemówił:
    - Proszę przygotować plan inwazji na Albanię...
    -, Ale to...
    - Proszę nic nie mówić tylko zabrać się do pracy, operacja Cerber ma być ściśle tajna, tylko pan, sztab i generał Papagos mogą o niej wiedzieć. Skutkami dyplomatycznymi zajmę się osobiście, taka jest misja naszego narodu, może pan odejść. Zszokowany Pangalos wyszedł z sali. Demertzis pozostał sam. Wyciągnął z szuflady cygaro i podszedł do okna. Słońce wznosiło się na niebo powoli. Premier powiedział do siebie:
    - A więc bieg się rozpoczął, obyśmy zdążyli na czas...I żeby kocioł nie był zbyt gorący...

    Na Olimpie:
    -Dobrze zaczął, niech biegnie, Grecja musi rządzić (Zeus)
    - Zobaczysz, że mu się nie uda mój mężu, za dużo zakrętów przed nim i biegu pod górę a pamiętaj, że nie możesz mu pomóc
    - Uda się, musi się udać, teraz chodź kochanie na kieliszeczek ambrozji...
     
  3. Grzegorz

    Grzegorz Ciemna strona mocy

    Część 3- rozwój

    3 stycznia 1936-
    Zawarto korzystną umowę z Wielka Brytanią, my dostarczamy im zaopatrzenie w zamian za energię i pieniądze. Dzięki temu sytuacja gospodarcza Grecji jest stabilna i pomyślna.

    4 stycznia- rozpoczęto budowę nowej dywizji piechoty, trwają prace nad unowocześnieniem piechoty do obecnych standardów. Generał Papagos pracuje nad oficjalną doktryną wojska lądowego zakładającą dominację siły ogniowej na polu walki.

    10 stycznia- W przemówieniu premier Demertzis podkreśla, że Grecja będzie bardziej zaangażowana w politykę zagraniczną niż to było wcześniej...

    20 stycznia- Decyzja szefa sztabu marszałka Pangalosa, odziały broniące Krety zostają zmniejszone do 1 dywizji. 2 Pozostałe zostaną przetransportowane do Aten i rozmieszczone przez sztab

    7 marca- Wojska Niemieckie wkraczają do Nadrenii, spodziewano się ostrej reakcji aliantów, szczególnie Francji jednak nic się nie stało

    17 kwietnia- nieoczekiwany zwrot w chińskiej wojnie domowej, komunistom udało się zająć Yuling i Datong prowincję Shanxi. Kuomintang wykorzystał to i pod pretekstem kompletnego chaosu w Shansi, zaanektował to państwo.
    [​IMG]

    1 maja- spotkanie premiera Demertzisa z marszałkiem Pangalosem i szefem wywiadu wojskowego Logothetisem.
    - marszałku Pangalos czy plan wojny z Albanią jest gotowy?
    - Tak jest panie premierze
    - Informacje moich agentów wskazują, że armia albańska jest bardzo nie liczna i przestarzała, nie powinna sprawić kłopotów naszej armii.
    - Świetnie, niech armia będzie gotowa do operacji, jednak konkretnej daty nie wyznaczam...

    20 maja- Japonia zawiera sojusz wojskowy ze swoją marionetką Mandzukuo

    22 maja- Włochy anektują Etiopię, Grecja jako pierwsza uznaje podbój polepszając tym stosunki z Włochami

    4 czerwca- Komunistom Mao udało się porwać Czang Kaj Szeka, armii Kuomintangu udało się jednak odbić i przywódcę i wymordować porywaczy. Wojna trwa...

    8 czerwca- nowa Grecka dywizja zostaje przydzielona do armii generała Tsolakogu, tego dnia również marszałek Pangalos potwierdził naszą gotowość do unowocześniania naszej armii. Natychmiast rozpoczęto badania nad nowocześniejszymi narzędziami, stanu obecnych minister gospodarki wolał nie komentować, kolejna, tym razem nowoczesna dywizja piechoty jest w trakcie formowania

    2 lipca- sytuacja Kuomintangu pogarsza się, Guanxi Clickue wypowiedziało wojnę Kuomintangowi otwierając tym samym dla niego 2 front...

    10 lipca- sukces premiera Demertzisa! W rozmowie telefonicznej z Mussolinim delikatnie zasugerował on, że wyspy Rodos i Dodekanez powinny należeć do Grecji. Następnego dnia oddzwonił minister Ciano z informacją, że duce akceptuje "propozycje" premiera...

    18 lipca- Nacjonaliści Hiszpańscy ogłosili niepodległość wobec Republiki oznacza to wojnę domową. Grecja popiera nacjonalistów gdyż mogą oni zaprowadzić porządek w Hiszpanii, a komunistyczny rząd to rzecz, jakiej Grecja nie toleruje.

    19 lipca- nadzwyczajne zebranie rządu.
    Marszałek Pangalos od dawna przygotowywał plan operacji Cerber przeciwko Albanii. Na fali ostatnich wydarzeń uważam, że jest to właściwy moment na jej wdrożenie. Datę operacji wyznaczam na 20 lipca, godzina 12:00. Zsynchronizujmy zegarki...
    Na sali zapanowało milczenie, zanim ktokolwiek zdołał coś powiedzieć premier Demertzis zakończył spotkanie zapewniając ministrów o misji narodu Greckiego.

    20 lipca, godzina 12:00
    Rodacy! Rząd Albanii jest słaby i nie potrafi zapanować nad sytuacją w kraju. Istnieje realna groźba, że w Albanii do władzy dojdą komuniści, nie możemy do tego dopuścić. Stąd zdecydowałem się na interwencję zbrojną, która właśnie się rozpoczęła. Zwycięstwo będzie nasze!

    W operacji Cerber wzięło udział 6 dywizji, 4 armia generała Drakosa i 3 armia generała Tsolakogu. Wojska Greckie błyskawicznie przełamały niewielkie i zaskoczone odziały graniczne Albanii. 29 Lipca zajęto Vlorę. Flota Grecka admirała Sakellariou zatopiła flotę Albańskich kutrów torpedowych.

    3 sierpnia- Tragedia! W czasie operacji Cerber dokonano przewrotu w Grecji. Siłom policyjnym nie udało się powstrzymać rebelii, nowym premierem został Ioannis Metaxas, premier Demertzis został aresztowany i stracony. Nowy premier nie zamierzał jednak znacząco zmieniać polityki, był świadom misji, i gotującego się kociołka.

    7 sierpnia- premier Metaxas ogłasza aneksję Albanii
    Sytuacja Grecji, oraz sytuacja na różnych frontach:
    [​IMG]
    Grecja
    [​IMG]
    Hiszpania
    [​IMG]
    [​IMG]
    Chiny

    Na Olimpie:
    - Coś ty narobił, przecież wszystko dobrze szło, zaczął modernizować armię, unowocześniał państwo i...
    - Cicho, kobieto, ten będzie lepszy, jestem pewny, że ten będzie lepszy
    - Mimo to nie popieram decyzji wysłania Aresa do Grecji by wprowadził zamęt i chaos
    - Oj siedź cicho, ja się nigdy nie mylę a ty lepiej idź i pomyj puchary do ambrozji, bo brudne już...
     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie