mod albo coś-co się dzieje z pokonanymi dywizjami.

Temat na forum 'HoI III - Pomocy!' rozpoczęty przez bozena, 9 Październik 2010.

  1. bozena

    bozena Nowy

    witam, czy istnieje jakiś mod który by ukazywał co się dzieje ze sprzętem po pokonanych dywizjach? Obrazowo np: otoczonych kilka dywizji po przegraniu znika z mapy i tyle, nie dostrzegam w grze żadnych bonusów dla wygranego w bitwie. A przecież nie wszystko zostaje zniszczone. Wojna to kosztowna rzecz i na pewno przejmuje się po przeciwniku wyposażenie np: broń, amunicję, części umundurowania jakieś plecaki, chlebaki, pasy, ładownice, namioty, kuchnie polowe, wyposażenie szpitali polowych itp. Oczywiście też pojazdy, działa, czołgi i inny ciężki sprzęt. Przecież wszystko nie idzie do piachu, jakiś procent PP wydawanych na utworzenie nowej dywizji powinien być tu chyba w jakiś sposób odzyskiwany. Więc czy ktoś słyszał o takim modzie lub czymś?
     
  2. Dynamic

    Dynamic Ten, o Którym mówią Księgi

    Jeśli tworzysz dywizje, to korzystasz z własnego, a nie zdobycznego sprzętu - z oczywistych powodów (amunicja, naprawa itd). Oddziały korzystające ze zdobycznego sprzętu to raczej ewenement niż norma. Co do tworzenia dywizji bazujących na przejętym sprzęcie to zostało to uwzględnione w patchu DiDay's który już Ci poleciłem. Mniejsi członkowie Osi (Węgry, Rumunia, Słowacja itd) mogą tworzyć dywizje zdobycznych czołgów. Odnośnie uwzględnienia czegoś takiego w normalnej grze - byłoby to dość kłopotliwe. Hoi 3 ma już spory potencjał, a nie da się przecież odwzorować rzeczywistości w 100%. No i pytanie chyba w niewłaściwym dziale.

    Równie dobrze można by pisać o rekrutacji pilotów i marynarzy (tak jak oficerów), o budowaniu stoczni na mapie, w których produkowano by okręty (zamiast okna produkcji). Rzeczy które można wprowadzić jest mnóstwo, ale każdy taki czynnik spowalnia grę, co dobitnie było widać grając na wcześniejszych wersjach Hoi 3 (np podstawka 1.2 1.4)
     
  3. bozena

    bozena Nowy

    ok, dzięki juz się zabieram za tego moda. Ale widzi mi się że w czasie wojny jednak coś tam przejmować powinni, ale ok. P.S. to w jakim dziale ten post powinien być?
     
  4. jarzyn

    jarzyn Znany Wszystkim

    ja mam taki pomysl na pokonane i rozbite diwizje przeciwnika
    hm, moze niech chociaz PP wtedy wzrosnie(jakos minimalnie) w koncu pojmani zolnierze to darmowa sila robocza ;]
     
  5. Dynamic

    Dynamic Ten, o Którym mówią Księgi

    Chyba się nie zgodzę. Przecież więźniowie byli przetrzymywani w obozach jenieckich (oflagach) i teoretycznie nie pracowali jako darmowa siła robocza ;) Różnie z tym bywało, niemniej większość państw przestrzegała konwencji genewskiej. Najgorzej pod tym względem było na froncie wschodnim.
     
  6. jarzyn

    jarzyn Znany Wszystkim

    racja, nie pomyslalem o tym ;/ ale nadal uwazam ze cos powinno sie dziac po rozbiciu jednostek przeciwnika.
    nie chce na sile kombinowac, ale moze surowce (stal, mat rzadkie) by mozna odzyskac z tych dywizji?
     
  7. Dynamic

    Dynamic Ten, o Którym mówią Księgi

    Wątpię aby coś takiego się dało zrobić. Dla mnie urozmaiceniem mógłby być bonus bądź kara do jedności narodowej/niezadowolenia po większych bitwach. Coś podobnego już jest w modzie DiDays. Tam np za wygrana bitwę możesz wybrać sobie bonus. Przykładowo +10% do liderszipa czy +10% do jedności narodowej przez ileś tam dni.
     
  8. robak

    robak Guest

    w SF także jest ten bonus podczas zwycięstwa w nie któych bitwach morskich bądź lądowych.
     
  9. laskuna

    laskuna Ten, o Którym mówią Księgi

    Aha to w Sfi a nie I.C.E. są eventy bitewne
     
  10. Dynamic

    Dynamic Ten, o Którym mówią Księgi

    Myślałem, że tylko w ICE - dawno nie grałem na czystym SF
     
  11. DiVaD26

    DiVaD26 Nowy

    Kurde niewiem jak to napisac ! A morze ala cos jak event bitewny tylko bendzie do wyboru + 1 jednostka zdobytna np. po rozbiciu kotła to losowo jakas jednostke z rozbitego nozesz przejac przykładowo regiment t -34 lub artyleria itp.

    Ja natomiast wiem, że powinieneś napisać to poprawnie po polsku. Postaraj się poprawić pisownię.
    Pozdrawiam, N.
     
  12. jarzyn

    jarzyn Znany Wszystkim

    po zajeciu sudetenlanu i przejeciu reszty czechoslowacji dostaje sie zdobyczna dywizje pacerna... nie wiem czy po bitwach by to sie sprawdzilo, choc pomysl nie najgorszy watpie czy daloby sie to zrobic.
    po kazdej bitwie to za duzo by tego bylo- moze po jakims duzym kotle to tak, ale to tylko sporadycznie i maks dal bym batalion.
     
  13. Asalutt

    Asalutt Znany Wszystkim

    Jeżeli się przejmie prowincje gdzie były zgromadzone zapasy wroga w tym supplies i ropa to się je przejmuje. A jak już wcześniej wspomnieli koledzy, za niektóre bitwy są bonusy i mozna wybrać np do leadershipa, czy ludzi, org... rózne.
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie