Nasze aktualne rozgrywki

Temat na forum 'Darkest Hour - AARy' rozpoczęty przez Mikelson, 10 Kwiecień 2011.

  1. Mikelson

    Mikelson Znany Wszystkim

    [​IMG]

    Na początku stałem z frontem na wschodzie, a do wojny z Francją nie doszło, chodź zawsze miałem tam granice obstawioną. Austro-Węgry przegrywały i gdzieś około 1916 roku przejąłem kontrole militarną nad nimi, najpierw rozprawiłem się z państewkami na południu a potem skotłowałem wojska Cara wewnątrz ustro-węgier. Trochę krwi napsuły mi Włochy wypowiadając wojnę przez co dobijanie kotła zajęło trochę czasu :D Dzięki przesunięciu części działów z granicy Francuskiej zyskałem przewagę przeciw Włochom zdobyłem kilka prowincji i sami zaproponowali mi pokój na godnych warunkach. Dzięki temu szybko ruszyłem do pełnej ofensywy przeciw Rosji. Dużo zamieszania narobili też Polacy i inne narody powodując bunty ale sytuacja jest już opanowana.

    Wstawiajcie swoje :)
     
  2. Cookie!

    Cookie! User

    Wielkie Węgry (1936 - 1941).​

    [​IMG]

    W 1937 roku Niemcy zajęły Austrię i kawałek Czechosłowacji. Na początku kolejnego roku razem z Niemcami podzieliliśmy się Czechosłowacją - Ja wziąłem Słowację, oni Czechy. W tym samym czasie wyzwolił się komunistyczny Cypr, który znajduje się w stanie wojny z Aliantami do teraz. Na początku kwietnia 1939 roku Niemcy zaatakowały Polskę, po kilkunastu dniach z drugiej strony zaatakował Związek Radziecki. Z małą pomocą Niemiec zdołałem zająć kilka prowincji na południu Polski: Kraków, Nowy Sącz i Tarnów. Po kilku miesiącach do Aliantów dołączyła się Rumunia. Było to dla mnie duże zaskoczenie, ponieważ moja mała armia zajmowała się pacyfikowaniem buntów na terenach Małopolski. Więc Darkest Hour ma u mnie plusa za dużą nieprzewidywalność. Na szczęście Rumunia zdołała zająć tylko jedną prowincję, zanim moje wojska przybyły na granicę. Wkrótce przybyły także wojska niemieckie, ale Rumunia stawiała opór. I tu kolejne zaskoczenie - Jugosławia z nazistowskim rządem dołącza się do Osi. Razem z pomocą Rzeszy Jugosławia zajęła południową Rumunię, mnie przypadła północ kraju. Jednak wysunąłem rządania do terytoriów byłej Rumunii pod kontrolą Jugosławii i w ten sposób zdobyłem m.in. dostęp do morza oraz ropę w Ploeszti. W tym samym czasie Włochy (nie będące członkiem Osi) wypowiedziały wojnę Francji z rządem w Vichy i zajęły całą południową Francję, nie licząc terenów w pobliżu Bordeaux. W ręce Włochów wpadła także większość Afryki. Biedacy nie potrafili sobie poradzić z buntami i powstało kilka państewek, między innymi Benin-Sahel czy Maroko. Tak samo Związek Radziecki - miał poważne problemy z buntami, powstały trzy nowe państwa: Tadżykistan, Kirgistan i Kazachstan, wszystkie oprócz Kirgistanu z faszystowskim rządem. Po jakimś czasie Włochy, Niemcy i Jugosławia zaangażowały się w kampanię w Grecji. Włochy zajęły zachodnią część, Jugosławia wschodnią a Niemcy kilka wysepek na Morzu Egejskim. Obecnie walki toczą się w Afryce. Ciężko powiedzieć, kto wygrywa, a kto nie, bo to zależy od miejsca. Alianci wbijają się z Egiptu (który jeszcze niedawno był zależny od Niemiec, o czym zapomniałem wspomnieć) do Libii, ale za to Włochy stoją już pod stolicą Wolnej Francji - Brazzaville. W tym samym czasie dzięki genialnej opcji do wysuwania żądań wobec prowincji razem z Włochami zająłem Jugosławię. Dostali oni część Grecji, Chorwację, Czarnogórę, Bośnię, Kosowo, Macedonię natomiast ja zająłem Serbię i część Chorwacji. Związek Radziecki wypowiedział wojnę państwom bałtyckim, które po miesiącu anektował. Po zajęciu tych państw Związkowi Radzieckiemu zmienił się rząd na faszystowski, przez co zmienili nazwę na Rosja i nie mają żądań terytorialnych wobec ziem nie zamieszkanych przez Rosjan (Ukraina, Białoruś, itp.). Dodam, że wojna zimowa z Finlandią trwa od około dwóch lat. Finowie zdążyli zająć Leningrad, Murmańsk oraz Karelię, jednak obecnie Rosja przecięła Finlandię na pół. Finowie nadal utrzymują się w Leningradzie. Jestem ciekaw jak im pójdzie. Obecnie jest rok 1941, mam około 50 PP i trzy sloty badawcze oraz (jakimś cudem) ponad tysiąc manpowera. Niestety, produkcja nowych dywizji idzie bardzo wolno, od początku zdołałem wyprodukować jedynie dwie dywizje oraz trochę potencjału przemysłowego.
     
  3. prolo3

    prolo3 User

    Witam :D , gre (normalny/normalny) zacząłem w 1914 jako Polska (którą wcześniej oswobodziłem Rosją ), wojna zaczeła się normalnie jednak na froncie zachodnim dosłownie nic sie nie działo (wojna pozycyjna do tego stopnia, że żadne państwo nie rozpoczeło jakiejkolwiek ofensywy), natomiast na wschodzie Niemcy i Austria po minimalnych sukcesach zaczeli się wycofywać, podczas kiedy to ja grając moją Polską zachowywałem (mimo licznych ofert sojuszu z obu stron) neutralność. W 1917 Niemcy już nie mieli siły prowadzić wojny i gdy zarządałem to zwrócili mi tereny Prus Wschodnich, Pomorza Zachodniego i Śląsk (!) , widać chcieli sie za wszelką cene odciąć od Rosji ;p , Austria zaczeła się rozpadać i również dostałem od nich Galicje, jednakże te tereny w większości kontrolowała Rosja, więc wstąpiłem do Ententy aby zakończyli okupacje tych terenów. Niestety nie doceniłem pozornie "wyczerpanych" Niemczech i po 2 mies. armia niemcka pokonując moje słabe Wojsko Polskie była pod Warszawą (Austro - Węgry już dawno nie istniały ) . Na szczęście dzięki bardzo konkretnemu wsparciu wojsk rosyjskich po 3 miesiącach udało się wyprzeć niemców z Polski i doprowadzić do ich kapitulacji (Niemcy stracili Narenie na rzecz Belgii i Francji). Po zakończeniu wojny Rosja wystąpiła z Ententy. Po 10 latach rozwoju przemysłowego i militarnego, uczyniłem to samo (Polska była już wtedy faszystowska), po czym utworzyłem sojusz z Rosją ;D , po niedługim czasie dołączyłą do nas Japonia, w takim stanie zaakowaliśmy Chiny (wojna trwała 3 lata i zakończyła sie aneksją Chin przez Rosje). Następnym moim ruchem było rzucenie się na skandynawie ze względów strategicznych , po udanej kampani wojennej utworzyłem z tych państw satelity, to samo uczyniłem z Turcją, Grecją, Bułgarią i Albanią. Kiedy Węgrzy dołączyli do mojego sojuszu zająłem Austrię (która podbiła wcześniej Jugosławie - "wyzwoliłem" sobie te państwa :p). Obecnie mam rok 1949 i planuje zajęcie jeszcze Niemiec, Szwajcarii oraz Hiszpanii jeżeli nie będzie prolemów to następnym krokiem będzie wojna z Ententą (WB, USA, Francja,Belgia, Kanada, Włochy, Rumunia i Czechosłowacja).

    [​IMG]

    pozdro :D
     
  4. Asalutt

    Asalutt Znany Wszystkim

    Hej jak kogoś interesuje obraz 1 rozgrywki mp z tej gry to zapraszam

    A więc pierwsza gra mp za nami!! tu wrzucam sava dla chętnych obejrzenia co i jak. gra na becie 1.01 http://w118.wrzuta.pl/plik/3sTpuya7eYE/mp_1915_czerwiec_26

    WB - Asalut
    Fra - vonRee
    Hab- Mario
    Ger- Darreti
    Tur - Opole (upadła)
    Rus - husky




    Wojna się rozpoczęła we wrześniu 1914 , front utknął na zachodzie 1 prow od Brukselii i tak stoi. Serbia się opierała do 1915, czarnogóra podobnie. Turcja padła na przełomie jesieni/wiosny 1915. głównie pod naporem australijczyków, nowo zelandczyków od Iraku i Anglików z Kanadyjczykami i Indyjczkami od strony Egiptu. Na początku turcy dzielnie się bronili było około 13 vs 8 dywizji ale na poczatku 1915 bylo juz 23 do 8 i turecko-bługarskie wojska zgineły w kotle.

    Francja wysłała korpus do Salonik w sile około 11 dywizji i szachuje tam bługarów z austryjakami. Obecnie zwolnione dywizje z Turcji idą do albani by tam walczyć z austryjakmi i bługarami. Rosja sobie jako tako radzi, ale niemcy stworzyli sobie polskie jako bufor od rosji!

    Flota niemiecka poległa w 3 bitwach morskich ale dalej posiada kolo 70 statków i rozwija uboty!!


    [​IMG]
     
  5. Maciey

    Maciey Guest

    Prolo3 - gra była stabilna od 1914 do 1949?
     
  6. prolo3

    prolo3 User

    Gra dość mocno zwolniła, ale da sie grać. Poza tym wszystko jest ok.
     
  7. Maciey

    Maciey Guest

    Niesamowite, to musi być kawał dobrej gry. A jaką miałeś prędkość działania i na jakim komputerze?
     
  8. Cookie!

    Cookie! User



    Tak więc dokonałem ataku nuklearnego na Wielką Brytanię, na początku na Sheffield, a potem na Londyn. Potem bomby wodorowe zostały spuszczone na kilka miast na południu Japonii (Oś ma z nią wojnę) z bazy na terytorium włoskiej Korei. Tak, dokładnie, Włosi to prawdziwe imperium. Kontrolują całe wybrzeże Morza Śródziemnego, część Jugosławii, część Bułgarii, Grecję, Turcję, Bliski Wschód, całą Afrykę, Iran, Afganistan, Pakistan, Indie, Tybet, całe Chiny, Nepal, Bhutan, Koreę oraz Indochiny. Ich przemysł to około 170 PP, natomiast mój wynosi około 80 PP. Niemcy mają około 580 PP, USA około 700 PP, Wielka Brytania 150 PP, Japonia 110 PP.
     
  9. Nikt ważny

    Nikt ważny Znany Wszystkim

    Ta atomówka nie wybuchła i wpadła do Tamizy czy co??
     
  10. Cookie!

    Cookie! User

    No wybuchła, tylko zdjęcie zrobiłem już po zniknięciu tego grzybka. Obecnie Londyn odbudowywuje się powoli i ma 4% infrastruktury. ;) Chociaż wcześniej Meksyk zatopił mi nad kanałem La Manche samolot z załadowaną bombą atomową. :D Nie rozwijałem lotnictwa i mam je słabe. Bardziej inwestowałem w doktryny piechoty i w piechotę zmotoryzowaną i zmechanizowaną.
     
  11. Mazarini

    Mazarini Ten, o Którym mówią Księgi

    Ja grałem Niemcami w IWŚ. Wypowiedziałem wojnę Rosji, ale nie Francji. Król. Polskie zająłem bez problemu. Potem Rosjanie zaczęli stawiać opór i było gorzej, do tego Austro-Węgry przegrały... Nawet cała armia niemiecka na froncie wschodnim wkrótce przestała dawać sobie radę... Sądzę, że gdyby AI lepiej zagrało na Austro-Węgrach to by nie było tak źle... Oni prawie wszystko rzucili do walki z Serbią, przez co Rosja zajęła im prawie połowę terytorium na północy... Do tego dali otoczyć swoją armię na północy i zrobić sobie kocioł, Rosjanie to wykorzystali i całe 10 dywizji poszło w cholerę...
     
  12. Mariobosss

    Mariobosss Aktywny User

    Naśmiewasz sie z AI HABa a sam nie potrafiłeś poradzić sobie z Rosją mimo iż cała armie miałeś na froncie wschodnim xD
     
  13. Hamnis

    Hamnis Nowy

    Właśnie gram sobie Serbią. Najpierw ai Haba rzuca dużo dp na front i jest ciężko a potem nagle wszystko znika. Bez problemu zająłem Bosnię i Chorwację oraz kawałek Siedmiogrodu, ale Bułgaria jak mnie zaatakowała to nie zdążyłem obstawić południowej granicy na czas i zjedli mi 3-4 provy macedońskie.

    AI za to jest fatalne. Na zachodzie nic się nie dzieje (Niemcy zajęli prov Belgii, Luxemburg i tyle). Na wschodzie dziury we froncie straszne (u Rosji na pewno ich widzę), ale dają radę i tylko Polskę stracili i robią ofensywę cay czas na Austrie (pomogli Rumunom resztę Siedmiogrodu zdobyć i zajęli Galicję). Na froncie tureckim porażka. Wylądowali gdzieś Japończycy, brytole się nie ruszają z miejsca na kaukazie Turcy zrobili wielką ofensywę. Do tego włosi się wszędzie desantują (zajmowali sobie np. Hamburg, Pomorze, Prusy, cośtam w Anatolii i Syrii, Split...). Póki co jest 1917 i jakoś nudno. Poza Bałkanami i Kaukazem nic się nie dzieje. Nawet w tej Polsce front stanął.
     
  14. Mariobosss

    Mariobosss Aktywny User

    Scen 1914, kampania multiplayer

    Porównanie sił obu bloków na kwiecień 1916:

    Alianci:

    GB - 55 dywizji w tym 14 to garnizony i milicja
    FRA - 105/11
    RUS - 155/0
    BEL - 9/2
    DOMINIA BRYTYJSKIE: 31/0

    Razem: 355/27

    Przemysł:

    GB - 142/187
    FRA - 82/122
    RUS - 78/154
    + drobnica ale będzie tego koło 70 lekko więc policzymy je jako 70/70

    Razem: 372/533

    Państwa centralne:

    GER - 122/8
    CK - 68/0
    BUŁ - 21/4

    Razem: 211/12

    Przemysł:

    GER - 114/179
    CK - 97/104
    BUŁ - 29/30

    Razem: 240/313

    Jak widać dysproporcje są olbrzymie a nie dołączyło jeszcze USA ktore sam przemysł aliantom podbije o drugie tyle

    kontr-ofensywa niemiecka
    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us
     
  15. Sevgart

    Sevgart Targowica

    1942 rok. Wybrałem w wyborach Reeda, potem władzę przejął MacArthur. Pokonałem revolterów, Pacyficzne Stany Zjednoczone wróciły do mnie same (utrzymałem dyktaturę). Potem rozwój i zbijanie dissenta (długo utrzymywał się na poziomie 30%). Potem dla zabawy inwazja w Zatoce Świń na Kubę i spuppetowanie jej. Dalej wystąpił event o kanale Panamskim (który zajęła mi Kanada podczas wojny domowej ofc). Zaatakowałem Kanadę i po miesiącu anektowałem, podpisałem white peace z resztą ekipy (na acceptallu) bo nie chciałem ich bić a zrobiłbym to bez problemu. Potem stwierdziłem, że takie USA fajnie wygląda i nowymi komendami zmieniłem sobie flagę i nazwę na USNA. Dałem core'y na Ottawę i Mexico City i zaatakowałem Meksyk. Przed nowym rokiem wojna się skończyła i tak oto mam piękne Stany Zjednoczone. W Europie tryumfuje Cesarstwo Niemieckie z Hessem jako szefem rządu, czekam co dalej zrobią. Myślę czy dla klimatu nie sprzymierzyć się z Unią Brytyjską i sklepać Niemców za 2 lata. Zbieram już armię, mam około 50* dyw. zmot. gotowych.

    EDIT: *Wszystko jednak widać na ostatnim screenie ;)

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  16. Mazarini

    Mazarini Ten, o Którym mówią Księgi

    Po pierwsze to ja nie naśmiewam się z ai Austro-Węgier tylko ubolewam nad nim. Po drugie chodziło mi o to, ze gdyby Austro-Węgry lepiej walczyły na południu to i armii niemieckiej by lepiej poszło na północy. Kiedy ja byłem w Łotwie to Rosjanie doszli do Serbii. Za drugim razem było już nieco lepiej, Austro-Węgry utrzymały przynajmniej w części swoją granice, ale nie potrafiły zbyt skutecznie zaatakować. No i zamiast atakować w kierunku wschodnim to wchodziły mi do Królestwa Polskiego...
     
  17. sir Raleigh

    sir Raleigh Ten, o Którym mówią Księgi

    Fantastycznie wygląda te USNA :) Zainspirowałeś mnie ;)
     
  18. Zoor

    Zoor Ideolog gender

    1942 i anarchiści w Hiszpanii jeszcze się trzymają - nieźle, nieźle ;)
     
  19. Sevgart

    Sevgart Targowica

    Wczoraj stwierdziłem, że granicę południową pociągnę aż po kanał Panamski ale nie będę podbijał tych państw tylko je zjem eventem (ew. komunistom skopie **** bo oni są hardkorami i się mnie nie boją). Mógłby mi ktoś poradzić jaką tworzyć flotę do walk w Europie (chciałbym dodać do Niemiec jeszcze np. Ottomanów i Rosję żeby było ciężej więc po śródziemnym morzu na pewno będę pływał)? I co jest najlepsze do ochrony transportowców (mam dwie floty po 15 okrętów transportowych).

    Jak chcecie to łapcie flagę dla USNA ;)

    [​IMG]
    [​IMG]
     
  20. EQ123

    EQ123 Nowy

    To i ja coś dodam od siebie :)
    Zacząłem Ukrainą od 1936r.
    Przerobiłem sobie scenariusz w sposób taki ,że :
    - Polska ( Zwykłe provy z 1936 + provy Prus wsch. , provy Polski 1945 + provy Białorusi. )
    - Węgry ( Zwykłe + Słowacja + północna Jugosławia + zachodnia połowa Rumuni + Bułgaria )
    - Litwa ( Zwykłe + Łotwa + Estonia )
    - Grecja ( Zwykłe + Turcja + Francuski Mandat Syrii )
    Państwa te to jeden sojusz.
    Wojna zaczęła się 1 Listopada 1939r.
    Niemcy zajęły południową Litwę, Polskę tak jak powinno być, całe Węgry i Grecję bez wyspy Krety i Cypru.
    Oczywiście jak to w DH , Węgry , Chorwacja, i Bułgaria odzyskały niepodległość jako marionetki .
    Bardzo fajnie się układało w 1942r. Gdy Włochy dołączyły do wojny i w Afryce , Wielka Brytania walczyła na 2 fronty.
    Początkowo Niemcy zajęły Syrię, cały Izrael ,baaa, zdobyły cały Egipt i nawet Etiopię !
    Nadszedł rok 1944r. Państwa Osi zaczęły dostawać ostro po gaciach :)
    Zjednoczone Królestwo odzyskało Afrykę i zaczęła walki o Izrael, trudno im było :)
    Tym czasem Pod koniec roku ZSRR dołącza do wojny przeciw faszyzmowi.
    Rok 1945 ogólnie zszedł na walkach na wszystkich frontach , w tym ,że Niemcy się kurczyły w szybkim tempie.
    Pod koniec tego roku Armia czerwona stanęła na granicy z Francją i musiała przeczekać zimę by ruszyć dalej. Na początku 1946r. ZSRR opanowało całą Europę prócz:
    -Szwajcarii
    -Portugalii
    -Pół Hiszpanii
    -Szwecji
    -Wielkiej Brytanii i Irlandii
    Poniżej możecie zobaczyć ogólny obraz Europy ,a także Azjii , gdzie Japonia podbiła Indie i Chiny. Teraz walczy o Indonezję i nieźle im idzie.
    [​IMG]
    Wszystkie państwa prócz w/w , są komunistyczne i posiadają odpowiednie flagi :) Nawet Luksemburg się załapał .
    [​IMG]
    Indie są faszystowskie ,tak samo Chiny.
    Poprawka + Indonezja i filipiny są już marionetkami, walki trwają bliżej Australii.

    Jest początek 1947r. ZSRR wypowiada wojnę Japonii i szybko zdobywa provy . Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

    P.S - Jak są błędy proszę zgłaszac, przyzwyczajam się do klawiatury nowej ;)
     
  21. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Zdrową mieszankę lotniskowców i pancerników. :>
    A jak chcesz D-Day'a robić to jaką bazę wypadową sobie zrobisz?
     
  22. Sevgart

    Sevgart Targowica

    Wyspy Brytyjskie. Międzynarodówka jest teraz najsłabsza z sojuszów (jest tam tylko Unia Brytyjska i Islandia) więc mogę podyktować warunki. Dam Brytanii spokój na jakiś czas w zamian za bazę wypadową na Europę. Zastanawiam się co zrobić z podbitymi państwami później. Zobaczę czy są jakieś revoltery do wyzwolenia (czy np. wyzwole Kingdom of France spuppetowane obecnie przez Niemców, ew. zmienie im nazwę i flagę komendą). Teraz liczyłem i wyszło mi, że dodam 400 dywizji Mittleeuropie (i na 99% dodam do sojuszu Hiszpanię i Ottomanów):

    Niemcy 150 dyw.
    Francja 70 dyw.
    Austria 50 dyw.
    Włochy 50 dyw.
    Ukraina 30 dyw.
    Węgry 30 dyw.
    Białoruś 20 dyw.

    No i ofc manpowera trochę. Zobaczymy jak to będzie, zbliżam się do końca 1942 roku i badam nowe okręty. Kiedy je zbuduje wyruszam w bój!
     
  23. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Po prostu spuppetuj całą Europę (lepiej przez pokój niż po pokoju bo to dużo dissenta może kosztować) ;)
     
  24. Sevgart

    Sevgart Targowica

    Jestem przeciwnikiem używania cheatów ale w takich momentach nie boję się użyć event 1005 ;) więc to nie jest problem.
     
  25. matigeo

    matigeo Ten, o Którym mówią Księgi

    A potem hajda na Rosję:D
    Właśnie, zamiast dodawać ME te 400 dywizji (jeszcze im TyCzkę przeciążysz) to napisz event, w którym Rosja dołącza do ME.
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie