Ósmego dnia Bóg stworzył…. [AAR]

Temat na forum 'Minecraft - AARy' rozpoczęty przez Milka, 27 Luty 2011.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Milka

    Milka Ten, o Którym mówią Księgi

    Ósmego dnia Bóg stworzył…. [AAR]

    Główne założenia:
    -dobrze się bawić
    -wybudować kilka fajnych budowli
    -nie zginąć od lawy :D
    -pograć dłużej niż pod drugiej śmierci :D

    Ten post będzie służył jako spis odcinków, które będę wstawiał jak mi się będzie chciało a nie w określonym terminie. Możliwe, że AARa skończę od tak a może będę go rozwijał i rozwijał zobaczymy. W Minecrafcie uważam, że mam małe doświadczenie, dlatego też będę wdzięczny jak będziecie mi czasami podpowiadać różne rzeczy. AAR ma być lajtowy (to nie błąd tylko zamierzone spolszczenie :p)

    Tytuł wyjaśnię fabularnie w następnym odcinku. Teraz jedynie podam wam link który zainspirował mnie do takiego tytułu.
    http://demotywatory.pl/2388389/A-8-dnia-Pan-Bogcokolwiek

    Mam nadzieje, że się będzie wesoło i będzie się podobało.

    Tyle tytułem wstępu teraz czekajcie na odcinek:D


    „Minecraft - Ósmego dnia Bóg stworzył..." (SEZON I)
    Spis treści:
    „Minecraft - Ósmego dnia Bóg stworzył..." Odcinek I
    „Minecraft - Ósmego dnia Bóg stworzył..." Odcinek II
    „Minecraft - Ósmego dnia Bóg stworzył..." Odcinek Specjalny I
    „Minecraft - Ósmego dnia Bóg stworzył..." Odcinek IV
    „Minecraft - Ósmego dnia Bóg stworzył..." Odcinek V
    „Minecraft - Ósmego dnia Bóg stworzył..." Odcinek VI
    „Minecraft - Ósmego dnia Bóg stworzył..." Odcinek VII
    „Minecraft - Ósmego dnia Bóg stworzył..." Odcinek VIII
    „Minecraft - Ósmego dnia Bóg stworzył..." Odcinek IX
    „Minecraft - Ósmego dnia Bóg stworzył..." Odcinek X
    „Minecraft - Ósmego dnia Bóg stworzył..." Odcinek XI
    „Minecraft - Ósmego dnia Bóg stworzył..." Odcinek XII
    „Minecraft - Ósmego dnia Bóg stworzył..." Odcinek XIII
    „Minecraft - Ósmego dnia Bóg stworzył..." Odcinek XIV
    „Minecraft - Ósmego dnia Bóg stworzył..." Odcinek XV
    „Minecraft - Ósmego dnia Bóg stworzył..." Odcinek XVI
    „Minecraft - Ósmego dnia Bóg stworzył..." Odcinek XVII
    „Minecraft - Ósmego dnia Bóg stworzył..." Odcinek XVIII
    „Minecraft - Ósmego dnia Bóg stworzył..." Odcinek XIX
    „Minecraft - Ósmego dnia Bóg stworzył..." Odcinek XX
    „Minecraft - Ósmego dnia Bóg stworzył..." Odcinek Specjalny II
    „Minecraft - Ósmego dnia Bóg stworzył..." Odcinek XXII
    „Minecraft - Ósmego dnia Bóg stworzył..." Odcinek XXIII
    PS. Sorry że teraz ale właśnie sobie przypomniałem, że muszę to napisać.
    Wiele budowli które u mnie zobaczycie będą podobne lub wręcz identyczne z budowlami JJayJoker'a więc proszę nie krzyczcie, ze zrzynam, ponieważ będę się starał jedynie niektóre pomysły powtarzać nie całość. Po za tym pisałem do JJay'a i wyraził zgodę abym się na nim wzorował pod warunkiem, że powiem, że on jest ojcem danego pomysłu. Tak więc mówię to teraz i pewnie w każdym odcinku, w którym będzie nawiązanie też będę to wspominał.
     
  2. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Stosujesz/będziesz stosował jakieś modyfikacje do MC?
    Tak w ogóle to powodzenia :eek:k:
     
  3. Ober

    Ober Ten, o Którym mówią Księgi

    No i fajnie ;) W takim razie, oczekujmy na coś azali grejt :D
     
  4. Milka

    Milka Ten, o Którym mówią Księgi

    „Minecraft - Ósmego dnia Bóg stworzył..." Odcinek I

    Ósmego dnia Bóg stworzył Chińczyk i powiedział:
    -Słuchaj gdzieś tam biega sobie nago Adam myślałem, że to jest szczytem moim osiągnięć, ale kiedy zobaczył jak on się zachowuje to się załamałem. Dlatego stworzyłem Ciebie. Masz Ziemie w swoje władanie. Osiedl się na niej, żyj w spokoju i nie przynieś mi takiego wstydu jak Adam.
    -Dobra a czy powinienem coś wiedzieć na temat tej Ziemi?
    -To z zieloną górą to drzewa z nich możesz zrobić sobie drewno a z niego narzędzia, żółte to piasek, brązowe to ziemia a niebieskie to woda.
    -Aa…
    I Bóg zniknął.

    [​IMG]

    Z taką mała widzą wyruszyłem w świat. Po szybkim zorientowaniu się, że rośnie to dużo drzew postanowiłem niektóre z nich wykorzystać do zrobienia drewna. Niestety sami wiecie, kto mi nie powiedział jak i musiałem improwizować ręką.

    [​IMG]

    Po „ścięciu” kilku drzewek i pokaleczeniu rak postanowiłem wyruszyć w dalszą drogę wzdłuż plaży jak to nazwałem piach na styku ziemi i wody. Wtem zobaczyłem, ze coś tu jest nie tak. Hello. Co to ma być? Jakieś szare cós, o czym mi nie powiedziano. Nie no super.

    [​IMG]

    Postanowiłem to wydobyć. Tym razem posłużyłem się drewnem i już mnie tak palce nie bolały. Zajęło mi to kilka godzin i skończyłem dopiero późno w nocy, więc poszedłem w kime. Jak się rano obudziłem to aż byłem pod wrażeniem ile pracy wykonałem..

    [​IMG]

    .. i ile tego czegoś mam w plecaku.

    [​IMG]

    Pomyślałem, ze przydałoby mi się jakieś miejsce gdzie mógłbym to składować i kiedy się odwróciłem w bok zobaczyłem jakieś wgłębienie w ziemi, które nazwałem jaskinią. Właściwie to nie wiem, dlaczego akurat tak. Uznajmy, że od tak sobie pomyślałem i tak będzie.

    [​IMG]

    Trochę mi się ta woda nie podobała przeszkadzałaby mi w ewentualnym składowaniu czegokolwiek, ale ogólnie miejsce mi się podobało, więc postanowiłem je jakoś ogarnąć.


    Jak Chińczyk ogarnie jaskinie??
    Czy wymyśli zastosowanie i nazwę dla szarego czegoś??
    Czy w ogóle wymyśli coś, aby żyło mu się lepiej??

    O tym wszystkim w następnym odcinku.

    =========================================
    Tak jak mówi odcinki krótkie, bajtowe i bez górnolotnej fabuły:p

    Może jak wyjdzie SDK's mod pod wersję 1.3_01 to sobie ściągnę na razie gram na czystej wersji na peaceful
     
  5. Simoners

    Simoners Ten, o Którym mówią Księgi

    AAR fajny tylko wiesz po 1 zwiększ częstotliwość (Bóg płaci dniówkę za odcinek)

    A chińczyk to szare cuś nazwie skostniała kupa Boga

    Ogólnie jest ok :p

    Upomnienie za nieetyczne/niemoralne.

    Pozdrawiam
    Severian
     
  6. Ober

    Ober Ten, o Którym mówią Księgi

    Chińczyk ;) Fajna forma ;) Tylko dłuższe by mogło być, chyba że zamierzasz rakietowo napieprzać jeden odcinek po drugim ;)
     
  7. Medievista

    Medievista Ten, o Którym mówią Księgi

    Ciekawi mnie co ta sobie wybudujesz :p
     
  8. Milka

    Milka Ten, o Którym mówią Księgi

    Tak wiem czas to ryż:D

    Nie wiem jak będzie z częstotliwością. Będę pisał jak będzie mi się chciało więc różnie może być. Nie chce tez pisać nie wiadomo jak długich odcinków bo mnie to szybko znudzi i będzie lipa a tak szybki odcinek zachęca do napisania nastepnego:)

    A sam jeszcze nie wiem. na początek pewnie jakaś prowizorka ale później może coś fajnego jeszcze nie mam pomysłów:D
     
  9. Simoners

    Simoners Ten, o Którym mówią Księgi

    wybuduj jakiś czołg :D
     
  10. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    A piaskowiec to w tej dziurze jest naturalny czy sam go robiłeś?
     
  11. Parysus

    Parysus User

    @Kentucky:
    Naturalny. Od wersji 1.3 piaskowiec można znaleźć pod piaskiem.

    Ogólnie fajnie tylko dłuższe te odcinki :)
     
  12. Artafrates

    Artafrates Ten, o Którym mówią Księgi

    No nie miałeś glinę pod nosem. I to jeszcze tyle. To nieuczciwe :p
     
  13. Simoners

    Simoners Ten, o Którym mówią Księgi

    Musiałeś mu nazwać to szare cuś teraz chińczyk nie wykaże się inwencją :D
     
  14. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Ja się dziwię że nie zebrał piaskowca.
     
  15. Simoners

    Simoners Ten, o Którym mówią Księgi

    ja zebrałem i nic ciekawego zwykły sześciokąt
     
  16. adammos

    adammos Guest

  17. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Nazwij sześciokątem wszystko w minekrafcie jak już coś :curve:
    Bo piaskowiec ładnie wygląda i ładne rzeczy można zrobić z niego :)
     
  18. Simoners

    Simoners Ten, o Którym mówią Księgi

    chodziło o właściwości ;p
     
  19. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Aha, mój błąd :p
    Ale czy wygląd nie jest właściwością? ;)
     
  20. Milven

    Milven Ten, o Którym mówią Księgi

    Nie wiem czy wy, Kentaki i Simoners, wiecie, ale nawet młodzi adepci sztuk arytmetycznych (III gim.) widzą, że w Minecrafcie nie ma SZEŚCIOKĄTÓW. Są SZEŚCIANY.

    Gwoli ścisłości.:)

    PS. Ciekawy AAR, czekam na odcinek.
     
  21. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Chyba geometria :p
     
  22. Milka

    Milka Ten, o Którym mówią Księgi

    „Minecraft - Ósmego dnia Bóg stworzył..." Odcinek II


    W pierwszej kolejności zasypałem źródło, z którego wypływała woda, bo pomyślałem „Hmm mógłbym ją zostawić, ale z drugiej strony za plecami mam jej bardzo dużo, więc chyba aż tyle nie jest mi potrzebne.”. Następnie przerobiłem zebrane drewno na takie długi coś, co nazwałem deski. Skąd nazwa? To bardzo proste do słowa „drewno” dodałem 4 litery odjąłem 3 i wszystko przeczytałem wspak i wyszło. Tak wiem skomplikowane, ale ja od zawsze lubiłem łamigłówki. Od zawsze, czyli od wczoraj. Następnie z tego drewno zbiłem sobie taką skrzyneczkę, które jak się okazało była bardzo dobrym pomysłem. W miedzy czasie jakiś głos w mojej głowie powiedział, ze to szare to glina jakoś mnie to nie przekonało i postanowiłem w wolnym czasie wymyślić coś własnego.

    [​IMG]

    Dlaczego? To proste na niej wreszcie dało się zrobić jakieś narzędzia abym nie musiał ciągle wszystkiego robić ręcznie. Szybko zrobiłem sobie drewniane coś, czym planowałem kuć kamienie, aby powiększyć jaskinie. Kiedy zebrałem już trochę kamienia to ten kilof bo tak w czasie pracy to coś nazwałem pękł mi i znów byłem bez narzędzi i wtedy po raz kolejny odezwał się mój geniusz, który powiedział:
    „-Ej stary, co będziesz tak siedzieć. Do roboty! O nie masz narzędzi. O nie, normalnie straszne wiesz. Weź tak nie siedzieć tylko użyj kamienia zamiast drewna i będziesz mieć lepszy sprzęt.”
    Jak pomyślałem tak zrobiłem a że mi się ten pomysł spodobał to od razu zrobiłem po kilka sztuk i od razu przystąpiłem do pracy.

    [​IMG]

    Pracowałem prawie cała noc i powiem wam opłacało się moja jaskinia zaczęła przypominać już jakieś miłe miejsce a nie jakąś dziurę w ziemi. Czeka mnie jeszcze trochę pracy, ale dam radę.

    [​IMG]

    Niestety w nocy praktycznie w ogóle nie da się pracować, bo jest ciemno, więc jak tylko nacieszyłem się widokiem tego, co zrobiłem to postanowiłem pójść poszukać czegoś, co mógłbym łatwo podpalić i co by dawało mi światło w nocy a nie, że robię po omacku i tylko, co jakiś czas kilof nie ląduje w kamieniu tylko w mojej nodze. Tak, więc z zapasem sprzętu wyruszyłem w poszukiwaniu czegoś, co się dobrze pali i tak oto znalazłem jaskinię znacznie większa od mojej. Tylko nie wiedziałem wtedy, co w niej jest. Niby umowa zesłania na Ziemię nie zawierała czegoś w stylu „Coś pluje na Chińczyka. Chińczyk przed tym ucieka.”, ale wiadomo może było małym drukiem, zresztą mój agent tez jakiś lewy i w chińskim i w boskim tak więc nie wiedziałem co mnie tam czeka.

    [​IMG]


    Czy Chińczyk znajdzie coś łatwo palnego??
    Czy umowa zawiera cos drobnym drukiem??
    Czy może w następnym odcinku Chińczyk znajdzie zastosowanie dla szarego czegoś zwanego gliną??
     
  23. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    1. Nie
    2. Nie
    3. Nie

    Trzy razy nie. Dziękujemy ;)

    :eek:k:
     
  24. Szycha

    Szycha Nadszyszkownik

    Pierwszy odcinek cały wyleciał. Poprawcie no screeny! A tak to ładnie... z tym drugim :p
     
  25. McFlash

    McFlash Panzer Pony

    Bo chyba imageshack coś wariuje, bo wczoraj nie mogłem na niego wejść.

    ARR - nie ocenię, bo nie znam Minecrafta :p
     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie