Problem z extended timeline.

Temat na forum 'EU IV - Pomocy!' rozpoczęty przez Slash07, 23 Czerwiec 2016.

  1. Slash07

    Slash07 Nowy

    Witam serdecznie

    Od kilku miesięcy posiadam grę EU IV. Do tej pory nie miałem z nią większych problemów pod względem technicznym.
    Po kilku rozgrywkach w założonych przez twórców ramach czasowych chcialem pograć sobie w innym okresie hisotycznym, równocześnie z dłuższą możliwością rozgrywki- tak trafiłem na mod extended timeline. Wczoraj za pośrednictwem strony steamworkshop pobralem tego moda i dodałem do gry. Wszystko ładnie pięknie, mogłem sobie zagrać w dowolnym czasie historycznym (bardzo chciałem rozpocząć Polska za panowania Piastów). Rozpocząłem grę i jak wiadomo w pierwszej chwili jest ona "na pauzie" , zacząłem zabawę jak to na samym starcie tej gry przeważnie bywa. W momencie startu gry wywaliło mnie do pulpitu. Sytuacja powtarzała się kilkukrotnie, dodam, ze bez moda ET wszystko działa bez zarzutu. Nie mam pojęcia czym to może być spowodowane. Wszystko zrobiłem tak jak trzeba po kolei. W menu gry wyswietlały się opcję do wyboru danego kraju, roku w którym chce zaczac- wszystko zgodnie z opisem ET a jednak po włączeniu rozgrywki gra po prostu się wyłącza.

    Dodam jeszcze, ze gram obecnie na laptopie który ma już kilka lat i idąc za pewną radą postanowiłem zmniejszyć detale maksymalnie jak tylko się da (jako, że nic innego nie przychodziło mi do głowy warto było sprawdzić czy może ten leciwy lapek nie daje sobie rady i w nim tkwi przyczyna) i niestety nic to nie dało, sytuacja jest dokładnie taka sama.

    Jeśli macie jakieś pomysły jak zaradzić na ten problem to zaproponujcie mi ewentualne rozwiazenie/a. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam.
     
  2. moskal

    moskal Опричник

    Wyczyścić pliki gry w "Moich dokumentach", sprawdzić czy nie są wymagane jakieś DLC do moda.
     
  3. Slash07

    Slash07 Nowy

    "Compatibilities
    - Compatible with any combination of DLC. No DLC are required.
    - The mod currently supports English, German and French languages.
    - Not compatible with most other mods. Only use with other mods if you know what you are doing."

    Nie używam innych modów które mogłyby kolidować z ET

    Zrobiłem tak jak napisałeś- wyczyściłem cały folder w "Moich dokumentach". Niestety nie pomogło, tym razem gra zawiesiła się bez jednoczesnego powrotu do pulpitu. Spróbowałem później jeszcze włączyć grę bez żadnego DLC plus to co mi poleciłeś. Efekt- wszystko po staremu. Naprawdę nie mam pojęcia czym jest to spowodowane, dziwaczna sprawa. Pozostaje mi chyba odłożyć ten mod do czasu aż kupie sobie nowy komputer (mam zamiar zrobić to w przyszłym miesiącu), może rzeczywiście to wina laptopa...
    W tej sytuacji ratuje mnie chyba już tylko jakaś porada-cud :D mimo wszystko dzięki za odpowiedź :)

    Pozdrawiam :)
     
  4. moskal

    moskal Опричник

    Napisz do autora modyfikacji, że jest taki i taki problem. Jeżeli będzie miał pomysł to coś poradzi lub zrobi nową wersję z bugfixem. A jak nie no to musi być coś głębszego.
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie