Problem z uruchomieniem modów.

Temat na forum 'CK II - Pomocy!' rozpoczęty przez RX4, 4 Lipiec 2017.

  1. RX4

    RX4 User

    Witam.

    Mam taki problem: pobrałem mody, wrzuciłem je do folderu Mod i po uruchomieniu CK2 w ekranie startowym tych modów nie ma, są tylko zakupione DLC. Taka sama sytuacja jest gdy mody biorę z Steam'a (subskrypcja), tych modów też nie ma w menu są tylko DLC.
    Czy ktoś wie co to może być i co zrobić żeby mody były widoczne?
     
  2. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Popatrz dokładnie na górę listy DLC. Obok asz zakładkę Mods. Kliknij w nią i tam masz mody, które możesz wybrać.

    I jak wrzucasz ręcznie, to wrzuci do folderu mods w dokumenty/Paradox Interactive/Crusader Kings 2
     
  3. Raf

    Raf Raf

    Wrzucasz je w prawidłowy sposób jeżeli chodzi o rozpakowanie ich / katalog?
    Tu masz przykład jak to powinno wyglądać :
    http://crusaderkings-two.wikia.com/wiki/Setting_up_a_mod

    Jak widzisz - w katalogu mod jest przykładowy plik my Mod.mod i katalog z plikami modyfikacji.

    [​IMG]

    Częstym błędem osób dodających mody ręcznie, jest "wkładanie" do w/w katalogu tego w postaci katalogu po rozpakowaniu, w którym znajdują się dopiero powyższe.

    Druga kwestia, to uaktywnianie danego moda w menu gry, co pokazane jest na obrazku poniżej w danym teście, czyli

    [​IMG]


    Dodtkowe informacje
    http://www.ckiiwiki.com/Mods


    Oczywiście istnieje też kwestia zgodności danego moda z daną wersją gry / dodatków... bo niektóre mody wymagają po prostu jakiś dodatków DLC, oraz często też bywa tak, że niekoniecznie muszą być dostosowane do najnowszej wersji gry, zwłaszcza te mniej popularne, które nie są robione na bieżąco.
     
  4. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Ale grafika z wybieraniem modow to przedpotopowa. Ta w sumie też nie jest najswiezsza, ale sam układ wiele się nie zmienił:

    [​IMG]

    Jak widać powyżej na niebiesko masz zaznaczona zakładkę DLC jako aktywna. Musisz klinac na znajdujące się obok niej Mod.
     
  5. Raf

    Raf Raf

    .
    w sumie nie zwróciłem uwagi na to :) Fakt.
     
  6. RX4

    RX4 User

    Dzięki za odzew, ale powiem Wam, że problem zniknął połowicznie po przeinstalowaniu gry. O tej zakładce wiedziałem, nie w tym był problem. Problem był w tym, że ta zakładka nie była aktywna. Ale teraz można powiedzieć, że jest OK. Co prawda nie ma w tej zakładce modów subskrybowanych ze Steam'a, po prostu nie pojawiają się w zakładce mod, tam są tylko te wypakowane do folderu. No ale może i ten problem jakoś się rozwiąże, na razie gram tak jak jest. Pozdrawiam :)
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie