Prawdziwie Niemiecki AAR

Temat na forum 'HoI II - AARy' rozpoczęty przez Teddy2607, 19 Czerwiec 2005.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Teddy2607

    Teddy2607 Guest

    Oto piszę zapowiadany AAR Niemcami, życzę przyjemnego czytania, mam nadzieję że Was zaciekawi. Wcielam się w Alberta Speera :wink:

    wersja: 1,2
    mody: HIP 0.19
    dodatki: zestaw ikonek ze Stonyroad
    poziom: normany

    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

    1 stycznia 1936: Dziś pierwszy dzień nowego, 1936 roku. Hitler zapowiada że rok ten będzie przełomowy dla Rzeszy i dla świata. Nie zdradził o co mu chodzi, a w wśród ministrów zaczęły szerzyć się plotki o zamiarach fuhrera. Obecnie sprawuję stanowisko szefa produkcji zbrojeniowej i badań naukowych Rzeszy. Moim bezpośrednim przełożonym jest Fritz Todt, sprawujący zaraz po von Blombergu najwyższą funkcję w ministerstwie zbrojeń.

    Dziś rano, zaraz po dotarciu do kancelarii otrzymałem rozkaz rozpoczęcia badań naukowych nad wyznaczonymi przez fuhrera dziedzinami.

    Po zapoznaniu się z nimi zacząłem wysyłać depesze ze zleceniami do poszczególnych firm i fabryk.

    IG Farben --- Podstawowe nazędzia mechaniczne
    Zespół Konrada Zuse --- Podstawowa maszyna licząca
    Messerschmitt --- Podstawowy myśliwiec przechwytujący

    2 stycznia 1936 Na dzisiejszym zebraniu Fuhrer wydał dyrektywę nakazującą przerzut wojsk na zachodnią granicę. Jak że jestem wtajemniczony również w sprawy militarne Rzeszy, miałem okazję obejrzeć wręczony Fritschowi dokument z lokacją wojsk:

    Drugiej części spisu niestety nie mogłem okazji przejrzeć ze względu na zakończenie narady.

    6 stycznia 1936 Stocznia Kriegsmarinewerft zakończyła budowę pancernika kieszonkowego Admiral Graf Spee. Admirał Reader, Fuhrer i Rudolf Hess osobiście pojechali oglądać zwodowanie okrętu w hamburskiej stoczni.

    [​IMG]
    Admiral Graf Spee triumfalnie wypływa na swój pierwszy rejs do bazy Kriegsmarine w Wilhelmstaven.

    7 stycznia 1936 Pilny telefon z OKW

    To dziwne że Hitler znowu zwiększa liczebnoścć armii, pewnie spotka się z ostrą krytyką ze strony naczelnego dowództwa, ale przecierz rozkaz to rozkaz....

    9 stycznia 1936 Pomimo ostrych protestów Wermacht wkroczył do Nadrenii. Ku zdziwieniu wzystkich reakcja Francji i Wielkiej Brytaniii ograniczyła się do wysłania depesz ponaglających.

    23 stycznia 1936 Fuhrer rozkazał rozpoczęcia prac nad konstrukcją dwóch nowych rodzajów okretów wojennych. Są to nowsze konstrukcje lotniskowca i pancernika. Prace zlacone firmom Blohm & Voss i Kriegsmarinewerft nie powinny potrwać długo. Dysponujemy przecież odpowiednimi planami już od roku, a ich odkurzenie i drobne usprawnienie powinno zająć mało czasu.

    6 marca 1936 Zwodowano niszczyciel i okręt podwodny. Siły te, choć niewielkie powinny wzmocnić Kriegsmarine.

    8 marca 1936 Przyszła oferta wymiany z Rumunią. 1,6 baryłki ropy za 4,8 megawatów energii. Wydaje się korzystna więc ją podpisaliśmy.

    10 marca 1936 Dziś przygnębiająca wiadomość obiegła Niemcy. Notowania niemieckich spółek znacznie spadły, i jeśli ten współczynnik się nie podniesie grozi nam gospodarcza katastrofa. Aby temu zapobiec choć w niemiewielkim stopniu, ograniczono fundusze na zbrojenia, co oznacza opóźnienia w budowie naszych ciężkich okrętów liniowych.

    12 marca 1936 Kolejna zła wiadomoć - zabrakło nam zaopatrzenia i środków wojennych, a to oznacz dalsze cięcia w funduszu na zbrojenia.

    15 marca 1936 W stanie przygnębienia odbyło się generalne spotkanie rządu III Rzeszy. Fuhrer wygłosił także doniosłą wiadomość o doniosłej dexyzji która moze zawarzyć na losach Niemiec;

    Decyzja fuhrera o wojnie jest niezaprzeczalna i nieodwołalna. Właśnie trwają prace nad inwazją.

    INWAZJA NA HOLANDIĘ

    ''Sami się tego doigrali'' mówił Hitler dnia w którym jego generałowie opracowywali plan inwzji na Holandię. Plan jest prosty i niezawodny, przewiduje ataki przełamujace na całym froncie, aż do morza. Użytych zostanie łącznie 29 dywizji piechoty i 7 eskadr powietrznych.

    [​IMG]
    Generał von Bock wraz z oficerem sztabowym opracowują plan błyskawicznego ataku na Holandię.

    21 marca 1936 Niemcy wypowiedziały wojnę Królestwu Holandii

    [​IMG]

    rankiem 25 marca siły niemieckie udezyły całym frontem na holendrów. Oto wstępna stytuacja na froncie:

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Jak widać nasze wojska szybko postępują wgłąb terytorium wroga.

    22 marca zdobyto Arnhem, jednocześnie zagrażając flankom wojka holenderskich walczących w Groningen i Eindhoven. III. Armeekorps zostało wysłane aby wspierać atak na Groningen.

    25 marca zdobyto Eindhoen, biorąc 20 tysięcy jeńców w przejmując ponad pięć ton zaopatrzenia.

    26 marca wojska zgromadzone w Arnhem ruszyły na Utretch. Jednocześnie nasze wojska w Eindhoven zostaly zaatakowane przez wojska holenderskie próbujące kontratakować. Bitwa, w której mieliśmy sporą przewagę trwała zalendwie kilka godzin.

    [​IMG]

    27 marca po rozbiciu kontrataku wroga, generał von Bock ruszył na Rotterdam. Miasto zostało zajęte w dwa dni przy niewielkim oporze miejscowego garnizonu. Wieczorem przyszedł długo oczekiwany meldunek o zajęciu Groningen. Wzięto 30 tysięcy jeńców i znaczną ilość porzuconego przez wycofujących się holendrów sprzętu.

    28 marca padł garnizon Utrecht. Teraz droga na Amsterdam stoi niemal otworem.

    29 marca nieco odciągnąłem się od militarnych spraw skupiając się na przemyśle. Właśnie przyszedł meldunek o zakończeniu prac nad technologią ulepszonego pancernika.

    [​IMG]
    Prototyp pancernika klasy Bismarck przy nabrzeżu w Konigsbergu.

    [​IMG]
    Sytuacja na froncie

    1 kwietnia po reorganizacji wojsk podjęliśmy ostateczy szturm na Amsterdam i Leuwarden. Oba miasta padły stosunkowo szybko i przy niewielkich stratach

    2 kwietnia wojska holenderskie w Europie pidpisują kapitulację. Niestety nie udało się przechwycić królowej Wilhelminy która uciekła do Indonezji, ale kampania Holenderska zakończyła się pełnym sukcesem. Niemiecka gospodarka nareszcie stanęła na nogi. Po kampanii holenderskiej awansowanych zostało dwóch dowódców - von Bock, główny autor planu inwazji i Busch, dowódca ataku na Eindhoven i ostatecznego szturmu na Amsterdam który przyniósł Niemcom zwycięstwo.

    A co najważniejsze i najdziwniejsze Aliancie nie wypowiedzieli Niemcom wojny. Hitler jednak, sunąc palcem po sztabowej mapie szuka kolejnego celu, którym jest ... Dania :idea:

    [​IMG]
    Hitler wyznacza nowy cel ataku
    -----------------------------------------------------------------------------------

    [​IMG]

    Trzecia Rzesza 5 kwietnia 1936 roku
     
  2. Teddy2607

    Teddy2607 Guest

    CZĘŚĆ 2 ---> HITLER ZMIENIA PLANY ORAZ NIEMCY NA FRANCUSKIEJ ZIEMI

    4 czerwca W kancelarii odbyło się nadzwyczajne posiedzenie rządu. Dyskutowano m. in. o ostatniej decyzji fuhrera o ataku na Danię. Zdaniem generałów Wermachtu takie posunięcie jest dla Niemiec nieopłacalne. Wkrótce rozgorzała kłótnia miedzy zwolennikami obu tez. Osobiście byłem przeciwny agresji na Danię więc wysunąłem swoje poglądy:

    5 czerwca Rankiem na biurku w moim gabinecie leżał komunikat o mobilizacji do wojny. Po zapoznaniu się z nim, przeglądąłem najnowsze wiadomości o postępach badań naukowych w Niemczech. IG Farben właśnie zakończyło prace nad podstaowymi narzędźmi przemysłowymi. Zdaniem ekspertów z działu mechanicznego IG Farben to powinno zwiększyć efektywność naszego przemysłu o około 5%. Przedstawili także projekt nowych, ulepszonych narzędzi mechanicznych. Bez wachania nakazałem rozpocząć nad nimi prace. Następną dobrą wiadomością było opracowanie przez zakłady Messerschmitta w Augsburgu projektu nowego myśliwca BF 109 E. To powinno wzmocnić siły uderzeniowe Luftwaffe, choć wątpię by w najbliższym czasie była możliwość zmodernizowania posiadanych przez nas dwóch eskadr latających na staroświeckich myśliwcach z czaów Wielkiej Wojny....

    6 czerwca Dochodzą do Berlina wieści z Holandii. Jak się okazało niewesołe. Holandrzy wysadzili desant w Amsterdamie z zamiarem wyzwolania ojczyzny ! Nasze wojska z Rotterdamu natychmiast ruszyły z odsieczą, aby uniemożliwić wrogowi poczynienie dodatkowych szkód. Armeekorps I. oraz Armeekorps XV. pod dowództwem awansowanego niedawno generała von Bocka dotarły do miasta punktualnie o 10:00. Natychmiast rozgorzały walki.

    7 czerwca Najnowsze wieści ze świata - Kwang Si wypowiedziało wojnę Nacjonalistycznym Chinom. Z kolei Nacjonaliści pod diwództwem generała Fraco wywołali rewolucję w Hiszpanii. Szykuje się wojna domowa..

    9 czerwca Generał Busch, naczelny dowódca wojsk niemieckich w Holandii melduje że wojska holenderskie w Amsterdamie zostały rozbite. Wzięto osiem tysięcy jeńców. Siły wroga jakie wylądowały na kontynencie ocenia się na podstawie zabitych żołnierzy wroga na dwie niepełne dywizje.

    17 czerwca Wszystkie wojska mając zaatakować Szwajcarię oczekują gotowe na granicy. Luftwaffe rozpoczęło już loty rozpoznawcze nad Alpami w celu zlokalizowania położenia lini obrony szwajcarskich wojsk.

    19 czerwca Hitler wypowiedział wojnę Szwajcarii. Armia niemiecka rozpoczęła szturm na Zurych.

    21 czerwca ZSRR zerwało z Niemcami pakt o nieagrasji.

    22 czerwca Wielka Brytania wypowiedziała nam wojnę. Na szczęście ten wariant został już wcześniej wnikliwie zaplanowany.

    23 czerwca Znajdujące się pięćdziesiat kilometrów na północ od Zurychu wojka niemieckie okonały wyłomu w liniach wroga, co pozwoli zwiększyć dezorganizację wojsk wroga.

    24 czerwca Zurych zdobyty ! Po pierwszym zwycięstwie wojska niemieckie nie próżnują i rozpoczynają rajd do alpejskiej miejscowości Chur, zanim Szwajcarzy zajmą pozycje obronne.

    26 czerwca Szwajcarski II. Korpus Górski próbuje kontratakować pod Zurychem. Atak zostaje jednok rozbity jeszcze tego samego dnia wieczorem.

    30 czerwca Okazuje się że niemiecki plan szybkiego okrążenia Berna spalił na panewce. Szwajcarzy zajęli silnie ufortyfikowany Chur. Zadanie przełamania obrony otrzymuje gen. broni von Kuchler.

    1 lipca Niemcy atakują Genewę. Po raz pierwszy w tej kampanii spotykamy się z wojskami Francji.

    10 lipca Genewa po ciężkich walkach pada. Francuzi próbują kontratakować, ale zostają rozbici. Nadal trwają cieżkie walki pod Chur.

    11 lipca Szwajcarzy dokonują wycofania się pod samo miasto. Aby przełamać ciężkie fortyfikacje von Kuchler otrzymuje wsparcie XIII. Armeekorps pod dowództwem gen. dyw. Gotharda Heinriciego.

    18 lipca Zakończenie poboru trzech dodatkowych dywizji piechoty dla naszej armii. Dowództwo nad nimi obejmują generałowie dyw. Guderian. Kuntze, Haase. Nowo sformowane dywizje wspierają von Kuchlera pod Chur.

    20 lipca Chur okrążone ! Teraz bez zaopatrzenia obrońcy miasta powinni szybko stracić wolę walki

    1 sierpnia Wykrwawieni obrońcy Chur wyśli dzis z fortecy powiewając białą flagą. Von Kuchler i Heinrici zdumieni bohaterską postawą obrońców pozwolili każdemu odejść do niewoli z szabla u boku. Zginęło około trzydziestu tysięcy Szwajcarów, zaledwie cztery tysiące wzieto do niewoli.

    5 sierpnia Po reorganizacji XX. Armeekorps von Kuchlera i XIII Armeekorps Heinriciego zostały przerzucone do Genewy.

    10 sierpnia Francuzi i Belgowie zaatakowali Aachen ! Miejmy nadzieję że nasze czołgi wsparia dojadą na czas z pomocą...

    12 sierpnia Gen. broni von Leeb bohatersko odparł prawie pięciokrotnie przeważających liczebnie Francuzów. Czołgi na szczęście okazały się niepotrzebne. Następnym razem zastanowią sie dwa razy przed zamiarem zaatakowania niemieckiej ziemi.

    13 czerwca von Runstedt zrobił Francuzą niespodziankę... Na stacjonujący w Beascon garnizon kawalerii runęła cała 7. Armia Niemiecka. Szybko dokonano wyłomu w liniach wroga. Szpice ataku już wieczorem znajdowały się aż pod Rodanem.

    17 czerwca Francuzi zrehabilitowali się i zmniejszyli impet naszego ataku, ale nie uniknęli ostatecznego zajęcia Beascon. Po ponad dwudziestu latach niemieckie wojska znów stawiają stopę na francuskiej ziemi. Hitler postanowił odłożyć planowany atak na Berno na później, aby teraz zająć się ofensywą na Lyon i Marsylię.

    [​IMG]
    Niemcy w odwiedzinach u kolegów z zachodu...
     
  3. Teddy2607

    Teddy2607 Guest

    CZĘŚĆ 3 ------> ROZWIĄZANIE KWESTII SZWAJCARSKIEJ ORAZ WYCIECZKA DO PARYŻA

    24 września Po długiej reorganizacji wojsk nareszcie wojska niemieckie gotowe są do uderzenia. Jednak kapryśny Hitler zamiast zdobycia Marsylii, żąda czegoś znacznie większego - zdobycia Paryża. Do tego celu konieczne jednak jest uregulowanie sprawy Szwajcarskiej i zdobycia przyczółka na prawym brzegu Rodanu. Albert Meyer jest jednak nieugięty i nie przystaje na ofertę pokojową w zamian której Szwajcaria zostanie ocalona i zostanie jej przyznane południe kraju. W takim razie trzeba zainscenizować beznadziejną sytuację Szwajcarii, a wtedy ich rząd się zgodzi. Spadło na mnie ( jak zwykle ) zadanie dostarczenia na front zaopatrzenia potrzebnego do ofensywy.

    26 września Siły niemieckie uderzyły na całej szerokości frontu. Napotkały one jednak silny opór ze strony zdeterminowanych Szwajcarów. Zgodnie z relacjami szeregowych żołnierzy, Francuski Korpus Ekspedycyjny nie kwapi się bronić sojusznika, i niemal cały czas wycofuje się w stronę Berna. To właśnie w sektorze francuskim już pierwszego dnia XIII. Armeekorps dokonały wyłomu zagrażajac bezpośrednio flankom 2 i 8 szwajcarskiej dywizji górskiej.

    28 września Sytuacja na froncie nie zmienia się. Nsze siły nadal próbują przełamać szwajcarskie pozycje, a FKE tylko nam w tym pomaga... Do Genewy dotarł kolejny transport zaopatrzenia dla wojsk walczących w polu.

    11 października Udało się rozbić 8 dywizję górską. Towarzysząca jej 2 dywizja górska nadal utrzymuje swoje pozycje, ale morale żołnierzy znacznie spadło.

    13 października XIII. Armeekorps podszedł pod Berno. Gen. Heinrici osobiście nadzoruje szturm na miasto.

    15 października Okrążona 2 dywizja górska nareszcie poddaje się.

    17 października 8 dywizja górska, wycofująca się do Berna została zatrzymana przez nasze siły cztery kilometry przed granicami miasta. Wycieńczeni żołnierze wroga niemal natychmiast złożyli broń.

    18 pażdziernika FKE próbuje przedrzeć się do Francji. Zostaje jednak zauważony przez nasze siły i zepchnięty w góry, aż na granicę włoską.

    19 października Hitler wysuwa żądania pokojowe żądające oddania niemcom prowincji: Chur, Zurych i Genewa. Zastrasony Meyer w obliczu okupacji całego kreju zgadza się. Wiele żołnierzy zostało poirytowanych decyzją fuhrera, właśnie wtedy kiedy byli o krok od zwycięstwa.

    21 października Przerzut wojsk niemieckich na front francuski oraz przygotowywania do ofensywy. W Berlinie odbywa się narada, na której rząd i generalicja uzgadnia cele operacji ,,Płonaca kula'', czyli uderzenia na Paryż.

    26 października Generalny szturm na francuskie pozycje. Szybko okazało się jednak że Francuzi nie kwapią się bronić ojczyzny. Już po pięciu godzinach utworzono przyczółek na drugim brzegu rzeki.

    28 października Prowincja zdobyta ! Jak się okazało więcej przygotowań niż samej walki. Teraz nasze wojska podejmują się rajdu do Dijon, zanim dotrą tam siły francuskie. Siły Francji są niebezpiecznie szeroko rozciągnięe, bronią Belgii, lini Maginota, Alp francuskich i Rodanu, więc siły jakie napotykamy po drodze są bardzo nieliczne.

    5 listopada Zajęcie Dijon. Siły wroga wycofujące się do miasta, a które wyprzedziliśmy, zostały obezwładnione i wzięte do niewoli.

    6 listopada Fuhrer wydaje dyrektywę nakazującą generalną reorganizaję wojsk na froncie francuskim.

    1 stycznia 1937 roku Fuhrer wydaje dyrektywę o zakończeniu reorganizacji. Przygotowania się do ataku rozpoczęte.

    19 stycznia Atak na Auxere. Francuzi po raz pierwszy w tej wojnie stawili zdecydowany opór.

    23 stycznia Wprowadzenie do akcji kolejnych dwóch dywizji piechoty.

    25 stycznia Francuzi rozbici. Teraz należy szybko zająć Orlean zanim dotrze tam wróg. Armia francuska, zaangażowana w obronę Belgii i Ujścia Rodanu nie ma już sił do obsadzenia wielu prowinci, które sa po prostu puste...

    1 lutego Von Kluge zdobywa ( po kilku strzałach..) Orlean. Teraz, kiedy Paryż został okrążony z dwóch stron, uderzenie w serce francji jest już tylko formalnościa. Niedługo nadejdzie dzień chwały Wielkoniemieckiej Rzeszy !

    [​IMG]
     
  4. Teddy2607

    Teddy2607 Guest

    CZĘŚĆ 4 ----------> PECHOWY KONTRATAK

    3 lutego trwają przygotowywania do natarcia na Paryż. Francuzi robią niewiele aby obronić miasto. Ograniczają się jedynie do stawiania barygad i kopania okopów, jak twierdzą piloci samolotów zwiadowczych.

    5 lutego Hitler wraz z kilkoma przedstawicielami z rzadu, wyjechali do sztabu V. Armeekorps w Orleanie, aby osobiście nadzorować uderzenie na Paryż. Ja także mam okazję tam pojechac. Jednak kiedy przybyliśmy do sztabu, dotarła do nas zaskakująca wiadomość - Francuzi próbują kontratakować w dolinie Rodanu, aby przeciąć armie niemieckie na północy, od tych którzy stacjonują na południu. Hitler jak zwykle wpadł w typową dla niego furię. Na szczęście szybko się uspokoił. Należy obronić kluczowe prowincje Dijon i Auxerre, na które spadł główny impet natarcia, i przy okazji coś na tym zyskać. Sztab niemiecki wziął się do opracowywania planu obronno-ofensywnego.

    6 lutego został odwołany rozkaz zdobycia stolicy Francji. Większość wojsk które miały ją zdobyć zostało przrzuconych na front.

    20 lutego Niemiecka obrona w Dijon powoli zaczyna pękać. Hitler domaga się natychmiastowych kroków aby przeciwdziałac klęsce.

    25 lutego Ostatnie weryfikacje planu kontruderzenia.

    1 marca Nareszcie nastąpiło długo oczekiwane kontrnatarcie na francózów całkowicie zajętych szturmowaniem Dijon. Nasze czołgi wdarły się w niechronione francusskie flanki okrążając znaczna ilość ich wojsk. Pozostałe armie rozproszyły zaskoczonego agresora i zaczęły rajd za jego linie.

    5 maja Francuzi na całym froncie przeszli do defensywy. Zdobyto Chamout, Troyes, Bourges i Vichy. Klęska francujkiego kontrataku odwróciła się przeciwko nim !

    8 maja Wojska stacjonujące n lini Maginota popełniły kardynalny błąd. Ich dowódca naiwnie dał się nabrać na pozostawiony bez garnizonu Zurych. Kazał więc swym wojskom ruszyć, aby zająć miasto.

    10 maja Wojska francuskie opuściły fragmany lini Maginota ! Niemieccy generałowie nie mogli uwieżyć. Tak samo zresztą podniecony Hitler, który nakazał zająć Mulhouse.

    15 maja Rozkaz Hitlera wykonany. Wojka francuskie szturmujące Zurych zostały okrążone i wzięte do niewoli.

    25 maja Po przegrupowaniu wojsk, ponownie wydano rozkaz zdobycia Paryża.

    1 czerwca Atak na Paryż rozpozęty. Francuzi nie kwapią się bronić stolicy i szybko oddali miasto. Już wieczorem nad Wieżą Eiffla powiewały hitlerowskie flagi. Zwycięstwo !

    [​IMG]

    -----------------------------------------------------------------------------------
    następna częsć ukaże się najprawdopodobniej w weekend. Będzie oczywiście dużo dłuższa od tej
     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie