KiF i <nieznany współtwórca> Hesja myśli: "nie zabijajcie mnie!"

Temat na forum 'Victoria - AARy' rozpoczęty przez Knight_in_Fire, 4 Październik 2008.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Knight_in_Fire

    Knight_in_Fire Ten, o Którym mówią Księgi

    1.04

    FairGameplay Mikro Demokratyczny Reportaż z Gry, zainspirowany AAR'em Toma. Czyli wszyscy pomagają obowiązkowo w tworzeniu się tego państwa, które będzie trzeba tworzyć całkiem od początku, chociaż kto wie... Proszę zatem nie być zdziwionym, że ktoś z Was dostanie save'a i będzie musiał zrobić kolejny odcinek. Proszę podkreślić więc jaki będzie wasz udział - aktywny czy pasywny.


    Cele :

    Zrobić coś. Cokolwiek. Choćby grać jak AI.

    Inne cele :

    - Przemienić się w republikę (warto?)
    - Połknąć te małe, by przemienić się w to duże (czyli zrobić RFN z tą czarno - żółto - czerwoną flagą od SGF ).

    Prolog zaraz.

    Patrząc na moje doświadczenia, ogłaszam również przetarg na współtwórcę AAR'a.

    System AAR'a miałby mieć kształt thorfinnowskiego.


    Podział ministerstw (kto chce dokąd):

    Wydziału Spraw Wewnętrznych i Administracji;
    Obrony i Ofensywy;
    Handlu, Gospodarki i Pracy;
    Infrastruktury;
    Kultury, Edukacji i Sportu.
     
  2. Knight_in_Fire

    Knight_in_Fire Ten, o Którym mówią Księgi

    Wstęp będzie trochę... skromny. Co tu mówić, to demokratyczny miniAAr. ;-)

    Hesja AAR - prolog


    [​IMG]

    Mamy więc państwo - Republikę Hesji. Małe, ale większe od np. Krakowa. Myśląc głebiej, mogłoby być w sumie uzależnione od Prus, ponieważ ma z nim granicę i sojusz. 21 stycznia 1836 roku państwo przeszło zamach stanu, w nieznanych okolicznościach. Gabinet Rady Ministrów jest jak na razie pusty, a przyszłość państwa jest otwarta. Co możemy zatem najpierw z nim (tym państwem) zrobić? Ktoś wie?
     
  3. Knight_in_Fire

    Knight_in_Fire Ten, o Którym mówią Księgi

    Krótki odcinek. Taka szmatka. Reszta w domyśle.

    Hesja AAR





    Rok 1836 był wielkim znakiem zapytania dla wszystkich obywateli Hesji. Niski dochód i względna przewaga Prus powodowały niepokój zarówno społeczeństwa, jak i rządu. Wyrazem tego był bunt republikański, który obalił dynastię heską 21 stycznia.


    Nowy rząd, związany z liberałami i kierowany przez Lothara Meyznera von Waldeck, zabrał się energicznie do przebudowy państwa. Nałożył jednak duże podatki, uzasadnione 'oczywistą' potrzebą rozwoju. Latem zdemobilizował żołnierzy i ogłosił ich klerykalizację.

    [​IMG]
    (ten rząd jeszcze ze starej, innej, ale wczorajszej gry, może warto zostawić do lat 50. - tych monarchię absolutną? :) )

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------

    1) Popy z żołnierzami zamieniłem na duchownych, w/g Toma. Brakuje mi MP - a na rozwiązanie popa ze strzelbami w Fuldzie :). Podatki podwyższyłem, dałem edu na max i odkrywam pierwszy tech związany z gospodarką. Przemysł później, w '49 - '52, mając taki rząd?

    2) Jak wyżej. Oby mi się rolnicy nie zbuntowali :\

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------


    Stan relacji po zamachu


    Po wydarzeniach nastąpił zwrot w relacjach Związek Niemiecki - Kassel. W większości pogmatwały się, jedynie koledzy z Darmstadt nastawali na sojusz z Hesją Północną. Ale Hesji potrzeba sojusznika w postaci Austrii i trochę Prus...




    AAR zamkniety i wyczyszczony. Jak cos to prosze o PW.


    CRIS
     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie