Laptop do pracy biurowej, internetu etc.

Temat na forum 'Hyde Park' rozpoczęty przez brazylian24, 28 Październik 2012.

  1. Siema,

    ostatnio przymierzam się do zakupu lapka do zastosowań biurowych, WiFi i mobilnego internetu. Zależy mi na następujących rzeczach:

    -długości działania na baterii, długości ładowania baterii, jej żywotności, łatwości kupna nowej po zarżnięciu starej.
    -niezawodności
    -możliwie dużego zbliżenia do komputerów stacjonarnych pod względem obsługi (czyli normalny napęd optyczny i normalna klawaitura być muszą)
    -wydajny być nie musi, nowoczesny też nie, ale fajnie by było, jakby dało sie w nim kiedyś wymienić dysk twardy na taki SSD albo dołożyć RAM bez jakiś dziwnych cyrków.
    -najlepiej jakiś typowy model z typowych, sprawdzonych podzespołów, które mają milaird sterowników pod wszystkimi systemami operacyjnymi świata ;-), do którego nie będzie piekłem wgrywanie mniej pospolitego systemu operacyjnego (chciałbym się pobawić *BSD i czymś jeszcze, co nie jest windowsem/linuksem).
    -dobrze by było, żeby sprzęt wytrzymał najbliższe 3-4 lata. ;-)
    -wydajnośc średnio istotna-żeby normalnie chodziły jakieś sensowne systemy operacyjne, jakiś konkretny pakiet biurowy etc. Grać nie zamierzam nawet w pasjansa, grafikiem nie jestem, jak wyjda mi bardziej zaawansowane zastosowania niż odczytywanie/generowanie plikół tekstowych i dostep do neta to sobie kupię stacjonarny

    No, wymagania wielkie, ale budżet mały. Rozważam jakieś 1200-1500 maks (ale blizej tych 1200) za nowy i maksymalnie do 900 zeta za jakiś poleasingowy/używany (ale w tym musi się zmieścić nowa bateria). No i jeszcze toto musi być faktycznie mobilne, bo laptop będe z sobą nosił raczej codziennie przez kilka godzin-nie za ciężkie!

    Macie jakieś sugestie poza "wróć jak będziesz miał kasę"? ;-) Jakiś konkretny mdoel? Jakieś konrketne serie, których NIE kupować?


    aha, zapomniałbym-nieistotna jest kwestia dołaczonego do lapka oprogramowania, bo mam dostep do MSDNAA.
     
  2. de Mont Salvy

    de Mont Salvy Ten, o Którym mówią Księgi

    To się podczepię - szukam jakiegoś laptopa dla kobiety (tj. musi być biały, nie przeznaczony do gier, w grę wchodzi oglądanie jeno filmów, słuchanie muzyki, przeglądanie netu i praca biurowa). Oczywiście im taniej tym lepiej. Jakieś propozycje?
     
  3. Drakensang

    Drakensang Ten, o Którym mówią Księgi

    Poszukaj na allegro ultrabokoow, za 1200 można znaleźć coś fajne.
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie