Mc aar

Temat na forum 'Minecraft - AARy' rozpoczęty przez Maciey, 19 Sierpień 2011.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Maciey

    Maciey Guest

    Zakładam takiego luzikowego AARa MC. Nie wiem jak to wyjdzie - zobaczymy.

    Zaznaczam, że jestem noobem wiec proszę też o rady!

    Co ciekawe mojego aara nikt nie zamknie, bo szanuję cudzą pracę (teraz mnie zjedzcie!)

    Gram na wersji 1.7.3.

    --------------------------

     
  2. Maciej

    Maciej Guest

    Czekam na odcinek.
     
  3. Maciey

    Maciey Guest

    Odcinek I


    Żeby nie wdawać się w szczegóły powiem, że podczas przelotu obok Obiektu X2234YA mój statek kosmiczny uległ poważnej awarii i musiałem się katapultować. Kapsuła w której wydostałem się z okrętu szybko przeszła przez atmosferę. Wyhamowawszy przed kontaktem z gruntem zaryła jednak na wiele metrów w piach.

    [​IMG]

    Powyższe zdjęcie przedstawia krater powstały po uderzeniu kapsuły w piach.

    [​IMG]

    Niestety na skutek uderzenia kapsuła uległa samozapłonowi. Szybko ja opuściłem zabierając jedynie komputer zasilany energią świetlną. W ostatniej chwili zdążyłem opuścić krater kiedy kapsuła eksplodowała. Stałem teraz na piasku mając przez sobą pustynię porośnięta z rzadka kaktusami. Niezbyt zachęcająca perspektywa. Obróciłem się na pięcie i skierowałem ku zielonej krainie, która rozciągała się po drugiej stronie. Według informacji z komputera planeta, na której się robiłem była niezamieszkana przez ludzi. No cóż, jakoś musiałem sobie jednak poradzić. Dalsza lektura dostępnych informacji dostarczyła mi wiedzy o faunie i florze. Dowiedziałem się, że w nocy bywa niebezpiecznie, wiec konieczna była budowa schronienia.

    Udałem się w kierunku pobliskiego zagajnika i obaliłem kilka drzew. Z patyków skonstruowałem kilka prymitywnych narzędzi.

    [​IMG]

    Kiedy szukałem miejsca na budowę szałasu napotkałem kilka owiec. Ogoliłem je i zebrałem mleko, aby się nim pożywić.

    [​IMG]

    Kiedy usiadłem by chwilę odpocząć nagle zaczęło się ściemniać. Doba na tej planecie trwa krócej niż na Ziemi.

    Konieczna okazała się budowa szałasu. Szybko przerzuciłem piach i wyrównałem ziemię, po czym zacząłem układać gałęzie tworząc ściany i dach. Ostatnie działania podejmowałem już w kompletnym mroku. Wykonałem też prowizoryczne łóżko. Przykryłem się kołdrą z wełny.

    [​IMG]

    Nad ranem okazało się, że wyszedł mi całkiem foremny szałas, choć pracowałem w ciemności. Jedyny problem polegał na tym, że nie miał on wejścia :) Wybiłem dziurę w suficie dla oświetlenia wnętrza i drugą, przez którą mogłem wyjść na zewnątrz.

    [​IMG]

    Tak wygląda szałas od zewnątrz. Postawiłem go niedaleko wody.
     
  4. Maciej

    Maciej Guest

    Trochę mało tekstu. Nie mogę się doczekać kolejnego odcinka ;).
     
  5. Zoor

    Zoor Ideolog gender

    Grasz na pisfulu, czy zaraz zaczną wylatywać na ciebie creepery?
     
  6. matigeo

    matigeo Ten, o Którym mówią Księgi

    Kurczę, to drzewko na wyspie między brzegami wygląda świetnie, warto by je tak zostawić (jakbyś wyruszał w tamtą stronę, miałbyś punkt orientacyjny).
     
  7. Maciey

    Maciey Guest

    Nawet nie wiem co to jest pisful...

    ------------------------

    Odcinek II

    [​IMG]

    Kiedy nadszedł drugi dzień mojej obecności na tej planecie postanowiłem znaleźć miejsce na budowę trwalszej siedziby.

    Wybór padł na polanę odległa od mojego szałasu o raptem kilkadziesiąt metrów.

    Zacząłem od przyniesienia tu mojego stołu do majsterkowania, który wykonałem przed pójściem spać jeszcze poprzedniego dnia. Skonstruowałem wytrzymalsze narzędzia oraz miecz by móc bronić się przed wrogami.

    W końcu przystąpiłem do pracy nad siedzibą. Najpierw ściąłem trzy rosnące w okolicy dzrzewa, później przerzuciłem sporo ziemi poszerzając plac oraz wyrównałem teren.

    [​IMG]

    Następnie zrobiłem wykop pod fundamenty. Noc znowu zastałą mnie przy pracy, wiec szybko wróciłem do szałasu na zasłużony odpoczynek.

    [​IMG]

    To czego było mi potrzeba to kamień do budowy domu. Nieopodal znajdowała się góra, która wyglądała obiecująco. Zebrałem sporo kamieni oraz masę piasku, którym były poprzedzielane pokłady skały. Niestety nie napotkałem węgla.

    [​IMG]

    Tak wyglądały fundamenty mojego domu.

    [​IMG]

    Następnie przystąpiłem do stawiania ścian. Po namyśle zamurowałem widoczną dziurę przewidzianą na drzwi. Uznałem, że warto przedzielić budynek ścianą i wydzielić w ten sposób dwie izby - sypialnię i pokój do pracy. Drzwi ostatecznie znalazły się po prawej stronie.

    [​IMG]

    By oderwać się od robót kamieniarskich, po wybrukowaniu ziemi przed domem, przyniosłem czyściutki piach by wysypać nić brzeg jeziora.

    [​IMG]

    Tak wyglądał dom, kiedy skończyłem jego budowę. Później dodałem jeszcze oświetlenie na dworze. W przyszłości zamierzam wykuć dziury i wstawić okna.

    [​IMG]

    Tak wyglądał pokój do pracy. Przeniosłem tu stół do majsterkowania oraz zbudowałem kamienny piecyk. Po lewej stronie ustawiłem dużą skrzynię.

    [​IMG]

    Jak już pisałem nie udało mi się niestety znaleźć węgla kamiennego, dlatego musiałem wytworzyć węgiel drzewny. W ten sposób uzyskałem wreszcie element potrzebny do wykonania pochodni.

    [​IMG]

    W końcu zburzyłem szałas, by nie zaśmiecać planety. Powyższe zdjęcie przedstawia nowa sypialnię. Pora się przespać, po ciężkiej pracy.
     
  8. Peeguła

    Peeguła Ten, o Którym mówią Księgi

    Pisful to Peacefull, bez zlych mobkow.

    Fajnie sie rozwijasz, zbuduj twierdze.
     
  9. ziom14PL

    ziom14PL Zbanowany

    Lól zapomniałem, jak brzydko MC wygląda bez texture patch'a :D
     
  10. Artafrates

    Artafrates Ten, o Którym mówią Księgi

    Wygląda dobrze bez niego, teksturki inne niż domyślne są niepotrzebne.
    Najprościej znaleźć węgiel pałętając się po okolicy, w końcu gdzieś on będzie, jak się ma szczęście to i żelazo będzie.
     
  11. Drattius

    Drattius Ten, o Którym mówią Księgi

    Ja jak nie widzę go w zasięgu wzroku, robię po prostu węgiel drzewny, żeby zdążyć przed nocą. Ale pech chce, że co rano zawsze jakiś creeper się wałęsa koło mojej ziemianki i salwuje się ucieczką na oślep, nie wracając już do starej siedziby. I muszę okopywać się w nowym miejscu. Czasami nawet tak z trzy cztery razy, dopóki nie dotrę nad wodę, a potem łódką szukam dogodnej pozycji na ostateczną kryjówkę w jakimś klifie. :p Gra z potworkami jest jednak bardziej wymagająca niż suche budowanie.
     
  12. Artafrates

    Artafrates Ten, o Którym mówią Księgi

    Na moby najprostszym sposobem jest poustawianie w swojej okolicy masy pochodni, będą się wtedy zdecydowanie mniej chętnie spawnować. A poza tym miecz w rękę i zabijaj pozostałe szkarady.
     
  13. Drattius

    Drattius Ten, o Którym mówią Księgi

    Znalazłem nowy system obronny na grasujący creepery. System króliczych norek z kładkami. Widzę creepera, zwiewam do nory i tunelem wychodzę w innym miejscu. I z bezpiecznej odległości ostrzelać go. :X Koniec offtopicu.
     
  14. Maciey

    Maciey Guest

    W sumie nie wiem co Wy macie za problemy z tymi wybuchającymi stworami. 3-4 cięcia mieczem i koniec.

    Wieczorem wrzucę odcinek mam najpierw trzy pytania:

    a) czy sejw będzie mi działał jak wydadzą 1.8
    b) czy sejw będzie mi działał jak wrzucę paczkę graficzną
    c) co to za słowo się wpisuje przy tworzeniu mapy (na początku nowej rozgrywki), można wpłynąć na jego cechy?
     
  15. Nyslion

    Nyslion User

    Tak. Nowe dodatki (wioski npc, ruiny itp.) nie będą na już odkrytych terenach, tylko na nowo generowanych (wstrzymałbym się z eksploracją do 1.8)
    Tak.
    Nazywa się to seed. Można znaleźć jakieś w internecie i grać na nich.
     
  16. Banas

    Banas Ten, o Którym mówią Księgi

    Pro AAR-ek Na creepery itp. skorzystaj ze sposobu Milki kamienna kolumna 2x1 z pochodniami.
    Co do 1.8 to popieram przedmówcę. A co wyszła już? :p
     
  17. Maciey

    Maciey Guest

    Odcinek III

    [​IMG]

    Na początku kolejneg wykonałem drewnianą łódź. Zbudowałem też małe molo, aby ją przy nim cumować. Popływałem po akwenie znajdującym się przed domem i wróciłem przed obiadem...

    [​IMG]

    W piecu wypaliłem piach tworząc szkło, z którego wykonałem trzy okna w sypialni.

    [​IMG]

    Wstawiłem też okno w drugim pokoju. Niestety okazało się, że w nocy, kiedy spałem do domu dostały się potwory! Prawdopodobnie weszły przez okna. Trzy razy budziły mnie atakiem, ciężko mnie raniąc zanim je pokonałem. Do rana już nie zasypiałem.

    [​IMG]

    Problem rozwiązałem wstawiając stylowe okiennice...

    [​IMG]

    Po śniadaniu podjąłem decyzję - czas opuścić to miejsce i zbudować wielką twierdzę! Przed droga udałem się jeszcze do pobliskiego kamieniołomu, gdzie udało mi się w końcu znaleźć węgiel tego dnia. W końcu wyruszyłem w daleką drogę.

    [​IMG]

    Podróżowałem przez las, którego powierzchnia mnie dziwiła - był naprawdę olbrzymi.

    [​IMG]

    W końcu doszedłem na polanę, która przechodziła w plażę. To świetne miejsce na budowę nowej siedziby.

    [​IMG]

    Budowę twierdzy rozpocząłem od budowy budynków pomocniczym. Najpierw postawiłem dużą hutę.

    [​IMG]

    Następnie znacznych rozmiarów magazyn.

    [​IMG]

    W końcu budynek mieszkalny. Podłogę wyłożyłem drewnem, tak jest znacznie przytulniej.

    [​IMG]

    Kiedy zakończyłem budowę tych trzech budynków wyruszyłem w poszukiwaniu zapasów. Szybko natrafiłem na znaczne pokłady węgla oraz rudy żelaza. Zbierałem też kamień oraz wyprawiłem się po drewno.

    [​IMG]

    W końcu przyszedł czas na uruchomienie huty. Wszystkie piece z całą mocą przetapiały żelazo.

    [​IMG]

    Tak wyglądają pierwsze trzy budynki nowego miasteczka. Posłużą one budowie twierdzy, później staną się okalającym ją miasteczkiem. Rozpocząłem tez budowę systemu latarni.

    W przyszłości zamierzam zbudować brukowaną drogę do poprzedniej siedziby.

    Należy też podjąć działania mające na celu zaznaczyć moją obecność na tej planecie. Poszukiwania zapewne już się rozpoczęły, trzeba będzie zacząć wysyłać sygnał, na razie świetlny.

    -----------------------------------------

    Już dodałem tekst. Screeny wrzucałem na szybko :)

    [​IMG]
     
  18. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Awangarda w aarach, pisanie bez słów :p
     
  19. matigeo

    matigeo Ten, o Którym mówią Księgi

    Żeby chociaż był opis dźwiękowy...
     
  20. Maciey

    Maciey Guest

    Już dodałem trochę tekstu :)
     
  21. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Szkoda, liczyłem na "sami sobie wymyślcie co było i jak" :p
     
  22. Cepilek

    Cepilek User

    Potwory w domu się spawnują jak łóżko jest obok ściany;D
     
  23. Zoor

    Zoor Ideolog gender

    Maciey, zainstaluj sobie jakąś paczkę tekstur, bo bloki kobla w waniliowej wersji (;)) wyglądają paskudnie. A poza tym - jest git.
     
  24. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Jezu, co wszyscy mają do tego domyślnego kobla?! On jest super i nie trzeba go zmieniać na jakieś wstrętne teksturpaki które wszystko niszczą!
     
  25. wiktorx10

    wiktorx10 Aktywny User

    kentucki ma racje coobla nie należy zmieniać jest zbyt piękny.

    maciey zainstaluj sobie jakiegoś moda np. portal gun jest naprawdę fajny.
    życzę powodzenia z dalszym pisaniem (lub nagrywaniem;))
     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie