MiniAary Warzkinsa 2

Temat na forum 'HoI II - AARy' rozpoczęty przez Warzkins, 24 Styczeń 2009.

?

AAR Niemcami ma rozpocząć się od:

  1. 1934 (od początku)

    0 głos(y/ów)
    0,0%
  2. 1939 (po pięciu latach rozbudowy)

    0 głos(y/ów)
    0,0%
Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Cesarstwo Japonii

    [​IMG]




    W Listopadzie 1935 roku na urząd Cesarza Japonii mianowano zdolnego dowódcę i bliskiego przyjaciela dawnego Cesarza, a zwał się on Warzkinsoto.
    Zastał on kraj w dość słabej formie gospodarczej jak i militarnej.
    Po zapoznaniu się z obowiązkami i sytuacją w Azji Warzkinsoto zaczął podejmować pierwsze decyzję.
    Gospodarcze sprawy mimo iż przez wielu uważane za priorytet zostały odłożone na Luty 1936 roku a nowy Cesarz postanowił zająć się modernizacją i rozmieszczeniem swoich nielicznych sił.
    Dyslokował kilka garnizonów w innych miastach a także wyspach łatając luki, oddziały mobilne nakazał skoncentrować na zachodniej części granicy Mandżuko.
    Na razie wojska japońskie miały nie wtrącać się w sprawy Rybaków i Mandżuko w zamian za dostęp militarny.
    [​IMG]

    Lotnictwo skupił w 3 silnych skrzydłach lotniczych, przebazował je na lotniska w Korei, a także mianował nowych dowódców zdolnych i młodych którzy byli nadzieją na przyszłość.
    Samoloty były przestarzałe i niezdolne do walki, Warzkinsoto uważał jednak, że kraje chińskie czy inni sąsiedzi mają jeszcze gorsze maszyny i na razie odłożył modernizację o pół roku.
    [​IMG]

    Generałów japońskich było niewielu szykowały się awanse i dymisje, na razie jednak armia japońska była w przygotowaniach do połączenia w kilka silnych grup, ilość dywizji była mała, plan 2 letni Cesarza przewidywał budowę 20 nowych dywizji w miarę możliwości i modernizację pozostałych.
    [​IMG]

    Technologie w jakie brnął Warzkinsoto również budziły kontrowersję, pozostali twierdzili, że powinien skupić się na przemyśle on jednak postawił na militarną potęgę.
    Doktryny lotnicze budziły największe zdziwienie, po co bowiem Japonii takie coś skoro przeciwnika z godnym lotnictwem Warzkinsoto się nie spodziewa ? Tą decyzję będzie on musiał przemyśleć.
    [​IMG]

    Flota japońska była potężna ale i przestarzała, wiele okrętów nadawało się na złom inne zaś nie miały dobrych dowódców, 6 Stycznia 1936 roku Warzkinsoto mianował 4 nowych admirałów dla 4 głównych flot Cesarstwa Japonii.
    Oczywiste wydawało się, że będzie trzeba zmienić składy flot na razie jednak nie było na to czasu 3 z 4 flot pozostały na Honsiu, pozostałe okręty które nie znalazły się w tych zgrupowaniach jak łodzie podwodne czy też transportowce z Korei miały na razie pozostać w portach.
    2 Flota była nawet potężniejsza od cesarskiej, jednak miała mniej lotniskowców co odbijało się na stosunkach między Admirałem Kozakiem a Irkuckiem.
    [​IMG]

    Sytuacja ekonomiczna przed Cesarzem Warzkinsoto był nie lada problem, rozwiązania kwestii surowców, chciano szybko uzupełnić stany osobowe i przekazać ten potencjał na modernizację, która była jak najbardziej potrzebna, wszystkie bowiem dywizje Japonii były wyposażone w broń z 1918 roku.
    [​IMG]

    Sztab połączonych sił lotniczych i morskich w Hiroszimie. 7 Styczeń.

    - Generałowie, wybrałem was bo uwierzyłem, że będziecie potrafili oddać siebie w walce o nasz kraj, oczekuję od was pełnej lojalności i wierności w chwilach pokoju, kryzysu czy też wojny. - powiedział Cesarz Warzkinsoto z wielką pewnością siebie.
    Po chwili dodał - chcę abyście przyrzekli bronić Cesarstwa za cenę życia nawet w obliczu nadchodzącej klęski która nigdy nas nie spotka.
    - Przyrzekamy bronić Cesarstwa Japonii przed każdym kto stanie nam na drodze lub będzie usiłował nas atakować. - odrzekli jednym głosem nowo mianowani Ziom,Kat, Genialdo, Irkuck, Kozak, Lupixer i Umazu.
    - Dobrze, tego oczekiwałem po was chłopcy, chciałbym abyście powrócili do swoich jednostek i przygotowali ewentualne plany działania u wybrzeży chin, jest to tylko rutynowy patrol który będzie waszym pierwszym i podstawowym zadaniem, oczywiście możecie oczekiwać modernizacji i posiłków, kiedy będzie to tylko możliwe. - powiedział Cesarz po czym wyszedł szybkim krokiem rzucając tylko - powodzenia -
    Generałowie odetchnęli z ulgą po takim stresie żaden wróg im nie straszny.
    - Myślałem, że nie wytrzymam i zemdleję - powiedział lekko spocony ze zdenerwowania Genialdo
    - Wyluzuj, takich spotkań będzie więcej w czasie wojny - starał się go uspokoić Lupixer.
    - Jakiej wojny uciszcie się panowie nie mamy zamiaru chyba z nikim wojować tym sprzętem widziałem co mają Niemcy, jesteśmy za nimi z ładne parę lat w technologii - Ziom zakończył dyskusję i zaproponował wyjście z dusznej sali.
    - Panowie nie wiem jak wy ale ja wracam do jednostki muszę opracować plan zwiadu - przerwał Kozak
    - Patrzcie no jaki porządnicki, najlepiej od razu przygotuj plan inwazji - z uśmiechem wygarnął Kat po czym wyszedł z sali za Genialdem i Lupixerem.



    Ps.Zastanawiam się jeszcze nad numeracją odcinków ale prosze o komenty co do aara :D
    Za błędy ortograficzne i interpunkcyjne przepraszam Mozilla wychwyciła błędy i je poprawiłem pozostałe musiały się jakoś zawieruszyć :p
     
  2. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 2

    [​IMG]


    Warzkinsoto skonsultował się z poszczególnymi admirałami i specjalistami po czym zdecydował zmienić trochę skład wszystkich flot.
    Admirał Kozak otrzymał wszystkie lotniskowce, lecz stracił pancerniki, Irkuck dostał resztę pancerników, jednak oddał Yamashiro Lupixerowi który prosił o wzmocnienie floty.
    Widder i Genialdo otrzymali po 1 ciężkim krążowniku z okresu I wojny światowej.
    2 Najpotężniejsze floty bazowały w Tokio i Hiroszimie, flota Lupixera miała zostać przebazowana na Tajwan a Widdera pozostać na miejscu w celu transportu nowych dywizji.
    [​IMG]

    Rozmieszczenie wojsk 1 Marca 1936 roku wybrał sam Warzkinsoto, powołując tym samym generałów wojsk lądowych.
    Główna koncentracja była na granicy chińskiej ale i na Tajwanie zbierały się siły do ewentualnego desantu na tyły.
    [​IMG]

    Warzkinsoto spotkał się z ministrem wywiadu i spraw wewnętrznych Nikiem Ważnym, żeby omówić sprawę przejęcia kontroli nad oddziałami Transamuru i Mandżuko i skoncentrowaniu ich na granicy mongolskiej i chińskiej, Warzkinsoto nalegał, minister jednak kazał zachować rozwagę w kontaktach z sojusznikami, ponieważ woleli oni obstawiać granicę z Rosją.
    Dysponowali oni jednak dość sporymi siłami a asem w rękawie Japonii były garnizony, już rozstawione na granicach z Rosją i Mongolią.
    [​IMG]

    Minister Oli był kolejnym z którym spotkać się miał Warzkinsoto, tematem była sytuacja w centralnej Azji, przeciwników należało wybierać rozważnie, nie można było prowokować Niemców, którzy mieli na Pacyfiku dość mocną flotę, zaobserwowaną w Marcu na wodach południowo chińskich.
    [​IMG]



    Sztab sił lądowych w Tokio. 25 Luty. Godzina 12.00

    - I przyrzekamy bronić Cesarstwa Japonii przed każdym kto stanie nam na drodze lub będzie usiłował nas atakować. - powiedzieli nowi generałowie sił wojsk lądowych Cesarstwa Japonii.
    - Zdolni i młodzi na to liczyłem w was nadzieja - odrzekł Warzkinsoto po wysłuchaniu przysięgi po czym wyszedł kierując się w stronę portu.
    - Już po wszystkim wychodzić panowie - rzekł szef straży cesarskiej
    Generałowie wyszli i skierowali się na lotnisko.
    - Cieszę się, że przez to przeszliśmy myślałem, że będzie gorzej - zaczął rozmowę Szymik
    - Ta wy to macie fajnie ja lecę na Tajwan i tam się będę kisił a wy na granicy możecie zawsze się zabawić - narzekał de Ptysz
    - Co racja to racja wprawdzie zabroniono nam prowokacji ale zawsze, można strzelić sobie z armaty po pretekstem ćwiczeń - powiedział dumnie Sabbah
    De Ptysz pożegnał się z pozostałymi i wsiadł do drugiego samolotu lecącego na Tajwan, reszta kontynuowała marsz.
    - Wiecie co do tych ćwiczeń to jak się ktoś dowie to będziecie mieli przesrane - powiedział Crystiano
    - Ja to czekam na modernizację bo ta moją kawalerią to ja mogę co najwyżej postraszyć chińczyków - kontynuował
    - Nie przesadzaj niektórzy w ogóle nie mają armii a ty jeszcze marudzisz - przerwał mu NRohirrim
    - Dobra wsiadajmy już - zakończył spór Sabbah
    Wsiedli do samolotu, i wyruszyli na kontynent.


    Pierwotnie było 16 screenów zostały 4 :D:D
    Wiem, że te dialogi takie sobie ale uczę się ;] szczególnie te końcówki.
     
  3. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 3


    [​IMG]


    3 Kwietnia Cesarz i przywódca Transamuru spotykają się we Władywostoku w celu podpisania umowy o kontroli militarnej.
    Następnego dnia Warzkinsoto przejmują kontrolę nad wojskami Transamuru i grupuje 2 dywizje zmotoryzowane i 3 piechoty po czym wysyła je na Tajwan w celu wzmocnienia sił de Ptysza.Pozostałe dywizje pozostają na pozycjach.
    Stany Zjednoczone zrywają umowy handlowe z Japonią co może odbić się na gospodarce, handel kwitnie zaś z Mongolią i Kanadą.
    [​IMG]

    Admirał Genialdo otrzymuję wsparcie floty transportowej w postaci kilku lekkich krążowników.
    Rozpoczyna się też modernizacją Armii Mandżuko dowodzonej przez generała Szymika, dostarczane są nowe działa i broń dla piechoty.
    [​IMG]

    14 Kwietnia Xibei San Ma wkracza na terytorium Mongolii co jest równoznaczne z wypowiedzeniem wojny, na mocy traktatów Tybet przyłącza się do wojny po stronie mongolskiej.
    [​IMG]

    Przełom kwietnia i maja to nowe wynalazki i nowe badania, w portach rozpoczęła się budowa 3 lekkich lotniskowców a ich zwodowanie planowane jest na koniec 37 roku.
    Warzkinsoto długo myślał, czy nie czekać na najnowszy CVL ale 1939 rok był za późny wojna mogła wybuchnąć w każdej chwili.
    [​IMG]

    10 Maja Panama zostaje zaanektowana przez United Provinces, bez większego echa w ameryce czy na świecie.
    [​IMG]

    30 Maja 6 Armia generała Problema ląduje na kontynencie i rozpoczyna marsz w kierunku granicy mongolsko-cesarskiej w pobliżu jednostek Crystiana.
    Łączna ilość dywizji na granicy to 30 dywizji co jest dość małą ilością w porównaniu do Cesarstwa Qing czy innych krajów w tym rejonie.
    [​IMG]

    W tym samym czasie zbiegły się 3 wydarzenia, 12 Czerwca Komunistyczne Chiny wypowiadają wojnę Cesarstwu Qing i uderza na nich, gdy wojska Qing są na granicy z Republiką Fengtien(Mandżuko), ginie także szpieg wysłany w tym samym czasie przez Nikogo Ważnego, Warzkinsoto zwołuję naradę, NRohirrim dostaje swój korpus.
    Przewidziane ruchy komunistów.
    [​IMG]

    Gabinet do spraw bezpieczeństwa, 13 Czerwca spotkanie Oliego z Cesarzem.

    - Siły Cesarstwa Qing wycofują się na zachód, granica jest pusta obstawia je zaledwie kilka garnizonów, nadarza na się niepowtarzalna okazja na atak. - powiedział Oli
    - Zdradziecki atak czy to w naszym stylu ? Nie przesadza pan ministrze - zapytał trochę zdziwiony Warzkinsoto.
    - Moglibyśmy wkroczyć pod pretekstem ochrony ludności na wschodzie kraju i zająć tereny przygraniczne - kontynuował minister
    - Może i to dobry pomysł, ale przed wejściem do sali dowiedziałem się, że Niemcy przyłączyły się do wojny po stronie Cesarstwa Qing i możemy się spodziewać ich floty lada dzień - przerwał mu
    - Czy to dla nas jakiś problem ? - zapytał Oli
    - Dla nas może i nie ale Niemców popiera połowa Europy, mają tu swoich sojuszników a my nie jesteśmy przygotowani do długiej wojny pod względem lądowym ani morskim.
    - Sam nie wiem, jeżeli komuniści zajmą Qing, będziemy mieli lepszy powód do wkroczenia pod pretekstem ochrony naszych granic. - mówił bez wytchnienia Warzkinsoto
    - Poza tym i tak mamy problemu z ludnością ostatni incydent z interwencją armii podniósł niezadowolenie o ponad 5 % kolejne 10 nie wchodzi w grę. - zakończył
    - Czy mam poinformować de Ptysza o mobilizacji - po raz kolejny zapytał minister.
    - Tak zrób to niech będą w pełnej gotowości, jeżeli komuniści dotrą do wybrzeża, zmieciemy ich.
    - Niech wojska na granicy z Qing nie wzbudzają podejrzeń - powiedział Warzkinsoto
    - Tak jest, wyślę jeszcze notę potępiającą komunistów i Xibei San Ma -
    - Dobrze musimy wspomagać Mongolię w przyszłości może okazać się dobrym sojusznikiem, ruszaj zatem - skończył po czym wyszedł i wrócił do pałacu.
    Minister Oli wysłał rozkazy do generałów, teraz pozostało tylko czekać i zbroić się.
     
  4. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 4

    [​IMG]

    Po ataku na Cesarstwo Qing, Japonia oficjalnie wsparła Shangqing Tianguo (Czyste Królestwo), później seria wydarzeń w rządzie nie była zbyt miła Warzkinsoto nie panował nad rządem.
    [​IMG]

    Od Lipca do Stycznia opracowano wiele nowych technologii i broni.Myśliwce eskortowe, które miały osłaniać bombowce taktyczne miały powstać do połowy 1937 roku, produkcję czołgów ograniczono do kilkunastu maszyn treningowych.
    Kawaleria i artyleria były non stop modernizowane, także przemysł był w rozkwicie wydawało się że do końca 37 roku armia japońska będzie najnowocześniejszą w Azji.
    [​IMG]

    Jesienią Warzkinsoto, dostał informację o wszystkich generałach i armiach gotowych do walki na granicy z Cesarstwem Qing i na Tajwanie.Był bardzo zadowolony i wierzył w potęgę swoich sił mogących zmieść każdy kraj w Azji.
    [​IMG]

    Kolejne eventy z których nic nie kumam.
    [​IMG]

    22 Grudnia AlgOstAsien wypowiedziało wojnę Unii miast chińskich, mających zaledwie kilka miast i garnizonów, było pewne, że ten kraj będzie zniszczony, Warzkinsoto zastanawiał się ale i niepokoił rozwojem tych wydarzeń, duże wybrzeże AOA mogło przysporzyć duże kłopoty Japonii w przyszłości.
    [​IMG]

    30 Stycznia sytuacja w Azji przedstawiała się następująco.
    Mongolia wkroczyła głęboko w Xiaben, Tybet wydawał się zaś bierny.
    Czyste Królestwo uderzyło mocno i zdecydowanie na Cesarstwo Qing, zdobywając kilka miast, jednak wojna tam trwała bardzo powolnie, w pewnym momencie siły Królestwa znalazły się zaledwie 50 km od granicy z Japonią.
    AOA szybko zdobył miasta Unii i ostały się tylko Szanghaj i Hongkong.
    [​IMG]



    Sztab armii Crystiana 23 Stycznia.

    - Dostajemy coraz nowsze uzbrojenie, to cieszy jesteśmy zaszczyceni, że jesteśmy jednym z priorytetowych celów modernizacji. - powiedział Crystiano
    - Słyszałem, że opracowano już modele wyprzedzające inne kraje o 2 lata, ciekawe kiedy przyślą nam ten sprzęt - odpowiedział generał Problem.
    - Tak wiem, widziałem pokaz w Tokio, to było niesamowite zamiast koni, ciężarówki z dużą ilością sprzętu, zapewne za rok może 2 będziemy też takie mieli - kontynuował Crystiano
    - Przydałaby nam się artyleria inni dowódcy, mają po kilka tysięcy dział a my ? Ani jednej brygady - narzekał Problem
    - To prawda ale za to jesteśmy najszybszymi korpusami w Cesarstwie - mówił Crystiano, starając się zachować optymizm
    - Wmawiaj sobie, zobaczymy czy ta szybkość zda nam się na polu walki, kiedy będziemy nacierać pod ogniem wrogich dział
    - Wtedy będziemy kwiczeć i uciekać we wszystkie strony jak Ci z Qing co stracili kilka miast w kilka dni - zakończył Problem.
    Nagle zadzwonił telefon.
    - Oto wskazówki na Luty macie przeprowadzić ćwiczenia ataku z flanki i wsparcia piechoty - powiedział głos z słuchawki.
    - Więcej szczegółów dostaniecie potem -
    - Widzisz znów manewry a nic o posiłkach, czy sprzęcie. - powiedział Problem.
    - Nie przesadzaj już lepiej wracaj do swego korpusu i czekaj na wskazówki - odpowiedział Crystiano
    - No to lecę na razie, wpadnę w tygodniu to może się napijemy
    Po czym wyszedł z namiotu, wsiadł do samochodu dowódczego i pojechał w stronę swojego sztabu.


    dialogi są o tym co najciekawsze się działo, modernizacja kawalerii była najciekawsza w ostatnich miesiącach :D:D
    Za nazwy państw od razu przepraszam ;D
    Jest to format PNG jak coś
     
  5. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 5

    [​IMG]


    Niespodziewanie w środku nocy w USA wybucha rewolucja, powstają 3 nowe kraje na głowę Stanów Zjednoczonych wybrany zostaję Douglas MacArthur.
    [​IMG]

    Warzkinsoto musiał wykorzystać okazję i postanowił przejąć władzę na Filipinach, Niemcy wyrażają sprzeciw usprawiedliwiając się ochroną swoich baz morskich, Warzkinsoto jednak lekceważy ich groźby i 2 dni od wybuchnięcia rewolucji, Filipiny przechodzą na stronę Japonii.
    [​IMG]
    [​IMG]

    Tymczasem zostaję opracowany nowy model lotniskowca, testy wychodzą wspaniale i Warzkinsoto zamawia 3 ciężkie lotniskowce.Kilka dni później kończy się budowa pierwszego lekkiego lotniskowca który trafia do floty Admirała Irkucka, powstaję również nowy korpus piechoty.
    [​IMG]

    W Maju opracowany zostaję super ciężki pancernik, Warzkinsoto za namową admirałów odrzuca jego budowę i stawia na lotniskowce, wierząc, że będą one w przyszłości decydować o losach bitwę morskich.
    Irkuck dostaję pozostałe okręty.
    Warzkinsoto opracował system który operował tak.
    Nowe okręty miały trafiać do floty Kozaka i Irkucka, kiedy zwodowane zostają nowsze modele, starsze trafiają do floty Lupixera a najstarsze okręty Lupixera do flot transportowych Widdera i Genialda, taki system w przyszłości mógł pozwolić na dużą ilość okrętów we wszystkich flotach.
    [​IMG]

    Na Bałkanach wybucha wojna między Grecją i Albanią, Grecją i Bułgarią i Bułgarią a Rumunią.
    Do skrzydła lotniczego Zioma trafiają myśliwce eskortowe po 35 sztuk na dywizjon co razem daję 70 maszyn.
    [​IMG]


    Lotnisko w Hiroszimie, tymczasowy sztab sił Zioma, 30 Maja.
    - Myśliwce eskortowe mogą być przyszłością sił lotniczych - powiedział Ziom po ujrzeniu całkiem nowych myśliwców eskortujących
    - Chyba pan kpi, kilkadziesiąt sztuk tych maszyn nigdy nie dorówna dywizjonowi myśliwców przechwytujących - powiedział Uzumu (dowodzi myśliwcami, nie było więcej chętnych :D)
    - Może ale pańskie myśliwce są przestarzałe a ich modernizacja idzie tak ciężko, że prędzej Japonia będzie posiadać dywizję pancerną niż pan lepsze myśliwce niż te eskortowce - odpowiedział mu Ziom.
    - Pan mnie obraża, może przeprowadzimy testy na szybkość i manewrowość ? - zapytał Uzumu.
    - Zgoda przekona się pan jak bardzo się pan myli - odpowiedział zadowolony Ziom.
    W myślach Uzumu :
    ( - Ten głupek nawet nie wie, że mamy nowe dywizjony)
    - Może być 12 Lipiec na moim lotnisku ? - po raz kolejny zapytał Uzumu.
    - Zgoda wezmę 5 maszyn i okażę się kto jest lepszy - powiedział pewny siebie Ziom.
    Panowie wyszli w pogodnych nastrojach mimo, iż nie za bardzo się lubili.

    Podobna sytuacja miała miejsce w rozmowie Irkucka z Kozakiem gdzie panowie pokłócili się o lotniskowce, Kozak nie doceniał lekkich lotniskowców uważał, że ich budowa to strata czasu i pieniędzy.
    Irkuck zaś obiecał Lupixerowi oddać 1 z lekkich lotniskowców w ciągu najbliższych miesięcy, Genialdo i Widder nie byli zadowoleni, że inni dostają okręty a oni pływające trumny, domagali się od Warzkinsoto nowoczesnych niszczycieli i krążowników, on obiecał im je do końca 38 roku.

    Jeżeli obrazki dalej długo się włączają w tym odcinku powrócę do wersji JPG
    Jest to wersja PNG zoptymalizowana normalnie obrazki ważyły 900 kb tera po 200 więc sam już nie wiem





    Edit Zastanawiam się nad dodaniem większej ilości dialogów bo w czasie wojny dużo się dzieje, no ale to też więcej tekstu więc to od was zależy czy chcecie czy nie ?
     
  6. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 6


    [​IMG]


    Latem 37 roku w Hiszpanii szalała wojna domowa, 3 strony walczyły o dominację na płw Iberyjskim.
    [​IMG]

    4 Lipca ma miejsce incydent na granicy Cesarstwa Qing i Mandżuko.Warzkinsoto tylko czekał na pretekst w tym samym dniu po rozmowach z ministrem Olim wypowiada wojnę Cesarstwu Qing, nakazuję to samo swoim sojusznikom, Niemcy nie pozostają bez odpowiedzi i przyłączają się po stronie Qing.
    [​IMG]

    Floty Irkucka i Kozaka wypływają z portów 5 Lipca i już ze zgodą na otwarcie ognia, w ciągu kilku godzin zatapiają 5 U-botów sojuszu Qing.
    [​IMG]

    Warzkinsoto powstrzymał dowódców przed atakiem na terytorium Qing do 9 Lipca kiedy to de Ptysz wylądował na południowym - wschodzie Cesarstwa.Flota Admirała Genialda dostarcza go na niepilnowany ląd wieczorem de Ptysz wkracza do Nantongu.
    Sasza dowodzi atakiem na Pekin a Misiek na Tianjin, Crystiano i Problem przekraczają granicę bez jednego wystrzału.
    [​IMG]

    Ziom od 6 Lipca bombardował okolice stolicy Cesarstwa Qing i nękał atakami tamtejsze dywizje, Uzumu osłaniał miasta Republiki Fentingen przed nalotami niemieckimi.
    [​IMG]

    Generał Herto, który wylądował w drugim rzucie ruszył na północ, żeby spotkać się z wojskami na rzece Shandong, wojska Transamuru próbowały przebić się przez pozycję kawalerii pod Suzhou, jednak opór był zbyt silny.Wojska Qing wykorzystały rzekę do odparcia zmasowanego natarcia piechoty i w skutkach zdziesiątkowania wojsk Transamurskiego generała.
    [​IMG]

    16 Lipca wojska Miśka i NRohirrima wkraczają od północy do miasta Tianjin, zupełne zaskoczenie tyle można było powiedzieć o zorganizowaniu wojsk Qing.Niemcy również nie spodziewali się tak szybkiego natarcia 17 Lipca oddziały piechoty zmotoryzowanej lądują na Hajnanie, Genialdo po raz kolejny uczestniczył w desancie.
    [​IMG]

    20 Lipca po zajęciu Pekinu i innych mniejszych miast Problem prosi Generała Saszę o wsparcie ataku na Da tong w celu pokrojenia sił wroga na kilka części.Po kilku godzinnych walkach wojska cesarskie wycofują się na południe.
    [​IMG]

    Sytuacja polityczna Japonii 22 Lipca.
    [​IMG]

    Front 22 Lipca, Misiek dociera do wyznaczonych pozycji, Warzkinsoto każe mu jednak czekać na Herta, który ma dotrzeć do Jinanu pod koniec miesiąca.De Ptysz wkracza do stolicy i niszczy w okrążeniu dywizje kawalerii która trzymała front na południu.
    [​IMG]

    Kozak, Lupixer i Irkuck zablokowali dostęp morski do Cesarstwa Qing, wszelkie posiłki nie mogły dotrzeć do celu.
    [​IMG]


    Sztab polowy Miśka nad rzeką Shandong 21 Lipiec.
    - Dotarliśmy tu szybciej niż się spodziewałem, opór był żaden ci Chińczycy są żałości - powiedział Misiek
    - A teraz musimy jeszcze czekać na tego Herta, który wlecze się jak mucha w smole - kontynuował
    - Gdyby tylko Warzkinsoto tylko pozwolił mi atakować okrążylibyśmy całą armię na północnym-zachodzie - zakończył
    - Ależ generale, mamy nieobstawione tyły nie wiemy czy wojska Qing nie zaatakują od strony Handanu, Sasza ma zabezpieczyć to miasto w ciągu najbliższych 48 godzin - powiedział jeden z pułkowników.
    - Pewnie ich oddziały wycofały się gdzieś w góry, na równinach nie mają szans, jeszcze NRohirrim musiał pozostać na tyłach i zająć niemieckie miasta - odpowiedział Misiek.
    - Nic nie poradzimy sam Warzkinsoto zabronił dalej atakować, pozostało nam czekać - powiedział z żalem płk.
    - Tak czy siak wojna tu jest już wygrana, dowiedziałem się, że Chińczycy nawet nie kontratakowali na żadnym z odcinków frontu. - uśmiechnął się i spojrzał na drugi brzeg rzeki.
    - Co potem ? Indochiny ? Nowa Gwinea ? - zapytał pułkownik
    - Pewnie tak ale nie wybiegajmy tak w przyszłość na razie nasz cel jest tu. - zakończył po czym poszedł w stronę swoich żołnierzy.


    Niszczyciel Yamaka 8 Lipiec.
    Genialdo wraz z de Ptyszem spoglądają w stronę plaż Nantongu.
    - Jak myślisz to pułapka ? - zaczął de Ptysz
    - Możliwe nie słychać, żadnych strzałów z ich strony niemożliwe, żeby plaża była nieobstawiona - odpowiedział Genialdo
    - Zaraz się przekonamy barki desantowe dotrą tam za kilka minut - powiedział zdenerwowany de Ptysz.
    - Nie bombardowaliśmy plaż, więc może dlatego nie ściągnęli tu posiłków - uspokajał go Genialdo
    - Może oni nawet nie wiedzą, że zaczęła się wojna - uśmiechnął się i podbudował de Ptysza.
    10 Minut później żołnierze wychodzą na brzeg bez zadraśnięcia i wkraczają do miasta.
    - Udało się - odetchnął z ulgą generał
    - A nie mówiłem teraz to już z górki. - mówił dalej optymistycznie Genialdo
    - Dobra płynę w następnym rzucie trzymaj się - pożegnali się po czym de Ptysz ruszył w stronę brzegu.


    W ciągu pierwszych dni wojny zginęło zaledwie 800 japońskich żołnierzy a do niewoli trafiło ponad 23 tyś żołnierzy Cesarstwa Qing.
     
  7. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 7

    [​IMG]


    de Ptysz po zniszczeniu dywizji w kotle, rozpoczął natarcie na południe wzdłuż granicy, opór dalej był dość znikomy.
    [​IMG]

    25 Lipca rozpoczął się planowany atak na Handan, Sasza uderzył wszystkimi siłami i przełamał linie obrony cesarskich generałów, główne linie zaopatrzeniowe Qing zostały przecięte.
    [​IMG]

    Natarcie de Ptysza rozwijało się błyskawicznie, kolejna dywizja Qing wycofała się prosto w pułapkę.
    [​IMG]

    4 dni po ataku na Handan Sasza ostatecznie dzieli kraj na 2 części.Spotkanie wojsk Japonii i Czystego Królestwa było wyjątkowo chłodne.
    [​IMG]

    Zajęcie Handanu było sygnałem dla Miśka do ataku na południe, Sasza symbolicznie wsparł go ogniem artylerii, oddziały Miśka podążały wzdłuż rzeki przełamując linie obrony wojsk Qing.
    [​IMG]

    Front 5 Sierpnia.
    de Ptysz niszczy w okrążeniu kolejne dywizje w kotle pod Anqing, generał Problem tworzy 2 kotły na zachodzie.
    [​IMG]

    Sytuacja w Ameryce północnej.
    [​IMG]

    Sztab polowy Saszy Handan.29 Lipca godzina 22.00

    - Damy ci wsparcie ogniowe przez 3 godziny wtedy musisz zaatakować na ich linie przy rzece. - tłumaczył Sasza
    - No dobra zaraz po rozpoczęciu ostrzału ruszymy na ich linię, tylko uważaj gdzie będziesz celował - Misiek pokazywał mu pozycję na mapie
    - Wiem, głupi nie jestem a tak na marginesie to będzie twoja druga bitwa, prawda ? - zapytał z ciekawością Sasza
    - W sumie to pierwsza na granicy Chińczycy zaraz się poddali - odpowiedział Misiek.
    - Masz farta, moje zadanie kończy się w Handanie teraz mam czekać na nowe rozkazy od Warzkinsoto - uśmiechnął się generał
    - Pewnie się okażę, że będziemy razem szli do ostatniego bastionu Qing - odpowiedział mu zadowolony Misiek
    - Pewnie tak - westchnął
    - Ruszaj już na swoje pozycję za 54 minuty zaczynamy - po czym wyszedł z Miśkiem przed budynek sztabu polowego, pożegnali i czekali na rozwój bitwy.
    Kilka godzin później atak się zakończył, Misiek wygrał a wojska Qing uciekały we wszystkie strony.


    Krótki odcinek

    Ogłaszam rekrutację etaty
    1 generał lotnictwa i 3-4 generałów lądowych ;]
    Oczywiście pisać na PW tu tylko komentować :D moderacja czuwa :]

    Obrazki nie są rozmazane jak się je powiększy
     
  8. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 8

    [​IMG]


    7 Sierpnia oddziały Crystiana dostały zielone światło na zniszczenie okrążonych wojsk cesarskich pod Hohhotem, była to pierwsza walka tego korpusu i jak najbardziej udana.
    [​IMG]

    Tymczasem Admirał Kozak, namierza dumę floty Qing i zmasowanymi siłami zatapia wszystkie okręty Cesarstwa w ciągu 2 godzin.Postanawia wyłowić rozbitków i odstawić do obozu jenieckiego.Sam zaś zostaję ranny podczas spotkania z kilkoma U-botami niemieckimi jego okręt zostaję trafiony a on sam doznaję ciężkich ran na skutek wybuchu.
    Jego przyszłość jest niepewna a kandydatami na tą flotę są Genialdo, Widder i Lupixer.
    [​IMG]

    19 Sierpnia front skraca się do kilkudziesięciu kilometrów, de Ptysz prowadzi ostateczny atak.
    Upadek Cesarstwa Qing to kwestia dni, może tygodni.
    [​IMG]

    Niespodziewanie podczas desantu wojsk Szymika, flotę Admirała Genialda, atakuję potężne zgrupowanie okrętów niemieckich, które w ciągu kilku godzin uszkadza wszystkie okręty i zatapia 1 niszczyciel i 1 transportowiec, Genialdo wzywa na pomoc najbliższą flotę a jest nią flota Irkucka, która w mig przybywa, krótka wymiana ognia i niemieckie pancerniki chowają się w Hanoi, niestety niemieckie doktryny i taktyka górują nad japońską uszkodzone zostaje 2 pancerniki Irkucka a niemieckie nawet nietknięte wracają do portu.
    [​IMG]

    Bitwy morskie toczą się, też u wybrzeży Chin, Niemcy zaciekle chcą dostarczyć posiłki.
    [​IMG]

    Na froncie chińskim, Generał Kanin zapędza w kozi róg razem z wojskami Saszy oddziały Qing, kapitulacja jest na wyciągnięcie ręki.Sam jednak generał ginie podczas ostrzału wojsk Qing a jego miejsce zajmuję Generał Goliat.
    [​IMG]

    1 Września udaję się wreszcie wylądować w Indochinach, Szymikk oddziela 36 dywizję z korpusu i posyła ją na zachód reszta zaś rusza do portu w Hanoi, żeby wykurzyć flotę niemiecką wprost na lotniskowce, którymi na razie osobiście dowodzi Warzkinsoto.
    [​IMG]

    Następnego dnia pada Saipan, wyspa najbliżej położona od Japonii.
    [​IMG]

    Plany ekspansji Warzkinsoto, mają zostać omówione z ministrem Olim w najbliższych dniach.
    [​IMG]


    Jeden z niszczycieli Genialda 23 Sierpnień godzina 5.00.

    - Jasna cholera skąd tu tyle okrętów niemieckich. - zapytał z wyraźnym zdenerwowaniem Szymik.
    - Nie mam pojęcia, ale zaraz nas zmiotą - odpowiedział mu równie niespokojny Genialdo.
    - Każ wszystkim okrętom cofać się w stronę Hainanu, nie mamy z nimi szans - powiedział Genialdo do jednego z marynarzy.
    - Cholera rozpoczęli atak - spostrzegł Szymik
    - Kryć się - próbował przebić się przez odgłosy huku dział admirał Genialdo.
    Potężne salwy z dział i olbrzymi huk to było słychać w ciągu kilku następnych godzin, niszczyciele starały osłaniać transportowce.

    Godzina 7.40:
    - Tu Admirał Genialdo wzywam flotę Admirała Irkucka na pomoc u wybrzeży Indochin moje współrzędne (...) - dramatycznie powtarzał Admirał.
    - Genialdo to ty ? Dobra zbieram okręty będziemy u Ciebie za kilka godzin trzymajcie się - odpowiedział mu Irkuck
    - Łatwo mu powiedzieć, większość okrętów jest uszkodzonych a oni na dodatek nas ścigają -
    - Jeden z niszczycieli już zatonął tak samo transportowiec na szczęście pusty dobrze, że trochę im odskoczyliśmy - odetchnął Genialdo.

    Godzina 18.00:
    - Jest to nasze pancerniki - krzyknął z radości Szymik
    - Nareszcie, Niemcy zostawili nas ale z daleka da się ich wypatrzeć - przekazywał wiadomości Irkuckowi
    - Zrozumiałem ruszamy do nich wy wycofajcie się do portu - odpowiadał Admirał.
    - Musimy to zobaczyć poza tym mamy wyraźny rozkaz wyładowania piechoty na brzeg - sprzeciwiał się Genialdo
    - Dobra ale trzymajcie się z tyłu.

    Godzina 19.30:
    - Ognia!!!!! - krzyknął ze wszystkich sił Irkuck 22 okręty otworzyły ogień a 3 lekkie lotniskowce wspomagały koordynację.
    Przez pierwsze dziesięć minut dało się tylko słyszeć plusk wody później kolejne okręty zostały trafiane, japońskie okręty.
    - Do licha zepchnąć ich do portu - powtarzał
    Po godzinie niemieckie okręty pod naporem zbliżających się okrętów japońskich wycofały się do portu bitwa była wygrana ale opłacona stratami 2 okrętów Genialda i 2 uszkodzonych Irkucka.
     
  9. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 9

    [​IMG]


    2 Września miało miejsce wiele wydarzeń, najważniejszym było przejęcie floty ciężko rannego Admirała Kozaka przez Lupixera.W powietrzu Ziom ciągle blokował naloty na jednostki japońskie w chinach.
    [​IMG]

    Kilka dni później miał miejsce wybuch buntu w dawnej koloni niemieckiej, w tym samym dniu Republika Fengitien weszła w sojusz z Cesarstwem Japonii.
    [​IMG]

    4 Września de Ptysz razem z Goliatem wspólnie uderzyli na ostatni bastion Qing, była to najcięższa bitwa wojny, trwała ponad 9 godzin i mimo deszczu de Ptysz po raz kolejny triumfował.
    [​IMG]

    Nowe okręty na które nie ma funduszy.Wielu admirałów myśli o takich ale na razie pozostaję to tylko w sferze marzeń.
    [​IMG]

    I nareszcie 11 Września Cesarstwo Qing ulega po wkroczeniu do ostatniego miasta, kraj upada a de Ptysz i Sasza dostają medale za najszybsze postępy w kampanii.Wielu ta decyzja może dziwić przecież Warzkinsoto wyznaczał kierunki natarcia no ale w najcięższych walkach brali udział właśnie Ci generałowie.
    [​IMG]

    15 Września ma miejsce prezentacja 1 dywizji pancernej na terenie Azji, ponad 200 czołgów Otsu-89 składa się na to zgrupowanie w planach było utworzenie korpusu pancernego złożonego z 3 dywizji pancernych, Warzkinsoto ograniczył jednak produkcję do 2 dywizji w związku z zasobami i umocnieniem floty.Co do dowodzenia nad tą dywizją nic nie było pewne, chętnych było wielu a decyzja niełatwa, jedno jest pewne ktoś musi dowodzić tym Korpusem a przestać sprawować władze nad poprzednim.
    [​IMG]

    19 Września Szymik przystępuje do ataku na port w Hanoi, Niemcy ściągają posiłki, i minimalnie przegrywają bitwę, flota z portu wychodzi w morze wprost pod lotniskowce Lupixera, ten niedoświadczony jeszcze w takich walkach wycofuję się po 10 godzinach tracąc jeden lekki krążownik, nie zatapiając żadnego z niemieckich okrętów.
    [​IMG]

    Pod koniec Września do Korpusu Szymika, który utknął na pozycjach wyjściowych dociera NR ze swoimi dywizjami, Niemcy jednak też ściągają spore posiłki, reakcja Warzkinsoto jest natychmiastowa, odwrót.
    [​IMG]

    3 Października dochodzi do starcia dwóch najpotężniejszych flot na Pacyfiku.Bitwa trwała cały dzień i zakończyła się totalną klęską Japonii, straty były nieodwracalne, pocieszeniem było to, że wszystkie niemieckie pancerniki zostały uszkodzone do poziomu 10-30 %.
    Bitwa ta na pewno nie przejdzie bez echa na świecie a także Lupixer nie może spodziewać się medalu.
    Dzień później dołącza swoją starą flotę do resztek dawnej floty i wraca do portu w Hiroszimie.
    [​IMG]

    Rozmieszczenie sił naziemnych w Chinach.
    [​IMG]


    Główny sztab sił lądowych w Tokio 13 Wrzesień.

    - I honoruję medalem (...) Generała de Ptysza - powtarzał po raz drugi jeden z dowódców sztabowych
    Oni bowiem dawali medale i inne odznaczenia Warzkinsoto uważał, że to strata czasu.
    - Patrz i gdzie tu uczciwość, niby najszybciej nacierali ale droga ataku od początku była znana - powiedział Misiek. Obserwując uroczystość z kilkunastu metrów.
    - Prawda, co ja zniszczyłem jeden kocioł bo taki miałem rozkaz przejścia stu czy dwustu kilometrów a oni od początku mieli dobrą pozycję startową - odpowiedział zazdrosny Crystiano
    - Coś mi tu śmierdzi - mówił podejrzewający podstęp Misiek.
    - To ja przepraszam - przerwał nagle Problem.
    - A co ty tutaj robisz? - zapytał Crystiano.
    - Zabrałem go ze sobą jest nie tylko dobrym generałem ale i detektywem - wyjaśnił mu Misiek.
    - I co zamierza szpiegować plany sztabu ? - po raz kolejny padło pytanie.
    - Nie ale podobno ma powstać dywizja pancerna i musimy wiedzieć, kto będzie nią dowodził - a on nam w tym pomoże.
    Po chwili zeszło się kilku innych dowódców i panowie rozeszli się w różne strony.

    Rejon Hainanu 3 Październik.

    - Admirale zbliża się flota niemiecka czekamy na rozkazy - zapytał marynarz Admirała Lupixera.
    - Wycofajcie lotniskowce bardziej na tyły - koordynował rozmieszczenie floty.
    Godzinę później po dokładnych ustaleniach flota niemiecka znalazła się niebezpiecznie blisko.

    - Niech samoloty startują JUŻ!!! - krzyknął zdenerwowany Admirał widząc jak niemiecka flota szybko znalazła się w zasięgu dział.
    Powoli na niebie zaczęły formować się szyki z daleka było widać pikujące samoloty, nie przeszkodziło to jednak niemieckim pancernikom w otwarciu ognia ze wszystkich dział w kierunku floty Lupixera.
    - Sir dochodzą do nas komunikaty o uszkodzeniach kilku krążowników, przeciwnik ma przewagę liczebną - nerwowo informował marynarz.
    - Rzucicie na nich wszystko - odpowiedział pośpiesznie Lupixer
    - Ale Admirale -
    - Wykonać!!! -
    Marynarz nie miał nic więcej do powiedzenia, japońskie ciężkie krążowniki ruszyły na rzeź.
    Po kilku godzinach widać było tylko płonące japońskie okręty ale i Niemcy odnieśli duże straty lotniskowce spełniły zadanie, wszystkie okręty Lupixera były uszkodzone nie mógł zrobić nic innego jak się wycofać.
    Z baz w Hiroszimie wypłynęła flota Irkucka.
     
  10. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 10

    [​IMG]


    Zmiany w Korpusach armijnych, dywizja pancerna Generała Herta będzie działać samodzielnie.(Oczywiście niech sam zainteresowany się odezwie, dywizja na ta pijarowe wrażenie i dla cesarstwa jest bardzo ważna :p)
    [​IMG]

    Generałowie lądowi i ich doświadczenie.
    [​IMG]

    I morscy.(Sakonij to flota podwodna)
    [​IMG]

    11 Listopada pada główna z wysp Marshalla przy wsparciu lotnictwa oddziały niemieckie nie miały szans na obronę, znakomita koordynacja Widdera też dała o sobie znać.
    [​IMG]

    Dalsze plany co do wysepek na wschodzie.
    [​IMG]

    Plan przedstawiony przez Nikogo Ważnego.(kogoś pominąłem?)Odrzucił on jakiekolwiek desanty dając czas, liżącej rany floty Lupixa.
    [​IMG]


    Sztab sił lądowych Tokio 19 Listopad.

    - Oto dokładne plany ataku na AOG - dokładnie pokazywał Nikt Ważny każdy ruch armii
    Warzkinsoto obserwował i czuł, że to będzie dobry pomysł.
    - Tędy poszłoby natarcie czołgów ze wsparciem piechoty - tłumaczył dalej.
    - Dobrze te plany wydają się wyglądać bardzo dobrze, kiedy według pana powinniśmy uderzyć ? - zapytał Warzkinsoto.
    - Najlepiej 1 Grudnia, nie będą się spodziewać uderzenia. - odpowiedział Nikt Ważny.
    - A co pan na to ministrze Oli - zwrócił się do niego Warzkinsoto.
    - Co ja na to ? Nie podoba mi się to, Usa jest w rozpadzie to najlepsza pora na uderzenie - wygarnął mu Oli.
    - Jeżeli się podniosą i McArthur odbuduję kraj to nie wiem czy będziemy ich straszyć, tymi wrakami co stoją w portach - kontynuował wyraźnie zdenerwowany tym, że kampania w Chinach jest nieunikniona.
    - Ministrze proszę się uspokoić.
    - Wojna z USA na pewno nie przysporzy nam przyjaciół a już mamy wojnę z połową Europy. - przerwał Warzkinsoto.
    - Przecież każdy z nas tu wie, że prędzej czy później uderzymy na USA. - powiedział trochę spokojniej Oli.
    Nastała krótka chwila ciszy.
    - Z panem porozmawiam później ministrze Oli proszę wyjść, muszę omówić teraz uderzenie na stolicę AOG. - powiedział dosadnie Cesarz.
    Minister wyszedł bez słowa wyraźnie oburzony odrzuceniem jego myśli o ataku na USA którą popierało kilku generałów.
     
  11. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 11

    [​IMG]

    Admirał Kozak powoli wraca do zdrowia i przejmuję dowodzenie nad flota podwodną.
    Zaś generał Crystiano może się chwalić najnowszą kawalerią na świecie.
    [​IMG]

    1 Grudnia zgodnie ze wskazówkami Nikogo Ważnego rusza ofensywa na AOG, wszystkie dywizje rozpoczynają uderzenie i front na całej Lini zostaję przełamany.Najważniejszą rzeczą jest czas nie wiadomo kiedy niemieckie oddziały wkroczą do swojego wasala.
    Po tygodniu czołgi Herta i kawaleria Crystiana idą na szpicy natarcia docierając kilkaset kilometrów w głąb kraj.
    Najwolniej nacierają dywizje Szymika, Saszy i de Ptysza które poczyniły znikome postępy.
    [​IMG]

    9 Grudnia do sztabów dochodzą niepokojące wieści oddziały Kanina i Goliata zostają zatrzymane, Kanin traci wielu żołnierzy Goliat wycofuję się za w czasu i ratuję wiele istniej, natarcie jednak zatrzymuję się.
    [​IMG]

    Lepiej idzie Szymikowi i Problemowi którzy ciągle przełamują nowe linie obrony wycofujących się oddziałów AOG.
    [​IMG]

    14 Grudnia, nawet generał Sasza zostaję zatrzymany na rzece Jangcy, ponosi olbrzymie straty a front na zachodzie kraju stanął w miejscu.Warzkinsoto nie spodziewał się takiego obrotu sprawy postanawia przesłać więcej zaopatrzenia na zachód, jednak żadnych dodatkowych dywizji.
    [​IMG]

    Front po 2 tygodniach od rozpoczęcia wojny jak widać na wschodzie i na wybrzeżu atak przebiega bez problemów, jednak Kanin, Goliat i Sasza liżą rany po atakach przez Jangcy.
    [​IMG]

    Ameryka północna, Stany Zjednoczone powoli spychają rewolucję na wybrzeże.
    [​IMG]

    Bułgaria za bardzo skupiła się na Grecji zapominając o swoich granicach.
    [​IMG]


    Sztab Saszy 14 Grudnia.
    Głośne wybuchy i strzały karabinów maszynowych było słychać z za wzgórza gdzie w tej chwili nacierały oddziały Generała Saszy.

    - Jak przebiega natarcie ? - zapytał generał
    - Generale zajęliśmy kilka wiosek na tym brzegu rzeki i dotarliśmy nawet na drugi brzeg, jednak Chińczycy kontratakowali nas i nikt na drugim brzegu nie przeżył - odpowiedział pułkownik
    - Jasna cholera a co z mostami - zapytał choć wiedział.
    - Zniszczone, nasza jedyna szansa, że generał de Ptysz szybko zdobędzie miasto na wschodzie.
    - Zanim on to zdobędzie to prędzej, czołgi Herta okrążą ich pozycję - odpowiedział żartobliwie.
    - Poinformuj mnie jak tylko tam dotrze i przekaż, żeby ostrzeliwał ich - Sasza wydał rozkaz.
    - Tak jest! a co z oddziałami próbującymi przełamać się przez rzekę. - zapytał zaniepokojony pułkownik.
    - Niech się wycofują do wsi i czekają, dostaniemy dodatkowe zaopatrzenie za kilka godzin, rannych wywieźć na tyły. - odpowiedział Sasza
    - Już się robi. - powiedział po czym wyszedł.
    Generał osobiście postanowił wyruszyć na linię frontu, żeby ocenić sytuację.
     
  12. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 12

    [​IMG]


    Tymczasem 17 Grudnia siły AOG wykonały pierwszy poważny kontratak.
    193 czołgi Herta musiały stawić czoła 40 tysiącom wściekłych chińczyków, de Ptysz wiedział, że to najlepszy moment na atak i wraz z Saszą ruszyli przez Jangcy.
    Herto obronił się, jednak zaciekłe naloty eskadry bombowej Qansu sił AOG mocno uszczuplały siły generała i 2 dni później nastąpił kolejny atak, tym razem czołgi jechały w drugą stronę.
    [​IMG]

    27 Grudnia Crystiano dotarł do swojego celu, dużego portu w Guangzhou odcinając wschód od zachodu.Luka we froncie miała zostać załatana przez generała Problema i Szymika dyslokowanych z północy.
    [​IMG]

    2 Stycznia Chińczycy pod Quanzhou mieli niemiłą niespodziankę, kiedy Misiek i NR zaatakowali ich z dwóch stron, ostrzał z morza floty Irkucka i wsparcie lotnicze Zioma dopełniły dzieła.
    [​IMG]

    Kilka dni później pojawiła się szansa na kolejny kocioł na zachodzie, zmęczone siły Saszy, de Ptysza , Herta i Sabbaha uderzyły na Shaoyang w środku nocy co nie było mądrym pomysłem.
    Atak był odpierany do rana, kiedy przewaga była już gigantyczna.
    [​IMG]

    Front po miesiącu i 6 dniach od rozpoczęcia.
    Stolica kraju coraz bliżej.
    [​IMG]

    Powolne zajmowanie wysp na Pacyfiku.
    [​IMG]

    McArthur powoli kończy wojnę, spychając bunt na wybrzeże już prawie na całej lini.
    [​IMG]


    Linia obrony w Pinxiang 17 Grudnia.
    Strzały z karabinów i pistoletów i głośne huki ze strzelających czołgów był słyszalne z daleka, generał Herto był jednak zaledwie kilkadziesiąt metrów od pozycji swoich czołgów odpierających zmasowany atak AOG.

    - Kiedy będziecie mogli wesprzeć nas ogniem ? - rozmawiał telefoniczne z de Ptyszem generał Herto
    - Za godzinę rozpoczynamy atak - próbował przebić się przez hałas de Ptysz.
    - A co ze wsparciem lotniczym ? - mówił coraz głośniej Hert.
    - Nie będzie jest zajęte na wybrzeżu, trzymajcie się. - wyraźnie nakazywał generał Ptysz.
    - Postaram się - odłożył słuchawkę i ruszył w stronę pozycji czołgów.
    Mimo, karabinów maszynowych i dużych dział potężne ataki piechoty przebijały się coraz bliżej pozycji.
    Generał Herto wiedział, że jeżeli zaraz Sasza i de Ptysz nie odwrócą uwagi chociaż połowy atakujących jego pozycję padną.
    Straty w czołgach były nikłe, Chińczycy bowiem nie posiadali artylerii ale lekkie granaty które z bliska były w stanie uszkodzić a nawet zniszczyć czołg, było jeszcze lotnictwo nieliczne ale jak zabójcze dla japońskich maszyn.
    Warzkinsoto zabronił ruszać myśliwców z Korei, tłumacząc dużą aktywnością partyzantki na tyłach, która zajęła już jedno miasto.
    Kilka minut później.
    - Jak przebiega obrona - spytał pułkownika jednego z odcinków.
    - Panie generale Chińczycy przełamali się na południu zdobywając Xiaf i ruszyli w naszą stronę - odpowiedział pułkownik
    - Wyślijcie tam 20 maszyn, a jak przebiega obrona na tym odcinku - spytał spoglądając w dół.
    Linia obrony bowiem ciągnęła się wzdłuż wzgórz na których były japońskie czołgi.
    - Tutaj jeszcze nie zdobyli tego miasteczka na dole ale są coraz bliżej, jak ono padnie, potem są już tylko nasze pozycję.
    Herto spojrzał trochę dalej widząc kilka płonących czołgów i setki chińczyków.
    Teraz mógł tylko czekać na pozostałych.
     
  13. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 13

    [​IMG]


    Nowe wynalazki i okręty, które wreszcie zaczęły być wodowane.
    Lupixer dostał 1 leki krążownik w planach były jednak jeszcze 3, stracił jednak 10 starych niszczycieli, które zostały zezłomowane.
    Nowa dywizja pancerna miała jak najszybciej trafić na front, sytuację pogarszała partyzantka na tyłach, Warzkinsoto nie wykluczał rozbicia armii NRoh na mniejsze grupy do walczenia z partyzantką w Chinach.
    [​IMG]

    Na zachodzie de Ptysz powoli zajmował kolejne wioski, na wschodzie Generał Misiek niszczył kolejne kotły.Ofensywa przebiegała już sprawnie, opór AOG został całkowicie zniszczony.
    [​IMG]

    I Ziom odnosił zwycięstwa, totalnie masakrując jedyne myśliwce jakie miało AOG.
    [​IMG]

    17 Stycznia Stany Zjednoczone, zaanektowały pierwszą rewoltę, drugiej los też był przesądzony.
    [​IMG]

    23 Stycznia Herto przy ogromny wsparciu artylerii ruszył w kierunku stolicy AOG i pomimo fanatycznego wręcz oporu obrońców wkroczył do miasta kilka dni później.Straty w czołgach jednak rosły z dnia na dzień i druga dywizja pancerna miała zostać przydzielona do jego korpusu.
    [​IMG]

    26 Stycznia zniszczono ogromne zgrupowanie w północnym kotle, Goliat, de Ptysz i Sasza wspólnie zniszczyli największy kocioł wojny, straty wśród obrońców i atakujących były ogromne.
    [​IMG]

    Misiek rusza w stronę Hong Kongu.
    [​IMG]

    Front 1 Lutego, granica z Niemcami coraz bliżej, straty w wojnie to jak na razie (700 siły) każdy z korpusów miał niepełne składy osobowe, oczywiście uzupełnienia były ale nie było na nie czasu.
    [​IMG]


    Sztab polowy Goliata 25 Styczeń.

    - A więc tak wy uderzycie od południa a ja od północy, nie będą mieli szans. - Goliat pokazywał plan ataku
    - Nie lepiej byłoby jakby Sasza zaatakował od wschodu ? - zapytał de Ptysz.
    - To zajmie dużo czasu, zanim on się tam dostanie, Chińczycy umocnią pozycję - odpowiadał Goliat.
    - Ale jest większe prawdopodobieństwo zniszczenia kotła. - wtrącił się Sasza.
    - Musimy uderzyć jutro zdążysz zająć pozycję na wschodzie - zakończył Goliat, pozostali ucichli.
    - Rankiem rozpoczynamy natarcie, niech twoja artyleria de Ptysz uderzy pierwsza - tu podawał dokładne współrzędne i godzinę.
    - Skąd wiesz, że tam będą pozycje ich obrony. - zapytał de Ptysz.
    - Mam swoje sposoby - odpowiedział z uśmiechem Goliat.
    - Potem ruszam ja o godzinie 5.55 i 5 minut później ty od północy - dokończył Sasza.
    - Tak nie powinniśmy mieć problemu z zniszczeniem ich nie mają zaopatrzenia ani większej drogi ucieczki.

    Generałowie ruszyli do swoich jednostek.
    Następnego ranka rozpętało się piekło, mimo ostrzału artylerii, obrona chińska była tylko trochę słabsza, karabiny i pistolety zmasakrowały pierwsze uderzenia Goliata, Sasza poradził sobie lepiej i zajął główne wioski na wzgórzach, po południu z braku zaopatrzenia i zajęcia głównego miasta oddziały AOG skapitulowały, zaś Goliat i Sasza stracili ponad 5 tyś żołnierzy.


    ------------------------------------------------------------------------------------------

    Widder chodziło o granaty przeciwpancerne albo takie, które był w tamtym czasie zniszczyć czołg.

    Nikt Ważny z zielonymi sa w sojuszu :/

    Jak niemiaszki ściągną posiłki jak to zrobili podczas desantu wcześniej to będzie naprawdę źle, ich organizacja jest 3 razy większa nawet jak mam moją na max :p
     
  14. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 14

    [​IMG]


    Kolejny miesiąc i kolejne wydarzenia.
    Genialdo otrzymuję ciężki krążownik Asama.
    Lupixer dostaję 3 nowe okręty.
    Herto dywizję pancerną.
    Aktualna produkcja i nowe modele uzbrojenia.Czołgi te zapewne nie wejdą do uzbrojenia, lecz kilka maszyn testowych może trafić do korpusu Herta na próbę.Bombowce na pewno wejdą do służby w najbliższych miesiącach.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    5 Lutego w Azji wybucha kolejna wojna, tym razem w Indiach, Birma rozpoczyna wojnę z Benegalem, Warzkinsoto jednak nie zwołuję żadnego zebrania, uważa te wydarzenia za mało ważne.
    [​IMG]

    Tymczasem Misiek od 10 do 19 Lutego męczył się ze zdobyciem Hong Kongu i dopiero, przy zmasowanym ataku lotnictwa i floty udało mu się wkroczyć do miasta.6 ataków kosztowało go kilkanaście tysięcy żołnierzy.
    [​IMG]

    2 tygodnie po ataku Birmy na Benegal, także Federacja Princley postanawia zagarnąć trochę ziem.
    [​IMG]

    30 Lutego oddziały Cesarskiej armii zajmują ostatni punkt oporu AOG i dochodzi do aneksji kraju, droga na Indochiny jest otwarta, jaki będzie następny cel Warzkinsota ?
    [​IMG]



    Bao'An 12 Luty spotkanie Irkucka, Zioma i Miśka.

    - Jak wiecie od dwóch dni staram się przełamać przez obronę ich pozycji ale bezskutecznie. - opowiadał Misiek.
    - Tracę mnóstwo żołnierzy i musicie mi pomóc w zdobyciu miasta. - kontynuował
    - Chyba jednak nie mamy inne rozkazy. - odpowiedział Ziom.
    - Tak musimy wesprzeć oddziały Transamuru w obronie Hainanu. - dopowiedział Irkuck.
    - Słuchajcie, jeżeli nie zdobędę miasta do 21 Warzkinsoto urwie mi jaja. - zaczął nerwowo gestykulować, wiedział, że bez wsparcia pozostałych nie uda mu się zdobyć miasta do końca miesiąca.
    - Aż tak źle ? - zapytał Irkuck.
    - Tak reszta oddziałów na zachodzie dotrze do ostatnich punktów oporu wieczorem 21 Lutego i jeżeli nie zdobędę Hong Kongu aneksja będzie niemożliwa. - kontynuował
    - No dobra mogę wesprzeć Cię od 18 - 19 Lutego, a ty Ir ? - odpowiedział Ziom.
    - Postaram się, też być 18 wtedy skoordynowalibyśmy atak - potwierdził Irkuck
    - No to dobrze, dam trochę odpocząć żołnierzom, jednak wyprowadzę jeszcze kilka mniejszych ataków. - powiedział trochę mniej nerwowy Misiek.
    - A co z bombowcami KatAAka, tez są nam potrzebne. - nagle wypalił Misiek.
    - Spokojnie przekonam go on i tak nie ma wiele do roboty. - wyjaśnił Ziom
    - Ej Ziom a co powiemy Cesarzowi, kiedy nie będzie nas tam gdzie powinniśmy ? - zapytał Irkuck.
    - Ja mu powiem, że paliwo było dostarczane ale ty to nie wiem - odpowiedział Ziom.
    - Hmm ja wiem, niemieckie bombowce nadleciały nad twoje okręty i postanowiłeś się trochę wycofać ze względu na nieodnowioną jeszcze flotę Lupixera - powiedział już bardziej uspokojony Misiek.
    - Genialne - odpowiedział Ir.

    Okazało się, że ostatni punkt oporu padł 29 Lutego a oddziały Miśka były w Hong Kongu już 20 Lutego :D
     
  15. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 15

    [​IMG]


    1 Marca do wojny włącza się Deli, wojna indyjska rozgorzała na maxa.
    [​IMG]

    7 Marca rozpoczyna się ofensywa na Indochiny, jako pierwszy ląduje NRohirrim a za nim Szymik i Misiek.Uliti to kolejna wyspa która pada łupem Cesarstwa Japonii.
    [​IMG]

    Goliat odbija stracone miasto a nad głowami jego żołnierzy czuwają myśliwce Uzumiego.
    [​IMG]

    21 Marca pada główne miasto w Indochinach Sajgon, niemieckie wojska cofają się na ostatni przyczółek.Ofensywa przebiega sprawnie i bez większych problemów.
    [​IMG]

    I na morzu same sukcesy Genialdo zatapia 3 okręty podwodne.
    [​IMG]

    Niemcy mają coraz mniej koloni na Pacyfiku można powiedzieć, że do końca 38 roku stracą wszystkie, ogółem stracili oni już 3 dywizje stacjonujące na poszczególnych wyspach.
    [​IMG]

    Sytuacja 30 Marca, widoczna mobilizacja na granicy z kolejnym chińskim państewkiem.W centralnych chinach rozmieszczono wojska Republiki Fentigen do utrzymania porządku
    [​IMG]

    Rewolucja na skraju zagłady.
    [​IMG]

    Gdzieś w okolicach Sajgonu 20 Marzec.
    Generał Szymik spogląda w kierunku niemieckich pozycji w niepokojem.
    - Są dobrze uzbrojeni i wyszkoleni i nawet niewielka liczba może stawić czoła naszym oddziałom. - powiedział Szymik
    - To prawda ale wiele nauczyliśmy się od wojny z Qing i powinniśmy walczyć na równym poziomie - odpowiedział jeden z dowódców.
    - Ostrzał z morza zmiękczy ich pozycje, potem uderzymy i szybko przełamiemy ich pozycję - kontynuował.
    - Zapewne kiedy możemy spodziewać się Miśka ? - zapytał Generał Szymik
    - Nieprędko droga do samego Sajgonu jest długa szacuję się, że do miasta dotrze 20 Kwietnia. - odpowiedział drugi z dowódców.
    - Jezu rozumiem, że dżungla i te sprawy ale, żeby tak długo ? -
    - Musze porozmawiać z Warzkinsotem o jego korpusie, w walce z AOG również był w tyle. - powiedział Szymik.
    - Ale generale, Pan dotarł tylko do Szanghaju - odpowiedział z uśmiechem pułkownik.
    Na marginesie to 90 kilometrów od dawnej granicy Japońsko-AOG.
    - Wiem, ale takie mieliśmy rozkazy, przy okazji oglądałem ruchy armii i właśnie Misiek poruszał się najwolniej - odpowiedział Generał
    - Zapewne po mojej rozmowie z Warzkinsotem straci artylerie i inne brygady - zakończył i wyszedł oglądać natarcie swoich wojsk, które zakończyło się po 8 godzinach krwawych walk.
     
  16. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 16

    [​IMG]


    1 Kwietnia oddziały Herta i Goliata przełamują obronę niemiecką pod Haipongiem.Niemiecka artyleria mimo, że nieliczna zadała duże straty czołgom Generała Herta, który nie spodziewał się takiego oporu.
    [​IMG]

    Tymczasem w ciągu pierwszego tygodnia Kwietnia kończą się dwie wojny, Bułgaria podpisuję układ pokojowy z Rumunią i Stany Zjednoczone niszczą resztki buntowników, gdzie Warzkinsoto ponownie spotyka się z Olim i Nikiem Ważnym.
    [​IMG]

    11 Kwietnia, pada niemieckie dowództwo sił na Pacyfiku, wyspa skąd szły rozkazy zostaję zajęta a cała dywizja wzięta do niewoli.
    [​IMG]

    14 Kwietnia zostaję podjęta decyzja o zajęciu, niemieckich koloni na Borneo, Szymikk oddaję 3 swoje dywizję pod dowództwo Irkucka a sam zostaję w Sajgonie, czekając na Miśka.Kilkanaście godzin później, Irkuck rozgrywa to koncertowo desantując się w tym samym czasie w 3 miastach.
    [​IMG]

    22 Kwietnia Misiek, odnosi swoje ostatnie zwycięstwo, zostaję bowiem ranny i trafia do specjalnej kliniki nieopodal Tokio, zaś nad jego armią dowództwo obejmuję jeden z generałów sztabowych.
    [​IMG]

    Pod koniec miesiąca, oddziały piechoty walczącej na Pacyfiku lądują na Nowej Gwinei, niemieckich koloni na tym Oceanie nie pozostało już wiele.
    [​IMG]

    Tymczasem generał Problem niszczy ostatnie jednostki nieprzyjaciela w Indochinach i awansuję.
    [​IMG]

    Ostateczne dobicie Niemców następuje 2 Maja kiedy to jednostki Szymikka lądują w pustym Singapurze, przy okazji odkryto gdzie ukrywa się flota niemiecka, szybko uciekła po zajęciu miasta.
    [​IMG]


    10 Kwietnia gabinet Cesarza.

    - Wiedziałem, że to się tak skończy, mówiłem żebyśmy zaatakowali zachodnie wybrzeże, albo chociaż wsparli rewolucję. - rozpoczął Oli.
    - Wynik tej wojny był z góry przesądzony, ale pan ministrze jest ślepo wpatrzony w wojnę z USA, z którym dzieli nas cały Ocean, Chiny są ważniejsze - odpowiedział Nikt Ważny.
    - Panowie spokój, oboje macie trochę racji ale zgodzę się z Ważnym, z Chinami graniczymy a wojna z USA to ogromne wydatki i potężna flota zdolna przetransportować żołnierzy na drugi brzeg Oceanu - odezwał się Warzkinsoto
    - Przecież wszyscy wiemy, że USA jest teraz rozbite i niezdolne do walki z innym mocarstwem - argumentował Oli.
    - Podobnie myśleli, buntownicy zdobywając najpierw połowę kraju a później tracąc go w kilka tygodni - komentował Ważny.
    - Chiny będą pierwsze i to jest postanowione - zakończył spór Warzkinsoto.
    - Znów się mylicie, amerykanie odbudują flotę i wtedy będziemy mieć problem no ale widzę, że macie inne zdanie, okażę się za kilka lat kto miał rację - Minister wyszedł oburzony zostawiając Warzkinsota i Nikogo Ważnego, Ci po chwili ciszy zaczęli planować inwazję.
    Po przedstawieniu ogólnej sytuacji Cesarz trochę się zmartwił.
    - Sądzę, że mogą być problemy to górzysty teren a wróg przeważa liczebnie. - powiedział co miał na myśli.
    - To szczegóły, najważniejsze to przebić się przez te góry - odpowiedział Ważny i pokazał północ kraju.
    - Mam nadzieje, że się pan nie myli na najbliższe 2 lata nie przewiduję nowych korpusów. - zakończył Warzkinsoto
     
  17. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 17

    [​IMG]


    Ostateczne korekty we flocie Lupixera a także końcowa faza remontowa na jesień flota będzie mogła wyjść w morze.
    Zdobycie Lae i zniszczenie niemieckiej dywizji na Nowej Gwinei.Lotnictwo Kattaka i Zioma dobrze się spisały.
    [​IMG]

    30 Maja Deli anektuję, Bengal zdobywają całkiem pokaźne terytorium a może zdobyć jeszcze większe bo ma wojnę z Federacją na południu.
    [​IMG]

    Plan ataku na Yunnan, śmiały ale najlepszy, wojna może jednak potrwać miesiącami ze względu na góry na zachodzie kraju.
    [​IMG]

    Tymczasem na Pacyfiku zdobyto większość ważnych wysp i Warzkinsoto po rozmowach z Olim i Widderem odwołał atak na kilkanaście wysp zaznaczonych kółkami.
    [​IMG]

    Przygotował za to plan ataku na holenderskie kolonie na które można by uderzyć zaraz po skończeniu wojny z Yunnanem albo jeszcze w jej trakcie.
    [​IMG]


    Gabinet Cesarza 2 Czerwca.

    - Skoro i tak nie uderzymy na USA nie posiadając wszystkich wysp poza amerykańskimi na Pacyfiku przygotowałem ten oto plan ataku na holenderskie kolonie. - opowiadał Oli.
    - Jak Pan myśli ministrze kiedy moglibyśmy uderzyć na te wyspy jakimi siłami i jaki jest spodziewany opór. - zapytał Warzkinsoto.
    - Ten plan pochłonie mnóstwo ludzi którzy potrzebni nam są do zajęcia całych chin. - przerwał Nikt Ważny.
    - Proszę się uspokoić te wyspy przyniosą nam dużo korzyści proszę kontynuować ministrze Oli. - odpowiedział Warzkinsoto.
    - Wszystko zależy jak będzie wyglądać sytuacja w chinach i jakie siły możemy przeznaczyć na tę operację, 10 dywizji pozwoli na szybkie zajęcie wysp na zachodzie zaś na wschodzie oddziały desantowe uderzyłyby od strony Nowej Gwinei. - pokazywał Oli wskaźnikiem na mapie.
    - Oporu nie spodziewamy się żadnego, może jedna dywizja na Nowei Gwinei ale mamy tam lotnictwo - kontynuował
    Warzkinsoto przyglądał się optymistycznie na ten plan.
    - A co pan o tym sądzi ministrze Ważny ? - spytał Warzkinsoto.
    - Poczekałbym z tym do 39 roku. - powiedział wyraźnie niezadowolony.
    - Na razie poczekamy i zobaczymy jak rozwinie się sytuacja w nowej wojnie ale jeżeli szybko będziemy posuwać się do przodu może pan liczyć na 10 dywizji - odpowiedział Warzkinsoto.
    - Dziękuje na pewno nie zawiodę - powiedział z dumą Oli i wyraźnie zadowolony z poniżenia ministra Ważnego.

    Mam nadzieje, że zaglądają tu także inni dowódcy nie tylko morscy i ministrowie :p

    A co do deprechy to szkoła nie jest taka zła tylko Matematyka :p

    Kiedy masz świadomość, że idziesz pod ta salę humor spada Ci diametralnie, kiedy wchodzisz na to piętro, czujesz chłód na całym korytarzu, drzwi od sali przypominają Ci bramę piekła a stukot obcasów nauczycielki nadejście najgorszego, kiedy wchodzisz do sali czując mocny zapach perfum i siadasz w ławce, żeby po chwili usłyszeć: "Temat lekcji" zimnym głosem wypowiadany, schylasz głowę i czekasz odliczając na zegarku 45 minut tak jak inni chłopcy którzy również głowy nisko mają, bo kiedy pójdziesz do tablicy będzie robiła wszystko, żeby Cię skompromitować a jeżeli jeszcze nie rozumiesz zadania to giniesz, nawet w ostatniej ławce w której siedzę nie masz pewności, że następny nie będziesz ty ...
     
  18. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 18

    [​IMG]


    5 Czerwca Japonia rozpoczęła wojnę z Yunnanem, wszystkie armie oprócz Goliata rozpoczęły natarcie.Opór przełamany został po 2 godzinach a większość oddziałów wroga rozbitych.
    [​IMG]

    Pierwsza dywizja piechoty morskiej, powstać mają 2 korpusy po 3 dywizje ale na razie nie mają mieć żadnych zadań.Ich główne przeznaczenie to zajęcie amerykańskich wysp i atak na zachodnie wybrzeże, Oli był bardzo zadowolony z nowych dywizji.
    [​IMG]

    Po zaledwie 10 dniach i straceniu 2 miast, Yunnan oferuję godną przyjęcia ofertę, jest to najkrótsza wojna w dziejach Cesarstwa.Lotnictwo nawet nie zdążyło się przebazować.
    [​IMG]

    Granica przed i po wojnie dziesięciodniowej.Granica z Birmą to oto głównie walczył Warzkinsoto.Wszyscy byli zaskoczeni zakończeniem wojny, straty nie wyniosły wielu straconych, rannych było jeszcze mniej.
    [​IMG]

    Wojna zakończyła się tak szybko, że nie zdążono nawet przygotować się do ataku na holenderskie kolonie, żeby nie czekać bezczynnie, Sasza wraz z Genialdem przygotowali plan ataku na Syjam, zaatakowanych ma być jednocześnie kilka miast z morza i lądu, Sasza postawił na zajęcie najważniejszych miast i zakończenie wojny w trybie ekspresowym.
    W ochronię desantu ma wziąść udział dawno nie widziana flota Lupixera, atak ma się odbyć w Sierpniu lub jak najwcześniej ze względu na dyslokację dywizji.
    [​IMG]


    Sztab w Tokio 16 Czerwca.
    - Nie wierzę, że wojna skończyła się tak szybko, spodziewałem się długotrwałych walk a tu po trochę ponad tygodniu - powiedział Sasza
    - Chyba nikt się tego nie spodziewał no ale jesteśmy teraz potęga, więc nic dziwnego, że zrezygnowali z walki - dopowiedział Goliat
    - Tyś to nawet się z pozycji nie ruszył, najdalej ja dotarłem jak widać kawaleria jeszcze nie jest taka przestarzała - odpowiedział Crystiano.
    - Ledwo skończyła się jedna wojna a ty już szykujesz kolejną ? - zapytał Goliat
    - Trzeba działać szybko musimy zdobyć jak najwięcej, jak USA się odbuduję a Deli zdobędzie resztę Indii będzie niezła jatka. - tłumaczył Sasza.
    - Na dodatek Deli ma sojusz z nacjonalną Francją i chyba nawet z Australią a wojna na tak rozległym obszarze może okazać się zabójcza - powiedział Crystiano popijając kolejnego drinka.
    Nagle do gabinetu wparował Cesarz i powiedział pozostałym, że Generałowie Problem, Szymik, Sabbah i de Ptysz podejrzani są o zdradę i planowanie zamachu na życie Cesarza.
    Zgromadzeni generałowie nie chcieli w to uwierzyć od spekulacji wrzało zaś na rozłam wśród armii Japonii miejsca nie było, trzeba było wybrać najwierniejszych dla pozostałych nie było miejsca.
    Warzkinsoto wydał rozkaz zlikwidowania podejrzanych generałów a na ich miejsca posadzić mniej doświadczonych generałów, czyżby szykowała się czystka ?
    Sasza, Goliat i Crystiano byli zdruzgotani chcieli powstrzymać tą decyzję jednak na daremno.
    Rozkaz został wysłany chwilę po 21.23 rankiem wszyscy mieli być martwi a za przyczynę zgonu podać zdradę Cesarza ...
     
  19. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 19

    [​IMG]


    Tymczasem w Lipcu Genialdo otrzymuję nowe okręty do swojej floty transportowej, jeden nowoczesny niszczyciel i lekki krążownik.KatAAk zaś samoloty prosto z fabryki, nowe bombowce na pewno przydadzą się w przyszłych walkach.

    [​IMG]

    - Mam nadzieje, że te okręty dostałem nie tylko za mój plan ale i umiejętności - zapytał Genialdo Warzkinsota oglądającego nowe jednostki.
    - Ależ oczywiście, że jest to za pana umiejętności, ten niszczyciel i krążownik na pewno przydadzą się w ataku na Syjam - odpowiedział mu Cesarz.
    - A co ze zwiadem, jaką flotą dysponuje Syjam - zapytał Admirał.
    - Nie chcieliśmy wzbudzić podejrzeń, wiemy tylko jakie jednostki mają na granicy i w stolicy. - wyjaśnił mu Warzkinsoto
    - Więc nie wiemy, czy Niemcy ich nie dozbroili - powiedział trochę zaniepokojony Genialdo.
    - Nawet, jeśli to flota Lupixera jest w stanie wyjść w morze w każdej chwili i wesprzeć atak. - uspokoił go Cesarz.
    - To on nie będzie w od początku opcji - zapytał wyraźnie zdziwiony Admirał.
    - Nie postanowiłem zatrzymać go do końca remontów ale w potrzebie przybędzie z pomocą. - opowiedział.
    - A jakie są dalsze plany rozwoju floty - wypytał go dalej Admirał.
    - Kilka dni temu podpisałem dokument na mocy którego rozpoczęto budowę ponad 15 nowych okrętów, lecz nie ma jeszcze na nie funduszy więc stoją w "kolejce" - spokojnie odpowiedział Warzkinsoto.

    Żeby nie wzbudzić, żadnych podejrzeń handel z Syjamem odbywał się normalnie.Na dodatek przyjmowano więcej ofert niż zwykle.

    [​IMG]

    W połowie lipca, Federacja Princley pada, Deli panuję niepodzielnie w całych Indiach, posiada też jedną z największych armii zaraz po Rosji i Japonii.Warzkinsoto odrzucił propozycję spotkania z Olim i Nikiem ważnym mimo ich nadgorliwości.

    [​IMG]

    Lipiec to także miesiąc wynalazków.Japońska armia była niepodzielnie najnowocześniejszą w Azji.

    [​IMG]
    Lekki lotniskowiec klasy - Zuiho w produkcji 2 koniec budowy ? nieokreślony.

    [​IMG]

    Myśliwiec Nakajima Ki-43 do armii wejść w połowie 39 roku.

    [​IMG]

    Sytuacja gospodarcza, która w każdym dniu jest inna, zaopatrzenie jest mylne, czasem osiąga nawet 80 a zasoby lecą po -100.

    [​IMG]

    - Wszyscy nie żyją ? - zapytał cichym głosem.
    - Cesarzu jest pewien problem - odpowiedział adiutant.
    - Okazało się, że nie ma żadnego zamachu - powiedział drżącym głosem.
    - Co !! Jak to do cholery nie ma byłem pewien - Warzkinsoto wstał wyraźnie zdenerwowany i oburzony.
    - To była mistyfikacja Niemców - adiutant starał się zachowywać spokojnie.
    - Misiek, Szymik i Sabbah prawdopodobnie nie żyją, de Ptysz i Problem zostali uratowani sam wysłałem rozkaz odmowy egzekucji - kontynuował.
    - Gdybym czekał na pańską decyzję, pewnie wszyscy już by nie żyli. - skończył i czekał
    - Wyjdź natychmiast chcę zostać sam - odpowiedział Cesarz wiedząc jaki katastrofalny popełnił błąd.
     
  20. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 20

    [​IMG]


    1 Sierpnia rozpoczęła się inwazja na Syjam, uderzenie nastąpiło z kilku stron dzięki czemu zaskoczenie było jeszcze większe.Debiut Shining Crossa pod Kota Bahru.

    [​IMG]

    Miasta na południu padły w ciągu kilku pierwszych dni wojna była wygrana od początku.
    Widder również otrzymał nowe okręty takie jak wcześniej Genialdo.

    [​IMG]

    Bunty nękały Japonię od początku teraz coraz bardziej się nasilały.Garnizon w Hong Kongu poradził sobie z nim bez większych problemów.

    [​IMG]

    11 Sierpnia, Dania wyzwoliła Islandię z powodu narastającego tam niezadowolenie i nacisku politycznego innych krajów takich jak Wielka Brytania.

    [​IMG]

    Po 3 tygodniach Syjam padł, rozegrało się zaledwie kilka małych bitew, plan Genialda był genialny ;] w tak krótkim czasie cały kraj padł a Azja była już prawie pod panowaniem Cesarstwa Japonii.

    [​IMG]

    Znakomita sytuacja gospodarcza, gorzej ze społeczeństwem i transportem, te są przeciążone i czas dyslokacji jest 3 razy dłuższy.

    [​IMG]

    Dalsze plany ekspansji, istnieje jednak mały problem, rosnące niezadowolenie uniemożliwia wypowiedzenie kolejnej wojny, doprowadziłaby ona do wybuchu rewolucji w Chinach, każda bowiem wojna powiększa niezadowolenie o kolejne 2.2 % a Holandia i Birma to już łącznie około 11 % w 38 roku.

    [​IMG]

    Wojna w Mongolii pomiędzy tamtejszymi krajami trwa i raczej szybko się nie skończy bowiem jest to wojna pozycyjna.

    Okazało się, że z generałów którzy podobno zginęli martwy jest tylko Misiek, Szymik i Problem dowiedzieli się o egzekucji i uciekli ale teraz gdy wszystko się wyjaśniło mogli wyjść z ukrycia tylko, że nikt nie wiedział gdzie są.
    Rozpoczęły się poszukiwania ale w tak rozległym kraju mogli być wszędzie.
    Tymczasem w sztabie Warzkinsoto zastanawiał się nad kadrą dowódczą floty, Genialdo spisał się dobrze jako dowódca lądowania i na pewno należała mu się taka flota jak Irkuckowi czy Lupixerowi i było pewne, że którąś z nich otrzyma ale czy przyjmie propozycję ?
    W armii lądowej także planowano wybrać nowego ministra wojsk lądowych jednak zaufanie jakim Warzkinsoto darzył swoich generałów było bardzo niskie.
    Cesarz stracił zaufanie do wielu swoich podwładnych a wielu ludzi do niego po incydencie ze zdradą no ale cóż kraj rozrastał się a kadra dowódcza istnieć musiała.


    Dzięki Genialdo, że jako jedyny potraktowałeś to, że generałowie mogą pisać do aara ;]
     
  21. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 21

    [​IMG]


    Po długim zastoju i nudzie na wodach Pacyfiku 9 września niemiecka flota wreszcie się ukazała.25 niemieckich okrętów przechwyciło transport 4 dywizji do Singapuru i totalnie zaskoczyło Genialda, kilka jego okrętów zostało mocno uszkodzonych tak jak największy ale nie najlepszy jego okręt Asama 2 transportowce poszły na dno.
    Z Sajgonu natychmiast wezwany został Irkuck, który szybko zareagował.

    [​IMG]

    Jednak kilka godzin później niemiecka flota zaskoczyła Irkucka tuż u wyjścia z portu, odległość była zabójcza, ostatecznie nie zatopiono, żadnego okrętu jakie były uszkodzenia niemieckich kolosów nie wiadomo, jednak Irkuck poniósł trochę obrażeń, z Tokio na poszukiwania uciekinierów wyruszył Lupixer który przebazował się do Hong Kongu.

    [​IMG]

    Rejon działań.


    [​IMG]

    20 Września w centralnej Azji wybucha kolejna wojna.

    [​IMG]

    23 Września w morze wychodzą 3 najnowszej klasy lotniskowce, 5 dni później są już we flocie Lupixera, nie wie on jednak co zrobić z najstarszym Koku Sentaiem który tylko zawadza.

    [​IMG]

    - Nowe lotniskowce cuda nieprawdaż ? - powiedział Lupixer.
    - O tak masz teraz jedną z największych flot złożonej z lotniskowców - odpowiedział Irkuck.
    - I najpotężniejszą, zastanawia mnie tylko co zrobić z tym starym Koku Sentaiem - powiedział Admirał Lupixer.
    - Mógłbyś go oddać innej flocie albo na złom, jedynie brygadę ocalić - odparł Admirał Irkuck.
    - Albo sprzedać - powiedział wyraźnie zadowolony Lup.
    - O dobry pomysł za takiego kolosa można wiele dostać tylko tu pojawia się kolejny problem komu ? - zapytał Irkuck.
    - Nie wiem może Rosja albo USA albo któryś z naszych sojuszników - odpowiedział Lup.
    - Do USA raczej nie przejdzie Warzkinsoto nie wyrazi zgody - trochę posmutniał Ir.
    - A czy on musi wiedzieć ? Powiemy mu że zatonął i już - pocieszył go Lupixer po czym ruszyli w stronę baru.

    Flota w najbliższych latach.Na zielono tylko pozornie :D . A także nowe lekkie czołgi które i tak nie trafią na front, Warzkinsoto czeka na średnie.

    [​IMG]

    Czołg 97 Te-Ke

    [​IMG]

    Partyzantka w Cesarstwie.

    [​IMG]



    OCzywiście podziękowania dla Saszy . Każdy może napisać coś do aara ;]
     
  22. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 22

    [​IMG]

    2 Października wo wojny z Alash Ordą włącza się Rosja, która całkowicie przesądza losy wojny i tym pierwszym pozostaję tylko ucieczka przez Morze Kaspijskie albo do Tybetu.

    [​IMG]

    Pod koniec miesiąca zostaje podany rozkład wojsk wzdłuż granicy z Birmą, plany nie ma ale wiadomo przeć przed siebie, siły birmańskie są znikome i nie powinno być problemów z przełamanie obrony granicznej.Atak wyznaczono na 10 Stycznia.Nowi generałowie to Sitro i A Cross.

    [​IMG]

    Trochę zmieniony plan ataku na holenderskie Indie wschodnie, atak również ma odbyć się 10 Stycznia.W desancie będa brać dawne oddziały Szymikka a także samodzielne dywizje na Nowej Gwinei i dywizje z Borneo a flotami dowodzą Irkuck i Widder.

    [​IMG]

    Genialdo otrzymał stary lotniskowiec i wyruszył do dawnego portu Widdera, ten zaś do Singapuru.

    [​IMG]

    Zakończono także modernizację wszystkich skrzydeł lotniczych, Ziom był bardzo zadowolony, jednak problem był w tym, że jego eskortowce były już przestarzałe a do produkcji w najbliższym czasie miały wejść samoloty bezpośredniego wsparcia z powietrza.

    [​IMG]

    1 Grudnia 1938 roku Libia i Imperium Ottomańskie, dołączyło do sojuszu z Niemcami automatycznie wypowiadając wojnę Cesarstwu Japonii.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Pacyfik zaś powoli stawał się Oceanem wewnętrznym Warzkinsota.​

    [​IMG]


    - To co panowie za zwycięstwo - podniósł kieliszek wielki Cesarz.
    - Za zwycięstwo - odpowiedzieli hucznie wszyscy generałowie, admirałowie i lotnicy.
    Rozpoczęły się rozmowy, dyskutowano nad przyszłością amerykańskich wysp a także azjatycką częścią Rosji.
    - Wydaję mi się, że USA ugnie się pod naszymi żądaniami i odda nam te wyspy, jeszcze nie otrząsnęli się z wojny domowej - powiedział Oli.
    - Też tak uważam i popieram musimy zacząć ich naciskać - dodał Crystiano.
    - Ja mam lepszy pomysł jakbyśmy zajęli Hawaje to nawet nie negocjowaliby - podsunął pomysł Lupixer.
    - Wywołanie 3 wojen naraz + ta Libia i Turki to nie najlepszy pomysł - trochę przygasił ich Kozak.
    - Niestety muszę się zgodzić byłem ostatnio w Szanghaju i problem jest poważny - przyłączył się Sasza.
    - Przeznaczyłem olbrzymie środki na to i za 2 może 3 miesiące będziemy widzieć rezultaty spokojnie - odpowiedział Warzkinsoto.
    Dyskutowano do późnej nocy o różnych sprawach Cesarstwa, jakie są plany na przyszłość i inne mało ważne sprawy, jednak nikt nie wydawał się przejmować Niemcami i ich morską potęgą w Europie.



    Odcinek lichy wiem no ale "pokój" a ja w takich odcinkach jestem cienki oczywiście Ci którzy nadesłali tekst bardzo im dziękuje i na pewno w odpowiednim czasie go zamieszczę ;]
     
  23. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 23

    [​IMG]


    3 Grudnia Warzkinsoto przełożył datę ataku na Holendrów na 5 Grudnia i 2 dni później wszystkie jednostki rozpoczęły zaplanowane zadania.

    [​IMG]

    Sytuacja po tygodniu, zastępczy desant bardziej na wschód Javy.

    [​IMG]

    Admirał Widder rozdrobnił swoje transportowce do samodzielnych akcji sam zaś zajął się łapaniem niemieckich transportowców z posiłkami na wyspy na wschód od Nowej Gwinei, które był zaopatrywane w nowe siły.

    [​IMG]

    Już kilka dni później niemieckie oddziały zaczęły odbijać swoje wyspy.

    [​IMG]

    Problemy miały, także samodzielne dywizje na wschodzie, holenderskie oddziały dobrze znały teren na jakim działały i z łatwością niszczyły japońskie wozy opancerzone.

    [​IMG]

    Kawasaki Ki-32 bombowce bezpośredniego wsparcia z powietrza albo inaczej Casy.

    [​IMG]
    [​IMG]

    Oddziały Goliata rozproszyły się i łatwo rozbiły holenderskie oddziały tym razem to Japonia była górą.​

    [​IMG]

    Pierwsze całkowite zdobycze po miesiącu "walk".

    [​IMG]

    Generałowie i ich osiągnięcia a także liczby dywizji, okrętów i skrzydeł lotniczych po 3 latach od objęcia tronu przez Warzkinsota.Liczba dywizji jest o wiele mniejsza około 60 dywizji jest sojuszniczych.

    [​IMG]
    [​IMG]



    --------------------

    Białoruś jest puppetem niemców ale nie jestem w stanie wojny
     
  24. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 24

    [​IMG]


    Rankiem 4 Stycznia oddziały na całym froncie ruszyły w kierunku granicy z Birmą, słaby opór został szybko przełamany.
    [​IMG]

    Kilka godzin później flotę Widdera jak wcześniej Genialda wytropiły pancerniki niemieckie, admirał zręcznie wymanewrował flotą i udało mu się umknąć, uszkodzenia odniosły jednak wszystkie okręty.
    [​IMG]


    Kozak, również walczył z niemiecką flotą tyle, że mniejszą w kilka tygodnii zatopił kilka okrętów podwodnych Imperium ottomańskiego.
    [​IMG]

    Po ponad 2 tygodniach Birma zaoferowała pokój, Warzkinsoto wiedząc o poprzednim błędzie jakim był pokój z Yunnanem odrzucił natychmiast ta propozycję.
    [​IMG]

    24 Stycznia generałowie pokazali, że potrafią współpracować, Crystiano który parł naprzód w kierunku stolicy, przez ponad 2 dni nie mógł przełamać oporu pod Kalewą, dopiero po wsparciu Zioma o jakie go poprosił zniszczył resztki sił nieprzyjaciela.
    [​IMG]

    Sytuacja 1 Lutego
    [​IMG]

    A także upadająca Holandia.
    [​IMG]


    Podziękowania dla Crossa i Zioma ;]
     
  25. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 25

    [​IMG]


    [​IMG]

    Crystiano który walczył na najcięższym odcinku, przegrał ostateczną bitwę o Kaletę, stracił ponad 6000 żołnierzy, Warzkinsoto przydzielił mu dywizję dowodzenia i polecił rozpoczęcie kontrataku za kilka dni.

    [​IMG]

    16 Lutego A Cross i Herto rozpoczęli frontalne uderzenie na stolicę Birmy.

    [​IMG]

    Tymczasem zwodowano 7 nowych okrętów gotowych do przydzielenia, jednak Warzkinsoto nie wiedział komu dać te okręty i prosił generałów o zgłaszanie.

    [​IMG]

    Ziom szybko przebazował swoją flotę o kilka tysięcy kilometrów, żeby wesprzeć atak na umocnionych holendrów.

    [​IMG]

    Na Nowej Irlandii gromadzono dość spore siły, nikt nie wiedział gdzie będą one użyte ale były tylko 2 kierunki, Australia albo Ameryka.

    [​IMG]
     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie