Projekt Legion IX (Hoi 3 custom) - MP AAR

Temat na forum 'HoI III - AARy' rozpoczęty przez vonRee, 11 Luty 2015.

?

Kto wygra obecną kampanię? :)

  1. Wschód

    12 głos(y/ów)
    70,6%
  2. Zachód

    5 głos(y/ów)
    29,4%
Status Tematu:
Zamknięty.
  1. lysy

    lysy Panzer Legion

    W ramach ciekawostki, mapa z 20 grudnia 1943 trochę w innych kolorach:D

    [​IMG]

    kolor niebieski - sojusz Wschód: Niemcy, ZSRR, Włochy, Szwecja
    kolor pomarańczowy - sojusz Zachód: Anglia, USA, Francja, Japonia, Kanada
    kolor żółty - kraje sterowane przez AI w sojuszu Zachód
    kolor zielony - kraje sterowane przez AI w sojuszu Wschód
    kolor brązowy - neutralna Dania
     
  2. finker

    finker Ten, o Którym mówią Księgi

    Wolna neutralna Dania? To dunskie ciesniny nie maja wartosci strategicznej dla zadnej ze stron?
     
  3. lysy

    lysy Panzer Legion

    Na potrzeby tej kampanii, trochę zmodowaliśmy Skandynawię. W oparciu o tereny 3 państw powstała wielka Szwecja, która stała się kolejnym majorem. Jednak aby działały wszystkie eventy, a co za tym idzie wszystkie skrypty gry, zostawiliśmy Norwegii 1 prowincję a Danii wyspy na Atlantyku i Bornholm. Strategiczne cieśniny od początku gry posiada nowa powiększona Szwecja.
     
  4. lysy

    lysy Panzer Legion

    Raport bitewny.

    Na Dalekim Wschodzie Armia Czerwona Kućka, przy współudziale niemieckich spadochroniarzy odnosi spory sukces. Desant brytyjski przeszedł do wieczności. Ze wstępnych rachunków Berlina wynika, że łącznie Londyn stracił ok. 3 korpusów wojska (dywizje pancerne i marines). Następnie Kuciek ruszył na południe aby pogonić Amerykanów, ale Ci wycofali się sami. W Środkowej Azji nobnoberski uparcie przedziera się ze swoimi czerwonoarmistami, przez dzicze zachodnich Chin. Gobbler non stop obkładał go nalotami bombowymi, ale japońskie samoloty już nie panują nad tym niebem. Przybyła Luftwaffe:cool: Po porażce na wschodzie, Alternative próbował zniszczyć włoskie zgrupowanie w Palestynie i Syrii. Niestety jego oddziały desantowane z morza, po pewnym czasie musiały uznać przewagę wojsk Wschodu. Na domiar złego jedna brytyjska dywizja spadochronowa na Półwyspie Synaj, chyba przeszła do historii. Po tych wojażach Wielka Brytania wysadziła desant na południe od Rzymu w sile dwóch dywizji marines. Pewnie w obliczu zagrożenia zostaną wycofane, gdyż są za słabe aby utrzymać tak mały przyczółek. W Persji i Indiach Włochy zajmują kolejne puste wrogie prowincje. Po za tym w całej Euroazji z gracją budują The World Pendolino Train :D Na sam koniec troszkę trzeba wspomnieć o Wehrmachcie, który ponownie przetrzebił wojska południowoamerykańskie u stóp Pirenejów. Niestety dotarły smutne wieści ze sztabu Kriegsmarine. Pierwsza eskadra transportowa nie dotarła do Władywostoku:( Na wodach koło Madagaskaru dziwnym zbiegiem okoliczności, pojawiła się Royal Navy:confused:. (Ścigałeś mnie Alt, czy to był fart?:))
     
  5. Isoroku

    Isoroku Aktywny User

    Wojska południowoamerykańskie są tak mądry i pomocne, że USA nawet nie zamierza ich ratować, bo tylko przeszkadzały. Co do eskadry transportowej to została ona zauważona przez amerykańskie eskadry patrolowe juz na Atlantyku na wysokości Liberii. Dzięki nowym systemom łączności wiadomość szybko trafiła do brytyjskiej floty w Aleksandrii. Warto też wspomnieć, że USA ukończyło swój pierwszy reaktor nuklearny.
     
  6. lysy

    lysy Panzer Legion

    Mała nieścisłość chyba wkrada się w twoją relację Isoroku. Mówisz, że mój mały morski wypad, zniszczyła flota Royal Navy z Aleksandrii. Do tego info mieliście koło Liberii. Na dno moja flotylika poszła koło Madagaskaru. To teraz wytłumaczcie mi, jakim cudem płynąc wzdłuż wschodnich wybrzeży Afryki, z południa na północ, Royal Navy dopadła mnie napływając od strony Przylądka Dobrej Nadziei? Czy aby na pewno była to flota z Aleksandrii? :)
     
  7. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Miło że szanujesz Papę, ale uważaj, by piekarz nie zostawił Ci bagiet pod drzwiami nad ranem xD
    A tak ogólnie to nie mam pojęcia co się na tej mapie dzieje, ale lurkować będę.
     
  8. lysy

    lysy Panzer Legion

    Ministerstwo Propagandy III Rzeszy

    Służby prasowe Berlina także otrzymały relację z frontu dalekowschodniego.

    Oprócz tego w frontowych warsztatach w południowej Francji są już Królewskie Tygrysy:D

     
  9. lysy

    lysy Panzer Legion

    Ministerstwo Propagandy III Rzeszy

    Po zmianie skryptu forum, zostaje przywrócona ankieta typująca zwycięzcę kampanii. Dla przypomnienia, zostaje zamieszczona poprzednia jej wersja.
    [​IMG]
    Jednocześnie uprasza się o prawidłowe głosowanie, gdyż w przeszłości szpiedzy Zachodu prawdopodobnie dokonali manipulacji;)
     
  10. lysy

    lysy Panzer Legion

    Ministerstwo Propagandy III Rzeszy

    Drodzy forumowicze, dzisiaj Projekt Legion IX obchodzi oficjalną rocznicę:) W związku z nadanymi mi uprawnieniami, wyciągnąłem dla potomnych pewien screen z czeluści forumowego śmietnika:D

    [​IMG]

    Aby uczcić tak doniosłe wydarzenie, kompanie reprezentacyjne Wehrmachtu brały udział w licznych defiladach. Jedna z uroczystości odbyła się w stolicy Naszego sojusznika:cool:

     
    casanunda lubi to.
  11. lysy

    lysy Panzer Legion

    Zamiast zrzędzić wysil mózgownicę i napisz coś fajnego na tą okoliczność:p
    Jest to chyba najdłuższa w czasie eufiacka kampania, gdzie gramy praktycznie w nie zmienionym składzie:)
     
    moskal i casanunda lubią to.
  12. lysy

    lysy Panzer Legion

    Gwoli ścisłości. Zmieniła się tylko jedna osoba w kampanii, natomiast roszady personalne w Japonii uratowały ten Projekt:)
    Dobrze, że większość rozkazów sojuszu Wschód w Europie, czytają ze zrozumieniem niemieccy żołnierze. Gdyby robili to szwedzcy, byłaby cytując klasyka ****, **** i kamieni kupa:p
     
  13. lysy

    lysy Panzer Legion

    Zaczęliśmy grać w dziewięciu i tylko jedna osoba w tym składzie zmieniła się. Samo TO, że "męczymy się" ze sobą tyle czasu jest dużym Naszym sukcesem. A kto kierował jakim państwem to już poboczne detale:)
     
  14. lysy

    lysy Panzer Legion

    Zimowe miesiące początku 1944 roku Wehrmacht spędził na przygotowaniach do kolejnej ofensywy w Pirenejach. Cel był prosty. Wbić klin w linie obronne Zachodu tak, aby reszta ich frontu musiała się wycofać. Liczyłem po cichu na przebicie i okrążenie jakiś sił wroga. Jednak bardziej prawdopodobne było załamanie się obrony Zachodu na wąskim odcinku frontu, a następnie ewakuacja reszty sił. Cóż, spodziewałem się pewnego rodzaju paniki :D

    Początek ofensywy był obiecujący. Po zdobyciu pozycji zajmowanych przez Hiszpanów (kierowani przez AI), uderzyłem na pozycje Amerykanów wokół Andory. Teren sprzyjał obrońcom, ale tym razem szpica mojego ataku świetnie radziła sobie z przeciwnościami.

    [​IMG]

    Walka o przełęcze w Pirenejach była zażarta. Wróg nie dawał za wygraną i z każdą godzinną ściągał posiłki. Na front przybyły dywizje francuskie oraz nadciągali Amerykanie z zachodniej części pogranicza hiszpańsko-francuskiego.

    [​IMG]

    Na Dalekim Wschodzie także toczyła się bitwa. Na północ od Władywostoku, Armia Czerwona Kućka dokonała okrążenia japońskiego korpusu pancernego. Prawdopodobnie był to amerykański korpus ekspedycyjny przekazany pod dowództwo Tokio.

    [​IMG]

    Niestety po zachodniej stronie jeziora Chanka, podobny manewr wykonała Armia Cesarska, także suma strat dla obu walczących stron była podobna.

    [​IMG]

    Tymczasem w Pirenejach Wehrmacht dalej rąbał sobie drogę na południe Półwyspu Iberyjskiego. Nad całością ataku czuwał, przysłany przez Berlin, generał Erich von Manstein.

    [​IMG]

    Z każdym kolejnym dniem, wygrana niemiecka była coraz bliżej. Sojusz Zachód ściągał kolejne lądowe posiłki, jednocześnie dokonując bombardowań logistycznych pozycji Wehrmachtu przy pomocy V2.

    [​IMG]

    Przerażenie w szeregach Amerykanów i Francuzów musiało rosnąć, gdyż dywizje Berlina posuwały się nadal. Także Niemcy otrzymały posiłki, które miały podtrzymać sukces natarcia.

    [​IMG]

    Może nie panika, ale obawa stała się także przyczyną wycofania sił brytyjskich w kierunku Barcelony. Pozycje Zachodu wręcz trzeszczały pod naciskiem Wehrmachtu, który dostał wiatru w żagle. Kolejne niemieckie ciosy muszą wykorzystać dotychczasowe osiągnięcia, aby osiągnąć wszystkie cele.

    [​IMG]

    Na uboczu zmagań w Pirenejach i Dalekim Wschodzie, trwał kolejny "sparing" w północnych Indiach. Początkowo przewagę mieli Włosi, którzy parli przez niebronione brytyjskie prowincje. Jednak Alternative ściągnął swoje wojska ekspedycyjne z Morza Śródziemnego (odpuścił desant koło Rzymu) i przeszedł do kontrofensywy. Zdaje się, że 2 dywizje włoskie (dokładnie radzieckie pod włoskim dowództwem) przeszły do historii.

    Mapy z 24 kwietnia 1944 roku.
    [​IMG]

    [​IMG]

    kolor niebieski - gracze z sojuszu Wschód
    kolor pomarańczowy - gracze z sojuszu Zachód
    kolor żółty - państwa kierowane przez AI w sojuszu Zachód
    kolor zielony - państwa kierowane przez AI w sojuszu Wschód
    kolor brązowy - neutralna Dania

    Dalsze zmagania w ramach Projektu Legion IX stoją pod dużym znakiem zapytania. Mamy pewne problemy kadrowe, natomiast doraźne rozwiązania nie sprawdziły się. Jeśli nie znajdziemy zadowalającego rozwiązania kampania dobiegnie końca. Trzymajcie kciuki aby tak nie było:)
     
  15. Maciej-Kamil

    Maciej-Kamil Ten, o Którym mówią Księgi

    Jakie są warunki zwycięstwa w tej kampanii?
     
  16. lysy

    lysy Panzer Legion

    Decyduje suma punktów VP lub kapitulacja któregoś sojuszu.
     
  17. lysy

    lysy Panzer Legion

    Raport bitewny:

    Niemiecka ofensywa w Pirenejach zakończyła się sukcesem. Pomimo gór i amerykańskich ataków V2, walec Panzerwaffe przetoczył się na południe:cool: USA i Francja ewakuowały swoje dywizje, natomiast Brytyjczycy pomaszerowali na południe. Pewnie do Gibraltaru. Na Dalekim Wschodzie kolejne tygodnie japońsko-radzieckiego galimatiasu. Ilość straconych dywizji jest taka sama dla obu stron (korpus pancerny). W Indiach do kontry przeszła Wielka Brytania. Po umiejętnym zastosowaniu dywizji marines, spadochroniarzy oraz dywizji szybkich, UK zniszczyła kilka włoskich dywizji pancernych (ponoć 6). Mamy już połowę 1944 roku a wygranych w tej kampanii dalej nie ma :)
     
  18. lysy

    lysy Panzer Legion

    Sukces przełamania koło Andory przełożył się na sposobność wykorzystania sił Wehrmachtu stacjonujących nad Morzem Śródziemnym. Optymistycznie założyłem, że siłami z okolic Andory dotrę na zachód od Barcelony, natomiast wzdłuż wybrzeża ruszy drugie ramię kleszczy okrążających. Takiego manewru z mojej strony nie przeoczył Waszyngton. Nieatakowane dotychczas amerykańskie korpusy w zachodniej części frontu przemieściły się na południe.

    [​IMG]

    Na Dalekim Wschodzie Kuciek twardo walczył o uratowanie swojego korpusu pancernego (zaznaczony niebieską strzałką). Wcześniej dość łatwo zniszczył podobny japoński związek, więc teraz starał się ze wszystkich sił mieć dodatni bilans strat. Zaangażowanie radzieckich sił w tej części frontu oraz wsparcie azjatyckiej eskadry Luftwaffe, pozwoliła uratować jedną czerwonoarmijną dywizję pancerną.

    [​IMG]

    We wschodnich Pirenejach Wehrmacht atakował na całej szerokości frontu. Na poszczególnych odcinkach różnie dopisywało szczęście. Duże nadzieje wiązałem z łatwym atakiem na wybrzeżu.

    [​IMG]

    3 dni później żałowałem, że nad Morzem Śródziemnym nie nacierałem większymi siłami. Obejście Barcelony od północy, z dalszym atakowaniem na zachód, mogło doprowadzić do okrążenia niemałych amerykańskich sił. Niestety wschodnia szpica ataku utknęła pod stolicą Katalonii, natomiast gros sił Wehrmachtu był zaangażowany w walkach na południowych stokach Pirenejów. Amerykanie wykorzystali chwilową słabość Panzerwaffe uchodząc z zagrożonej prowincji.

    [​IMG]

    10 maja 1944 roku amerykańskie dywizje na południe od Andory przedstawiały sobą żałosny widok. Mimo tego, dalej zagradzały drogę głównej szpicy niemieckiego ataku.

    [​IMG]

    Pod koniec trzeciego tygodnia maja, we wschodniej części frontu, Wehrmacht miał zdobyć Barcelonę. Okrążenie tego miasta przebiegało wolno, jednak z każdą godziną czołgi niemieckie miały coraz mniej kilometrów do morza. W tym okresie ruszyła także do ataku zachodnia flanka wojsk Berlina stojących u podnóży Pirenejów.

    [​IMG]

    Niby niewiele było do katalońskich plaż, jednak Amerykanie mogli wyrwać się z powstającego okrążenia. W Barcelonie znajdowało się 5 dywizji pancernych wroga oraz ok. 7 dywizji górskich, które najszybciej mogły wycofać się przez port. Ilość statków transportowych wystarczyłaby do ewakuacji, ale nie mogłaby się ona odbyć, gdyby doszło do walk. Kluczem do sukcesu dla Waszyngtonu, było utrzymanie pozycji na zachód od stolicy Katalonii, o czym doskonale zdawano sobie sprawę w Berlinie. W całej tej układance niemiecki sztab nie wziął pod uwagę francuskiego korpusu znajdującego się na północnej flance ugrupowania Wehrmachtu wokół Barcelony.

    [​IMG]

    Francuzi wykonali kontratak małymi siłami, ale to wystarczyło do zblokowania ruchów niemieckich. Dzięki temu amerykańskie siły z Barcelony ewakuowały się na okręty. Podobnie uczyniły to pozostałe siły USA znajdujące się w tej części frontu.

    [​IMG]

    Lotnictwo sojuszu Wschód przeprowadziło wspólną akcję na uchodzącą US Navy. Pomimo przewagi w powietrzu, siły morskie sojuszu Zachód wycofały się z tego akwenu.

    [​IMG]

    6 czerwca 1944 roku atak Francuzów można było uznać za sukces. Osłonili wycofanie wojsk USA, a jednocześnie sprawili, że Wehrmacht musiał zatrzymać swoją ofensywę na wschodniej flance. Problemy niemieckie wynikały nie tylko z kontry Paryża. W dużej mierze dały o sobie znać amerykańskie bombardowania logistyczne linii zaopatrzeniowych sojuszu Wschód, przy pomocy V2. Dotychczas służby zaopatrzeniowe Wehrmachtu dawały radę tym problemom, jednak długość zniszczonych dróg rosła wraz ze zdobywanym terenem. Warto dodać, że w 90% jest to teren górski. Według szacunków Abwehry Amerykanie w czasie ataków logistycznych musieli użyć około 50 skrzydeł V2.

    [​IMG]

    W drugim tygodniu czerwca 1944 Berlin przeprowadził reorganizację wojsk biorących w toczącej się ofensywie. W związku z wycofaniem większości sił USA z tego terenu, część dywizji przeszła do obwodu. Dalszy atak miał być prowadzony siłami wystarczającymi do pokonania armii hiszpańskiej (jest to chyba całe wojsko sterowane przez AI w sojuszu Zachód, oddane pod komendę Madrytu). Większe zmagania z armią USA toczyły się na zachodnim krańcu frontu, nad Zatoką Biskajską. W tym rejonie do portów w okolicy Bilbao uchodziło ok. 2 korpusów amerykańskich.

    [​IMG]

    Sztab w Berlinie był świadomy braku szans na okrążenie i zniszczenie tych wrogi dywizji. W związku z tym, sił lotnicze sojuszu Wschód rozpoczęły bombardowanie okrętów transportowych US Navy w porcie Bilbao. Zwalczanie sił w sąsiednim Santanderze odpuszczono, koncentrując się na jednym porcie. Ciężar lotniczych ataków był na barkach eskadr włoskich, które z piekielną skutecznością masakrowały wrogie transportowce. Z początkowych 22 stacjonujących w porcie, po krótkim czasie przestała istnieć prawie połowa. Prawdopodobnie wielkość strat była większa, gdyż Rzym kontynuował bombardowania wycofującej się US Navy na pełnym morzu. Niestety Berlin nie posiada dokładnych raportów o wrogich stratach.

    [​IMG]

    Pod koniec czerwca na zapleczu terytorium Wschodu wybuchły lokalne bunty. Największy po raz kolejny miał miejsce na terenie Rumunii. Ponadto walki z partyzantami miały miejsce w Finlandii, oraz tradycyjnie w Grecji. W między czasie także Zachód musiał walczyć z buntami, które wybuchły na Sycylii.

    [​IMG]

    Na początku lipca 1944 Abwehra ustaliła gdzie znalazły się amerykańskie siły wycofane z Hiszpanii. Około pięciu korpusów znalazło się w hiszpańskiej Melilli w północnej Afryce, natomiast nieustalone wrogie siły znalazły się w Casablance, oraz prawdopodobnie Gibraltarze.

    [​IMG]

    Ofensywa Wehrmachtu w Pirenejach była jedną z najtrudniejszych w dotychczasowych walkach. Ich złożoność wynikała z niesprzyjającego terenu oraz wrogim oddziaływaniu na własne linie zaopatrzeniowe. Pomimo takich przeciwności losu, ofensywę w Pirenejach uznano w Berlinie za sukces, który może zapoczątkować ponowne opanowanie Półwyspu Iberyjskiego.
     
  19. Maciej-Kamil

    Maciej-Kamil Ten, o Którym mówią Księgi

    Jak zachód komentuje ofensywę w Pirenejach?
     
  20. lysy

    lysy Panzer Legion

    Jak ich znam pewnie nie będzie komentarza ;)

    PS. Ostatnio w składzie kampanii zaszły pewne zmiany personalne. Z kierowania USA zrezygnował Isoroku, natomiast Francję opuścił Seba. Na ich miejsce mamy GAndaLFa, który całkiem sprawnie wycofał Amerykanów z Hiszpanii. Świetną osłonę dla tej ewakuacji wykonał Rutherfrodo kierując poczynaniami Francuzów:)
     
  21. lysy

    lysy Panzer Legion

    Ministerstwo Propagandy III Rzeszy

    Przyczyny amerykańskiej przegranej w Pirenejach, najlepiej obrazują wydarzenia w jednej z dywizji generała Mansteina.

     
  22. lysy

    lysy Panzer Legion

    Raport bitewny:

    Siódma gwiazdka podczas wojny zbliża się wielkimi krokami a na frontach w dalszym ciągu brak widocznego rozstrzygnięcia. W Europie wojska Zachodu dokonały reorganizacji. Dywizje amerykańskie po wylizaniu ran, częściowo przeszły pod komendę Londynu. Alternative po przez port w Walencji przemieścił swoje korpusy, zagradzając Wehrmachtowi łatwy dostęp do Madrytu. W powietrzu co chwilę śmigały pociski V2, raz w jedną, raz w drugą stronę. Drogi między Madrytem a Pirenejami wyglądają jak w średniowieczu. W tej sytuacji w Hiszpanii zapanował względny pat. Zachód postanowił wobec tego otworzyć drugi front w Europie. Dokonali ponownego desantu na włoski but. Tym razem są to siły amerykańsko-francuskie, które znajdują się na południe od Neapolu. W Kanale La Manche doszło do dużej bitwy powietrznej. Wynik raczej remisowy. W Indiach trwa powolna ofensywa Londynu. Włosi po stracie kilku dywizji, ściągnęli świeże posiłki. Na Dalekim Wschodzie ciąg dalszy japońsko-radzieckiego galimatiasu. Tym razem wygląda na to, że Armia Czerwona przeważa. Może dlatego, że Boski Wiatr cesarz przysłał do Europy. Niedługo będziemy mieć 1945 rok. Kto pierwszy użyje nuka? :)
     
  23. Rutherfrodo

    Rutherfrodo Ten, o Którym mówią Księgi

    Zakładam że Francja. Produkcja bombek idzie pełną parą. Dzielne francuskie lotnictwo miażdży nazistowską milicję u wybrzeży kanału La manche obniżając morale armii i wysyłając setki rannych do domów.
    Dzielne oddziały górskich krasnoludów pod dowództwem pewnego hobbita co biegał z pierścieniem, wylądowały na włoskim bucie wspierając demokratyczną inwazję. Byli też na szybkiej wyciecze w Madrycie, na widok tak wspaniałych górskich korpusów czołgi niemieckie wrzuciły wsteczny i cały wehrmacht wycofał się daleko za horyzont :D
    Dlatego też najwyższe dowództwo zadecydowało by wysłać je do Włoch licząc na podobny efekt. czy bedą uciekać aż do Berlina?
     
    lysy lubi to.
  24. Alternative

    Alternative Ten, o Którym mówią Księgi

    Tak, że daliśmy im do zrozumienia, iż mają stamtąd spierdalać. ;]

    Swoją drogą, kiedy ITA ogarnie, że albo wpakuje się do Indii poważną armią albo może o tej części świata zapomnieć?
    Ja mam zdolność do transportowania całej armii na raz, więc taki korpusik czy dwa musi być zmieciony...

    Zasmucił mnie Lysy. To ja celowo wypakowuje tylko 4 korpusy w Valencii, aby uznał, że warto spróbować coś zniszczyć i dostać atak na tyły od kolejnych 4 korpusów (;D), a on się wycofuje?! Panie Krótki Wąsik, Makaron się tak nie czai, tylko lezie nie patrząc gdzie. ;D Gdzie Wasze tradycje, gdzie "ani kroku wstecz"? xD

    A poważniej, to gratulacje dla Lysego. Ja daję przynętę, a on nic. Zwiększam ją, czyniąc bardziej atrakcyjną, a on się cofa. Puszczam AI przodem, robiąc z nich zwiad (tzn. głupie AI samo z siebie zrobiło zwiad, ja po prostu idę sobie za nimi, taki przenośny radar ;D), a on dalej się wycofuje. Nie dał się wciągnąć w walkę. Nie wiem czy to brak zaopatrzenia (możliwe), czy wie, jakie siły Aliantów są w Hiszpanii (też możliwe), ale nie dał się wciągnąć i wycofuje na węższy front z lepszym własnym zapleczem.
    Ale ja jeźdźcem bez głowy też nie jestem. ;P I mam już 1300 mp, ha! ;]

    I coś Wam pokażę, już po fakcie, ale to będzie rekonstrukcja jak w 997. ;P
    [​IMG]

    Wiecie, co to za czerwona linia? To granica prowincji z infrastrukturą 10%, po której nie da się poruszać.
    Wiecie, co to za zielona strzałka? Ruch włoskich jednostek...
    Powiedzcie mi po kiego...? xD
    Reszty każdy się już pewnie domyśla. Niebieskie strzałki to ruch brytyjskich dywizji pancernych, a fioletowe krzyżyki to miejsce lądowania brytyjskich spadochroniarzy. ;D

    Aaa i pewnie każdy się zastanawia. UK na Syberii (tam był fail, liczyłem, że 3 miesiące na powrót to dużo czasu, ale jednak nie - tam czas ma własne normy ;]), UK w Indiach, w Egipcie, we Włoszech, w Hiszpanii, w Ameryce Południowej. Dlaczego sobie na to pozwalamy?

    Dlatego. ;D
    [​IMG]
    Sojuszników nie ujawniam, bo mogą sobie tego nie życzyć (i w sumie najciekawsza na tym screenie i tak jest UK xD), ale sam siebie mogę. W dodatku ciągle rośnie. ;D
     
    lysy lubi to.
  25. lysy

    lysy Panzer Legion

    Chciałoby się rzec, Alleluja. Zachód w końcu coś napisał:D Ciekawe po jakim czasie znowu ulegniesz Alt, mojej perswazji do napisania czegokolwiek:)
    Co do Hiszpanii oba twoje założenia w stosunku do Mnie są słuszne. Jest jeden czynnik którego nie wymieniasz. Ty wiesz po co lezę przez Iberię i to nie ucieknie. Ja natomiast do końca nie wiem, po co ty aż tak daleko leziesz. Może animuszu dodały ci amerykańskie posiłki;)
    Ilość manpowera jak na UK jest imponująca, jednak jak pokazują dotychczasowe starcia, nie przekłada się to wprost na wielkość armii a tym bardziej jej efektywność.

    Wehrmacht nigdzie nie ucieknie, tylko ściągnie pod Neapol większy bejsbol:cool: Póki co, najbliżej Berlina byli Polacy:p
    [​IMG]
     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie