Nagłę przejęcie Polski

Temat na forum 'HoI IV - Pomocy!' rozpoczęty przez Armaden, 26 Lipiec 2017.

  1. Armaden

    Armaden Nowy

    Cześć,
    Mam pewien dziwny problem, nie wiem czy to nie bug. Grałem jako Czechosłowacja z dodatkiem. Z drzewka rozwoju wybrałem ścieżkę komunisty i tam doszedłem do etapu ataku na Polskę. ZSRR się zgodziło i powiedziało że czeka na sygnał. Wydałem go i przystąpiliśmy do szybkiego marszu na Warszawę. Po szybkiej wojnie dostałem na tyle mało punktów zwycięstwa, że po konferencji pokojowej ZSRR utworzyło komunistyczną Polskę, a ja zająłem tylko Kraków i coś tam jeszcze. Jakieś parę dni później wyskoczył komunikat "Rzesza przejmuje zachodnią Polskę". I nagle cała Polska wraz z moimi ternami wylądowała w rękach nazistów. O co chodzi?
     
  2. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Może jakieś skrypty uruchomiły Pakt Ribbentrop-Mołotow?
     
  3. Tulev

    Tulev Ten, o Którym mówią Księgi

    Po pakcie R-M w przypadku zajęcia Polski przez jedną ze stron dostaje ona event o uhonorowaniu go. Jeżeli Niemcy ją zjedzą, to dostają event po którym tereny wschodnie może przejąć ZSRR i odwrotnie.
    Po prostu niedopracowanie drzewek i eventów -.-
     
    jasniok lubi to.
  4. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    To i tak nic, najlepszy jest numer, kiedy ZSRR ma R-M, a przed tym używa focusa na claima wschodniej Polski, który jest skuteczny. Potem Niemcy zajmują swoją część i zostają Suwałki w ramach ziemi niczyjej ^^ No, ale cóż, kto by pomyślał, że sztywno oskryptowany focus, w sytuacji, kiedy jest kilka jeśli nie kilkadziesiąt zmiennych nie jest uniwersalny...
     
  5. Armaden

    Armaden Nowy

    Naprawdę? Skoro dodali Czechosłowacji do drzewka atak na Polskę wraz z ZSRR to musieli wiedzieć o możliwości kolidowania z R-M. To nie była jakaś losowa wojna. Kpina.
     
    filip133 lubi to.
  6. Tulev

    Tulev Ten, o Którym mówią Księgi

    Drzewka majorów wołają o doszlifowanie, ale na to raczej nie ma co liczyć. Wypada posiłkować się modami.
     
  7. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    I liczyć na łut szczęścia, bo przy obecnej liczbie focusów dla minorów nie wiem co jest gorsze. Historyczne focusy, które i tak ze sobą kolidują, czy totalny random, gdzie potrafi dojść do zepsucia AI przed '39 rokiem
     
  8. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Ciekawe. Z tego co słyszałem często na forum to AI w HoI 3 psuło się w '39 jak Polska obroniła się przed Hitlerem.
     
  9. Tulev

    Tulev Ten, o Którym mówią Księgi

    Z ciekawości wszedłem sobie na dział hoi3 i trochę pogrzebałem - tam też były niezłe kwiatki (demokratyczne USA w Kominternie choćby) :D
     
  10. Nuke

    Nuke [heinkel intensifies]

    Były, ale tylko w pierwszych wersjach. Potem porządniej oskryptowali AI, ale trzeba było grać w miarę historycznie do pewnego momentu.
     
  11. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    Bo Polska nigdy nie miała się bronić przed Hitlerem, bo była triggerem dla głównych eventów i decyzji (razem z Czechosłowacją) dla praktycznie każdego majora w grze oprócz Japonii... Z resztą nie widzę sensu, żeby Polska miała się obronić.

    I jak mówi Nuke, mówmy o finalnej wersji, a nie Trójce bez dodatków, która stała się grywalna dopiero po FTM
     
  12. Tulev

    Tulev Ten, o Którym mówią Księgi

    Od premiery 3 (2009) do Finest Hour (2012) minęły 3 lata... Jak dla mnie więc to powtórka z rozrywki i nie rozumiem tego narzekania na 4, skoro 3 też była przez pierwsze miesiące... słaba.

    Oczywiście rozumiem narzekanie jako takie, ale nie porównywanie do 3 i mówienie, jaka to 3 jest wspaniała itp w porównaniu do nowszej części.
     
  13. lysy

    lysy Panzer Legion

    Unowocześnienie trójki zajęło trzy lata. Pędzący rozwój technologii, programowania, talentów ludzkich i co? Unowocześnienie czwórki też ma zająć trzy lata? Czyli doświadczenie przy trójce poszło w las?
     
    Nuke i Goliat lubią to.
  14. Tulev

    Tulev Ten, o Którym mówią Księgi

    A czego oczekiwałeś po Paradoxie i rozpędzającej się polityce DLC? EU4 we wczesnych fazach momentami była też zabugowana i ogromnie frustrująca (chociażby bug z armiami buntowników na pierwszych wersjach).
    Po co mają wypuszczać gotowy produkt? Wypuszczą to, co mają, a resztę dodadzą w DLC.
     
    Garen lubi to.
  15. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    Tylko, że w DLC w HoI4 niczego nie dodają. Tak naprawdę to są nation packi z focusami. Z reguły po "dużym DLC" można było spodziewać się ciutkę więcej.
     
    Nuke lubi to.
  16. moskal

    moskal Опричник

    Seria HoI tym się różni od innych, że aby tam był jakikolwiek sens potrzeba jakiegoś scenariuszu. Drzewka focusowe byłyby w stanie to ogarnąć, gdyby nie to że nie są one ze sobą powiązane. Nie wiem - Niemcy wezmą focusa na pogorszenie relacji z Polską a po chwili Polacy wezmą focusa na orientację proniemiecką (nie wiem czy takie są, ale chyba tak). W efekcie Polacy lubią Niemców za to, że ci ich nienawidzą.
     
    jasniok, Nuke i Goliat lubią to.
  17. Laveris de Navarro

    Laveris de Navarro Ten, o Którym mówią Księgi

    @moskal
    Zawsze mnie zastanawiało, dlaczego Paradox nie może (nie chce) po prostu wziąć systemu dyplomacji rodem z EU4, zmodyfikować go tak aby podboje historyczne jak w WW2 były technicznie wykonalne (a nie w stylu "możesz zgarnąć tylko 4 prowincje, bo warscore") i ewentualnie dodać jakieś tendencje historyczne. Zaś eventy byłyby bliżej historyczne lub właśnie zależne od zmodyfikowanych drzewek focusowych...
     
  18. moskal

    moskal Опричник

    Bo się to nie sprawdziło. Mieliśmy przeniesienie dyplomacji z korektami z serii EU do serii HoI (część 1 i 2). W efekcie mechanika dyplomacja nic nie znaczyła bo wszystko i tak załatwiały eventy (marnujesz wysiłek by zrobić antyhitlerowski blok z Czechosłowacją, a ta i tak zostaje pożarta przez Niemcy bo skrypty AI przewidywały 1% prawdopodobieństwa, że Układ Monachijski nie zostanie zrealizowany a sam problem pojawia się w konkretnej dacie, konkretnego roku). W efekcie aby gra miała jakikolwiek sens Niemcy i świat musiały działać w pełni historycznie do 41.
     
    Nuke lubi to.
  19. filip133

    filip133 Ten, o Którym mówią Księgi

    To wychodzi na to że tematyka jest zbyt skomplikowana, żeby to jakoś dobrze oddać... :p
     
  20. Tulev

    Tulev Ten, o Którym mówią Księgi

    Nie jest zbyt skomplikowana, tylko pdox jest zbyt leniwy. Od sam przykład paktu R-M. Przecież podpisano go w drugiej połowie sierpnia 39', gdy było wiadomo, że Hitler z Polską się nie dogada. Więc zabezpieczył sobie wschodnią flankę układem z Sowietami. W focusie paktu R-M powinien być warunek typu, że Polska nie jest członkiem frakcji razem z Rzeszą (co wprowadzają niektóre mody).
    Tak samo focus o wojnie z ZSRR. Wgl wypowiadanie wojen przez AI powinno być zrebalansowane. Alianci nie oddali nam Kraju Sudeckiego? Toczymy wojnę z Czechosłowacją, Rumunią, Polską, Holandią, Belgią, Francją, Danią, Norwegią, Wielką Brytanią i jej dominiami? Przegrywamy tę wojnę? Tak. Ok, odpalamy focus na wojnę z ZSRR i jedziemy z Barbarossą. Więc powinno być, że albo pokój z Europą Zachodnią, ALBO w stanie wojny z Zachodem, ale Beneluks i Francja skapitulowały.

    Inna sytuacja - gram Brytolami i w pierwszym kwartale 40' roku jest już po osi (doszła do niej Japonia, ale nie dołączyła do wojny). Ok, robimy demokratyczne Włochy i Niemcy, okrajamy ich trochę (typu oddanie Polsce Prus i Śląska, zajęcie Sardynii i włoskiej części Afryki). I co? Niemcy i Włochy nadal mają nieukończone focusy, więc 3 miesiące później demokratyczne Niemcy wypowiadają wojnę demokratycznej Danii. A Włosi posiadając 3 dywizje idą na wojnę z Grecją. Tak samo tutaj odpowiednie focusy powinny być uzależnione od np przewodzenia frakcji (Ger) i odpowiedniej ideologii (nie demokratyczne).
    To jest do zrobienia. Ale pdoxowi się nie chce po prostu.
     
    Nuke i Goliat lubią to.
  21. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    No i klasyczny kwiatek dla Niemców: Niemcy siedzą w Polsce, mają tam 80% armii, Polska z jakąś Rumunią jest w sojuszu, przez co Niemcy jeszcze tam walczą, ale nie przeszkadza to im wypowiedzieć wojny beneluksowi, po czym Holandia jest w Berlinie 2 tygodnie później. Kurtyna.

    Pomijam już to, że wprowadzili słitaśne nazwy państw, piękne flagi dla każdego ustroju, ale każde to państwo po zmianie ustroju ma TO SAMO drzewko focusów. Świetnie się gra demokratycznymi Niemcami, jak masz same wybory podboju świata, albo jakąkolwiek odmianą Rosji, gdzie masz same te socjalistyczne wydumane hasła postępu albo czystki :D
     
    jasniok i Nuke lubią to.
  22. krzan20

    krzan20 Znany Wszystkim

    Może Paradox weźmie przykład od teamu Kaiserreich. W ich modzie część krajów ma różne focusy zależnie od ideologii i tak też Rosja ma inne i Związek Radziecki ma inne. Nadal oparte na tym samym schemacie, ale dostosowane do ideologii.
     
  23. Tulev

    Tulev Ten, o Którym mówią Księgi

    Nie liczyłbym na to.
    W przypadku Kaiserreich i Rosji jeżeli wybierzemy ścieżkę sowiecką, to dostajemy całkiem nowy tag kraju. Podobnie w przypadku odtworzenia Rzeczpospolitej Obojga Narodów poprzez elekcję króla litewskiego jako Polska.
    To wymaga pracy. A paradox nie jest znany z pracowitości. Po co mają to naprawiać, skoro community zrobi to za nich?
     
    Garen lubi to.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie