Rome Total War AAR Rodem Juliuszów

Temat na forum 'Total War AARy' rozpoczęty przez Simoners, 1 Luty 2012.

  1. Simoners

    Simoners Ten, o Którym mówią Księgi

    Juliuszowie to jeden z najbogatszych i najpotężniejszych rodów Italii obok Brutusów i Scypionów. Mimo iż rody te same decydują o tym kogo zaatakować, z kim zawrzeć sojusz czy od kogo się odwrócić to Senat zajmujący Rzym od czasu do czasu zleca misję za które sowicie wynagradza. W Senacie zasiadają najmądrzejsi i najpotężniejsi przedstawiciele rodów Italii.

    W 270r p.n.e Juliuszowy ród przedstawia się następująco:
    -Flawiusz Juliusz (47 lat) jest przywódcą rodu. Jego żoną jest 48 letnia Faustyna
    -Lacjusz Juliusz (31 lat) jest dziedzicem z racji tego iż wykazuje zdolności dyplomatyczne oraz jest najstarszy. Jego żoną jest 29 letnia Poppea
    -Drugi syn to Kwintus Juliusz (29 lat). Wykazuje on cechę prawdziwego dowódcy, który jeszcze nie raz stoczy bitwę. Za żonę ma on 29 letnią Hypie.
    -Najmłodszy syn Wibiusz Juliusz ma 28 lat i jak rok starszy brat rokuje jako utalentowany generał. Jego żoną jest 29 letnia Klaudia.

    Gaficzne przedstawienie rodu
    [​IMG]

    Posiadłości rodu obejmują dwie prowincje Arettum i Arminum. Armia rodu pilnująca granic prowincji przed najazdami zdziczałych Galów oraz rebeliantów wobec misji zleconej pzez Senat została połączona i wysłana pod Segestę. Miasto to rządzone było przez zbiegów z Galii, którzy chcieli poczuć smak władzy. Jednak ich czas miał się szybko zakończyć.

    [​IMG]
    [​IMG]

    Kiedy armia pod wodzą Flawiusza Juliusza maszerowała na północny-zachód w kierunku Segesty w miastach postanowiono iż wato zainwestować w handel. Z tego tez względu w Arretium wyłożono pieniądze na budowę misji handlowej, a w Arminum na port. W stolicy Juliuszowych posiadłości (Arminium) pod broń powołano okolicznych chłopów przed którymi teraz okres przygotowawczy, a potem pewnie ciągłe siedzenie w mieście jako jego garnizon.

    Sąsiad Juliuszów z północnego-zachodu czyli Galia przysłała posła z propozycją wg której Juliuszowie mieli nie rywalizować z kupcami Galii. Na to nie można było się zgodzić więc zażądano jeszcze wymiany mapami. Poseł Galijski odrzucił tę propozycję szydząc z tego jakże wspaniałego pomysłu. Zniewaga ta zostanie wykorzystana szybciej niż się tego galowie spodziewają.

    W końcu armia doszła pod miasto rebeliantów. Według szacunków zwiadowców miasta jest w stanie bronić około 250 lekko uzbrojonych mężczyzn. Przeciwko nim Flawiusz Juliusz mógł postawić prawie 720 swoich doskonale wyżywionych, uzbrojonych i przeszkolonych żołnierzy. Z tego powodu ze spokojem położył się i wydał rozkaz aby wypocząć przed bitwą, która ma się rozpocząć z rana.

    Flawiusz Juliusz po bardzo krótkiej bitwie zmasakrował przeciwnika który stracił większość mężczyzn. Natomiast armia Juliuszów straciła ledwie 8 mężów.

    [video=youtube;0RC3-yQc2qE]http://www.youtube.com/watch?v=0RC3-yQc2qE&feature=youtu.be[/video]

    [​IMG]

    Po zwycięstwie Flawiusz uznał, że nie warto grabić tej osady tylko zostawić ją w spokoju i wcielić do rodzinnych posiadłości.

    PS: W spoilerach są screeny.
     
  2. runnersan

    runnersan Ten, o Którym mówią Księgi

    Eeee... Mody są bogatsze szczególnie Europa Barbarorum, ale podstawka też może być... Jeśli ktoś przyjmie taki rodzaj rozgrywki...
     
  3. Ponury Joe

    Ponury Joe Guest

    Świetnie, nareszcie jakiś AAR z TW, oby się nie skończył po dwóch odcinkach. Tak czy inaczej, będę śledził. Goły Rome może być, tylko za małe jednostki, ja gram na ogromnych - więcej trupów, lepsza zabawa. :lol2: Żartowałem oczywiście. ;)

    A czysto merytorycznie to "spitoliłeś" pierwszą turę, mój drogi. :p AI rebeliantów zdołało przekształcić neutralną kulturowo wiochę w osadę barbarzyńców. Gdybyś obległ/zaatakował Segestę w pierwszej turze to sam mógłbyś przekształcić ją w miasteczko rzymskie. A tak musisz czekać aż poziom ludności skoczy do 2 000. :p Markery to zło, wyłącz je. Dlaczego nie ustawiasz wojsk przed bitwą? Tak chaotycznej bitwy w życiu nie widziałem.:p Dlaczego używasz Triariuszów do ataku na podrzędne jednostki? Nie możesz ich na razie przeszkolić, więc warto oszczędzać tę jednostkę na obstawę wrogich generałów. Hastaci poradziliby sobie śpiewająco. Hmm, co to za poziom trudności?
     
  4. Simoners

    Simoners Ten, o Którym mówią Księgi

    Gram na normalnym poziomie i w bitwach i w w zarządzaniu.
    Atak w 1 turze wchodził w grę tylko jeszcze podciągnąłem posiłki ze stolicy tak w razie czego i mogłem atakować dopiero w następnej. Na razie uznałem, że wystarczy ustawienie zostawić takie jakie było. Zazwyczaj (czyli głównie w Medievalu) ustawiam kawalerię na skrzydłach i generała/wodza w centrum za liniami cięzkiej piechoty/włóczników oraz łuczników, a obok nich stoi lekka piechota.
    Co do ataku Triariuszów to tak wyszło. Bardziej skupiałem się na łucznikach oraz kawalerii (która de facto załatwiła sprawę), a reszta zaatakowała tak dla doświadczenia :D
    Kolejny odcinek powinien być jutro no chyba, że coś zepsuje mi plany.

    ---------- Post added 02-02-2012 at 22:25 ---------- Previous post was 01-02-2012 at 23:34 ----------

    Odcinek nr 2 "Veni, Vidi Vici"

    Po zajęciu Segesty przy bardzo niewielkich stratach Senat dalej planował rozszerzanie panowania mieszkańców Rzymu w okolicznych państwach. Brutusowie oraz Scypionowie toczyli wojny zarówno z Grekami, a także z Kartaginą. Juliuszowie mieli niewiele czasu przed kolejnym zleceniem, którym było zdobycie Narbo Maritus galijskiej osady umiejscowionej bardzo daleko od jakiegokolwiek osiedla Juliuszów. Jednak rozkaz to rozkaz i Flawiusz postanowił aby jego syn Wibiusz wraz z 423 żołnierzami ruszył na galijską osadę. Oczywiście doskonałe przeszkolenie oraz wyposażenie, a także talenty Wibiusza rokowały dobrze na walki z liczebnymi jak grzyby po deszczu Galami. Jednak szybkie dostarczenie wojska w pobliże osady nie byłoby możliwe gdyby nie admirał Okatawiusz, który dzięki pomysłowości pomieścił armię na swoich statkach i wyruszył za zachód ku nieznanemu. Jedyne co wiedział o zachodzie morza to fakt iż są na jego krańcu słupy Heraklesa, które są krańcem świata i poza nimi grasują potwory.

    Poza kolejną wojną tym razem już bardziej poważną przywódca rodu czyli Flawiusz Juliusz podczas objazdów swoich włości zlecił budowę kolejnych projektów. W Segeście miały powstać pałac namiestnika, a także postanowione nauczyć wieśniaków rolnictwa karczowniczego , w Arretium oraz Arminum wieśniacy zaznajamiali się rolnictwem gromadnym.

    [​IMG]

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Poza budowaniem niewiele się działo. Dyplomacja poniosła fiasko. Brutusowie odrzucili propozycję na mocy której zaatakowaliby Galię razem z Juliuszami zasłaniając się brakiem korzyści. Za niedługo pożałują swej decyzji, ale na razie warto podbić Galię dla samych terenów rolniczych oraz ważnych dla wojska złóż.

    No i na koniec bitwa pod Narbo Martius. Dosyć łatwo poszło (chyba znowu chaos był, ale jakoś łatwo mi ich tak kontrolować.) no, ale trzonem ich armii jest lekka piechota, a morale są nawet niższe niż u Francuzów w 1940r, ale widać tak to już jest :)

    [video=youtube;tWuXXbIFQKo]http://www.youtube.com/watch?v=tWuXXbIFQKo&feature=youtu.be[/video]​
     
  5. McFlash

    McFlash Panzer Pony

    Raczej panowanie Rzymu ;)

    Słupy. Maczuga jest u nas w kraju :) Popraw jeszcze kilka zdań, dobrze? Teraz troszkę rażą ;)

    Skoro to jest czysta wersja, to przyszykuj już teraz trochę floty - niedługo dostaniesz polecenie zajęcia Sardynii, która jest świetną bazą wypadową (jeśli tylko pozwolisz jej szybko urosnąć) do ataku na Kartaginę w Afryce i w Hiszpanii.
     
  6. Simoners

    Simoners Ten, o Którym mówią Księgi

    Dzięki za wytknięcie błędów już poprawione. Flotę zacznę szykować jak tylko będę miał świadomość, że Galowie z północy nic nie mogą mi zrobić (na razie wiem, że z dwóch osad jedna jest bardzo słabo broniona, a druga to jeszcze niewiadoma.)
     
  7. McFlash

    McFlash Panzer Pony

    Galię Przedalpejską zdobędziesz bez problemu, Galowie nigdy nie trzymają tam dużych sił. Floty nie masz co rozwijać - ot, dla transportu wojska i ochrony takie konwoju. Na morzu jest trudno wygrać.
     
  8. Ponury Joe

    Ponury Joe Guest

    Ten średni poziom trudności jest jednak trochę za łatwy. No bez jaj, żeby dzielni wojacy Celtów zwiewali gdzie pieprz rośnie po kilku sekundach walki?:p Może to kwestia różnicy w dowodzeniu generałów, ale i tak - za łatwo Ci to idzie. Tak czy inaczej, kontynuuj. :)
     
  9. Simoners

    Simoners Ten, o Którym mówią Księgi

    W sumie trochę to dziwne, ale powyższe poziom trudności (chyba, że się nie będzie dało). W sumie generał wjechał w nich przy ognistym ostrzale, który zmniejsza morale, a zmęczenie też nie działa na korzyść przeciwnika więc sumując morale spadło im do poziomu tak niskiego, że rozbicie ich było bardzo proste. Jedyne czego się boję to walki 500 Rzymian na 1000 Galów, albo wojnę z Senatem, Scypionami czy Brutusami.
     
  10. McFlash

    McFlash Panzer Pony

    Początki zawsze są tutaj proste ;)

    Porządny okrzyk bojowy i zwiewają bez walki. Tacy protoFrancuzi :D

    Dawno już nie grałem na czystej wersji, ale na TRP Rzymianie niemal na pewno by wygrali.

    Akurat to jest proste - Senat zostaje zniszczony po zdobyciu Rzymu, a dwa pozostałe rody muszą ściągać posiłki zza morza, co można perfidnie wykorzystać.
     
  11. Simoners

    Simoners Ten, o Którym mówią Księgi

    Wiem, że już kilka dni nie wrzucam odcinka, ale to po części wina Shoguna 2, którego kupiłem ostatnio za niewielkie pieniądze oraz dodatku do Tropico.

    No i nie wiem czy warto nagrywać bitwy bo renderowanie filmiku z frapsa, a potem jego wrzucanie trochę trwa i jest męczące.
     
  12. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    Dlatego narazie nie zabieram sie za pisanie aara z jakiejs gry TW. Ciezko znalesc idealne rozwiazanie pomiedzy klasycznym AARem a jakas forma LP z YouTube. Filmik zawsze lepiej zobrazuje bitwe - da wrazenie bycia tam. Z 2giejs trony sam po sobie wiem, ze tylko przy niektorych aarach odtwarzam filmiki jakie sa tam zamieszczone.

    PS: ostatnio frapsa zamienilem na Bandicam
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie