Ku potędze Włoch! - A4K AAR

Temat na forum 'EU II - AARy' rozpoczęty przez ers, 14 Maj 2012.

?

Co ma być w Odcinku Specjalnym?

Poll closed 26 Czerwiec 2012.
  1. Dalszy ciąg akcji.

    0 głos(y/ów)
    0,0%
  2. Sytuacja geopolityczna świata( Przegląd wydarzeń, Władcy, Wojny i sojusze)

    0 głos(y/ów)
    0,0%
  3. Historia rodu królewskiego.

    0 głos(y/ów)
    0,0%
  4. Historia Mistrza Slavenicusa.

    0 głos(y/ów)
    0,0%
Multiple votes are allowed.
Status Tematu:
Zamknięty.
  1. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Witam!
    Otóż postanowiłem napisać swój własny ARR.
    [HR][/HR]
    [​IMG]
    Ku potędze Włoch! - Sicily ARR
    Prolog:
    Technikalia i ustawienia

    EU2 v 1.9 + A4K


    [​IMG]

    [​IMG]

    W następnym poście dodam I odcinek.
    Podziękowania dla:
    * Legend - eventy
    * Marvin - grafiki
    * Mercator - władcy​
     
  2. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    @gall2 Rozumiem mnie też to wnerwia:confused: mam gotowy materiał narazie pierwsze 6 lat ale za to intensywne.
    [HR][/HR]

    [​IMG]
    Ku potędze Włoch! - Sicily ARR
    Odcinek I:
    I wojna włoska.

    Jak podaje nadworny kronikarz Slavenicus:
    [HR][/HR]

    Osiągnięcia:
    • Powiększenie sojuszu.
    • Zdobycie wasala.
    • Powiększenie terytorium państwa.
    • Nawiązanie kontaktów handlowych z bliskim Wschodem.

    [HR][/HR]
    Następny odcinak może ukazać się dopiero po 22 maja, ponieważ wtedy mam ostatnią maturę ( polski ustny) i nie wiem czy znajdę czas wcześnie.
     
  3. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    @Qukel rozumiem po prostu myślałem, że ten wątek upadł.
    @Legend dziękuje za pomoc.
    [HR][/HR]
    ---------- Post added 16-05-2012 at 10:32 ---------- Previous post was 15-05-2012 at 08:35 ----------

    [​IMG]
    Ku potędze Włoch! - Sicily ARR
    Odcinek II:
    Reformy Rogera IV

    Mistrz Slavenicus siedział w swojej komnacie i kończył pisać pierwszy rozdział "Kronik Królestwa Sycylii", gdy przybył posłaniec od króla.
    - Panie król wzywa Cię do Sali Tronowej.
    - Rozumiem, przekaż naszemu władcy, że przybędę za pięć minut.
    - Tak, panie.
    Slavenicus wszedł do Sali Tronowej. Była ona wykonana z białego marmuru, pośrodku biegł czerwony jedwabny dywan, a po obu stronach tegoz dywanu w odstępie 5 metrów stały 10 metrowe kolumny. Na końcu dywanu wznosił się dwumetrowy podest z tronem bliźniaczą wersją tronu króla polskiego, a wyglądającym następująco:

    [​IMG]

    Na ścianie za tronem widniały portrety poprzednich władców sycylijskich.

    W Sali Tronowej Slavenicus zauważył grupę arystokracji sycylijskiej również wezwaną przez króla. Kronikarz doszedł do podestu i oddał pokłon królowi. Wtem król Roger IV przemówił:
    - Wezwałem was by oznajmić mą wole zmian w Królestwie Sycylii. Wydałem także rozkaz, aby mój skryba zapisywał wszystko co dziś zostanie powiedziane, abyś ty Mistrzu Slavonicusie mógł umieścić to w swej kronice.
    - Niech się stanie to co powiem:
    Ty Slavenicusie zostaniesz Ministrem: Spraw Wewnętrznych, Skarbu, Nauki oraz Nadwornym Kronikarzem.

    - Twoja wola panie.
    - Ministrem: Wojny i Pokoju oraz Dyplomacji mianuje Hrabiego Malty Jean Coelho.
    - Jak rozkażesz panie.
    - Natomiast Ministrem: Spraw Zagranicznych, Handlu, Odkryć i Kolonii zostanie Giovanni di Nozzo zwany Turem Hrabia Messyny.
    - Wy jako moi ministrowie i doradcy pomagać będziecie w rządzeniu Królestwem każdemu z królów sycylijskich. W wypadku braku legalnego potomka, lub śmierci władcy nim jego potomek uzyska pełnoletniość będziecie sprawować władzę jako Rada Regencyjna do czasu wyboru nowego władcy bądź uzyskania pełnoletniości przez następce tronu. Na czele waszej Rady stawiam Księcia Sycylii, którym dziedzicznie mianuje mego zaufanego przyjaciela Mistrza Slavenicusa.

    - Twa szczodrość nie zna granic.
    W komnacie podniósł się szum głosów arystokracji.
    - Za następce tronu uważać się będzie pierworodne dziecko bez względu na płeć lub inną osobę wskazaną przez władcę. Każdy następny Król Sycylii ma obowiązek koronować swego następcę przed swoją śmiercią.
    - A teraz doradźcie co czynić powinienem, aby wpływy do skarbu powiększyć? Spójrzcie na mapę sporządzoną przez Nadwornego Kartografa.

    [​IMG]


    - Panie mój z mapy odczytuje iż Wyspy Jońskie będące w posiadaniu kupców raguzańskich do nas należeć powinny, co więcej jestem w stanie odnaleźć odpowiednie pisma w potwierdzające nasze prawa do tych wysp.
    -Mistrz Slavenicus ma rację panie te wyspy powinny być nasze.
    - Ponadto Królu Raguzanie posiadają Centrum Handlowe więc w wyniku wojny można by zmusić ich do hołdu lennego i wciągnąć do naszego sojuszu, a potem zaanektować. Nie tylko zwiększyło by to nasze wpływy do skarbca ale i dało większa kontrolę nad naszą gospodarką.
    - Niech zatem tak się stanie. Ministrze Wojny i Pokoju rozpocznij dodatkowy zaciąg do wojska niedługo odzyskamy Wyspy Jońskie.
    Gdy król skończył mówić arystokraci krzyknęli:
    -Wiwat Król i Rada


    Osiągnięcia:
    • Ustanowanie instytucji Ministrów i Rady Regencyjnej.
    • Nadanie dziedzicznego tytułu Książe Sycylii Slavenicusowi.
    • Ustanowienie zasad sukscesji.
    • Zapowiedź powiększenia armii i odzyskania Wysp Jońskich.
     
  4. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    [​IMG]
    Ku potędze Włoch! - Sicily ARR
    Odcinek III: Czas wojen[Część 1/3]


    Minęły 3 miesiące odkąd zwołano pierwszą Radę Królestwa Sycylii, gdy do królewskich ministrów wysłano posłów z wiadomością o natychmiastowej naradzie u króla. Gdy zebrali się wszyscy król Roger IV przemówił:
    - Panowie rano przybył do moich komnat poseł z Księstwa Epiru niosący wiadomość o wojnie, którą wypowiedział im Cesarz Bizantyjski. Mam do was pytanie, co czynimy?
    Przystępujemy do wojny czy pozostajemy neutralni i zrywamy sojusz z księciem Epiru?

    - Panie, jako przewodniczący Rady Królestwa Sycylii proszę o pięć minut w pokoju twej gwardii, by Rada podjęła wspólne stanowisko.
    - Dobrze niech tak będzie.

    Z Kronik Królestwa Sycylii :


    [HR][/HR]
    Osiągnięcia:
    • Wojna z Bizancjum.
    • Uwidocznienie kruchości sojuszu.
    • Polepszenie stosunków z Raguzą.
    • Powiększenie armii.
    • Przymus powiększenia floty w przyszłości.

    [HR][/HR]
    Cóż z braku czasu musiałem podzielić odcinek. Następna część w ciągu dwóch tygodni. Połącze obie części, albo i nie zależy od mojego humoru :p
     
  5. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Uprzejmie proszę o odpowiadanie na pytania zawarte w ankiecie. Z góry dziękuje.

    A teraz jedziemy z tym koksem:
    [HR][/HR]
    [​IMG]
    Ku potędze Włoch! - Sicily ARR
    Odcinek III: Czas wojen[2/3]

    PROLOG:
    W poprzedniej części wybuchła wojna między Królestwem Sycylii, Księstwem Epiru, Państwem Kościelnym i Hrabstwem Toskanii a Cesarstwem Bizantyjskim, Caratem Bułgarii, Wielkim Księstwem Serbii i Kretą. W trakcie wielu walk szala zwycięstwa przechylała się z jednej strony na drugą. Teraz zaczynamy odzyskiwać inicjatywę. Jak szybko zakończy się ta wojna? Czy Królestwo Sycylii uzyska nowe tereny? Czy los przyniesie pokój i stabilizacje?

    Kontynuacja Kronik Królestwa Sycylii:
     
  6. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    [​IMG]
    Ku potędze Włoch! - Sicily ARR
    Odcinek III: Czas wojen[Część 3/3]


    [HR][/HR]
    Osiągnięcia:
    • Pokój z Bizancjum
    • Zwycięska II Wojna Włoska
    • Zdobycie: Mantui, Modeny i Sieny
    • Wasalizacja i orojenie Mediolanu
    • Aneksja Toskanii
    • Rozbudowa wojska
    • Rozbudowa marynarki


    [HR][/HR]
    Skończyłem wreszcie. Traktaty pokojowe dodam w następny odcinku.

    ---------- Post added at 14:00 ---------- Previous post was at 13:48 ----------

    Naprawdę liczysz słowa?

    Ale mniejsze niż wywołał bym tą wojnę i bez spadku staba poza tym zniweluję to mariażami.
     
  7. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    [​IMG]
    Ku potędze Włoch! - Sicily ARR
    Odcinek IV: Umarł Król! Niech żyje Król!

    Roger IV leżał w swym łożu zmorzony chorobą. Przyszła ona na niego wiadomo skąd. Nadworni medycy nie byli w stanie nic zrobić. Roger IV wyczuwając, że zbliża się kres jego dni postanowił koronować swojego pierworodnego na władcę. Była to skromna uroczystość pozostająca w cieniu złego stanu zdrowia Rogera IV I pogłosek z Cesarstwa Niemieckiego.

    [​IMG]

    Nowy król przyjął imię Roger V I rozpoczął rządy od objęcia dowództwa nad jednym z oddziałów w Północnych Włochach. Trzy dni później zmarł Roger IV Wielki, Zdobywca, Prawodawca. Pogrzebano go w krypcie przodków swego rodu pod królewską siedzibią w Palermo na Sycylii. Nowy władca zapragnął przejżeć traktaty pokojowe z Władcami Modeny I Mediolanu..



    Jak podaje Kronika Królestwa Sycylii:

    [HR][/HR]
    Osiągnięcia:

    • Nowy król.
    • Zmiana polityki państwa i zdobycie nowych core'ów.
    • Wojna z Raguzą.
    • Odbicie Wysp Jońskich.
    • Wasalizacja Raguzy.
    • Królewskie mariaże z królestwami: Sadaubii, Asturii, Burbonów, Bretanii, Polskii, Węgrów i Nawarry.
    • Wzmocnienie centralizacji państwa.

    [HR][/HR]

    I kolejny odcinek poleciał :D. Niestety limit obrazków zmusił mnie do usunięcia obrazka z sytuacją wewnętrzną dodam go w poście poniżej. Jutro biorę się za robotę nad odcinkiem specjalnym. Miłego dnia życzę i zapraszam do komentowania.
     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie