Piastów wielkopolskich czyny...

Temat na forum 'CK II - AARy' rozpoczęty przez ers, 16 Wrzesień 2016.

  1. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    [​IMG]

    Piastów wielkopolskich czyny...

    Przemysław II

    ur. 1220 zm. 12.11.1250
    Książe Wielkopolski 1239-1250

    [​IMG]
    Jak widać nasz bohater to genialny strateg oraz inspirujący lider. Dodatkowo jest człowiekiem samowolnym, stroniącym od walki oraz cynicznym.

    [​IMG]
    Kolejnym z linii wielkopolskiej jest Bolesław nazywany Pobożnym. Oprócz swej wielkiej religijności szczyci się uczciwością, pracowitością oraz szeroko znanym miłosierdziem. Mógłbym go posłać do zakonu, ale role play Przemysława nie nie pozwalał ze względu na jego cynizm.

    Poddanymi Przemysława są: Biskup Gnieźnieński Pełka Lis, Biskup Sądecki Wiesław, Opat Obrzycki Bogumił, Burmistrz Czarkowa Żelibrat.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
    [​IMG]
    Teraz dam wam spoiler z wszystkimi holdingami pod zwierzcnictwem Przemysława.
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Last, but not least! Krótka prezentacja Króla Henryka II Pobożnego.

    [​IMG]

    *********************************************
    Gram na CK2+ bez Indii oraz kilku mniejszych modach. Do tego od odcinka nr 3 będzie włączony Theatrum Orbis Terrarum.
     
    casanunda, pawskor i moskal lubią to.
  2. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Od czego by tu zaząć? Dobra, powiem wprost - nie mam ochoty fabularyzować, więc to będzie raczej suchy opis. no może z komentarzami. Stwierdziłem , że będę omijał pewne pierdółki typu poprawienie relacji itp.

    **********************************************

    [​IMG]

    Piastów wielkopolskich czyny...

    Przemysław II

    ur. 1220 zm. 12.11.1250
    Książe Wielkopolski 1239-1250

    Zaczynam w 1240r. Ledwo zpusaczam grę i już papież robi Krucjatę by wyzwolić resztki de jure Królestwa Jerozolimy.

    Tymczasem ja żenię się z siostrą króla czeskiego Vavlava - Vileminą.

    [​IMG]
    Jak widać różni się ona od Przemysława. Kształcona religijnie mistyczka, towarzyska, cierpliwa i ufna. Do tego o ok. 10 lat starsza. Jak to mówią miłość nie zna granic...

    Jednocześnie dla równowagi zaręczam Bolesława z Kataliną Arpad. Tak jest pcham się między Przemyślidów i arpadów. co s tego wyniknie zobaczycie trochę niżej.

    Zgodziłem się także podniesienie podatków dla mieszczan.


    [​IMG]
    Najbardziej potrzeba mi kasy. W tym celu buduje sobie w provie poznańskim Trade Post.

    wkrótce dostaje pierwszą pomoc od kanclerza - burmistrza Żelibrata oraz pierwszą sprzeczkę z żoną. sprzeczka oczywiście dotyczy mojej rady. Vilemina jest mi potrzebna do dwóch rzeczy - potomka i sojuszu z Czechami. Do rady niech się nie wtrąca.

    [​IMG]
    talenty Przemysława dają o sobie znać. Dostaje event o pomocy przy szkoleniu dowódców króla. Zgadzam się, a w zamioan król wisi mi przysługę. Całkiem dobry obrót spraw.

    Niedługo po tym zgadzam się zostać dowódcą wojsk Henryka II Pobożnego. Czemu? Bo cierpię na brak prestiżu. i to spory ponad -200.
    Równocześnie z dostaję wiadomość, że Vilemina zaszła w ciąże. Świetnie. Teraz tylko poczekać 9 miesięcy...

    Podmianka papieża. Grzegorza V zastępuje Jan XIX.
    Biskupowi Sącza także znudziło się życie i postanowił sobie umrzeć. Oto jego następca:


    [​IMG]

    Żeby było śmiesznej, w tej samej chwili w Lyonie pojawiają się Waldesianie. Przypadek?

    [​IMG]

    7 stycznia 1242 narodziny Przemysła następcy Przemysława II. Gra chciała, aby zwał się Wincenty. Serio? Wincenty!? Zmieniłem je na Przemył na cześc ojca oraz dziadka ze strony matki.

    Wkrótce po tym dostaje swojego eunucha od kupców z bardzo daleka. Oto Beduin Jabir.

    [​IMG]

    Vilemina choruje, a mój medyk ją ratuje. Sam nawet nie wiem, że rymuje.

    Po czym znów czpia się mojej rady. tym razem przyznaje jej racje.

    Jana XIX zastępuje Sergiusz V., a biskup gnieźnieński małpuje mój pomysł z Trade Post'em.

    Co przypomina mi, ze wybudowałem takowy. Sprawdzam ile mam złota i postanawiam wybudować tam ścieżki.

    Po 3 latach i 3 papieżach krzyżowcy zrozumieli, ze nie mają szans na wygraną.

    [​IMG]
    A ja jadę bawić do Kopenhagi.



    [​IMG]
    Po powrocie do Poznania bawię się w sędziego. Powiesiłbym go, ale Vilemina uzywa swej dobroci i skilla dyplomatrycznego. Gościu tylko trafia do ciemnicy.

    Królowi udało się podnieść zoobowiązania panów feudalnych. W sumie dobrze. Mniej roboty dla przyszłych pokoleń.
    A ja stawiam budkę, w której pobieram myto, za skozystanie z Trade Post'a. Już słysze ten brzdęk monet w moich kieszeniach.


    [​IMG]
    Żenię braciszka z księżniczką węgierską Kataliną. Dodatkowo biorę sojusz z jej tatusiem - królem Węgier Kalmanem II.

    A Henryk II Pobożny zapracowuje na ksywkę i rusza na świetą wojnę o Podlasie i Grodno.

    Tymczasem zgadzam się pomóc teściowi brata w walce ze Złotą Ordą. Wyślę tam wojska, gdy skończą walczyć na Litwie.

    Albo i nie. Wygrana na Litwie, tymczasem Węgrzy przegrywają. A moi ludzie idą... do Grecji. Henryk II ma sojusz z Bułgarami i pomaga im klepać Epir. Moje dzielne niedobitki ruszają im na pomoc.

    Sergiusza V zastępuje Leon X.

    [​IMG]
    Teśc brata vs mój teśc. Co wybrać? Akurat udało mi się wyjść na plus z prestiżem. Jednakże Przemysław robi co chce, a jego zona jest uzdolniona dyplomatycznie. Przez tą bavę znów mam prestiż na minusie.

    Była bitwa. Jako jeden z dowódców nie mialem wyboru i Przemysław walczył. Przeżył i złapał niezły połów:

    [​IMG]
    Burmistrz wyszedł za okupem, a despota Mikhael II znajduje się w areszcie domowym na poznańskim zamku. Puściłbym go za opłata, ale ma braki w skarbcu.

    To robi się już nudne...
    Lucjusz IV następcą Leona X.

    Przemysław w końcu rusza swe 4 litery i upomina się o należne mu ziemie. Mam nadzieje na Kalisz.

    [​IMG]
    A dostaje Lubusz. dobre i to. Choć w pakiecie mam granice z Brandenburgią.


    I w spoilerze holdingi z tamtego provka.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
    Jako, że granica z niemcami to i zabezpieczyć się trzeba. W Lubuszu stawiam fort.

    Po czym przepływam Bałtyk. Bawie się w Sztokholmie na imprezie z okazji koronacji króla szwedzkiego.

    No i zaczyna się. Impreza odbiła sie na zdrowiu Przemysława. Dostaję gorączki, skurczy i sra... znaczy rozwolnienia. Mój lekarz stawia diagnozę - zatrucie pokarmowe. Przeklęte szwedzkie klopsiki!
    Na szczęście moje i lekarza zostałem wyleczony.


    A Henryk II zmienia prawo administracyjne na późno średniowieczne.

    Rozbudowuje także fort w Lubuszu. W końcu Niemcy za Odrą.

    Czas wysłać Przemysła na nauki. Pomyslmy. Jest nieobecny i zamyślony jednoczesnie będąć łobuzem. Wiem! Bolesław wpoi mu zasady dworskiej Etykiety.

    [​IMG]
    Wojna Przemiślidy z Arpadem ma się ku schyłkowi. Jeżeli chę mieć z niej profity to musze opowiedzieć sie po stronie zwycięzcy. W ten oto sposób maszeruję w kierunku Węgier.

    [​IMG]

    Po driodze okazuje się, że jestem mistrzem intryg oraz zadowolony ze swojego życia. Przystępuje do pierwszego oblężenia i dostaje wiadomość o kolejnej ciąży Vileminy.

    Zdobywam zamek Arva Vara i ruszam do Trencina pomóc Czechom w bitwie. Mam córkę imieniem Konstancja.

    [​IMG]
    11 listopada 1250 - Książe Wielkopolski Przemysław II ginie w zażartym pojedynku z hrabią Csanas Elekiem. Następcą zostaje jego ośmioletni syn Przemysł.

    [​IMG]
     
  3. Zoor

    Zoor Ideolog gender

    Vávlav... to mi się kojarzy tylko z jednym (a i tak nikt nie załapie)

    [​IMG]
     
  4. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Ups …
    Nie zauważyłem tej literówki. Chodziło mi oczywiście o Vaclava.

    No to dam jeszcze mały post odnośnie imion.

    Autorzy gry i moda z nie wiadomych my przyczyn zamiast Przemysła I dali nam Przemysława II.

    Choć i tak wyszla mi sytuacja niemal jak w histori. Przemysław umarł, a jego syn Przemysł dzieli się władzą ze stryjem Boleaławem.
     
  5. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Wracam do pisania, po przerwie zwanej życiem i lenistwem. Odcinki będą raczej po jednym na władcę. Z następcy Przemysła I, także Przemysła, rozegrałem już 12 lat regencji.

    **********************************************


    [​IMG]

    Piastów wielkopolskich czyny...

    Przemysł I

    ur. 7.01.1242 zm. 20.11.1263
    Książe Wielkopolski 1250-1263

    [​IMG]
    A oto i nasz Przemysł I. Często zamyślony i sprawiający wrażenie nieobecnego. W kontraście do tego jest pełnym życia łobuzem.

    [​IMG]
    Bolesław Pobożny - stryj i regent Przemysła. Wybitny teolog, człek uczciwy, pokorny pracowity, dobroczynny. Ma tylko dwie wady - jego lubieżnośc moze doprowadzić do powiększenia się liczby kuzynostwa i potencjalnych kandydatów. Drugą wadą jest przewidywany raczej szybki zgon, ze względu na raka.

    [​IMG]
    Zarabista ciotka. Posiada jakieś dyplomatyczne wykształcenie, choć lepiej radzi sobie z bronią w ręku. Jest uparta, gniewna, zazdrosna, odważna i zachowuje umiar w jedzeniu i piciu. Ach, no tak. Jest także opętana.


    Matka jest Czeszką, a stryj-regent żonaty z Węgirką. Czyli wojna czesko-węgierska dalej toczyć się będzie bez udziału wojsk wielkopolskich.

    [​IMG]
    Po trzech rage quit'ach doszedłem do wniosku, ze trzeba mieć plecy. A kto robi za lepszeplecy od Kaisera?


    [​IMG]
    Moja przyszła żona starsza o 5 lat.

    Stryj chciał by nadac mu ziemie. Na szczęście chciał tylko kilka wiosek. Z powodu niskiego budżetu zaciągam dług i daje mu te ziemie.

    Rozbudowuje także fort w Lubuszu.

    A Kaiser zgadza się na sojusz.


    [​IMG]
    Nawet kaiser nie pomoże na chorobę. Na Pomorzu Gdańskim, Kujawach, Mazowszu oraz w Gnieźnie ludzie momentalnie zaczynają tańczyć. Przestają dopiero gdy umra z przemęczenia.

    [​IMG]
    Nowy biskup gnieźnieński.

    Król zawiera kilka sojuszy i wprowadza średni autorytet korony.


    [​IMG]
    Nowy król. Do tej poery Książe Mazowiecki. I wszystkie poprzednie sojusze szlag trafił.

    [​IMG]
    A oto wynik wizyty karawany. Mam własnego eunucha.

    [​IMG]
    1254 - zmiana regenta. Stryj umarła na raka.

    Przemysłowi zaczynają doskwierać bolesne kurcze. Na szczęście udało się je wyleczyć.

    Miałem 276 golda, po spłacie 125 golda długu zostało mi 51 golda. Na szczęście mam przyrost golda około +3 na miesiąc.

    Król wyruszył naLitwę by zdobyć Księtwo Witebskie. Król Litewski wygrał.



    [​IMG]
    Lecz nim to nastąpiło Książe Śląski wypowiada mi wojnę o jedną z moich ziem lub tytuł książęcy #skleroza_nie_boli
    Wsparcie od Kaisera nie przychodzi, bo stary kopnął w kalendarz. Na szczęście nowy jest jego synem, lecz chwilowo nie chce się zgodzić na sojusz.


    [​IMG]
    Mieszko Gruby, Książe śląski, miał przewagę liczebną. Na moje szczęście skierował się na Sącz. Zebrałem swoje wojska i trzymałem je w Poznaniu pozwalając Henrykowi wykrwawić się w oblężeniach na południu. Taktyka opłaciła się przynosząc mi zwycięstwo w bitwie pod Jarocinem.

    [​IMG]
    Regencja sie zakończyła. Jednocześnie zająłem zamek w Opolu.

    [​IMG]
    Oto cały ja. znam się trochu na zarządzaniu i walce. piszę wiersze , jestem uczciwy i odważny oraz łatwo wpadam w gniew. Poślubiłe m Margarethe i uzyskałem sojusz z jej bratem Kaiserem.

    [​IMG]
    Wojna się skończyła. I to tylko dlatego, że król umarł, a najstarszym z rodu był Mieszko Gruby.

    Po pewnym czasie i nowy król atakuje Litwinów - tym razem chodzi o Księstwo Litewskie. Wojna konczy się, gdy Król Litwy przechodzi na katolicyzm.

    5 marca 1259 - narodziny pierworodnego syna, także Przemysła. W następnym roku na świat przychodzi drugi syn imieniem Bolesław.


    [​IMG]
    Nowy Biskup Sądecki.


    [​IMG]
    Zwóciłem się do Króla z prośbą o przekazanie mi hrabiego Kalisza. Odmówił. Więc wziąłem sobie te ziemie siłą. Poniżej przegląd holdingów w prowincji kaliskiej.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Tymczasem Król Czeski Premysl II zwieńczył starania swego poprzednika Vaclava i został Królem Czech, Węgier i Chorwacji.

    Wkrótce potem wyszły na jaw ambicje Przemysła II.

    Papież Lucjusz IV zmarł, jego następca przyjął imię Konstantyn.

    Niedługo po tym na swiat przychodzi siemowit - trzeci syn Przemysła II.

    Kaisera trafia szlag, tak samo mój sojusz.

    Mimo to atakuje Arcybiskupa Jaćwieży. Po tym jak zająłem Kalisz Mieszko nadał tytuł Księcia Mazowieckiego hrabiemyu Podlasia. A Biskupowi Gniezna tytuł Ksiecia Jaćwieży i Grodno. Postanowiłem upomnieć się o swoje i odzyskać Gniezno.

    Dochodzi do bitwy pod Gnieznem. W je trakcie Książe Pomorza Gdańskiego wypowiada mi wojnę o Poznań.

    W trakcie wyżej wspomnianej bitwy 20 listopada 1263 ginie Książe Wielkopolski Przemysł I. Jego następcą zostaje cztreroletni Przemysł II.

    [​IMG]
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie