Nominacje, dymisje

Temat na forum 'Nasza Strona - Dyskusja' rozpoczęty przez Raferti, 14 Grudzień 2005.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    Ponad tydzień temu obiecałem użytkownikom forum, iż będę informował ich o wszelkich sprawach związanych z nominacjami na forum na stanowiska moderatorów, czy też związanymi z dymisjami lub przesunięciami na stanowiskach moderatorów, administracyjnych lub wywiadożerców, oraz o banach i powodach takowych banów dla użytkowników.
    W związku z powyższym powstaje ten topic. Ma on na celu informowanie użytkowników strony o zmianach na SO, oraz powodach banicji userów, w celu uniknięcia sytuacji jaka zdarzała się wielokrotnie - a więc "poruszenia" jakie wywoływało odejście czy też dymisja tego czy innego moderatora, czy zbanowanie użytkownika, który to złamał regulamin i z tego powodu znikał z forum.
    Temat ten nie ma za zadanie prowadzenia dyskusji, czy dane postępowanie administracji forum wobec osób, które dopuściły się złamania regulaminu było słuszne czy nie, lecz ma na celu tylko i wyłącznie informowanie użytkowników o powodach takowej dymisji, czy też odejścia z forum.
    Temat ten będzie tematem zamkniętym. Przypominam także iż komentowanie decyzji podjętych przez SO na forum jest niedozwolone.
     
  2. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    W ciągu tego tygodnia nastąpiły zmiany:

    1. Ze stanowiska moderatora zrezygnował Conquistador - powody tej decyzji (jak podał na SO), to brak czasu na moderacje, oraz chęć zajęcia się robieniem modów do gry na stronie EUFI (czyli powrót do korzeni). Conq zrezygnował także ze stanowiska Wywiadożercy. Jako osoba robiąca mody do gier, dostał On automatycznie rangę TM.

    2. W związku z rezygnacją Conq`a, ze stanowiska wywiadożercy na jego miejsce został mianowany Scorpin - na razie ma status tymczasowego wywiadożercy, jak się sprawdzi to pozostanie na tym stanowisku.
     
  3. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    Z dniem dzisiejszym pożegnaliśmy się z użytkownikiem Asalut, który to został zbanowany. Powodem zbanowania jest naruszenie umowy pomiędzy mną jako viceadminem, a Asalutem, mówiącej o tym, iż z jednej strony Asalut nie bedzie w żaden sposób publicznie atakował moderatorów na forum, a z drugiej strony moderatorzy nie oceniają jego postępowania na forum (przypomnę że swego czasu Asalut zarzucał moderatora zbyt ostre traktowanie na forum) i wobec tego podlega on mojej ocenie. Niestety ze strony Asaluta umowa została naruszona poprzez opublikowanie na forum filmików, które to w swojej treści ośmieszały niektórych moderatorów. Wobec powyższego, ponieważ umowa została złamana Asalut dostaje bana.
     
  4. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    Zapowiadane przeze mnie były swego czasu zmiany personalne dotyczące sie administracyjnych i moderatorów.
    W dniu dzisiejszym za zezwoleniem admina postanowiłem je przeprowadzić.

    Lista istniejących moderatorów i administrających wraz z vice i adminem:

    http://eufi.org/groupcp.php?g=182&sid=664e22b38989029a198dd925a1308cee

    reszta moderatorów i administracyjnych zaprzestała sprawować swoje funkcje.
    Istniejącym moderatorom zostaną przydzielone działy. Nie przewiduje się naboru nowych moderatorów.
    Wszystkie zmiany przeprowadzone będą dzisiaj i w tym temacie będę udzielał dalszych informacji.
    Wszystkich byłych moderatorów i administracyjnych powiadomie także o tym dzisiaj - ten post jest informacyjny.
     
  5. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    Dodatkowe zmiany jakie przeprowadziłem:
    Wszystkie działy tematyczne o modach tworzonych na naszej stronie (przez użytkowników eufi) mają przydzielonych szefów od tych modów (lub osoby które najczęściej nadzorują dział tematyczny związany z danym modem do gry), którzy to mają część uprawnień moderatorskich.
    Osoby te mogą moderować swoje działy tematyczne - wywalać OT, przenosić posty itp. Nie są jednak pełnoprawnymi moderatorami i nie mogą przyznawać ostrzeżeń, nie mają także wstępu na SO. Osoby te, w momencie kiedy ktoś naruszy regulamin, maja za zadanie zgłaszać to do moderatorów.

    Osoby które mają taka możliwość to:

    Dział / Mod do gry - osoba moderujaca:

    EU2 / QPM - Quendi
    HoI2 / WERS - Halibutt
    HoI2 / II Republic Mode - gesio

    dodatkowo: EU2 / Multiplayer - Tom
     
  6. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    Podjąłem decyzje o odbanowaniu Joziego i Luka.

    Na forum są warunkowo - jak będą przestrzegać regulaminu, to z nami pozostaną - jeżeli nie to będzie znów ban... w każdym bądz razie maja szanse powrócić do własnych nicków i zaistnieć znów na forum.
    Witam na EUFI.
     
  7. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    Mistrz w dniu wczorajszym został naszym Technicznym - także razem z Królikiem będzie on pracował nad naszym forum.

    Dodatkowo Hands na własna prośbe został zdjęty z moderacji tematu o modzie EUFI w dziale HoI2.
     
  8. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    Tomo55 jest nowym szefem w działach HOI oraz HOI2.
    SamboR jest nowym szefem Wywiadożerców.
     
  9. jankiel

    jankiel Znany Wszystkim

    Zeus otrzymał dzisiaj bana za całokształt twórczości.
     
  10. Tomo55

    Tomo55 Aktywny User

    Doomtrader dołączył jako Moderator do grona HoI Officium.
     
  11. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    wehr - zrezygnował z funkcji moderatora
    Mistrz - nie jest juz na stronie technicznym

    michaloo - jest szefem technicznych
    - nowych technicznych poznacie w ciągu kilku dni.
     
  12. jankiel

    jankiel Znany Wszystkim

    Lensen otrzymał bana.
     
  13. jankiel

    jankiel Znany Wszystkim

    Lordlarryv nie pełni już funkcji moderatora w EU Officium i Historium Officium.
     
  14. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    SamboR został szefem CK -
    jednocześnie sam osobiście zrzekam się tej funkcji, oraz funkcji moderatora w tym dziale
    - oczywiście będę tam zaglądał i moderował (od czasu, do czasu, oraz w nagłych przypadkach), podobnie jak w innych działach, jako Vice.
     
  15. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    jankiel został szefem Victorii -
    jednocześnie sam osobiście (podobnie jak w przypadku CK) zrzekam się tej funkcji, oraz funkcji moderatora w tym dziale.
     
  16. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    W dniu dzisiejszym odbanowany został Leopold.
    Sądze, że roczny BAN jest przesadą... zresztą sprawa BANa dla Leopolda, to juz historia EUFI, do której nie warto wracać.
     
  17. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    W dniu dzisiejszym odbanowani zostali RappaR i Asalut
     
  18. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    W dniu dzisiejszym z funkcji JAdmina i Technicznego zrezygnował michaloo.
     
  19. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    Conquistador dodany został jako moderator do działu Nasza Strona, w którym to jestem szefem.
    serek129 oraz Gothmog zostali junior moderatorami w dziale EU, w którym szefuje Dzoser.
     
  20. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    Ponieważ, jak widać Conq sprawdził się jako techniczny i naprawił wiele z rzeczy, które długo były "nienaprawialne" - zostaje On Szefem Technicznym i zarazem JAdminem (to już tradycja na naszej stronie, że szef technicznych jest przy okazji JAdminem).
     
  21. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    JAdmnem został Tomo55 - sami chyba przyznacie, że zasłużył na to na forum

    zauważyliście zapewne także, że Gothmog został zdjęty z funkcji jmoderatora działu EU2... wyjaśnie tutaj, że w sumie nastąpiło zawieszenie w czynnościach, ze względu na "specyficzne zachowanie się Gothmoga, jako jmoderatora"... w dniu dzisiejszym zostanie podjęta decyzja na SO, odnośnie dalszych jego losów, jednakże całkiem możliwe jest, że damy Gothmogowi "ostatnią szanse" na bycie jmodem (sam zresztą wyraził taką chęć)... z Gothmogiem wyjaśniłem sobie kilka spraw i jest nadzieja, że nie będzie już nieporozumień odnośnie jego zachowania się na forum... jednym słowem pożyjemy, zobaczymy, na razie czekam na koniec głosowania.
     
  22. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    Więc tak - sporo sie dzisiaj zmieniło...

    Dzoser zrezygnował ze wszystkich funkcji na EUFI

    Szefem działu EU zostaje Grzegorz
    Szefem działu Inne Dyskusja i Historia zostaje lordlarryv
    Szefem Inne Gry zostaje niejaki Raferti

    Odnośnie Gothmoga, to zapadła decyzja, ze ma on zakaz pisania na tydzień, oraz na próbe zostaje przywrócony na funkcje jmoderatora.

    Do działu EU doszli
    - jako pełnoprawni moderatorzy - Serek129, Karis
    - jako jmoderatorzy dołączyli do Gothmoga - Scorpin i Rapek
     
  23. Raferti zrezygnował z funkcji viceadmina z powodów osobistych. Powróci on do modowania w CK/tworzenia RBM.

    Doomtrader zrezygnował z funkcji moderatora w HoI Officium z powodów osobistych. Zajmie się Fallout modem oraz skupi się na CORE2.

    Lordlarryv zrezygnował z wszystkich funkcji moderatorskich z powodów osobistych. Będzie przygotowywał zjazd ( :D ).

    Serek129 zrezygnował z funkcji moderatora w dziale EU z powodów osobistych.

    Viader zrezygnował z funkcji moderatora w HoI Officium oraz ID Officium z powodu braku czasu na moderację. Będzie zajmował się pracami nad WERSem.

    Do czasu wyznaczenia nowego viceadmina, władzę przejmują junioradmini.

    [ Dodano: Sob Lip 15, 2006 20:23 ]
    W związku z zapytaniami co oznacza "powód osobisty" już śpieszę z wyjaśnieniami: ślub :D
     
  24. Tomo55 zrezygnował z wszystkich pełnionych funkcji (powód osobisty).

    Ja rezygnuję z funkcji jadmina oraz moderatora (powód osobisty).

    [ Dodano: Nie Lip 16, 2006 20:00 ]
    Z funkcji j.moderatora zrezygnował Scorpin (powód osobisty).
     
  25. Zmiana na stanowisku właściciela i głównego admina EUFI

    W dniu dzisiejszym zrezygnowałem odpłatnie z praw własności do forum, portalu i domen EUFI, na rzecz Rafertiego. Ma to związek z moim brakiem czasu na prowadzenie serwisu, prawdę powiedziawszy od roku byłem tu właściwie gościem, a nie gospodarzem. Rafertii przejmuje również na forum funkcje najwyższego i decydującego admina. Odpowiada on i dysponuje również całym kapitałem EUFI zebrany w czasie składek. Ja zachowuję na forum status admina, ale ma on od tego momentu charakter bardziej symboliczny niż praktyczny. Mój głoś będzie równy głosom pozostałych członków administracji, nie mam również żadnych praw do rozstrzygania i podejmowania ostatecznych decyzji - wszystko to jest w rękach Rafertiego. Będę służył na forum doświadczeniem, a także na miarę możliwości jako techniczny, czy jako moderator, ale to bardziej z doskoku niż na co dzień. Tylko z uwagi na moje znajomości będę reprezentował EUFI na zewnątrz, np. przy kontaktach z firmami. Wszystkich których kiedykolwiek obraziłem czy skrzywdziłem na forum przepraszam, wszystkim którzy wyświadczyli mi czy forum jakąkolwiek pomoc jak również wszystkim userom tworzącym naszą społeczność dziękuję. W świecie EUFI spędziłem 5 lat. Stronę o Europie Universalis 2 zacząłem budować 4 lata temu - latem 2002 roku, w ciągu kilku miesięcy rozrosła się do małego portalu PIEU, by w ciągu roku stać się dużym portalem i przybrać nazwę EUFI. Od tego czasu forum nieustannie - wraz z premierami kolejnych gier Paradoxu rośnie. Sukces jaki osiągnęła strona napawa mnie dumą - nigdy nie przypuszczałem, że tak się stanie. Nie żałują również ani godziny spędzonej przy eufi, ani minuty stresu, kiedy z forum i na forum działo się źle i ani kropli potu jaki wylałem w czasie budowy serwisu. Przez ostatni rok nia miałem już jednak ani czasu, ani większej motywacji, aby działać na EUFI, w końcu - zdałem sobie sprawę, że teraz pora na to, aby dalej to ciągnął ktoś inny. Rafertii najpierw zarządzając na forum jako viceadmin, a ostatnimi czasy jako admin spisał się świetnie, pozostawiam mu więc forum ze spokojem i nadzieją na to, że poprowadzi EUFI do kolejnych sukcesów. Może kiedyś - przy okazji rocznicy strony etc. napiszę coś więcej, jak to z EUFI było - historię strony, itd. - wielu z Was nawet nie bardzo wie kim ja jestem, ani jaki był początek tej strony. Może jakiś wywiad. Jeszcze raz dziękuję i przepraszam. Rafertiemu i całemu składowi zarządzającemu oraz Wam życzę powodzenia, w dalszym budowaniu i rozwijaniu strony. Czasem będę tu zaglądał, może nawet na dłużej - czas pokaże. Ave!
     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie