Olśniewający Kraj

Temat na forum 'FTG- AARy' rozpoczęty przez Karas-scc, 5 Grudzień 2009.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Karas-scc

    Karas-scc Aktywny User

    Przedmowa

    A co? JA sobie przedmowy nie zrobię do AARa? A no nie zrobię! xD

    Technikalia:
    WatK Lite (ta starsza wersja, bo nowszej na razie nie chciało mi się ściągać)
    Very hard/furious
    No patches, bo nie wydano.

    Założenia:
    Nie będę zawstydzał Turbodymomana, nie zamierzam zdobywać 225% świata.

    Cel:
    Zbliża się koniec roku, to może jakiś konkursik na najlepszy AAR z FtG się trafi :Devil:


    Olśniewający Kraj
    Po ichniemu Sri Lanka

    Odcinek I
    "Vegatables!"


    Dawno, dawno temu, pewna szwedzka firma postanowiła zarobić nienarabiając się przy tym zbytnio. Wydali parę dobrych gier, jeszcze więcej nieudanych, aż w końcu fani w ich imieniu zrobili coś na czym można zarabiać dolary. Ale to nie o tym :p

    Historie, historiami, a ja sobie obejmuję w tym czasie władzę na Cejlonie. 3 prowy i kupa frajerów słuchających paradoxalnie buddyjskiego przykazania: Płać i pobieraj o 20% mniejsze podatki! Dobrze, że władca ma same zielone kropeczki.

    [​IMG]

    No to lecim! Oto moim oczom ukazał się sam [Wklej sobie to w co wierzysz. Ateiści dostali właśnie prztyczka w nos, pozdro]! Nakazał mi nastawiać się ofensywnie w stosunku do innych ludzi. Tak też uczyniłem. Mało tego. Szybko zreformowałem infrastrukturę! Tylko co z tego? Magiczny cenzus oscylujący wokół dwóch-trzech dukatów nie pozwala na wiele... Zapowiada się długa, aczkolwiek intensywna wegetacja. W dodatku moje warzywo raczej nie będzie takie jak w MP. To będzie prawdziwa fasolka! (zagranie pod publikę z mojej strony, prosto w serca wielbicieli sucharów)

    No to skoro poborców nie pobudujem, czas na wojnę! Atak na jakieś dwa małe, niczego niespodziewające się państwa, mające po jednym prowie, w momencie gdy budowały flotę. Przykry los, ale to nie mój problem.

    [​IMG]

    Dwie aneksje, a co z tego wynika: jakiś rynek w Cochin, mnóstwo złych chłopców i najważniejszy łup: Łącznie niecałe 1,5 dochodu z podatku z obu prowów przy maksymalnym stabie! (różnica religijna, kulturalna, brak połączenia lądowego, buddyzm, 3% revoltriska, czyli jakieś... -105% do podatku z tych czynników)

    Nie zmienia to jednak faktu, że Lankijczycy stali się nic nie znaczącą siłą w tym rejonie świata! To ogromny awans. Jacyś przybysze z przyszłości chcieli nawet nas przyjąć do Ligi Narodów, ale odmówiliśmy bo trzeba było czekać do XX wieku.

    Jeden z możnych w podzięce za nic, które zostało mu uczynione, wysłał nam STO DUKATÓW! Niezły swoją drogą ten arystokrata, skoro ot tak wysłał mi sumę, na którą cały naród musiałby oszczędzać około 3 pokolenia.

    [​IMG]

    Nie mogłem tak zostawić tej sprawy. Aby odwdzięczyć się za prezent, wydałem połowę otrzymanej sumy na podwyższenie podatków płaconych przez darczyńcę, a kolejną (żeby nie było, że drugą) połowę na reformy innego rodzaju. W sensie, że innego rodzaju ludzie będą męczeni przez nowego poborcę. Równouprawnienie musi być, chłopstwu też się dostało ;)

    [​IMG]

    Tak kończy się okres w historii Lankijczyków znany jako rządy w warzywniaku. Czas na jakże powolny rozwój!

     
  2. Laveris de Navarro

    Laveris de Navarro Ten, o Którym mówią Księgi

    Nie grałem jeszcze w demo czy oryginał FTG, ale widzę, że te okolice na screenach przedstawione ładniej wyglądają. ;) I dzięki Poborcom Podatkowym, zapewne dochód Sri Lanki wzrośnie znacząco. :)

    Tylko jaki kierunek wyznaczy Sri Lanka właśnie? Podboje w stylu "naturalną granicą Tamilów jest Indus i Ganges" czy raczej rozgrywka kolonizatora? A może po prostu budowa silnego ekonomicznie państwa/potęgi handlowej?
     
  3. Karas-scc

    Karas-scc Aktywny User

    Raczej handel, ale co przyniesie los, to nie wiem. Na razie nie rozegrałem jeszcze dalej niż 1480 :p
     
  4. Medievista

    Medievista Ten, o Którym mówią Księgi

    Podoba mi się forma tego Aar-a. Oby tak dalej ! :smile:
     
  5. mattirab

    mattirab Aktywny User

    No, nawet suche :).
     
  6. Karas-scc

    Karas-scc Aktywny User


    Olśniewający Kraj
    Po ichniemu Sri Lanka

    Odcinek II
    "Rozwój"


    Kraj wreszcie zaczął się rozwijać. W filozofii lankijskiej pojawił się nowy arcyciekawy nurt znany pod nazwą "Infrastrukturaleveldrugi". Nie wiedzieć czemu, lud cejloński upodobał sobie mapy jako arcydzieła sztuki. Zaczęli wymieniać się nimi z kim tylko można było. Dodatkowym plusem wynikającym z posiadania większej ilości map była wiedza, gdzie i komu można spuścić przysłowiowy w*******. I tak o to autocenzor stał się wrogiem publicznym numer dwa na wyspie. Dlaczego nie numer jeden? Bo buddyjscy mieszkańcy kraju to pacyfiści i prawdziwych wrogów mieć nie mogą :p

    Oczywiście rozpoczęto budowę floty i armii, a efektem była wojna z Arakanem i Bengalem. Cóż za okrutne zrządzenie losu, że akurat wtedy oba kraje były zajęte walką z innymi sąsiadami.

    [​IMG]

    Aneksja Arakanu i zajęcie bengalskiego Santalu z CoT-em jeszcze bardziej wzmocniły Lankijczyków. Oczywiście ktoś poczuł się tym urażony czy też zagrożony, no matter. Kto? No któż by inny! Vijanadziacośtam, znane na EUFI jako "to państwo w Indiach". Na szczęście pomogło mi Imperium Bahmanidów, które miało piękne godło. Właściwie to go nie miało, ale taka moda w tej części świata. Gjeefiksy lubią się buntować.

    [​IMG]

    Wojnę oczywiście wygrałem, zdobyłem dolary. Potem zaatakował mnie jakiś indochiński sojusz, znowu wygrana. I tak w kółko przez xx lat, co się kończył komuś rozejm ze mną to byłem atakowany. Wkuźwiłem się i wziąłem od Vijanadaysłabykraju prowincję Madurai. W międzyczasie Cochin (CoT) nawrócił się na jedyna prawdziwą wiarę :jupi:

    Wojny w końcu się skończyły, bo władca był dobrym dyplomatą i wiedział, że źli chłopcy nie dostają prezentów. Przejrzałem szybko plik z monarchami dla swojego kraju i ujrzałem... Nie ważne, ale tak czy inaczej postanowiłem wykorzystać skille swego monarchy, bo później nie będzie tak różowo. HANDEL, HANDEL i jeszcze raz HANDEL, a konkretnie trzy (przejściowo cztery) CoT-y, w których umieściłem pięciu kupców. I to już latach pięćdziesiątych XV wieku!

    Po latach historycy umieszczą mnie w tej o to tabeli, zawierającej najbogatsze państwa z tego okresu:

    [​IMG]

    W 1466 roku niestety monarchę dopadł obłęd, który mało, że mnie zdenerwował, to jeszcze doprowadził go do samobójstwa, bo chwilę po tym evencie pojawił się jego następca.

    [​IMG]

    I tak skończył się sprzyjający rozwojowi okres w dziejach Sri Lanki.
    Przynajmniej zacznie się prawdziwa gra, a nie spacerek :faja:
     
  7. Knight_in_Fire

    Knight_in_Fire Ten, o Którym mówią Księgi

    Spróbuj podbić Madagaskar i nawrócić Indie na katolicyzm. Sam próbowałem, świetna zabawa, event wyskakuje po 1520 roku. ;-)
     
  8. Basileios

    Basileios Ten, o Którym mówią Księgi

    I co ja mam z tym teraz zrobić? Przeczytać? Kiedy się nie da. A szkoda.
     
  9. Karas-scc

    Karas-scc Aktywny User

    1. Nie wiem, gdzie jest Madagaskar.
    2. Jestem Buddystą.
    3. Dograłem już do 1530+

    Widzisz jakieś przeszkody? :p

    Bazylu, konkretniej proszę. Uwagi bardzo mile widziane.
     
  10. Knight_in_Fire

    Knight_in_Fire Ten, o Którym mówią Księgi

    Madagaskar leży niedaleko na wschód od RPA.
     
  11. Karas-scc

    Karas-scc Aktywny User

    Źle się wyraziłem. Wiem gdzie leży Madagaskar, co nie zmienia faktu, że Lankijczycy nie wiedzą.
     
  12. Ober

    Ober Ten, o Którym mówią Księgi

    Ichny AAR podoba się mnie ;) Jakby więcej tylko :p
     
  13. 1995

    1995 User

    Dałbym Ci repa, ale nie mam już gwiazdek :(


    ja też :(
     
  14. Medievista

    Medievista Ten, o Którym mówią Księgi

    Genialne stwierdzenie , dodam jeszcze , że ta wyspa przypomina nasionko ;D

    Fajny luźny styl . Mysle , że nie bedzie jakiś wielkim oszustwem jak sobie podmienisz władców ( ale nie na takich z uber -statsami tylko normalnych) - mnie np denerwuja takie pierdziołki jak się okazuje , że w 1500 roku wstępuje władca z kiepskimi statsami , a koniec jego panowania jest przewidywany w plikach na 1815.
     
  15. Karas-scc

    Karas-scc Aktywny User

    Wolę mieć słabego władcę i przyjemność z trudnej gry, niż dobrego i wyrzuty sumienia z powodu czitów.
     
  16. Laveris de Navarro

    Laveris de Navarro Ten, o Którym mówią Księgi

    Zapytam się o Land Tech. :D

    Ciekawe, jak wybronisz się przez Europejczykami. O ile w ogóle tam się zjawią... Jak na razie, robisz za zamorski silny (w miarę) kraj, co łupi subkontynent Indie.
     
  17. Karas-scc

    Karas-scc Aktywny User

    Na razie 0 inwestycji. Będę nadrabiał później.
     
  18. Karas-scc

    Karas-scc Aktywny User

    Z przykrością zawieszam AAR-a na czas nieokreślony, bo nowy skrypt na forum, który wejdzie w drugiej połowie grudnia, spowodował zrodzenie się w mojej głowie nietypowego pomysłu na after action report z HoI2. Nie chcę prowadzić dwóch historii na raz w dwóch różnych grach. Bardzo prawdopodobne, że do Sri Lanki wrócę, bo nie dla samej gry dograłem do 1650 roku ;)

    wil: Gdy zechcesz wznowić pisanie AAR, poproś najbliższego modera o odblokowanie tematu :)
     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie