Ku odrodzeniu Bizancjum - AAR Jugosławia

Temat na forum 'HoI II - AARy' rozpoczęty przez alex, 18 Maj 2005.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. alex

    alex Nowy

    Spodziewam się , że dla niektorych Jugosławia to nie zbyt ciekawy kraj do AAR'a ale to mój pierwszy i nie chciałem się rzucać na głęboką wodę grając np. Filipinami.
    Państwo: Jugosławia
    Rok rozpoczęcia: 1938
    Poziom trudności: normal
    Agresywność AI: normal


    Prolog
    Po nieudanym zamachu na Króla Jugosławi Aleksandra I w 1934 nadszedł drugi w Belgradzie w 1937 wykonany przez Macedońskich Nacjonalistów , który tym razem się udał. Ponieważ Syn Aleksandra I nie miał skończonych 18 lat a pozatym zrzekł się praw do korony. Rządy objął Pavle Karadjordevic który koronował się 28 grudnia 1937 roku.

    Rok 1938

    Obudziłem się. Odrazu pomyślałem co robić dalej. Koronacja odbyła się 4 dni temu i po świętowaniu muszę zebrać nowy rząd. Po zjedzeniu śniadania zebrałem notatki i i udałem się do sali posiedzeń nowego rządu. Gdy doszedłem do sali przywitał mnie Zdravko Millovic - mój głowny doradca:
    - Jak się spało waszej książecej mości ?
    - A mogło byc lepiej - odpowiedzaił z uśmieszkiem.
    Zdravko uśmiechnał się i wszedł do sali. Po chwili usłyszałem:
    - Proszę wstać! Król Jugosławi Pavle Karadjordievic!
    Drzwi sie otworzyły i wszedłem. Idąć patrzyłem się na każdego z minitstrów i zastanawiałem się czy dobrze wybrałem. Doszedłem do swojego fotela i usiadłem. Po czym zacząłem mówic:
    - Panowie! Jugosławia jest zagrozona i wojną z którymś z sąsiadów jak i wojna domową między Chorwatami, Serbami, Macedończykami i Słoweńcami. Dlatego musimy wzmocnić pozycję Jugosławi na Bałkanach, reformować armię, gospodarkę, szkolnictwo aby kształciło młode pokolenia w duchu jednego narodu, narodu Jogusłowiańskiego!
    Dlatego wy , ktorzy zostaliscie wybrani prezez ze mnie do rządzenia tym razem ze mną musicie zreformować ten kraj aby każdy kto ma obywatelstwo Jugosłowiańskie mógł się poczuć bezpiecznie!

    Po tym przemówieniu usiadłem a Premier- Dragisa Cvetković powoływał kolejnych ministrów do mnie abym dał im dokument powołujący ich do rządu.
    I tak został utworzony Rząd:
    Szef rządu: Dragisa Cvetkovic
    Minister spraw zagranicznych: Aleksandar Cincar- Markovic
    Minister bezpieczeństwa: Michel Yovanovic
    Minister zbrojeń: Edo Bogadan Markovic
    Szef wywiadu: Andrija Stempar
    Szef sztabu: Petar Kosic
    Dowódca wojsk lądowych : Alekandar Cincar- Markovic
    Dowódca Marynarki: Bogoljub Illc
    Dowódca sił powietrzynych: Dusan Simovic

    Po tym rząd sie rozszedł i zostałem sam ze Zdravko.
    - Dobrze że wasza Królewska mość nie ujawnił swoich planów odrazu - zaczął
    - Tak tak ale .. czy jak dojdzie do realizacji moich planów czy nie zaczną się buntować .
    - Nie sądze, teraz są wystraszeni a co dopiero gdy wasza Królewska mość koronuje się na Cesarza odrodznoego Bizancjum... - odpowiedział.
    - Do tego jeszcze dłuuga droga - odpowiedziaałem i wyszedłem z sali .

    P.S : Mam takie głupie pytanie. Chce dać screen'a uzywając image shacka ale gdy daje adres w postcie to mi nic nie wyskakuje ( uzywam img )


    c.d.n :D
     
  2. alex

    alex Nowy

    Zegar wybił 13 gdy do gabinetu weszła sekretarka.
    - O to sprawozdania premiera, i ministra bezpieczeństwa i szefa sztabu o które wasza królewska mość prosił:
    Dziękuje- odpowiedziałem.
    Zaraz otworzyłem jedna z trzech kopert i przeczytałem:
    Następnie przeczytałem sprawozdanie ministra bezpieczeństwa:
    No i wojsko

    Tak a więc taki jest stan państwa. Na pewno trzeba rozpocząć ekspanje. To jedyna możliwość wzmocnienia Jugosławii. Tylko do kogo przystąpić - do aliantów ? Nie, oni nam nie pomogą. Widać jak łatwo ustępują Hitlerowi a co dopiero nam pomagać ? Jedynym rozwiązaniem było wejście do osi.

    - Panno, Mirovic ! Proszę do mnie.
    - Tak - zapytała sekretarka
    -Proszę poprosić o przybycie Kosicia.
    - Dobrze, już robię

    Po 30 minutach siedział przede mną
    - Proszę o przygotowanie planów zajęcia Albanii i Węgier - nakazałem
    - Jak wasza królewska mość sobie życzy- odpowiedział- ale czy nie za szybko na rozpoczynanie ekspansji ?
    - Tak ale lepiej mieć plany w kieszeni

    Po miesiącu miałem już plany zajęcia obu tych krajów.

    Albanii
    [​IMG]

    i Węgier
    [​IMG]

    Teraz trzeba było czekać na zamieszanie w Europie...

    Burzliwa Jesień 1938

    Zmieszanie nadeszło gdy Hitler zaanektował Austrie. Wydałem rozkaz rozmieszczenia dywizji według planów Kosica.
    1 października Jugosławia wypowiedziała wojnę Albanii a już 9 października zajęto cały obszar Albanii i podpisano Aneksje.

    6 lipca Jugosławia wypowiedziała wojnę Węgrom. Tak jak według planów zaatakowaliśmy Węgry na całej granicy - 5 dywizji na Gyor potem na Budapest ( 5 w rezerwie w Mariborze) , 7 dywizji z Osijku na pecs potem na Budapeszt, 2 dywizje w Novim Sadzie na Szeged i 7 dywizji z prowincji Zrenjanin na Debrecen.

    Oprócz ataku na Szeged wszystkie ataki przełamały opór wroga. Dla pomocy piechocie która atakowała Szeged dodano skierowano 7 dywizji piechoty z zajętego właśnie Debrecenu. Po zajęciu Budapesztu rząd Węgier przeniósł się do prowincji Miskolc. Zaplanowana na druga polowe listopada ofensywa na resztki węgierskiej armii wyglądała tak
    [​IMG]
    Czekałem z niecierpliwieniem na podpisanie kapitulacji. Gdy kręciłem się po swoim gabinecie nagle wszedł z wielkim impetem Zdravko:
    - Wasza Królewska Mość! Węgrzy podpisali akt kapitulacji!
    Rzuciłem się mu w ramiona i tak rozpoczęło się świętowanie zwycięstwa.
    Następnego dnia odbyła się parada wojskowa na cześć zwycięzców. Po paradzie podszedł do mnie ambasador Niemiec i zapytał :
    - Czy wasza Królewska mość jest zdecydowany na pozostanie neutralnym czy przystąpieniem do któregoś z sojuszy? Wódz III Rzeszy- Adolf Hitler z chęcią by widział pana jako swojego sojusznika.
    - Przemyśle to- odpowiedziałem i odszedłem do pałacu. Teraz czas na zajęcie się Bułgarią...
    C.D.N :D

    P.S sorry za ten screen z ataku na Węgry ale innego nie miałem :D
     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie