"Kosmos, ostateczna granica..."

Temat na forum 'Inne Gry AAR' rozpoczęty przez ers, 31 Maj 2017.

  1. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi




    Nastrój zrobiony, no to do rzeczy.
    Jak widać przesiadam się na Stellarkę. Wersja 1.61 bez DLC.
    Mody:
    • New Ship Classes & More
    • Advanced Ship Behaviour Modules
    • Automated Behaviour Adjusment
    • Civilian Trade
    • Color coded pop status icons
    • Epic Explosions
    • Federation Leader Notification Mod
    • Realistic Ships
    • Tiny Outliner
    Ustawienia galaktyki:
    [​IMG]
     
    MaksKKK lubi to.
  2. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Sytuacja Startowa
    Rozpoczynam grę Zjednoczonymi Narodami Ziemi. Super poprawną politycznie demokracją nakierowaną na eksploracje i pokojowa ekspansje.
    [​IMG]
    Prezydentem Zjednoczonej Ziemi jest Dolores Muwanga. Podlegają jej:
    • Admiralicja Floty Obronnej
    • Departament Naukowy
    • Departament Cywilny
    • Departament Polityczny
    Na czele Admiralicji stoi adm. Xiang Kong. Podlegają mu 3 Korwety klasy Tapir oraz mające powstać w przyszłości stacje graniczne.

    Głową Departametu Naukowego jest Zarząd, który składa się z dowódców Sekcji: Inżerinijnej - Siya Kutty, Społeczno-Biologicznej - Elena Skobolev oraz Fizycznej - Renata de la Guardia. W skład Zarządu wchodzi także kapitan statku naukowego - Renata de la Vega, która dowodzi UNS Gagarin, będącym architekturą klasy Magellan.

    Departament Cywilny ma za zadanie dbać o dobro mieszkańców Ziemi i jej przyszłych kolonii. Dowodzi nim Mahdi Khadem. Do Departamentu Cywilnego należy statek konstrukcyjny klasy Rio Grande - UNS Adriatic.

    Departament Polityczny podlega bezpośrednio Prezydentowi i jest odpowiedzialny za politykę względem obcych ras.

    [​IMG]


    [​IMG]


    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

     
  3. Laveris de Navarro

    Laveris de Navarro Ten, o Którym mówią Księgi

    Zaczynać promultikulturalnymi Ziemianiami (UNoE) w Stellaris to prawie jak Polską w pozostałych grach Paradoxu ;-)
     
  4. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    2200-2205
    Pierwszą misją USN Gagarin została kompletna eksploracja Układu Słonecznego. W trakcie jej wykonywania z powierzchni Marsa odebrano dziwne odczyty. Po przebadaniu próbek odkryto ślady dawnej obecności wody. Wysnuto teorię, wg której przy odpowiedniej technologii powinniśmy być w stanie odtworzyć atmosferę na Czerwonej Planecie. Cała operacja eksploracyjna trwała rok i wykazała obecność minerałów na Merkurym oraz źródła energii w chmurach Jowisza i na powierzchni Urana. Saturn okazał się być wdzięcznym tematem do badań nad atmosferą, by w przyszłości móc zasiedlić Mars. Wkrótce też UNS Adriatic rozpoczął konstruowanie stacji górniczych i naukowych.

    [​IMG]

    Następnie USN Gagarin został skierowany do układu Alfa Centauri. Planety Alfa Centauri II oraz III zostały sklasyfikowane jako nadające się do zamieszkania, o klimacie suchym. Natomiast Alfa Centauri Ia została sklasyfikowana jako planeta pustynna o halucynogennej atmosferze, zdatna do kolonizacji po uprzednim terraformowaniu.


    Na Alfa Centauri II odkryto populację owadobodbnych Ethir.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
    Kolejnym celem USN Gagarin został układ Syriusza. Badania wykazały zasoby energetyczne na orbicie Sytiusza A oraz na powierzchni Syriusza VII. Syriusz III został sklasyfikowany jako świat kontynentalny o mokrym klimacie w pełni nadający się do zamieszkania. Badania powierzchni Syriusza II wykazały pozostałości po starożytnej cywilizacji nazwanej Pierwszą Ligą. Możliwe, że byli oni prekursorami ludzi.

    [​IMG]
    Po pięciu latach eksploracji kosmosu nastąpił pierwszy kontakt z obcą cywilizacją podróżującą w przestrzeni. Próby komunikacji nie udały się, jednak przekazano nagrane transmisje Obcych do analizy. Nieznaną rasę nazwano roboczo "Nimfami".

    [​IMG]
     
    Piterdaw i MaksKKK lubią to.
  5. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    2205 - 2210
    02.12.2205 nawiązano kontakt z "Nimfami". Ich prawdziwa nazwa to Boski Konkordat Kedeshi. Ich rasa jest podobna do gadów. Ustrój to teokratyczna republika. Przejawiają także skłonności militarystyczne. W przyszłości inwestycja w nowe okręty obronne mogą być konieczne.

    [​IMG]

    [​IMG]

    W związku z głosami o powiększeniu Floty Renata de la Guardia utworzyła Partię Przyjaciół Wolności. PPW postulowała utrzymanie systemu anty-autorytarnego, wolność migracji, reformy rozrodcze skupione na parach jednopłciowych oraz antykastowość społeczeństwa.

    [​IMG]

    Tymczasem Prezydent Dolores Muwanga ogłosiła nową doktrynę polityczną skupioną na eksploracji kosmosu, by: "Dotrzeć tam, gdzie nie był jescze żaden człowiek"

    Zbadano System Masqal. Stwierdzono brak planet zdatnych do zamieszkania. Masqal II wykazuje potencjał do eksperymentów technologicznych. Natomiast asteroida TD-1-34-T1 zawiera minerały.

    W trakcie badania Układu Uthan natrafiono na dziwną anomalię. Podczas próby jej zbadania stracono kontakt z UNS Gagarin. Po kilku dniach wysłana tam Flota Obronna odzyskała kapsułę ratunkową z kpt. Renatą de la Vega na pokładzie. Niestety nie pamiętała ona co się wydarzyło. Sama anomalia zanikła.

    Po jej powrocie na Ziemię rozpoczeto budowe nowego okrętu naukowego. UNS Ptolemeusz wyruszył w podróż pod rozkazami kpt. de la Vegi. jednocześnie skonstruowano na orbicie Słońca oraz Alfy Centauri A stacje graniczne, zaznaczając tym samym prawa ZNZ do tych układów.

    01.04.2210 ogłoszono wyniki wyborów powszechnych. Dolores Muwanga wygrała nieznaczną przewagą głosów nad Renatą de la Guardia.

    Technologie opracowane w ciągu ostantiej dekady:


    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  6. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Niby ugrałem dalej, ale po dalszym zastonowieniu niektóre moje akcje nie mają sensu. Dlatego też rozegram to od nowa. Znaczy kolejna dekadę. A tymczasem czekam na jakieś komentarze.
     
  7. Piterdaw

    Piterdaw Ten, o Którym mówią Księgi

    Ależ lewacka partia Ci się urodziła :D No i wnioskując po tych nazwiskach to strasznie feminolatynoska ta Ziemia.
     
  8. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    A weź przestań. Tym się grać nie da. Trzy razy próbowałem zagrać by jakoś przetrwać. I wiesz co?
    Jestem w dupie w rogu galaktyki, Gady mnie niemalże odcinają. Ciut poniżej są Ptaki, ale to pacyfiści. Za każdym razem obrywam kiedy Gady atakują. Żeby było śmieszniej dostaje jeszcze 2 lewackie partie z czego edną dowodzi ta sama osoba co flotą. i wzywa do pokoju i braku wojen oraz przyjmowania wszystkich jak leci.

    Nawet rozbudowa floty nie pomaga - kiedy ja opracowuje dopiero 2 poz. kosmoportu i fregaty, gdy oni Gady maja niszczyciele.
     
  9. Montenius

    Montenius Ten, o Którym mówią Księgi

    Wróciłęm do Stellaris i zrobiłem podobną cywilizację do UNoE z materializmem i demokracją. Pechowo również dostałem sąsiedztwo militarnych ewangelizujących zelotów na starcie z lepszymi technologiami i przegrałem dość szybko (tzn porzuciłęm rozgrywkę bo niewiele zostało po wojnie i z niewielkimi możliwościami rozwoju, a cofnąć się nie mogłem bo grałem w trybie z jednym save. Jedyna odkryta przyjazna cywylizacja akurat była najsłabsza militarnie i pakt obronny nic nie dał. CI zeloci pewnie potem by mnie całkiem pochłonęli ew. ktoś by mnie zwasalizował. Na tym nowym patchu 1.61 AI jakby aktywniejsze nawet na normalnym poziomie trudności i agresywności.
    Taki mój mini aar
     
    Ostatnia edycja: 7 Czerwiec 2017
  10. Laveris de Navarro

    Laveris de Navarro Ten, o Którym mówią Księgi

    Oj, ers, ciągle ci nie wychodzą AARy. Bądź konsekwentny, albo chociaż nie poddawaj się - nie każdy AAR musi być o imperializmie :p
     
  11. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Do grałem do 2253. Teraz to tylko opisać ;)
     
  12. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    2210 - 2220

    Ukończono badanie Układu Ciaciothea w przestrzeni kosmicznej Boskiego Konkordatu Kadeshi. Sam układ wykazuje spore złoża minerałów, jednakże są one eksploatowane przez naszych kosmicznych sąsiadów. Wkrótce po tym otrzymaliśmy ofertę wymiany informacji o znanych układach, jeśli dołożymy do tego 100 kredytów energetycznych. Po poddaniu propozycji głosowaniu przez Radę Planetarną zgodzono się.

    Kolejnym
    zbadanym systemem był Układ Rimborth, nie posiadający jednak wartości. W Układzie Vorsham odnaleziono zasoby mineralne. Na czwartej planecie tego układu zaobserwowano dziwne cienie. Po dalszej obserwacji odkryto, że pochodzą one od organizmów żywych znajdujących się w atmosferze. Niemożliwym było określenie, czy organizmy te są roślinami, czy zwierzętami.

    [​IMG]

    W trakcie eksploracji Układu Dabih natrafiono na dziwny sygnał pochodzący z jednej z planet. Po zbadaniu go UNS Ptolemeusz zebrał dane dotyczące całego Układu z komputera rozbitego statku kosmicznego.

    [​IMG]

    Rozpoczęto rozbudowę kosmoportu oraz tworzenie planów nowej jednostki obrony kosmicznej - fregaty.

    Układ Bolthor okazał się niewart zainteresowania, zaś układ Cidar posiada niewielkie złoża energetyczne.

    29.12.2216 - nawiązano kontakt z ptasiopodobną rasą zwącą siebie Zjednoczonymi Światami Jess'Inax. Wkrótce przysłali oni ofertę oficjalnego paktu o nieagresji na co się zgodzono.

    [​IMG]

    Zbadano układy Ibacca i Yomon. W drugim układzie znaleziono bogate zasoby energetyczne.

    02.02.2219 - nawiązano kontakt z Gwiezdną Koalicją Dabbax, której przedstawiciele są stawonogami.

    [​IMG]

    19.08.2217 wybrano Siyę Kitty na nowego Prezydenta.

    [​IMG]
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie