Królestwo Włoch by Jankiel

Temat na forum 'HoI II - AARy' rozpoczęty przez jankiel, 15 Grudzień 2005.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. jankiel

    jankiel Znany Wszystkim

    Zainspirowany AAR'em doomtradera postanowiłem spłodzić własny, bedzie to mój pierwszy AAR wiec prosze się nie pastwić nad moją marną twórczością ;) . I dlaczego Włochy? To mój ulubiony kraj w HOI2. Postaram się aktualizować w miare często, obecnie mam próbne matury i jest to mój sposób na relaksowanie się miedzy poszczególnymi częsciami:)
    Narazie krótko bo brakuje czasu, napisze coś więcej o planach jutro. Licze na komentarze i sugestie :) pozdrawiam

    Włochy 1936 Hoi2 1.03a + HSR 2.05 + liczne mody graficzne
    _____________________________________________________________________________
    [center:5a2ce3096e]Część I[/center:5a2ce3096e]
    [center:5a2ce3096e][​IMG] [/center:5a2ce3096e]

    Rok 1936 był rokiem wojny dla Włoch. Kampania etiopska trwała od października 1935 i powoli zbliżała się do końca, zwycięskie wojska Królestwa Włoch nieubłaganie zbliżały się do etiopskiej stolicy. Armie dzikusów nie miały szans na zwycięstwo, Włosi zrealizowali wiekowe zadania niesienia cywilizacji oraz zmyli z siebie piętno porażki z roku 1896.
    20 marca Duce specjalnym dekretem ogłosił aneksję Etiopii oraz nadanie królowi Włoch Wiktorowi Emanuelowi III tytułu cesarza Etiopii. Kraj został włączony do Włoskiej Afryki Wschodniej.


    Z dziennika Galezzao Ciano (szefa włoskiego MSZ oraz pilota z kampanii etiopskiej):
    Zwycięstwo w Etiopii poprawiło sytuacje w kraju. Przemysł się dynamicznie rozwijał. Podjęto także decyzje o budowie dwóch lotniskowców opierając się jednak na starych konstrukcjach. Ponadto do będących obecnie w budowie pancerników Littorio i Vittorio Veneto miał dołączyć trzeci Roma.
    [center:5a2ce3096e][​IMG]
    Pancerniki Littorio i Vittorio Veneto mają zostać ukończone w 1937 roku. Plan wzmocnieje Królewskiej Marynarki Włoskiej zakładał budowe 4 pancerników i 3 lotniskowców.
    [​IMG]
    Lotniskowiec Aquila w porcie w Taracnie.[/center:5a2ce3096e]
     
  2. jankiel

    jankiel Znany Wszystkim

    Cóż dziękuje za komentarze, postanowiłem wrzucić krótką notke Ciano jako uzupełnienie. Zaznaczam też, iż pierwsze części będą dosyć chaotyczne gdyż decyzja o rozpoczęciu AAR-u była dosyć spontaniczna i została podjęta już w trakice nowej gry więc tak do 1938 aktualizacje może być śmiesznie ;) To tyle :) pozdrawiam wszystkich przyjaciół Królestwa Włoskiego ;)
    ___________________________________________________________________________
     
  3. jankiel

    jankiel Znany Wszystkim

    Poziom trudności normal/normal. A mody graficzne to nowy GIP i ikonki schytha i jeszcze coś jeszcze :) Ogólnie to mój HOI jest zaśmiecony masą modów graficznych tak więc większości już nie pamiętem ;)

    [ Dodano: Pią Gru 16, 2005 8:26 pm ]
    Ponieważ w grze nie dzieje się za dużo ciekawego zamieszczam krótką częśc dotyczącą marynarki wojennej i głównych założeń floty królewskiej.
    _________________________________________________________________________


     
  4. jankiel

    jankiel Znany Wszystkim

    Krótka część dotycząca ostatnich wydarzeń dyplomatycznych. Następna część poswięcona będzie niezwyciężonej armii włoskiej :mrgreen:
    ___________________________________________________________
     
  5. jankiel

    jankiel Znany Wszystkim

    Lotnictwo musi poczekać, coprawda miałem event dodający mi 3 bombowce morskie(świetna sprawa) ale pozatym zastój, brak modernizacji i brak budowy, koncentruje się na flocie i armii, być może będe musiał się obejść bez lotnictwa. Następny odcinek będzie o wojsku.

    pzdr
    ___________
    Nstępny odcinek będzie nosic tytuł "Wojna i pokój" i pojawi się za dzień lub dwa.
    ____________________________________________________________________________
    [ Dodano: Nie Gru 18, 2005 5:23 pm ]
    [/center:123eff8fdc]

    [center:123eff8fdc]***
    1 Stycznia 1939 roku armia włoska liczyła sobie 43 dywizje na co składało się
    35 dyw. piechoty
    5 dyw. górskich
    3 dyw. kwalerii[/center:123eff8fdc]
     
  6. jankiel

    jankiel Znany Wszystkim

    Część IV
    Wojna i pokój

    [center:9fafffa00e]
    [​IMG]
    Duce i Fuhrer w Monachium

    ***
    [​IMG]

    Wojna z Albanią[/center:9fafffa00e]

    25 marca 1939 roku włoski minister spraw zagranicznych hrabia Ciano przekazał albańskiemu królowi Zogowi I włoskie ultimatum, w którym włosi oferowali Zogowi w zamian za podporządkowanie się Rzymowi pokaźną sumę w złocie. Zog jednak odmówił i dzień później wojska Włoskie pod dowództwem marszałka Roatty dokonały desantu w Vlore.
    Albańczycy pomimo zaciętego oporu w Durres nie stanowili większego zagrożenia dla armii włoskiej i po trzech dniach armia albańska uległa a król Zog uciekł wraz z żoną królową Geraldiną Apponyi i synem księciem Skanderem do Grecji. 7 kwietnia Albański parlament uchwalił ustawę o przyłączeniu do Włoch. Król Wiktor Emmanuel przyjął koronę albańską a lokalna administracja została wchłonięta przez włoską.
    [center:9fafffa00e]***
    [/center:9fafffa00e]
     
  7. jankiel

    jankiel Znany Wszystkim

    Część V
    Włoski Lew

     
  8. jankiel

    jankiel Znany Wszystkim

     
  9. jankiel

    jankiel Znany Wszystkim

    Krótki świąteczny odcinek ;) Wesołych i miłego czytania ;) A i następnym razem wrzuce screen z rządem chorwackim o który proszono.

    _______________________________________

     
  10. jankiel

    jankiel Znany Wszystkim

     
  11. jankiel

    jankiel Znany Wszystkim

     
  12. jankiel

    jankiel Znany Wszystkim

     
  13. jankiel

    jankiel Znany Wszystkim

    Krótka aktualka. Ostatnio mam mało czasu więc coraz rzadziej będe pisał.

    ______________________________________
     
  14. jankiel

    jankiel Znany Wszystkim

    Dzisiaj zadecydowałem, że tymczasowo wstrzymuje prace nad moim 'dziełem' ;) Niestety brakuje mi czasu, może jeszcze uda mi sie go kiedyś reaktywować. Narazie koledzy moderatorzy mogą temat oczyścić.

    pozdrówka


    AAR zamknięty oraz oczyszczony. Mamy nadzieje że Królestwo Italii jeszcze powróci.

    Tomo55
     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie