Prośby o event

Temat na forum 'HoI III - Pomocy!' rozpoczęty przez Helios, 19 Marzec 2011.

  1. Helios

    Helios Nowy

    Podział Niemiec

    Hej! Mam taką sprawę. Lekko sobie cheatuję i podbiłem Polską Niemcy (tzn. odmówili kapitulacji) i chciałbym podzielić sobie Niemcy na 2 strefy jedną jako marionetkę i drugą jako włączoną do Polski. Chciałbym aby podział przebiegał wzdłuż Berlina (Berlin ma być polski), ale nie wiem jak to zrobić. Bardzo proszę o pomoc.


    Z góry dzięki ;)
     
  2. Plantator

    Plantator User

    Napisz sobie event który to zrobi, inaczej się nie da.
     
  3. Helios

    Helios Nowy

  4. ctuluhu

    ctuluhu Nowy

    Kapitulacja Francji

    Witam.
    Jakie są warunki dla eventu stworzenia Vichy? Gram na Samper Fi/Di Day.

    Pozdrawiam.
    Adam
     
  5. laskuna

    laskuna Ten, o Którym mówią Księgi

    Może pomogło by zrobienie tych prowincji narodowymi. gdy utworzysz marionetkę "Twoje" ziemie nie zostaną jej oddane.

    Albo Dodaj sobie RFN z dodatkowych frakcji.

    ale to wszystko w teorii
     
  6. Dynamic

    Dynamic Ten, o Którym mówią Księgi

    Musisz doprowadzić do normalnej kapitulacji - Francja podda się gdy zajmiesz więcej % kluczowych prowincji niż ona ma jedności. Z reguły potrzeba do tego wybrzeża północnego i zachodniego, północnej Francji z Paryżem i paru prowincji na południu. Mając Bordeaux i La Rochelle i podchodząc pod Vichy/Lyon powinieneś dostać event.
     
  7. Helios

    Helios Nowy

    Jak dodać RFN?
     
  8. ctuluhu

    ctuluhu Nowy

    Czyli jak rozumiem ma sens wysyłanie szpiegów w celu obniżania jedności w czasie wojny? Czy jest to zbyt wolny proces? Dodam, że gram na poziomie very hard.
     
  9. Nuke

    Nuke [heinkel intensifies]

    Na very hard nie opłaca się. Na niższych w sumie też, lepiej przeznaczyć leadershipa na badania i oficerów.
     
  10. Grost

    Grost Znany Wszystkim

    np. przez edycję save`a. Musisz sobie wypisać nazwy prov, które chcesz przyłączyć, znaleźć ich nr (plik province_names w lolalization) i w sejwie wyszukać ich nr i zmienić przynależność krajową na POL (w 1.4 działało w SFi nie wiem, też powinno)
     
  11. Mazarini

    Mazarini Ten, o Którym mówią Księgi

    Ustanowienie rządu Vichy

    Czy w hoi3 istnieje event o ustanowieniu Francji Vichy? A jeśli tak to jakie warunki trzeba spełnić aby go wywołać?
     
  12. Dynamic

    Dynamic Ten, o Którym mówią Księgi

    Zmusić Francję do kapitulacji?

    Proponuję przenieść posty do "pytania początkującego"
     
  13. Mazarini

    Mazarini Ten, o Którym mówią Księgi

    Każdy event ma jakieś warunki, np. określona data lub posiadanie jakiś prowincji lub określonej części terytorium Dyn...
     
  14. Simoners

    Simoners Ten, o Którym mówią Księgi

    Zazwyczaj wystarczyło zdobyć Paryż wtedy Francja kapituluje i wyskakuje event o tym czy chcemy pełnej okupacji czy robimy marionetkę
     
  15. Mazarini

    Mazarini Ten, o Którym mówią Księgi

    A ja zdobyłem Paryż i po jakimś czasie Francja skapitulowała bez żadnego eventu. ja dostałem 3/4 terytorium Francji w Europie, 1/4 Włochy, a rządu Vichy nie ma. Kolonie należą nadal do Francji normalnej. Ogólnie udało mi się już nawet przetransportować armię na Wyspy Brytyjskie czyli Operacja Lew Morski dojdzie do skutku....
     
  16. Nuke

    Nuke [heinkel intensifies]

    No to sprawdź sobie w odpowiednim pliku jakie są warunki...
     
  17. nera

    nera User

    napisanie eventu-anschluss

    Witam

    Mam taki pomysł na rozgrywkę: gra Austrią, w połowie 1936 roku dochodzi do anschluss'u połączenia Austrii i Węgier. następnie połączone kraje atakują Czechosłowację i w całości ją anektują. Później jakaś wojna z Jugosławią o jakiś fragment Jugosławii (np Słowenię) by uzyskać dostęp do morza... Wszystko super ale trzeba by to zrobić jakimiś eventami... Próbowałem przerobić event o przyłączeniu Austrii do Niemiec tak by Austria dokładnie na tej samej zasadzie przyłączała Węgry (z ich armią i wszystkim) nie wyszło. Próbowałem tez napisać jakiś event z ultimatum dla czechosłowacji by się przyłączyli do mnie albo wojna... też nie umiem.. Jedyne co to udało zrobić mi się cory na część Jugosławii którą się interesuję.
    I pytanie o pomoc, czy ktoś mógłby jeśli nie napisać takie eventy to choć wskazać jak to zrobić poprawnie?

    I pytanie nr dwa: czy jest możliwy taki event jak w Victorii 2 o utworzeniu z Austrii Austrowęgier czyli de facto nowego państwa z nową flagą itp itd? głupio by było grac Austrowęgrami ktore na mapie by mialy napis ''Austria'' i austryjacką flagę.
     
  18. Michał_86

    Michał_86 Zbanowany

    Co do pytania nr dwa: trzeba zrobić nowy kraj, z nową nazwą, nową flagą, dodać ministrów, dowódców i wszystko inne co krajowi potrzebne będzie. Później trzeba będzie albo utworzyć nowy scenariusz albo odczytać sejwa austro-węgrami gdyż nie można w czasie gry przeskoczyć z jednego do drugiego kraju.

    Nowy kraj na szybko:
    1) common\countries.txt (nazwa i lokalizacja mu zgadzać się z tym z punktu 2)
    2) common\countries\tworzymy nowy plik, ustalamy w nim kolor kraju, schematy jednostek, proponowane nazwy jednostek
    3) gfx\flags tworzymy flagę
    4) localisation\ countries.txt wpisujemy nazwę kraju
    5) history w tych folderach tworzymy nowe wzorując się na istniejących
    6) prowincje... praca morderca... ale jest taki programik "Actual Search & Replace" który sam przeszuka tysiące plików .txt i sam podmieni to co chcemy podmienić. np. przerabiając ZSRR na Rosję carską: szukamy SOV i zamieniamy na RUS i gotowe.

    Zrób kopie gry, oraz staraj się nie kopiować niczego na żywca. Jak coś to PW.
     
  19. Pomoc z eventem "Utworzenie Szkocji"

    Witam, mam drobne pytania.
    1.Czy w HoI III dalej istnieje Szkocja jako państwo?
    W 2 kiedy zajmowałem UK mogłem spokojnie wyzwolić Szkocję jako marionetkę, w III tego nie sprawdziłem bo jakoś nigdy nie zaanektowałem UK.
    2. Czy napisanie eventu (najlepiej w formie decyzji), który pojawiał by się po zajęciu szkockich prowincji (bez aneksji UK) i polegał by na utworzeniu marionetki jest trudne? Bawiłem się eventami do 2 w III nie próbowałem jeszcze bo i tak nic nie pamiętam.
    3. Może dość głupie pytanie, ale czy ktoś mógł by to napisać ? Dawno nie próbowałem nic w tym kierunku a i tak nie wiem czy w najbliższym czasie miał bym się kiedy za to zabrać.
     
  20. Asalutt

    Asalutt Znany Wszystkim

    Pytanie o event/edit do gry MP

    Witam,
    mam pytanko do userów, którzy co nie co znają się na modyfikowaniu/edytowaniu bądź pisaniu editów.

    Otóż do naszej gry MP potrzebujemy wykonać machinacje, która pozwoli na

    a) przejęcie Kanady przez Wielką Brytanie --> czyli terytorium kanady wchodzi w skład Wielkiej Brytani oraz przeniesienie tam jej stolicy i zrobienia jakiś dodatkowych punktów tak z 50-60 w 2-3 prowach by nie było eventu o upadku wielkiej brytanii

    o ile to możliwe to także by wojska kanadyjskie przeszły do brytyjczyków, aczkolwiek nie jest niezbędne

    b) druga opcja to taka że Kanada przejmuje Wielką Brytanie ale tak żeby mieć jej rząd, techy, generałów, doświadczenie i jednostki

    wydaje mi się że opcja A jest łatwiejsza do zrobienia ale nie wiem
    Narazie chciałbym się zapytać czy jest wogóle możliwość zrobienia czegoś takiego?

    dla zainteresowanych tu jest save
    http://w934.wrzuta.pl/plik/5K5FbKIdp7E/mp_japan1940_06_13_06

    Hoi3 Motherland (najnowszy patch) + mod common weapons.
     
  21. Dynamic

    Dynamic Ten, o Którym mówią Księgi

    Opcja B jest niewykonalna na samym sejwie gry - musielibyście edytować startowych ministrów, generałów etc etc dla Kanady.

    Opcja A - trzeba to podzielić na dwie części.
    Część 1 - event o Aneksji Kanady przez Wielką Brytanię. Musicie napisać podobny do tego (event o aneksji Mandżurii przez Japonię na modzie Didays):
    ścieżka: Hoi3/events/zDD-Theatre-Manchuria.txt

    Event powoduje aneksję, dodaje core na wszystkie prowincje i przejmuje wojska anektowanego. Jedyny minus to taki, że jest triggerowany przez decyzję, musicie to opuścić.

    Po napisaniu, wiadomo, uruchomienie gry, odpalenie przerobionego eventu, rozegranie jednego dnia i zapis.

    Część 2 - edycja bezpośrednio na nowym save odpowiednich prowincji w Kanadzie - przeniesienie stolicy ( "is capital = yes") i dodanie punktów.

    Tyle mogę pomóc, eventu nie jestem w stanie napisać z przyczyn technicznych.
     
  22. tunio

    tunio Znany Wszystkim

    A czy da się przez samego save zrobić stolicę w innej prowincji? ew po upadku stolicy, wybrać se prowincję w której ma zostać utworzona nowa stolica?
     
  23. Alternative

    Alternative Ten, o Którym mówią Księgi

    Olać, nic nie grzebiemy. Tunio gra dalej na UK, za 4 lata brytyjski żołnierz będzie potrzebować plan miasta Berlin i spis ładnych Niemek. :]
    Jankesi uznali, że Włoszki są ładniejsze, więc plan miasta Rzym, że tak powiem, na gwałt poszukiwany...
     
  24. Asalutt

    Asalutt Znany Wszystkim

    Stolice sie da przenieść nie ma problemu.

    A jakby był to event decyzyjny też by nie było źle. ba nawet lepiej:D
     
  25. rosjadex

    rosjadex User

    Mam pytanie, pomogł by mi ktoś napisać event o właczeniu wszystkich państw świata do ZSRR ?
    Dziekuje ;]:D

    zmieniona nazwa tematu i podklejone
    Dynamic

    THX

    I jeszcze jedno pytanie jakie sa id eventow kapitulacyjnych , np stwórz pupeta anektuj itd wszystkich krajow
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie