Kolonizacja Morza Szafirowego - Anno 1602

Temat na forum 'Inne Gry AAR' rozpoczęty przez Laveris de Navarro, 12 Październik 2011.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Laveris de Navarro

    Laveris de Navarro Ten, o Którym mówią Księgi


    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    * - hol.: "Mściciel

    ***

    Witam w moim kolejnym AARze. Zdaję sobie sprawę z tego, że to mój trzeci w najbliższym czasie. Tamte poprzednie były jednak jedynie moim eksperymentem, zresztą nieudanym. Do videoAARów najprawdopodobniej nie wrócę, choć nie wykluczam dodania jeszcze paru odcinków dla ładnego dopięcia każdego z tamtych tworów... Wtopy to wtopy. Ten AAR ma być połączeniem mojej sprawdzonej formuły pisania z powiewem świeżości jakim jest rozgrywka z Anno 1602.

    Trochę nagiąłem fakty w tym AARze względem historii naszego świata (Holandia nie miała kolonii przed założeniem VOC), aby dostosować się do realiów gry. :) Chociaż... VOC założono 20 marca 1602 roku, będzie więc co wykorzystywać w fabule.
     
  2. Ha! Grałem, ale daaaaaaawno temu. Widzę, że sięgasz po klasyki.
    O wideło AARach nie wspominaj, ok? ;) "4 Kompanom" bliżej do wideło tutoriala niźli AARa.

    Szkoda, że nie podałeś jak nazwiesz swoją kolonię, chociaż w sumie dopiero co przejąłeś tę łajbę.
    Nazwij tylko jakoś tak bez związku z faktycznymi niderlandzkimi nazwami kolonii, chodzi mi o New Amsterdam i inne takie.
     
  3. Ober

    Ober Ten, o Którym mówią Księgi

    Noo, Laveris. Nie interesują mnie videłoaary z gier których nie znam, ale tutaj, keep it up, Księżycowy Demonie Nawarry ;)
     
  4. Laveris de Navarro

    Laveris de Navarro Ten, o Którym mówią Księgi

    Gdyby wyszedł z tego dobry "tutorial", to miałbym przynajmniej czym się chwalić. ;)

    Spokojnie, nazwy będą inne (holenderskie), choć AI i tak będzie nazywać po swojemu. Nazwę okrętu zmieniłem oczywiście w grze, z "Byka Morskiego". :D
     
  5. michall55

    michall55 Znany Wszystkim

    Anno 1602 ehh... te wspomnienia.Mam nadzieje że AAR będzie dobry bo ta gra tego wymaga.
     
  6. Szlachcic

    Szlachcic Ten, o Którym mówią Księgi

    Fajne, tylko teraz czegoś nie rozumiem. Dlaczego nie z Anno 1702? Jest lepsze pod każdym względem (no, może nie ma fabuły, ale w AARze to nam chyba nie przeszkadza). Serio. Ale dobrze, tę grę też lubię. I tak się zastanawiam... skończysz ty kiedyś jakiś AAR w IG? ;D
     
  7. Laveris de Navarro

    Laveris de Navarro Ten, o Którym mówią Księgi

    Nie mam ani nie znam Anno 1701. Anno 1602 także fabuły nie ma, jeśli pominąć opis misji "Gra ciągła" oraz głos lektora "Wybierz swoją flagę/Pod jaką banderą będziesz żeglować?". :D

    Wiem, że to moja zmora. Komp mi odebrano nagle z save'em do Dziejów Wesnoth, odechciało mi się innych AARów. Ten AAR jest okazją, by skończyć jakiś AAR w IG, choć raczej końca AARu można się spodziewać: grać do wyeliminowania wszystkich lub do porażki. ;)
     
  8. Szlachcic

    Szlachcic Ten, o Którym mówią Księgi

    Dobra... może sentyment przezwycięży te wyraźne braki m.in. grafice, ale tak to jest fajnie opisywane. Choć nadal będę się upierać, ze w 1701 jest o wiele więcej surowców, potrzeb, możliwości rozwiązań i broni. A co do fabuły to miałem na myśli te multum misji którymi żadna inna część nie może się poszczycić (choć w dodatku do 1701 była całkiem znośna fabularnie kampania). Powodzenia :eek:k:
     
  9. Laveris de Navarro

    Laveris de Navarro Ten, o Którym mówią Księgi

    [​IMG]

    Odcinek 1 - Założenie Nieuw Utrecht

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    * - Opis fabularny, wiadomym jest, że w grze doki wymagają cegieł.
    ***

    Co do miast nazw: to bezpośrednie tłumaczenia z tego, co gra wygenerowała. Biali mają "Bombaj", Niebiescy "Blackpool", a Czerwoni - "Boila".
     
  10. Spodziewałem się, że Hiszpanie zbudują Las Palmas :D
    Neuw Utrecht ładnie brzmi, jak kilku narzeka pozwól im w morzu między rekinami popływać.
    Zapowiada się bardzo ekonomiczny AAR, narazie i tak nie masz co fikać, bo dopiero zacząłeś kolonizację.
    Widać zresztą, że nie spieszno Ci do wojenki.
    Ogłosisz się Imperatorem Nowego Świata? Laveris van Navarra Keizer van de Nieuwe Wereld ;)
     
  11. Matheos

    Matheos Ten, o Którym mówią Księgi

    No proszę... Cóż za klasyk! Jestem ciekaw jak ci pójdzie z tą kolonizacją i podbojem wysp ;P
     
  12. Laveris de Navarro

    Laveris de Navarro Ten, o Którym mówią Księgi

    Na wojnę przyjdzie czas. Anno 1602 jest tak skonstruowana, że wojenka to wisieńka na torcie. Zresztą, wojny to trudna rzecz w tej grze: jeden błąd i cała flota/armia idzie do piachu, albo pojawia się załamanie ekonomiczne.

    Teraz moim celem jest ustabilizowanie bilansu finansowego zanim stan skarbca zejdzie do 5000 guldenów. ;)
     
  13. Alcarcalimo

    Alcarcalimo Aktywny User

    Laveris nie próżnuje. Będę czytał więc liczę jak to u ciebie na wysoki poziom i regularność odcinków.
    Chyba znów mnie bierze natchnienie na ary :)
     
  14. Milven

    Milven Ten, o Którym mówią Księgi

    O, i kolejny AAR Lava. I w dodatku strategia ekonomiczno-społeczna wręcz! Aż mnie korci, by spisać swoją rozgrywkę Polską na FreeCivie.
     
  15. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Laveris wraca do tradycji! :eek:k:
    Ale jedna rzecz mnie nurtuje - czemu zawsze jest w tego typu AARach akurat Holandia/Niderlandy ??
     
  16. Szlachcic

    Szlachcic Ten, o Którym mówią Księgi

    Bo przecież oni nie próżnowali w tych klockach. Mieli przecież większość wybrzeża Afryki, Wyspy Indonezyjskie i jeszcze tu tam siam ;)
     
  17. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    No fakt. Chodziło mi o AARy a nie gry :p Dlaczego nie ma AARów z kolonii francuskich albo angielskich?
     
  18. Szlachcic

    Szlachcic Ten, o Którym mówią Księgi

    Bo holenderskie nie były aż tak rozległe, a fajniej jest prowadzić AAR krajem, który nie był silny na dany temat ;)
     
  19. Laveris de Navarro

    Laveris de Navarro Ten, o Którym mówią Księgi

    Społeczna jest średnio. Ot, tylko pięć róznych klas społecznych - ze względu na rozwój - i ich potrzeby. ;)

    Nominalnie chciałbym wziąć jakiś kraj niemiecki do fabuły, ale żaden nie pasował (Brunszwik - naciągane, Księstwo Meklemburgii - zbyt biedne). Zresztą w grze nie ma nacji, są tylko Kolory Bander. ;)
     
  20. Artafrates

    Artafrates Ten, o Którym mówią Księgi

    Taki AAR może być, a nie jakieś totalnie nijakie videłoaary.
     
  21. Laveris de Navarro

    Laveris de Navarro Ten, o Którym mówią Księgi

    [​IMG]

    Odcinek 2 - Pierwsze odkrycia, dochody i problemy

    [​IMG]
    Pierwszy rejs na turkusowo, drugi rejs na zielono

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    * - Cetnar to od 45 do 60 kg w zalezności od miary lokalnej. Uznałem, że dwa cetnary odpowiadają jednej jednostce Narzędzi w grze.
    ** - "Ćwiartka" to od 226 do 254 kg. Uznałem że każda z nich odpowiada za jedną jednostkę Żywności w grze.
    *** - Dziesięć beli płótna to jak 1 jednostka Sukna w grze.


    ***

    Następny odcinek będzie nie wcześniej niż w poniedziałek.

    O ile sprzedaż Sukna była planowana, to Żywność zacząłem sprzedawać głównie po to, by lekko nadrobić na stratach związanych z kupną Narzędzi. Niemniej jeśli nie zagalopuję się z budowaniem, to może dośc szybko dojść do sytuacji, gdzie będę mieć jakieś drobne przychodzi. Po to wybudowałem drugą chatkę rybacką: każda z nich pozwala na utrzymanie 70 mieszkańców (liczą się tylko mieszkańcy Domów), więc budowa Rzeźnii nie będzie taka konieczna w najbliższym czasie, kiedy będe mieć odpowiednią liczbę Osadników.
     
  22. Peeguła

    Peeguła Ten, o Którym mówią Księgi

    Czekam na pierwsze walki morskie. Możesz już wydobywać kamień, teraz tylko czekać, jak zbudujesz fort.
     
  23. Laveris de Navarro

    Laveris de Navarro Ten, o Którym mówią Księgi

    Do tego jeszcze daleko. ;)

    Według Anno 1602, kamieniarze robią cegły.

    Do tego równie daleko.

    Spokojnie, to dopiero 25 minut rozgrywki. Zanim zacznę produkcję własnych Narzędzi trochę minie odcinków. ;)
     
  24. Basileus

    Basileus Ten, o Którym mówią Księgi

    Anno. Do tej pory nie mam pojęcia jak się tutaj sałdatów na okręty ładowało. Kapitulacje zawsze wymuszałem bombardowaniem.
     
  25. Peeguła

    Peeguła Ten, o Którym mówią Księgi

    Sołdatów, o ile pamiętam, ctrl+klik na okręt.
     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie