Pruski AARmageddon

Temat na forum 'HoI II - AARy' rozpoczęty przez infantryman, 4 Luty 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. infantryman

    infantryman Ten, o Którym mówią Księgi

    Witam serdecznie!

    Jest to mój pierwszy AAR, mam jednak nadzieję, że przypadnie on Wam do gustu!

    Jeżeli tekst wyświetlający się w obrazkach jest nieczytelny, są dwa sposoby, aby temu zaradzić:
    - Powiększyć obrazek do pełnego rozmiaru klikając w niego, aby otworzył się w nowym oknie (zwykłe kliknięcie rozpoczyna pokaz slajdów)
    - Powiększyć widok strony (W Firefoksie np. Ctrl++ )

    Spis treści:

    Część I

    Część II

    Część III

    Część IV

    Część V

    Część VI

    Część VII

    Część VIII

    Głosowanie #1

    Część IX

    Mapa świata - 1 II 1937

    Potencjał przemysłowy państw - 1 II 1937

     
  2. infantryman

    infantryman Ten, o Którym mówią Księgi


    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]


    Dlaczego obrazki są pomniejszone? Czy da się jakoś temu zaradzić?

    Póki ten problem nie zostanie rozwiązany, można kliknąć w obrazek, aby obejrzeć go w pełnym rozmiarze.
     
  3. infantryman

    infantryman Ten, o Którym mówią Księgi

    Część druga

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  4. infantryman

    infantryman Ten, o Którym mówią Księgi

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Camillo, jestem prostym, mało profesjonalnym graczem i zawsze trudno było mi się przyzwyczaić do żetonów. Może na potrzeby AARa się przełamię, ale na razie mam grę rozegraną pewien okres w przód, więc zmiana nie będzie natychmiastowa. Fajny pomysł z tym AARem w multiplayerze, ale to chyba jest wykonalne jedynie, kiedy obaj twórcy mają stosunkowo dużo czasu.

    Nie wiem, czy dobry pomysł był z tą poszerzoną fabularyzacją w tym odcinku, bo coś czuję, że to chyba nie jest moja mocna strona.

    "Zasobny w stal rejon" - oczywiście chodziło o rudy metali :)

    Dziękuję za opnie, oraz pomocną odpowiedź na moje pytanie. W zasadzie przydałoby się jeszcze kilka komentarzy, bo wkrótce pierwsza strona będzie się w 10 minut wczytywać ;).
     
  5. infantryman

    infantryman Ten, o Którym mówią Księgi

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Dziękuję za rady i opinie, jednak grę mam rozegraną do Lipca 1936, więc sugestii dotyczących gry nie mogę wcielić w życie natychmiastowo. Poza tym nie jestem przekonany co do słuszności ataku na Sowietów, niewiele można tam zyskać, a napracować trzeba się dużo i rośnie zagrożenie wjazdem Szwedów z Kopenhagi. Planuję zająć się na początku Rzymem i Szwecją. Kontroli wojskowej nad sojusznikami raczej nie będę przejmował, wolałbym wygrać tę grę własnymi siłami.

    Ceslaus Co do AARa w multiplayerze, to również chętnie spróbowałbym go zrobić, lecz czas będę miał dopiero po zakończeniu sesji w semestrze letnim, pod koniec Czerwca.
     
  6. infantryman

    infantryman Ten, o Którym mówią Księgi

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Akompaniament pruskiej inwazji:
    [video=youtube;QWIf0CiYxmI]http://www.youtube.com/watch?v=QWIf0CiYxmI[/video]​
     
  7. infantryman

    infantryman Ten, o Którym mówią Księgi

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Chciałbym uprzedzić osoby czytające tego AARa, że kolejne części nie będą pojawiać się tak często - zaczął się kolejny semstr studiów i nie mam już tak wiele wolnego czasu.
     
  8. infantryman

    infantryman Ten, o Którym mówią Księgi

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Cóż, tym razem jest krócej, ale czasu na napisanie także, niestety, miałem mniej.
     
  9. infantryman

    infantryman Ten, o Którym mówią Księgi

    "PRUSKI ARMAGEDDON"

    After Action Report

    Część VIII



    [video=youtube;FxVlWu8_PW8]http://www.youtube.com/watch?v=FxVlWu8_PW8[/video]
     
  10. infantryman

    infantryman Ten, o Którym mówią Księgi

    Korzystając z tego, że jeszcze nie rozegrałem kolejnego odcinka, postanowiłem pozostawić czytelnikom możliwość wyboru celu przyszłej pruskiej ofensywy.

    Jeśli chodzi o podaną liczebność sił na poszczególnych frontach, podałem tam stan na 10 Listopada 1936, a nie maksymalne siły, które mogę na tym odcinku zgromadzić.

    [video=youtube;nIfBxJn86Lk]http://www.youtube.com/watch?v=nIfBxJn86Lk[/video]
     
  11. infantryman

    infantryman Ten, o Którym mówią Księgi

    "PRUSKI ARMAGEDDON"

    After Action Report

    Część IX



    [video=youtube;uv_4cKWkru8]http://www.youtube.com/watch?v=uv_4cKWkru8[/video]


    ---

    Dziękuję za wszelkie opinie, oraz sugestie, które pojawiały się w przeciągu ostatniego miesiąca. Może nie odpowiedziałem na wszystkie z nich, ale każdą sobie bardzo cenię.
     
  12. infantryman

    infantryman Ten, o Którym mówią Księgi

    Mapa świata - stan na dzień 1 Lutego 1937

    [​IMG]
     
  13. infantryman

    infantryman Ten, o Którym mówią Księgi

    [​IMG]
    [​IMG]

    W tym semestrze mam kilka trudnych egzaminów w sesji, przez co małe jest prawdopodobieństwo ukazania się nowego odcinka w Maju i Czerwcu.

    Ale może moderacja byłaby skłonna przyjąć te skromne dane statystyczne jako mini-odcinek? Nie lubię, gdy AAR jest zamykany i wszystkie posty są kasowane.
     
  14. infantryman

    infantryman Ten, o Którym mówią Księgi

    Trwa u mnie sesja, więc wrzucam tylko dwie tabele - ilość kontrolowanych punktów zwycięstwa, oraz porównanie liczebności armii w państwach "osi". Imperium Osmańskie i Indie w rzeczywistości mają większe armie, ale wysłali znaczną część swoich wojsk odpowiednio do Prus i Indochin jako wojska ekspedycyjne. Co nie zmienia jednak faktu, że Indie mają skandalicznie słabą armię, powinni byli już dawno roznieść Persję.

    [​IMG]
    [​IMG]

    Jako, że już od ponad 30 dni nie pojawił się nowy odcinek, AAR-a wyczyściłem i zamykam. W razie chęci kontynuowania Autor jest proszony o kontakt z administracją forum.

    Pozdrawiam
    Severian
     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie