Сказки от степей - Kazachstan MiniAAR

Temat na forum 'HoI II - AARy' rozpoczęty przez Kentucky, 24 Październik 2010.

?

Czy podoba ci się pomysł z podkładem muzycznym do odcinków?

  1. Tak ;D

    0 głos(y/ów)
    0,0%
  2. Nie :mad:

    0 głos(y/ów)
    0,0%
Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Сказки от степей
    Opowieści ze Stepów
    Kazachstan MiniAAR


    [​IMG]


    [​IMG]

    Oto i Kazachstan! Nasze ukochane i najwspanialsze państwo!
    Rozciąga się ono od Astrachania (?) aż po... jakieś puste stepy na granicy z Mongolią.
    Na północy leży rosyjski moloch, a na południu wstrętny Kirgistan którego nie lubimy.

    Nasz rząd składa się z gości o językołamnych imionach i nazwiskach. W polityce od razu przesunąłem suwak w stronę zamkniętego społeczeństwa. Politycy są w miarę dobrzy, tylko szef rządu, Kakimbek Salykov, ma same złe premie.

    [​IMG]

    Nasza niepokonana armia Kazachstanu składa się z dwóch armii: Armiya Qazakhi pod dowództwem generała armii Bigeldinova oraz Free Cossack Division pod kontrolą generała broni Salminova. Armiya Qazakhi stacjonuje w stolicy - Alma-Ata'cie, a FCD w Uralsku.

    [​IMG][​IMG]

    Ponieważ granica jest długa, a dwie armie to za mało na dobrą obronę dokonałem przebudowy w szeregach.
    Dywizje górskie z Armiya Qazakhi zostaną oddzielną armią pod dowództwem generała broni Abzalgula, który ma fajną czapkę. Nowo sformowana 1ya Korpus Qazaqstan przeniesie się do prowincji Zhambyl, gdzie w razie ewentualnej wojny z Kirgistanem mogłaby zaatakować bez przeszkód ich wzgórza i góry. Podobnie w Free Cossack Division dywizja piechoty została odłączona od armii i sama stała się armią pod komendą generała dywizji von Enckevort i wyruszył do Kazalińska bronić tamtejszych fabryk.
    Koniec końców siły Kazachstanu zaczęły się składać z 4 mniejszych armii.

    [​IMG]

    [​IMG][​IMG]

    Przemysł nie jest w najlepszym stanie. Mamy wielkie zapotrzebowanie na energię i stal, ale dzięki sporej ilości materiałów rzadkich łatwo uregulujemy braki pozostałych rzeczy poprzez handel.

    [​IMG]

    Ponieważ czas to PP już pierwszego dnia rozpoczęliśmy budowę trzech kompleksów przemysłowych w Kazachskiej stolicy materiałów rzadkich - Aktyubińsku. W już istniejących fabrykach rozpoczęto konstrukcję dwóch brygad pojazdów opancerzonych oraz sześć brygad ciężkiej artylerii.

    [​IMG]

    Ponieważ Kirgistan nam zagraża musimy ich wyprzedzić technologicznie. Rubtsovsk Machine-Building Plant rozpoczął prace nad nowym sprzętem dla piechoty.

    [​IMG]

    Koniec części pierwszej.
    Technikalia:
    Armagedon 1.1
    AtR ten z naszego downloadu
    eventy historyczne minimod
    poziom normalny/wściekły
    przejmowanie PP i TT
     
  2. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek II

    Сказки от степей
    Opowieści ze Stepów
    Kazachstan MiniAAR


    [​IMG]


    Na okres od stycznia do maja 1936 roku nie przypada wiele wartych dużej uwagi wydarzeń w Ordzie Ałaskiej, szerzej znanej jako Kazachstan.
    W tym czasie najważniejszymi wydarzeniami było zakończenie pracy nad dwiema brygadami pojazdów pancernych.
    Z fabryk Alma-Aty 1 marca wyjechały pierwsze egzemplarze pojazdów pancernych klasy BA-6

    [​IMG]
    Jeden z BA-6 armii Ordy Ałaskiej

    [​IMG]

    Nowe wozy bojowe od raz zostały wcielone do 92. Strelkovaya.
    Na widok świeżego sprzętu generał Salminov powiedział:
    [​IMG]

    Przez następne 21 wschody słońca nic ciekawego się nie działo, poza ciągłymi delegacjami z Rosji. Rosjanie mogą się okazać przydatnym sprzymierzeńcem...
    Ah, chyba odszedłem od tematu. Jak pisałem 22 marca doszło do triumfalnego zakończenia montażu jednego z sześciu pułków artylerii składającej się z dział 76,2 mm wz.1927.
    [​IMG]
    Owa armata

    [​IMG]

    Nowy pułk został wcielony w szeregi 2ya Korpus Qazaqstan, a raczej dywizji piechoty tej armii ale nie chce mi się pisać nazwy dywizji bo jest językołamna.
    Tak czy inaczej generał von Enckevort zareagował na zwiększenie siły ognia słowami:
    [​IMG]

    Przez pozostały cykl księżyca i kilka wschodów słońca poza kolejnymi wycieczkami rosyjskich dyplomatów do Ordy Ałaskiej nie było nic ciekawego. Nic? A no przecież, przypomniało mi się! 29 kwietnia zakończono kreowanie drugiej brygady wozów bojowych BA-6.
    Nowe samochody znalazły dom w dywizji kawalerii 32. 'Saratovskaya'.
    Jeden z żołnierzy armii generała Salminova powiedział:
    [​IMG]

    [​IMG]

    Jak już kiedyś mówiłem czas to PP... co nie mówiłem? To mówię teraz. Skoro czas to PP wolną lukę w nieprzydzielonym potencjale wypełniono werbowaniem, szkoleniem i wyposażaniem oddziałów piechoty.

    [​IMG]

    Argh! Niech Rubtsovsk Machine-Building Plant szybciej wymyśla te nowe sprzęty piechoty bo nie mamy szans z Kirgistanem wyposażeni w karabiny Mosir! Oj, ponisło mnie.

    Aha, i nie czepiajcie się mnie o nazewnictwo i zdjęcia sprzętu teraz i później bo chcę aby ładnie wyglądało a nie było historycznie.

    Dziękuję i zapraszam ponownie :>​
     
  3. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Сказки от степей
    Opowieści ze Stepów
    Kazachstan MiniAAR


    [​IMG]


    Wraz z nadejściem czerwca rozpoczyna się suche i gorące lato.
    Gorąco było zwłaszcza 8 czerwca kiedy to skończono składanie drugiej brygady artyleryjskiej 76,2 mm wz.1927.
    Tym razem nowe działa zostały wcielone do 4. 'Smolenskaya' Strelk. Div. stacjonującej w Armiya Qazakhi w stolicy.
    Pierwszą rzeczą jaką zrobili żołnierze po zapoznaniu się z nowym dobytkiem była gra edukacyjna "kto pierwszy trafi jakąś chałupę w Sincjang-Ujgur".
    Jeden z obsługujących działo powiedział:
    [​IMG]

    [​IMG]

    Oto i kolejna dobra wiadomość!
    Nasi genialni naukowcy i inżynierowie dokonali kolejnego przełomowego odkrycia 22 czerwca 1936 roku.
    Tak dokładnie to zakłady Rubtsovsk Machine-Building Plant zakończyły prace nad nowym wyposażeniem dla trzonowych oddziałów piechoty.

    [​IMG]

    Od teraz na wyposażeniu piechoty są m.in. pistolety maszynowe 7,62 mm PPD wz.1934/38 (mają one być stosowane przez co najmniej 3 lata ) oraz takie bajery jak lepsze radia czy cieplejsze mundury.
    Rzeczą najwyższego priorytetu było teraz zmodernizowanie istniejących grup piechoty do poziomu który zakłądy RMBP nazwali "poziomem '36" ze względu na rok opracowania, ale każdy z was to rozumie przecież.
    Aha, ponieważ na modernizację piechoty potrzeba było znacznej ilości potencjału przemysłowego, priorytet budowy i produkcji fabryk i jednostek spadł najniżej.
    Dzięki temu przekazano sporą część na modernizację.

    [​IMG]

    Jeszcze tego samego dnia (22 czerwieca) Ivan Susaikov rozpoczął pracę, dotowaną przez państwo, nad nowymi taktykami bitewnymi. Swoją oryginalną taktykę Ivan nazwał "Doktryną planowania wielkiej bitwy".

    [​IMG]

    A teraz pora na wycinki z gazety "Kurier Tatarski"
    To tyle z najważniejszych niusów sierpniowego wydania "Kuriera Tatarskiego".

    Cofnijmy się jednak do 28 lipca kiedy to zakończono wyposażanie, trenowanie i modernizowanie trzech oddziałów piechoty.
    Żołnierzom spodobały się nowe pistolety maszynowe, bo teraz zamiast celować Bóg wie ile w kaczkę aby ją upolować na obiad, wystarczyło wypruć cały magazynek na full-auto.

    [​IMG]

    Tak w ogóle szybkie postawienie nowych fabryk pozwoliło na zgromadzenie większej ilości pieniążków pozwalających na prowadzenie większej ilości badań, albo jak inni wolą odblokowałem drugiego slota na TT.
    Tak czy inaczej Rubtsovsk Machine-Building Plant zaczęło pracę nad lepszym sprzętem dla dzielnych jeźdźców kawalerii, który mocno się opierał na tym co mają piechociarze z projektu '36.

    [​IMG]

    Niestety, coś wartego zaciekawienia wydarzyło się dopiero drugiego września, kiedy to wszelkie prace nad unowocześnieniem piechoty do stanu '36 zostały zwieńczone o tym komunikatem:

    [​IMG]

    Nareszcie, po wielu tygodniach prace nad przerwanymi pracami piechoty, dział i fabryk znów mogły być kontynuowane.​

    Tymczasem w domu Borata Sagdiyeva...

    Borat właśnie kończył czytać wrześniowe wydanie "Kuriera Tatarskiego", gdy jego uwagę przykuła informacja pisana małym drukiem w kącie ostatniej strony:
    Podróż do Ameryki! I to za darmo! Hura! - wykrzyczał Borat odkładając gazetę.​
     
  4. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinen IV

    Сказки от степей
    Opowieści ze Stepów
    Kazachstan MiniAAR


    [​IMG]


    Nie minęło wiele godzin od zakończenia modernizacji ostatniej dywizji piechoty
    gdy nagle, 3 września, wstrętny Kirgistan rozpoczął Jihaad!
    A to paskudy! Pod pretekstem wyzwolenia Muzułmanów wypowiedzieli wojnę Ordzie Ałaskiej. Głupota, przecież stan etniczny Ordy to po 40-parę % prawosławnych i 40-parę % muzułmanów i pozostałe procenty to reszta.
    Ale spodziewałem się tego i dobrze że cała armia stacjonowała na granicy z nimi.

    [​IMG]

    [​IMG]
    Kirgistańskie plemiona zbierają się na wojnę.

    Wiadomość o wojnie w Azji Centralnej rozniosła się po świecie z prędkością światła.
    I z taką samą prędkością Perscy i Ujgurscy przyjaciele (okazało się że pasterz rozwalony z artylerii był z Mongolii) wysłali wsparcie do nas w postaci zaopatrzenia i grup ochotników z których sformowano oddziały obronne.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Oddziały Ujgurskie zostały wysłane do Kulsary, gdzie pod dowództwem generała broni Starostina mieli bronić południowo-zachodniej części kraju.

    [​IMG]

    Perska dywizja została przydzielona generałowi dywizji Bohnstedtowi w Kyzyłordzie aby usunąć lukę w obronie na środkowo-południowej granicy.

    [​IMG]

    Prezydent Bukaiklianov zorganizował zebranie generalne rządu w trybie natychmiastowym po otrzymaniu telegrafu z Kirgistanu:
    Na zebraniu generalnym zjawili się wszyscy ważni ministrowie i szefowie wojskowi.
    Zebranie rozpoczął prezydent słowami:
    Podczas spotkania dyskutowano przede wszystkim o planach obrony jaki i kontrataku na wroga.
    Po wielu godzinach wytężania mózgów stworzono pierwotny plan obronno-kontratakujący.

    [​IMG]

    Plan polegał na utrzymaniu się na zachodzie, dając czas armiom z wschodu na atak i otoczenie wroga od południa.

    Tego samego dnia (3 września) już doszło do pierwszych starć na granicy Orda Ałaska-Kirgistan.
    Trzeba przyznać, że gdyby nie wsparcie Ujgurów i Persów to nie udało by mi się ułożenie skuteczniej obrony. Co prawda poświęcę jedną prowincję, ale to pustynia nic nie warta.
    Trudno powiedzieć która bitwa była pierwsza, więc opiszę je od zachodu ku wschodowi kończąc.

    Bitwa pod Kulsary
    Tutaj nie byłem pewien swojej pozycji, do puki nie zobaczyłem czym atakuje wróg. No bo co to ma być? Wysłać jedną dywizję milicji do ataku?

    [​IMG]

    Bitwa pod Kyzyłordą
    O ile w Kulsary'ach była piechota model '18 wraz z milicją i miałem obawy, to tutaj miałem jeszcze większe, ale durnie tutaj wysłały na atak też samą milicję.

    [​IMG]

    Bitwa pod Taszkentem
    I tutaj rozpoczyna się kontratak sił Ałaskich na wroga. Armia kawalerii z wsparciem samochodów opancerzonych BA-6 nie miała litości dla piechociarzy z Kirgistanu.
    To za Pakriszkina - powiedział generał Salminov po wydaniu rozkazu do ataku.

    [​IMG]

    Bitwa pod Osz
    Generałowi Abzalgulowi nie mogło się trafić lepsze miejsce do ataku. Jego oddziały piechoty górskiej świetnie sobie radziły w walce w tamtejszych górach.

    [​IMG]

    Bitwa pod Frunze
    Ostania bitwa na liście tego dnia. Tysiące dobrze wyposażonych i wyszkolonych żołnierzy zaszarżowało na biednych wojaków wroga pochowanych w okopach.

    [​IMG]

    [​IMG]
    Marsz żołnierzy do Frunze

    Koniec końców po wielu godzinach oddawania razów udało się utrzymać pozycję tam gdzie trzeba i wyprzeć wroga z tamtąd gdzie trzeba.

    [​IMG]
    [​IMG]

    PS: Jeśli muzyka nie działa proszę pisać!
     
  5. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek V

    Сказки от степей
    Opowieści ze Stepów
    Kazachstan MiniAAR


    [​IMG]


    Wojna! Kirgistan wyrusza na Jihaad przeciw Ordzie Ałaskiej. Hm... chyba już to pisałem ostatnio, ale trudno.
    Co ja miałem napisać...? A, już wiem! Początkowo sądziłem że rozwalę Kirgistan w miesiąc, ale zapomniałem że miesiąc się idzie do jednej prowincji (oprócz kawalerii i piechoty górskiej co w tydzień/dwa dochodzą ).
    Pierwszą rzeczą jaka się wydarzyła od ostatniego odcinka było zajęcie Oszu przez armię generała Abzalgulowa i jego dywizje piechoty górskiej. Jak można było się spodziewać, Kirgistańczycy rozpoczęli kontratak, ale coś im nie wyszło.

    [​IMG]

    Mimo tego że pierwszy atak na Taszkent się powiódł armia Wolnych Kozaków musiała zaprzestać przemieszczenia się (liczne symulacje jakie przeprowadziłem wymusiły to na mnie). Dopiero 24. września ponownie ruszono na Taszkent wraz ze wsparciem z Oszu. Łatwo się domyślić jak to się skończyło.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Aby jeszcze bardziej uprzykrzyć życie Kirgistanowi Perskie Siły Interwencyjne wraz ze wsparciem Drugiego Korpusu Kazachskiego rozpoczęły atak na Navoi.
    Broniące miasta grupy uzbeckiej milicji nie miały szans z artylerią i pistoletami maszynowymi.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Jak to się mówi "do trzech razy sztuka": dwie ostatnie walki o Taszkent wygrałem ale już trzeciej, obronnej nie podołałem. Kiepsko wyposażeni Kozacy nawet ze wsparciem BA-6 nie dali rady się utrzymać przeciwko hordom wojowników z Kirgistanu. Przedpołudniem wojska Ordy Ałaskiej wycofały się z miasta, oddając je po ciężkiej bitwie wrogowi.

    [​IMG]

    Nieco ponad jeden tydzień zakończono budowę nowej grupy artyleryjskiej. Bardzo dobrze, bo każde wzmocnienie sił może przechylić i tak niewiadomą szalę zwycięstwa na naszą stronę.

    [​IMG]

    Nowe armaty weszły w skład Ujgurskich Sił Interwencyjnych. Dobrze... doskonale... Skoro Armia Ujgurskich Sił Interwencyjnych została wzmocniona, mogę rozpocząć działania dywersyjno-zaczepne na granicy południowo-zachodniej.

    [​IMG]

    Następnego dnia zakończono modernizację Perskich Sił Interwencyjnych. To dobrze, bo kto wie jakie niebezpieczeństwa czekają w Navoi.

    [​IMG]

    No i musiałem wykrakać! Jak tylko Perskie Siły Interwencyjne rozgościły się w Navoi musieli stawić czoła nieproszonym gościom z Kirgistanu. Zniechęceni i zmęczeni długim marszem do miasta musieli się wycofać z powrotem do Kyzyłordy. A niech was Kirgistańskie łachudry!

    [​IMG]

    Jak już wcześniej pisałem, Ujgurskie Siły Interwencyjne rozpoczęły działania dywersyjno-zaczepne, ale dopiero 16. października. Celem był atak na Kungrat, a raczej wypłoszeniem tamtejszej prowincji. Jacha oczywicha plan się powiódł.

    [​IMG]

    A cóż to?! Wróg zajął nam prowa? Jak to możliwe?!
    Aaa.... zostawiłem ją bez ochrony i wróg bez przypału sobie wszedł...
    No to ma w ryja... zobaczy, będzie z płaczem biegł do mamy.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Eh, jeden krok do przodu, dwa w tył i jeszcze jeden w przód. Taka taneczna wojna.
    No i jeszcze mapka sytuacyjna na czas 1. listopada 1936 roku.

    [​IMG]
     
  6. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek VI

    Сказки от степей
    Opowieści ze Stepów
    Kazachstan MiniAAR


    [​IMG]

    Ach, Listopad. Dni są coraz krótsze i zimniejsze ale w Azji Środkowej jest gorąco od eskalacji wojny i śmierci.
    Nie mogąc czekać do wiosny, generał Abzalgul musiał zaatakować Duszanbe (na mapie Stalinabad). Ciężki górzysty teren i artyleria przeciwnika nie pozwoliły lepiej przeszkolonym i wyposażonym dywizjom górskim na przezwyciężenie. W chwilę przed porażką, generał rozkazał wykonać zmasowany atak. Niestety, Allah nie był po stronie Abzalgula, który przegrał bitwę o Duszanbe.

    [​IMG]

    Po obu stronach stepu, pustyni i gór aż do 22 listopada wojska się przegrupowywały. No wiecie, w Ordzie Ałaskiej i Kirgistanie. A że napisałem "do 22 listopada" to znaczy że 22 listopada była bitwa.
    No to wyżej wymienionego dnia wojska Kirgistanu z Bukhary i Samarkanda zaatakowały okupowane przez Perskie Siły Interwencyjne Navoi (tak, byłem szybszy od Kirgistańczyków i ponownie zająłem Navoi). Ponieważ Persowie w pojedynkę nie dali by rady się obronić, generał von Enckevort rozpoczął działania dywersyjne w Bukharze aby zmniejszyć nacisk na Persów. To był genialny ruch, ponieważ Navoi zostało obronione, a von Enckevort zdobył tyle doświadczenia w walce na pustyni, że zaczęto na niego mówić "Pustynny Lis".

    [​IMG]

    Tymczasem w Oszu Abzalgul planował kolejny atak na Duszanbe. Straszny z niego uparciuch, co nie? Kiedy tylko słońce wzeszło 23 listopada, tak samo w niebo wznosiły się dźwięki bitwy niesione echem przez góry. Kurde, nie wiedziałem że ze mnie taki poeta. Ale generała chyba czapka za bardzo w głowę uwierała bo popełnił te same błędy co ostatnio i znów Allah się do niego plecami odwrócił. Przynajmniej nauczył się coś niecoś o walce w górach. Tak bardzo się zawziął że został "specjalistą w walce w górach". Przynajmniej jedna dobra wiadomość.

    [​IMG]

    Następnego dnia, dnia który nazywał się 25 listopada, zakończono formowanie 1. Dywizji Karabinierów (Ot, takie luźne tłumaczenie) w Kazalińsku. Na czele nowej armii stanął generał dywizji Sidorovich. Jego celem, celem armii jest wspieranie poczynań 2. Korpusu Kazachskiego (von Enckevorta) oraz obrona Kazalińska.

    [​IMG]

    Jeszcze tego samego dnia von Enckevort zaatakował Bukharę. Jego nieprzeciętna wiedza na temat walki pustynnej i lepsze wyposażenie żołnierzy biło na łeb chłopów z Kirgistanu. Walka trwała nieco więcej niż dobę, gdy wróg się wycofał z prowincji w celu przegrupowania.

    [​IMG]

    No i jeszcze mapa sytuacyjna z frontu. Jak zwykle w Taszkencie i Zhambylu strasznie frustrujący ping-pong. W innych miejscach raczej pozytywna sytuacja, ale mógłby wyskoczyć jakiś event dający zaopatrzenie i manpowera, bo robi się krucho.

    [​IMG]
     
  7. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek VII

    Сказки от степей
    Opowieści ze Stepów
    Kazachstan MiniAAR


    [​IMG]

    Bodajże jeden tuzin bez dwóch wschodów słońca po ostatnim triumfie w Bukharze,
    Rubtsovsk Machine-Building Plant zakończyli prace teoretyczne i praktyczne nad nowym wyposażeniem dla oddziałów kawalerii. Z racji niskiego przyrostu manpołera od raz w chwili natychmiastowej RMBP wzięli się za wymyślanie wymyślnych machin rolniczych usprawniających rolnictwo.

    [​IMG]

    Po wielu nie liczonych przeze mnie tygodniach Armiya Qazakhi generała Bigeldinova dotarła do Oszu. Połączone armie generałów Bigeldinova i Abzalgula mogły od razu ruszyć na Duszanbe, ale najważniejsi dowódcy musieli wypić kilka głębszych.
    Nie przeszkadzało to żołnierzom, bo sami wyjęli z plecaków kilka Sobieskich i Finlandii.
    Gdy żołnierze mogli w końcu spokojnie ustać na baczność i wysłuchać wyraźnych rozkazów przełożonych, rozpoczęto atak na Duszanbe. Który to już szturm? Trzeci?
    Tak czy kwak walkę podjęto rankiem 13 grudnia.
    Niezaopatrzeni w napoje energetyzujące wojownicy Kirgistanu mieli zmniejszone morale, w przeciwieństwie do Kazachów.
    Ale cóż to?! W chwili zwycięstwa siły wroga po prosu znikły, a nie zostały wyniszczone! Cholerni Kirgistańczycy, mają technologię teleportacyjną lub Stealt! Argh!

    [​IMG]

    Maszerowaliście kiedyś zimą przez pustynię? Pewnie nie. W sumie ja też nie, chyba że liczyć kilkukilometrowe spacery w 30-stopniowym mrozie do sklepu przez tony śniegu (w jedną stronę). Dobra, nie pora na chwalenie się moimi umiejętnościami przetrwania...
    Co ja miałem...? A tak, pustynia. Kirgistańczycy nie chcą oddać tego marnego skrawka zwanego Bukharą, mimo tego że już raz dostali po głowach.
    Wczesną nocą 14 grudnia von Enckevort został zaatakowany przez Kirgistańczyków niemal u celu swego marszu. Z resztkami amunicji i jedzenia, 2. Korpus Kazachski musiał przez radio wezwać wsparcie Perskich Sił Interwencyjnych z Navoi oraz 1. Dywizji Karabinierów z Kazalińska aby odeprzeć atak wrogiego plemienia. Trwająca całą noc zabawa w kotka i myszkę na pustyni zakończyła się wypędzeniem wroga z powrotem do swojej biednej wsi.

    [​IMG]

    Jak tylko na całym froncie rozeszła się informacja o zajęciu Bukhary, był to znak że pora uderzyć na Samarkandę. Armia Wolnych Kozaków wraz z Perską Armią Interwencyjną wspólnie pod wodzą generała broni Salminova ruszyli co sił w nogach i paliwa w baku pojazdu na stolicę przeciwnika 18 grudnia.
    Walka była długa i krwawa, ale kiepskie garnizony Kirgistanu nie podołały. Cały rząd i harem wroga uciekł do Chardzhou.

    [​IMG]

    Nie mogąc znaleźć jeszcze lepszej sytuacji, 1. Dywizji Karabinierów wraz z pomocą 2. Korpusu Kazachskiego przystąpili do szturmu na Nukus. Jak można było się spodziewać, obrona była licha jak...jak coś lichego. Dziwne, dlaczego wrogowi ciągle brak zaopatrzenia?
    Tak czy inaczej wróg został przepłoszony w parę godzin 26 grudnia.

    [​IMG]

    A to co to...? Kirgistan nauczył się pokory i chce pokoju...? O i jest liścik!
    No chyba was pogrzało bando brudasów! Zostaniecie zasymilowani!

    No i jeszcze mapka sytuacyjna na dzień 1. stycznia 1937 rok.
    Armia Ałaska odniosła kolejne zwycięstwo! Kirgistan ledwo się trzyma i do czerwca powinien być już tylko w podręcznikach do historii.

    [​IMG]
     
  8. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek VIII

    Сказки от степей
    Opowieści ze Stepów
    Kazachstan MiniAAR


    [​IMG]

    Robi się coraz lepiej. Kirgistańczycy przegrywają, Kazachowie zwyciężają.
    Wrogowie trzymający się na zachodnim brzegu Amu-dari ciężko przędzą. Ich ostatnia prowincja z potencjałem przemysłowym - Ashgabat - jest łatwym celem co wykorzystam.
    Ale wróćmy do dzielnych wojów Ordy Ałaskiej.
    Na przełomie w ciągu 3 dni (2-4 styczeń) 1. Dywizja Karabinierów została wyposażona w nowe działa 76,2 mm wz.1927 oraz zmodernizowana do poziomu '36. No no, z takim sprzętem kirgistańczycy nie mają szans.

    [​IMG]

    Jak tyko Nukus wpadło w moje ręce, rozpoczęto planowanie wielkiej ofensywy na długości całego frontu. Operacji nadano kryptonim "Zapięcie"
    W ramach "Zapięcia" wczesnym rankiem (3:00) 7 stycznia wszystkie dywizje miały ruszyć na wroga.
    To musi się udać!

    [​IMG]
    Operacja "Zapięcie"

    Plan był taki:
    1. Ujgurskie Siły Interwencyjne pod wodzą generała broni Starostina atakują Fort Szewczenko.
    2. Generał dywizji Sidorovich i jego 1. Dywizja Karabinierów atakują Kungrad
    3. Generał dywizji von Enckevort i 2. Korpus Kazachski atakują Ashgabat.
    4. Generał broni Salminov i Dywizje Wolnych Kozaków wraz ze wsparciem Perskich Sił Interwencyjnych generała dywizji Bohnstedtowa.
    Coś mam złe przeczucia...

    [​IMG]

    A żeby ich Goliat zbanował! Piekielne Kirgistańczyki się jakimś cudem wybroniły! I na cholerę dawałem im tego darmowego zaopatrzenia. No trzymajcie mnie bo nie wytrzymam! Kurde mać...!
    "Zapięcie" okazało się totalnym niewypałem. Chciałbym wiedzieć czyj był taki głupi pomysł z spamowaniem wroga jednostkami...
    Przynajmniej Fort Szewczenko zdobyty...
    [​IMG]

    Dziesięć dni uzupełniania strat i amunicji później, 17 stycznia, dywizje kawalerii zostały zmodernizowane do stopnia '36. Teraz wróg na pewno nie ma szans!

    [​IMG]

    Jak tylko zakończono łatanie dziur osobowych w oddziałach, zaplanowano kolejną ofensywę.
    Jej celem było przejęcie kontroli nad Ashgabatem, który był teraz oczkiem w głowie Kirgistanu. Dlaczego? Z dwóch przyczyn: jest to ich ostatni prov z potencjałem przemysłowym i dlatego że zajęcie go podzieli siły wroga/przetnie szlak zaopatrzeniowy.
    No to do roboty!
    22 stycznia siły generałów von Enckevorta i Salminova atakują prowincję, a Perskie Siły Interwencyjne wspierają natarcie. Proste, co nie? Ale jak się nie uda to trzeba będzie zrobić czystki. No nie! Będę tak długo tłukł ten Kirgistan dopóki nie zdechnie!

    [​IMG]

    Ale to nie koniec złych wiadomości.
    Świeżo zdobyty Fort Szewczenko został zaatakowany przez znaczne siły Kirgistanu! Dzielnie walczący Ujgurzy musieli się wycofać z powrotem do Kulsary...
    Teraz to przegięliście pałę... Nie będzie litości...

    [​IMG]

    Koniec tego dobrego. Posiłki w postaci Armiya Qazakhi i 1ya Korpus Qazaqstan przybyły do Samarkandy. Teraz już nic nie stoi na drodze do rozbicia wroga w Ashgabacie.
    Siłą 7 dywizji z Samarkandy i po 1 z Bukhary i Nukus zaatakowano tą przeklętą prowincję.
    Jeśli teraz się nie uda to... zaraz! Hura! Wygrana! Wiedziałem że zaspamowanie wroga jednostkami się uda!

    [​IMG]

    Zachęcony zwycięstwem pod Ashgabatem, postanowiłem zaatakować Kungrad z dwóch stron.
    Ujgurskimi Siłami Interwencyjnymi z północy i 1. Dywizją Karabinierów z wschodu.
    13 lutego rozpoczęto atak, który, do jasnej ciasnej, okazał się nieudany. ARGH!!!
    Możecie mi powiedzieć jak to możliwe że o 15:00 jest noc?!

    [​IMG]

    Kilka dni dalej, 17 lutego, myśląc że 5 doborowych dywizji piechoty pod ogólną komendą generała armii Bigeldinova wystarczy do przełamania w Chardzhou przyszturmowałem. Moja niecierpliwość mnie kiedyś zabije...

    [​IMG]

    No i oczywiście Fort Szewczenko wpadł w umorusane łapska Kirgistanu...

    [​IMG]

    Mogłem się tego spodziewać...
    W chwili gdy generał von Enckevort zajął Ashgabat, on został zaatakowany z wszystkich możliwych stron. Co prawda wycieńczeni żołnierze Ordy Ałaskiej musieli się wycofać, ale najważniejsze zostało zrobione.
    Odcięcie na jakiś czas zaopatrzenia na północnym froncie i zniszczenie wrogich zakładów przemysłowych to coś o czym od zawsze marzyłem!

    [​IMG]

    URAAAAAAAAAAAAAAAAA!
    Korzystając z tego że Kirgistan nie ma stałego zaopatrzenia przystąpiłem do brutalnego najazdu na Chardzhou świtem 23 lutego. Poszło tam wszystko co stało w Samarkandzie. Biedne brudasy, mogli nie zaczynać.
    W trakcie walki o Chardzhou dostaliśmy lista od wroga:

    Chyba was popaprało w głowy! Fekalia dostaniecie a nie pokój! Nie po tym co zrobiliście nam!

    [​IMG]

    Z tego samego powodu dla którego zaatakowałem Chardzhou to i zaatakowałem Kungrad 24 lutego. No a co kurcze blade! Wygrałem w parę chwil. Dobrze że to ostatnia bitwa na ten odcinek, bo mi siły w ich opisywaniu brak.

    [​IMG]

    przejdźmy teraz do spraw naukowo-rozwojowych.
    Otóż 26 lutego Ivan Susaikov w końcu zakończył pracę nad nową doktryną.
    Ale zaraz...?! Czy to 3 slot na TT?! Tak, to on!
    W trzecim slocie usadowił się Karaganda Aircraft Facilities gdzie pracowano nad pierwszymi czołgami (miałem do wyboru jeszcze bombowce).
    Ivan dalej parł w doktryny, tym razem w styl wojny pozycyjnej.

    [​IMG]

    No i jeszcze wasza ulubiona mapka sytuacyjna ;)
    Jednym słowem: SUPERAŚNIE ;D Tylko marny manpower...

    [​IMG]

    Długi odcinek, chyba najdłuższy. Pisałem go ~3 godziny :p
    Jak popełniłem jakiś błąd w pisaniu to dajcie mi znać.​
     
  9. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek IX

    Сказки от степей
    Opowieści ze Stepów
    Kazachstan MiniAAR


    [​IMG]

    5 marca...
    Ta data na zawsze zostanie w pamięci każdego patriotycznego obywatela Ordy Ałaskiej...
    Tego dnia... o godzinie 12:00 w pałacyku Mohammeda Alim Khana...
    Generał dywizji Bohnstedtowi przy obstawie Perskich Oddziałów zmusił sułtana do podpisania pokoju...
    "Traktat z Chardzhou" zawierał umowę że Orda Ałaska przejmuje wszystkie własności, a ci którzy stawiają opór nowemu właścicielowi mają się wynieść lub pójdą do więzienia albo zostaną rozstrzelani.
    Jak inni wolą dokonałem aneksji Kirgistanu.
    Po podpisaniu traktatu, sułtan i jego świta zniknęli w nieznanych okolicznościach pod okiem generała Bohnstedtowa. Miejmy nadzieję że żadni wścibscy archeolodzy nie będą tutaj węszyć.

    [​IMG]

    GENEZA WOJNY
    "Zimowa Wojna Środkowoazjatycka"

    Nazwa wzięła się z prostej przyczyny: była w Środkowej Azji i podczas srogiej zimy.

    Wojna rozpoczęła się nocą z 2 na 3 września, kiedy to wojska Kirgistanu dokonały zdradzieckiej inwazji na Ordę Ałaską.
    Podczas krwawych walk między Kazachami a Kirgistanem poległo wielu żołnierzy i równie wielu cywilów.
    Największe batalie stoczyły się o miasta: Taszkent, Osz, Samarkanda, Navoi i Ashgabat.
    Mimo wielu niedogodności i podobnym stanom wojsk Orda Ałaska odniosła chwalebne zwycięstwo!
    Wojna zakończyła się "Traktatem z Chardzhou" 5 marca.
    Na mocy traktatu Orda Ałaska dokonuje aneksji Kirgistanu.

    Za zasługi na polu bitwy trzech generałów otrzymało awans.

    Generał broni Salminov został awansowany na stopień generała armii.
    Generał dywizji von Enckevort został awansowany na stopień generała broni.
    Generał dywizji Sidorovich został awansowany na stopień generała broni.

    [​IMG]

    Za zasługi na polu walki przyznano odznaczenia dla:
    - Order Chwały dla generała broni Abzalgula
    - Order Dzielności dla generała armii Salminova
    - Order Dzielności dla generała dywizji Bohnstedtowa
    - Order Ojczyzny dla generała armii Bigeldinova
    - Order Ojczyzny dla generała armii von Hosslina
    - Order Złotego Orła dla generała broni Starostina

    [​IMG]


    Z innej beczki...
    Rozpoczęto budowę nowoczesnych tras kolejowych i autostrad na trasie Astrachań - Alma-Ata.

    [​IMG]
     
  10. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek X

    Сказки от степей
    Opowieści ze Stepów
    Kazachstan MiniAAR


    [​IMG]

    Ach... pokój...
    Świadomość, że nie trzeba będzie w najbliższym czasie obić komuś prowów napawa... nudą.
    Co by nie mówić, pokój da mi czas na uzupełnienie i tak marnego menpołera oraz rozbudowę gospodarki, bo trza być wariatem aby powiększać potencjał przemysłowy zasysaniem botków.
    Jak już ostatnio pisałem rozpocząłem budowę infrastruktury w prowincjach między Alma-Atą a Astrachaniem, bo kto wie na jakie części kraju będzie potrzebne wojsko?
    Jednocześnie anulowałem produkcję seryjną dwóch dywizji piechoty '18.

    Po pokonaniu Sobieskiego i Finlandii wojsko musiało się jakoś zorganizować. Nie chce mi się pisać kto gdzie polazł, ale najwięcej jest w okoicy Astrachania, Alma-Aty i Samarkandy.

    O, patrzcie! Jeszcze jedna artyleria gotowa.
    To dobrze, bo ile można czekać? Wojna za nami a armaty wciąż w fabryce.
    Nowe pukawki trafiły w ręce żołnierzy z Perskich Sił Interwencyjnych.

    [​IMG]

    Po wielu miesiącach budowy, 8 kwietnia zakończono budowę kompleksu przemysłowego w Aktyubińsku.
    Ooo taaaaaak! Nie ma to jak nowy potencjał przemysłowy! Tiaaa....

    [​IMG]

    Patrząc tak na mapę Ordy Ałaskiej i rozmyślałem co by tu począć.
    Przyznaję się że czytałem sobie eventy i możliwe że UDK wypowie mi prędzej czy później wojnę (ale nie jestem pewien na 100%) - nie mówcie mi że oszukuję bo jak gracie USA czy III Rzeszą to znacie ścieżkę eventów i innych na pamięć.
    Tak czy inaczej wystraszony możliwością wojny rozpocząłem budowę fortyfikacji w Astrachaniu.
    Sam Astrachań będzie śmiesznie łatwo obronić przed Unią Don-Kubań.
    Rzeka od ich strony i bagna wzmocnione przez fortyfikacje i doktryna defensywna generała broni Starostina wojsk Ujgurskich zamienią Astrachań w niezniszczalną twierdzę! Buhahaha! <kaszel od nadmiaru śmiechu>!

    [​IMG]

    Hura dla nowoczesnego rolnictwa!
    Właśnie (11 czerwca) RMBP zakończyło plany i takie inne bzdury nad rolnictwem zmechanizowanym.
    Od teraz rolnicy mogą stosować takie fajne pojazdy ciągowe jak na obrazku niżej. Ale daleko im do Ursusów z PRLu.
    Od raz slot z RMBP zajęła "Akademia Wojskowa w Frunze" nad pracami obwodowych węzłów magazynowych. Po prostu muszę mieć tą przeklętą dyslokację strategiczną!

    [​IMG]

    I kolejna wojna!
    Wiadomo, Japonia wypowiedziała wojnę Państwu Środka.
    Czy potrzebny tu komentarz? Chyba nie...

    [​IMG]

    Czas na ostatni gwóźdź programu.
    Gdy tylko uzbierałem 5 menpołera na budowę dywizji dowodzenia,
    rozpocząłem budowę dywizji dowodzenia 22 lipca 1937 roku.
    Co prawda kosztuje od groma potencjała przemysłowego, ale no wiecie...
    Kilka dni później zakończono budowę kolejnej artylerii.
    Poszła ona dla dywizji o długiej i łamiącej język dywizji z Alma-Aty.

    [​IMG]
     
  11. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek XI

    Сказки от степей
    Opowieści ze Stepów
    Kazachstan MiniAAR


    [​IMG]

    Dobra, lećmy z tym opałem.
    Odcinek zaczyna się od czasu, gdy Karaganda Aircraft Facilities zakończyli prace nad jakimiś pojazdami o większym pałerze niż zwykłe jeepy z karabinem maszynowym obitym blachą.
    Co ja miałem... a no tak, KAF zakończył pracę nad Maszyną Spustoszenia nr 1. W skrócie MS-1.
    Z powodu wadliwości prototypu, i ogólnie nieopłacalności nie zacząłem produkcji.
    Bo co kurcze blade, taka cena a takie żałosne możliwości?
    Już szwabskie Loltraktory są lepsze...

    Aby poprawić ogólną sprawność intelektualną kraju, Rubtsovsk Machine-Building Plant rozpoczął projektowanie szmelcu do liczenia hołoty...
    To znaczy maszynę zliczającą ludność.

    [​IMG]

    Nieco ponad miesiąc później, nasz ukochany doktrynier Ivan Susaikov zakończył swój nowy, oryginalny plan prowadzenia wojny. A nowa doktryna zwie się "Wojną pozycyjną", ukierunkowaną na obronę.
    Z powodu przegrzania się, Ivan poszedł ochłodzić się Sobieskim.
    W zamian wykorzystamy niewolniczą pracę studentów z...
    O cholercia, Kirgistanu?!
    No nie... trzeba coś z tym zrobić.
    Trza z edytować nazwę na np. Uniwersytet Taszkentski czy Samarkandzki.

    [​IMG]

    Kilka dni dalej, inni studenci z Akademii Wojskowej w Frunze zakończyli wymyślanie planów "obwodowych węzłów magazynowych".
    Mimo głodu, Sobieskiego i wykładów dali radę.
    Ojczyzna jest z was dumna studenci.
    Ale nie ma czasu na imprezowanie moi mili. Doktryny czekają.
    No dalej, jazda! Wymyślać mi w tej chwili szpitale polowe, bo nie dostaniecie chleba i wódki!
    No... i tak ma być... I żadnego picia podczas wykładów!

    [​IMG]

    Po wielu tygodniach bezczynnego patrzenia się na mapę i enterowania jak to w Urugwaju były sobie wybory, postanowiłem coś zmienić.
    Zmartwiony coraz to nowymi dywizjami rusków na granicy posłałem do nich dyplomatę z skrzynką wódki.
    Uradowani Rosjanie chętnie podpisali ze mną pakt o nieagresji.
    Dobrze że się zgodzili, bo ta wódka kosztowała mnie sporo budżetu państwa.
    Aha, nieco wcześniej obiecałem Persom i Ujgurom, że za wódkę zagwarantuję im niepodległość.

    [​IMG]

    Patrzcie! RM-BP zakończyło badanie tego szmelcu... to znaczy nowoczesnej maszyny zliczającej.
    Nie obijajcie się tylko do pracy nad lepszymi kawalerzystami!
    Wybaczcie mi to, ale muszę jakoś zagonić tych nierobów do roboty.

    [​IMG]

    Ajajaj!
    Atak ważnych informacji!
    Hura, patrzcie, to zakończono pierwsze etapy rozbudowy infrastruktury na trasie Astrachań - Alma-Ata.
    Ale dlaczego to wszystko tyle trwa, zapytacie się?
    Wynająłem polskich specjalistów,bo wtedy budowa w jednej prowincji kosztuje tylko 1 potencjał przemysłowy. W tle mapa ekonomiczna. Jak widać w centrum kraju bieda z nędzą a na granicach jako-tako dobrze.

    [​IMG]

    Ło matko! Ale urwał! Co się w Europie dzieje!
    Z tego co zrozumiałem doszło do aneksji Austrii przez Niemcy.
    Włochom i Polakom się to nie spodobało, więc Polaki wypowiedziały wojnę szwabom.
    Makaroniarze dołączyli do sojuszu Polski z Ukrainą.

    [​IMG]

    Wracając do domu...
    Studenci z byłego Kirgistanu zakończyli prace nad agrochemią.
    Świetnie, teraz zamiast 0.06 manpołera na dzień dostaję 0.07 na dzień.
    Tia... to jest to...
    Ale nie traćmy czasu na gadanie i bierzcie się za jeszcze lepsze rolnictwo.

    [​IMG]

    Dobrych niusów część dalsza.
    Druga z trzech fabryk w Aktyubińsku gotowa do zwiększenia potencjału przemysłowego!
    Chyba powinienem pomyśleć nad planami budowy potencjału przemysłowego w centrum kraju.
    Bo jak, odpukać, by doszło do, broń Boże, wojny to nie chcę aby fabryki były na celowniku.

    [​IMG]

    Dobrych niusów dalsza część.
    Zakończono formowanie dywizji dowodzenia.
    Została ona wcielona w skład armii generała broni Salminova.
    Jak jego, jak wszystkich generałów, zwyczaj obejmował, aby oblać wszystko co nowe. Tym razem nie było wyjątku.

    [​IMG]

    Wolną lukę w produkcji zająłem produkcją seryjną 3 brygad inżynieryjnych.

    [​IMG]

    Studenci z Akademii Wojskowej w Frunze wywiązali się ze swojej pracy.
    No, zasłużyliście na bochen chleba i pół litra.
    Ale jak skończycie harce, to marsz do pracy.

    [​IMG]

    Ale jajca!
    Francuzi musieli chyba przegrać zakład, bo wypowiedzieli Niemcom wojnę.
    Cóż nie ma to jak burdel w Europie.
    Zaczynam się bać...

    [​IMG]

    Żeby było jeszcze zabawniej Azerbejdżan wypowiedział wojnę komuchom z Gruzji.
    Brakuje tylko wojny w Ameryce...

    [​IMG]

    Polska [*]
    Niemcy bezlitośnie pokonali bohaterskich Polaków, a Ukraińcy wbili im nóż w plecy.
    Koniec końców Białoruś i Ukraina to satelity Niemców, Włosi trzymają się dobrze.
    Hmm... mogę dołączyć do Osi z 19% szansą przy stosunkach +15 z Niemcami.
    Przy odrobinie pieniędzy i wódki mogę zagarnąć spore połacie w Rosji i Kaukazie.
    Albo wraz z Ruskami stawić czoło nazistom. Nie wiem co począć...

    [​IMG]
     
  12. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek XII

    Сказки от степей
    Opowieści ze Stepów
    Kazachstan MiniAAR


    [​IMG]

    Niemcy nie próżnują.
    Następnego dnia po oficjalnym rozgnieceniu Polski, Niemcy zmusiły Czechosłowację do asymilacji.
    Nie podoba mi się co ten szary blob odwala w Europie.

    [​IMG]

    Wojny na Kaukazie ciąg dalszy.
    Unia Don-Kubań i Armenia wypowiadają wojnę komunistycznej Gruzji.
    Beria pewnie rwie sobie włosy z głowy.
    Bo jak tu nie być wkurzonym otoczonym przez same wrogo nastawione kraje.

    [​IMG]

    Chcąc wesprzeć walkę z komunistami, podpisałem umowę handlową z naszym Kaukazkim (?) przyjacielem, Azerbejdżanem.
    Umowa przewiduje wymianę amunicji i wódki z mojej strony na ropę i stal z strony Azerów.
    Tak w ogóle najwięcej wódki (materiały rzadkie i zaopatrzenie) wywożonej od nas jest do Rosji, USA, Mongolii i na Bałkany.

    [​IMG]

    Nieco parę tygodni dalej, zakończono produkcję brygady inżynieryjnej.
    Inżynierowie zostali przydzieleni do dywizji górskiej 21 Permska (luźne tłumaczenie).
    Od razu inżynierowie musieli się zintegrować z nowymi kolegami za pomocą trunków i smażonej kiełbasy z ogniska. Ach, ci niepoprawni żołnierze. Każdy wie że kiełbasa z grilla jest lepsza.

    [​IMG]

    Brawo dla techników z Rubtsovsk Machine-Building Plant!
    Moje serce się raduje na myśl o nowym modelu kawalerii.
    Ale nie ma czasu na picie panowie! Wymyślcie jakieś jeszcze lepsze modele kawalerii.
    Potem weźmiecie się za artylerię.

    [​IMG]

    Co teraz mamy...
    Aha, jeszcze nowsza brygada inżynierów.
    To dobrze zrobi drugiej dywizji górskiej o dziwnej nazwie.
    Teraz nie chce mi się pisać o tym jak to żołnierze chlali wódkę, więc nie napiszę.
    Wiem, jesteście rozczarowani, ale ile to można pisać o wódce...?

    [​IMG]

    Nieco, parę, kilka, dni potem zakończono modernizację oddziałów kawaleryjskich.
    Jeśli nie mogę liczyć na ilość w tej rozgrywce, muszę przynajmniej technologicznie dościgać wrogów.
    Czy otrzymuje się manpower z anektowanych terenów?

    [​IMG]

    Ooooo..... NIE!!!!
    Tylko nie to!
    Wyskoczył mi event.... straszny event.
    Nie wiem co tutaj do końca pisze, ale wiem że może się źle skończyć.
    Patrząc na to co się może stać wybrałem bramkę numer 2.
    Sojusz z ruskami może się okazać przydatny...

    [​IMG]

    [​IMG]
    Ruscy nie chcą się z nami przyjaźnić!
    Co....?!
    Wysuwacie do nas roszczenia terytorialne?!
    Trzymajcie mnie bo zaraz jak tam do nich pójdę to krew się poleje!!!
    Fekalia ode mnie dostaniecie a nie prowincje!
    To oznacza WOJNĘ!!!
    No, Niemieccy koledzy, znajdzie się dla mnie miejsce w osi?

    [​IMG]

    Chwila moment, kurde Felek... co jest?!
    Ale urwałem! Pakt o nieagresji sprawił że mimo wojny nie mogę iść skopać ruskich dup!
    No trudno, przynajmniej mam czas na zrobienie kilku dywizji i dyslokację wszystkich oddziałów jakie mogę na granicę z Rosją.

    [​IMG]

    Czy dołączę do Osi?
    Czy wygram wojnę?
    Czy Borat będzie mógł w końcu jechać do USA?
    To wszystko już w następnym odcinku :Devil:
     
  13. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek XIII

    Сказки от степей
    Opowieści ze Stepów
    Kazachstan MiniAAR


    [​IMG]

    Nastały mroczne czasy dla Ordy Ałaskiej.
    Napięcia wywołane zawirowaniami eventowo-AIowymi doprowadziły do wojny między dawnymi przyjaciółmi: Rosją i Ordą Ałaską.
    Konflikt ten, o zgrozo, doprowadził do upadku gospodarki Ordy Ałaskiej.
    Przyczyną było to, że w zamian za materiały rzadkie otrzymywaliśmy właśnie od rusków stal i energię niezbędne do poprawnego działania potencjału przemysłowego.
    Tą z początku niewielką niedogodność próbowałem uregulować traktatami z Niemcami, Wielką Brytanią, USA i Francją.
    Niestety głupie AI po mniej niż 24 godzinach anulowało każdą nową umowę.
    Przez to w przeciągu kilku miesięcy Orda Ałaska stanęła na skraju recesji gospodarczej.
    Tylko traktat o nieagresji ratuje mnie przed aneksją przez zielonego bloba.

    Ale przejdźmy do opisywania innych wydarzeń w szyku chronologicznym.
    3 października zakończono produkcję brygady inżynieryjnej.
    Owa brygada weszła w skład 239. M(cośtam) Dywizji.
    Szkoda że kryzys gospodarczy nie pozwala mi na zaspamowanie piechotą...

    [​IMG]

    Nieco ponad miesiąc później nasi ukochani studenci-niewolnicy z Akademii w Frunze zakończyli prace nad doktryną spamowania wroga tzn. "Zmasowanego Ataku".
    Od raz wzięli się do pracy nad lepszymi lazaretami.
    CIEKAWOSTKA: czy wiecie że Rosjanie ( tag: RUS ) mają zablokowane wszystkie doktryny lądowe poza szpitalami? Mi tam nie przeszkadza, a dzieła twórców nie zamierzam mącić ;)

    [​IMG]

    Yupie! Miej-więcej dwa tygodnie później od odkrycia spamerskiej doktryny, nasi uber-inżynierowie zakończyli pracę nad pół-zmotoryzowaną kawalerią.
    Nie ma to jak szarżowanie na wroga jakimś komarem czy innym rzęchem... Tia...
    Od raz wzięli się za wymyślanie lepszych armat dla wojska.

    [​IMG]

    Potem, przez około dwa miesiące nic się nie działo.
    No może poza tym że wyrywałem sobie włosy ze złości bo AI znów zerwało ze mną umowę handlową... A żeby te AI Goliat zbanował!
    Chyba odszedłem od tematu...
    A więc 23 stycznia roku 1939 studenci-niewolnicy z Uniwersytetu Kirgistańskiego
    (muszę ich zaakceptować i tolerować więc zostawiłem nazwę w spokoju)
    zakończyli pracę nad produkcją rolniczą. Osobiście nie wiem jak określić tą technologię. Bo co to może być...? Produkcja konserw?
    Eh... Jak już siedzą w produkcji to niech myślą nad lepszymi narzędziami mechanicznymi.
    Czy to źle że wykorzystuję niewolniczą pracą młodych, ambitnych ludzi...?

    [​IMG]

    Kolejne wiele tygodni nic się nie działo poza moim łysieniem i gorzkim płaczem....
    Teraz coś ze świata...
    Niemcy spuszczają łomot i bęcki Włochom.
    Aby nie musieć trzymać tam całych hord garnizonów z policją,
    Hitler stworzył Włoską Republikę Socj... Socjalną czy Socjalistyczną?
    Nieważne, tak czy kwak mają kolejną marionetkę do zabawy...

    [​IMG]

    Kilka dni potem nasi hiperinżynierowie z RMBP nad lepszymi działami.
    To jest to! Teraz jesteśmy siłą z którą Ruscy muszą się liczyć!
    Ale wciąż daleko do ideału i trza wymyślić jeszcze lepsze działa!

    [​IMG]
     
  14. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek XIV

    Сказки от степей
    Opowieści ze Stepów
    Kazachstan MiniAAR


    [​IMG]

    Ten odcinek zacznę od własnego eventu, który ma poprawić moją sytuację.
    Na jego mocy uzyskuję nowe prowincje narodowe w postaci całego byłego Kirgistanu, spory kawałek ziem na wschodnim brzegu Wołgi (po Kazań) oraz prowincje na północnej granicy wraz z Nowosybirskiem.
    Skrin z mapą zrobiłem na nowej nowej grze, bo przez wojnę ciężko zobaczyć jak by to wyglądało.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Myślałem że tylko kod "acceptall" uratuje mnie przed aneksją, a tu puf! Kolejna anomalia!
    1 kwietnia w Rosji rozpoczęła się wielka rewolucja.
    Powstanie Sowietów to coś na co czekałem, ale się nie spodziewałem.
    No ruscy... przygotujcie się na zagładę! :Devil:

    [​IMG]

    Cóż... skoro Rosja musi walczyć z Sowietami, pora na mój ruch.
    5 kwietnia, kosztem wzrostu niezadowolenia o 5 zerwałem pakt o nieagresji z Rosją.
    Od raz zacząłem przekraczać granicę wojskiem.
    było by dobrze, gdyby nie to że w Nowosybirsku, tymczasowej stolicy wroga, pojawiały się dziesiątki dywizji piechoty. Niedobrze...

    Pierwszymi celami ataków były następujące prowincje:
    - Rubcovsk przez generała Abzalgula
    - Omsk przez generała von Hosslina
    - Elton przez generała Starostina
    - Kostanai przez generała Salminova
    - Orsk przez generała Sidorovicha

    Armie generałów Bigeldinova, Bohnstedtowa oraz von Enckevorta nie zmieniają pozycji w celu ubezpieczania i ewentualnego kontratakowania.

    [​IMG]

    Mniej-więcej dwa tygodnie od rozpoczęcia działań militarnych, zakończono budowę fortyfikacji w Astrachaniu oraz infrastruktury w Gurievie.
    Jakoś nie widzę teraz sensu marnowania i tak niezwykle małego potencjału przemysłowego na budowanie nieruchomości...

    [​IMG]

    Dwa dni od ostatniego wydarzenia, Dywizje Wolnych Kozaków dotarły i spacyfikowały Kostanai.
    Następny przystanek - Czelabińsk.
    Musicie przyznać, że te informacje o przybyciu do prowincji są przydatne ;)

    [​IMG]

    Jeszcze kolejne dwa dni potem, 1. Korpus Kazachski dotarł do Rubcowska.
    Abzalgul ma się nigdzie nie ruszać i czekać aż von Hosslin dotrze do Omska.
    Dzięki temu Abzalgul i von Hosslin będą mogli wesprzeć atak na Nowosybirsk, który poprowadzi generał Bohnstedtow.

    [​IMG]

    A żeby ich Goliat zbanował!
    Jak na złość, hordy rusków z Nowosybirska zaatakowały Perskie Siły Interwencyjne w Pawłodarze.
    Niestety, jedna dywizja nie da się obronić przed taką chmarą. Może w górach lub dżungli w fortyfikacjach za rzeką, ale tak na pustym polu to nie...
    Po dniu ciężkich batalii, Bohnstedtow musiał wykonać taktyczny odwrót 25 kwietnia.

    [​IMG]

    W tym samym czasie, 4. Korpus Kazachski zdobył Orsk.
    Przynajmniej jedna dobra wiadomość...
    Następny przystanek - Czkałow (tak przynajmniej mówi ciocia Wikipedia - co do nazwy miasta/prova).

    [​IMG]

    A na froncie północnym coraz gorzej...
    W chwili gdy generał von Hosslin dotarł do Omska od raz został zaspamowany wrogą piechotą.
    I weź tu wygraj wojnę, jak wszystkie twoje siły są wielkości jednej armii wroga...
    Kurde....

    [​IMG]

    Najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest podjęcie następującego planu:
    - Jak najdłużej utrzymywać się na północy (Front Nowosybirski)
    - Na zachodzie dotrzeć do granicy z Sowietami w Stalingradzie, po czy z kopyta ruszyć w stronę Kazania i nie przekraczać Wołgi (Front Wołgi)
    - Po zajęciu Kazania, ruszyć na wchód aby skotłować Nowosybirsk.
    - Zjeść pizze na obiad... wybaczcie, głodny jestem a w lodówce czeka pizza do odgrzania w mikrofalówce mniam-mniam!

    Plan rozpocząłem od ataku 2. Korpusu Kazachskiego na Novouzensk (nie wiem jak będzie po Polsku).

    [​IMG]

    Trzymajcie za mnie kciuki i do następnego odcinka ;D​
     
  15. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek XV

    Сказки от степей
    Opowieści ze Stepów
    Kazachstan MiniAAR


    [​IMG]

    Odcinek rozpocznę od eventu, co się wydarzył 29 kwietnia.
    Wojny, jakie prowadzi Rosja doprowadziły, z tego co rozumiem, do "Paniki wzdłuż Wołgi".
    Z dwóch możliwych wyjść:
    - Roszczenia do ziem wzdłuż Wołgi ( kilka negatywnych rzecz jak wzrost niezadowolenia to problem )
    - Nic nie robić i polubić Rusków...
    No chyba was pogrzało?!
    Za daleko zaszło to wszystko aby "odbudować" przyjaźń Rusko-kazachską.
    Wybieram bramkę numer 1!
    I puf!!!
    Ruski kontrevekt ( jeśli można to tak nazwać ) sprawił, że prawie wszystkie prowincje jakie dodałem sobie zeszłym odcinku dołączyły do mnie.
    Przyrzekam! Nie czytałem eventów rewolucji w Rosji i nie wiedziałem że to się stanie!
    To się nazywa szczęście.
    Może i wygrywam tę wojnę dzięki brudnej robocie eventów i Sowietów ale...
    Tak już bywa, mogli nie zaczynać...

    [​IMG]

    I mapka jak to wygląda. Co prawda Kozacy znad Donu zakosili mi parę prowów, ale one były bez potencjału przemysłowego i bez surowców to im daruję, na razie.

    [​IMG]

    Od razu zacząłem dyslokować wojsko w okolice Kazania i Nowosybirska, aby zająć jak najwięcej prowów póki rusków nie widać na mapie.
    W czasie gdy wojo się dyslokowało, studenci-niewolnicy zakończyli wymyślać nowsze szpitale. Dobrze, dobrze...
    Ale doktryny czekają i pora wymyślić coś co poprawi obronę.
    Ojejuniu! A co to przydreptało?
    Patrzcie! Czwarty slot dla ekip badawczych!
    Skoro tak sprawa wygląda, niech gorsi bracia-inżynierowie z Arsenału w Frunze myślą nad lepszymi wojownikami górskimi.

    [​IMG]

    Gdy tylko wojsko pojawiło się w okolicach Kazania, od razu ruszyłem.
    Ważnym celem jest Mołotow - produkuje się tam sporo stali i materiałów rzadkich.
    W celu zassania jak największej części Syberii, generał Abzalgul ruszył z Nowosybirska.
    Jak na razie sam, ale niedługo zjawią się w okolicy Perskie Siły Interwencyjne i 3 Korpus Kazachski.
    Uwaga! Uwaga! "Wielki Wyścig Zajmowania Syberii" właśnie się rozpoczął!

    [​IMG]

    Nieco trochę później, zakończono budowę części Trasy Astachań - Alma-Ata.
    Szkoda tylko że przez kryzys budowa może się przedłużyć nawet o kilka lat.

    [​IMG]

    Uwaga! Teraz zacznie się ta nudna część odcinka.
    20 maja 2 Korpus Kazachski dotarł do Czeboksary.
    Następny przystanek - Niżny Nowogród vel Gorkij ( tak mówi Wikipedia )

    [​IMG]

    Następnego dnia zakończono budowę infrastruktury na trasie Alma-Ata - Żezkazgan.

    [​IMG]

    Dwa dni potem, Dywizje Wolnych Kozaków dotarły do Mołotowa.
    Od raz, mimo słabego zorganizowania ruszyli do Bieriezników.
    Co, do zbereźników?! Ja im dam...

    [​IMG]

    Niedługo, bo 4 dni potem już tam dotarli.
    Nie mogąc pozwolić na przejęcie inicjatywy w Syberii przez komuchów od raz zacząłem parć na wschód Wolnymi Dywizjami Kozaków. Cel - Serów (?).

    [​IMG]

    Następnego dnia, Ujgurska Armia Interwencyjna dotarła do Syzrania.
    Następny przystanek - Nikolajewka (?)

    [​IMG]

    Tymczasem, 5 czerwca, na Syberii 1 Korpus Kazachski dotarł do Tomska.
    Następny cel - Asino.

    [​IMG]

    Tego samego dnia WDK dotarli do Serowa.
    Z kopyta ruszyli do Saranpaula, a może Saranpaulu... nie wiem.

    [​IMG]

    Proszę proszę... co my tu mamy....?
    Ruscy nauczyli się pokory...
    Wysłali prośbę o "Biały Pokój"!
    Chyba was pogrzało!
    Nie przyjmę pokoju dopóki wasze wszystkie destylarnie stoją na miejscu!
    To dopiero tupet!

    [​IMG]

    Następnego dnia Perskie Siły Interwencyjne dotarły do Kemerowa.
    Następny cel - Aczyńsk.

    [​IMG]

    Radujcie się! Ostatni przystanek w tym odcinku!
    Następnego dnia 1 Korpus Kazachski dotarł do Asina.
    Od raz ruszyli do Jenisejska.

    [​IMG]

    I jeszcze mapka sytuacyjna.
    Jak widać Sowieci wyprzedzili mnie nad Wołgą, ale to ja niedługo oddzielę ich od Syberii. I cała będzie moja! Moja! MOJA!!! <złowrogi śmiech> <kaszel>

    [​IMG]

    Do następnego odcinka ;D​
     
  16. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek XVI

    Сказки от степей
    Opowieści ze Stepów
    Kazachstan MiniAAR


    [​IMG]

    To będzie krótki odcinek.
    Dlaczego? Bo nie chcę was męczyć jak to armia zajęła bez walki ileś tam prowów i jaka to brygada artylerii została ulepszona.
    Ale tylko tym razem robię taki wyjątek.

    Miesiąc od ostatniego opisanego wydarzenia w ostatnim odcinku stało się coś wartego uwagi. W międzyczasie tego miesiąca zająłem parę prowów.
    Ale do rzeczy. Uber-inżynierowie z RM-BP doścignęli światowe normy co do artylerii polowej. Bardzo dobrze.
    Teraz doganiajcie w sprawie wyposażenia piechoty.
    W tym czasie zorientowałem się że mogę już piąty TT wystawić!
    Do wyboru miałem albo czołgi albo samoloty.
    Więc wybrałem samoloty.

    [​IMG]

    Uwaga, teraz będzie prawdziwa bomba...!

    5 sierpnia...
    Ta data na zawsze zostanie w pamięci każdego patriotycznego obywatela Ordy Ałaskiej...
    Tego dnia... o 5:00 Sztab Generalny otrzymał depeszę z Syberii...
    W depeszy znajdowała się łzawa prośba o pokój...
    "Traktat Syberyjski" zawierał informacje, że jeżeli Orda Ałaska zgodzi się na pokój, otrzyma od Rosji znaczne Ziemie na Syberii i Uralu.
    Porozumienie wygląda na niezwykle korzystne, gdyż prawie wszyscy żołnierze byli zmęczeni i zniechęceni do dalszych marszów przez bezkresną Syberię.
    Tego samego dnia traktat został zaakceptowany.

    [​IMG]

    GENEZA WOJNY
    "Dziwna wojna o suwerenność Ordy Ałaskiej"

    To co się działo na tej wojnie musiało być dziwne.

    Wojna rozpoczęła się 8 września, kiedy to Orda Ałaska w obronie swojej tożsamości narodowej i suwerenności wypowiedziała wojnę imperialistom z Rosji.
    Zawirowania i anomalie na tle eventowo-AIowym sprawiły że przez pewien okres nie prowadzono działań wojennych, a potem bez walki uzyskano znaczną ilość prowincji.
    Ostatecznie podczas tego konfliktu nie doszło do wielu walk po stronie Ordy Ałaskiej czego nie można powiedzieć o drugim wrogu Rosjan - ZSRR.
    Ostatecznie, po prawie 11 miesiącach, Orda Ałaska podpisała pokój z Rosją.
    Na mocy "Traktatu Syberyjskiego" Orda Ałaska otrzymała znaczne połacie terenów.

    Jak już pisałem z powodu bardzo nielicznych bitew, nikt nie otrzymał odznaczeń i awansów.

    I jeszcze mapka "jak to wygląda teraz".

    [​IMG]

    Może teraz będę mieć trochę spokoju...​
     
  17. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek XVII

    Сказки от степей
    Opowieści ze Stepów
    Kazachstan MiniAAR


    [​IMG]

    Pryvit czytelnicy!
    Dzięki świeżo zdobytym terenom moja, Ordy Ałaskiej, gospodarka urosła prawie o 300%
    Kryzys ekonomiczny mocno spowolnił rozwój, ale teraz szybko się odkułem.
    Ale najlepszą i najważniejszą rzeczą jaką mogę wymienić jest znaczy skok przyrostu zasobów ludzkich!
    Z początkowych 0.06/0.07 poprzez 0.20 mam teraz uber 0.50!
    Może to dzięki tym nowym plakatom propagandowych?
    Powstały one za czasu ostatniej wojny, aby podbudować patriotyzm.
    Jak można zobaczyć, na jednym z nich widać Borata.
    W celu zrekompensowania opóźnionych lotów do Ameryki, rząd zaproponował Boratowi bycie "twarzą rekrutacji".

    [​IMG]

    Skoro mam już taki super duży przyrost zasobów ludzkich, rozpocząłem "Plan Mobilizacyjny".
    Jego pierwszą fazą, rozpoczętą 1 września, jest jednoczesne stworzenie 4 dywizji piechoty z działami przeciwlotniczymi oraz brygadę BA-6 dla milicji Ujgurskiej.
    Kolejne fazy zostaną rozpoczęte wraz z ilością nowego/wolnego potencjału przemysłowego.

    [​IMG]

    No i już, 10 września, zyskałem nieco nowego i wolnego potencjała przemysłowego.
    Tego dnia, nareszcie, zakończono budowę fabryk w Aktyubińsku.

    [​IMG]

    Dopiero tydzień później wziąłem się za drugą fazę Mobilizacji.
    W planie tej fazy jest stworzenie seryjnie po dwie dywizje kawalerii częściowo zmotoryzowanej i piechoty.
    Wszystkie cztery dywizje będą wyposażone w brygady inżynieryjne.

    [​IMG]

    Gdzieś na granicy Ordy Ałaskiej i Unii Don-Kubań...


    [video=youtube;w93WBawDzvA]http://www.youtube.com/watch?v=w93WBawDzvA[/video]

    - Agencie P. pamiętaj, obserwacja i infiltracja. Nowe rozkazy dostaniesz z czasem.
    - Tak jest, Towarzyszu Dowódco!
    - Aha, z powodu cięć budżetu musisz Wołgę wpław a nie łódką.


    Tak o to, Agent P, szpieg nad szpiegami Ordy Ałaskiej wyrusza na misję.
    Misja polega na zebraniu jak największej ilości informacji o Unii Don-Kubań i ewentualne pokrzyżowanie ich mrocznych planów.
    Nie ukrywam że w celach fabularnych musiałem użyć kodu acceptall.
    Tak wiem, oszust ze mnie.

    [​IMG]

    Następnego dnia, w czasie gdy Agent P wtopił się w społeczność Unii Don-Kubań, Japonia dokonała aneksji naszego przyjaciela na wschodzie.

    [​IMG]

    W jakiejś stodole...
    - Agencie P, jak wygląda sytuacja? - zapytał Towarzysz Dowódca przez radio.
    - A więc dowiedziałem się tego i owego o Kozakach. Prowadzą wojnę z komunistyczną Gruzją, mają żądania terytorialne wobec Ukrainy, Rosji i ZSRR.
    Prawdopodobnie skupiają produkcję na piechocie i nie mają samolotów i okrętów.
    A teraz najważniejsze - pracują nad podstawowymi narzędziami mecha!
    - Chyba chodzi o narzędzia mechaniczne?
    - Chyba tylko chcą nas zmylić. Pewnie budują wielkiego robota niszczyciela!
    - Nie możemy na to pozwolić! Idź Agencie P i połóż temu kres. Wpierw zrób coś co naprawdę wkurzy całe masy ludzkości. Idź pozabieraj im papier toaletowy i gazety z łazienek i wychodków.
    - Tak jest!


    Tak o to Agent P rozpoczął kampanię oczerniającą kryptonim "Spłuczka".
    Cóż, kilku chłopów przyłapało Agenta P jak to zabiera z wychodków gazetkę do podtarcia. Władzom Unii Don-Kubań nie spodobało się to, że ich makulatura gdzieś znika.

    [​IMG]

    Wróćmy do Ordy Ałaskiej.
    W końcu po wielu miesiącach, studenci-niewolnicy z Uniwersytetu Kirgistanu zakończyli pracę nad podstawowymi narzędziami mechanicznymi.
    Dobra robota, oto chlebek, a teraz wymyślcie jakieś kalkulatory czy coś wten deseń.
    Co prawda na obrazku nie są narzędzia fabryczne ale tak to by był nudny obrazek.

    [​IMG]

    Mniej więcej tydzień później zakończono montaż brygady BA-6 dla milicji Ujgurskiej.
    Zastanawiacie się, "czemu nie zrobiłem artylerii? Ona jest silniejsza od samochodów bojowych."
    Otóż nie podoba mi się robienie samej artylerii dla piechoty.

    [​IMG]

    Wygląda na to że Azerbejdżan chce nas wyprzedzić w podbici Kozaków.
    9 listopada Azerbejdżanie rozpoczęli atak na Unię Don-Kubań.
    Z tego co mi wiadomo szanse są wyrównane i ta wojna może trochę potrwać.
    To idealna okazja żeby zrobić Kozakom jakiegoś psikusa.

    W czasie gdy Kozacy i Azerbejdżanie walczą ze sobą, Agent P wyrusza do Votkińksa (?) aby przerwać prace kozaków nad robotem-niszczycielem.
    Nie napotykając oporu, Agent P zniszczył całą dokumentację na oczach naukowców, nie czytając wcześniej co to było.
    Misja wykonana!

    [​IMG]

    Tego samego dnia Orda Ałaska zagwarantowała niepodległość Azerbejdżanu, aby w razie czego mogła interweniować.

    [​IMG]

    Około tygodnia dalej zakończono prace naukowe nad lepszymi dywizjami górskimi i doktryną planowanej obrony.
    No, skoro doktryny lądowe mam już doścignięte to pora wziąć się za lotnicze.
    Doktrynier Arbuz Khan wziął się za doktrynę dominacji w powietrzu.
    Arsenał Frunze niech pomyśli nad działami przeciw pancernymi bo zagrożenie ze strony ZSRR jest realne.

    [​IMG]

    No i ostatnia rzecz na ten odcinek - zakończenie 1. fazy Planu Mobilizacji.
    Faza została zakończona 1 grudnia.
    Nowe 4 dywizje piechoty zostały przypisane po jednej do każdej z wymienionej armii:
    - Armia Kazachska
    - Ujgurska Armia Interwencyjna
    - 2. Korpus Kazachski
    - 4. Korpus Kazachski

    [​IMG]

    To tyle na dziś. Do następnego odcinka!​
     
  18. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek XVIII

    Сказки от степей
    Opowieści ze Stepów
    Kazachstan MiniAAR


    [​IMG]

    Witam drogich czytelników!

    Odcinek, który będzie wstępem do następnego, rozpocznę od opisania jakże głupiego posunięcia ZSRR.
    Ten równie odważny co głupi i zadufany kraj wypowiedział wojnę Litwie.
    Niby nic dziwnego, ale nie mają nawet jak tam dojść.
    No i III Rzesza wykorzystała to aby popsuć komuchom humor.
    Moje ulubione powiedzenie w takich chwilach: "Mogli nie zaczynać"*
    *Powiedzenie jest własnością Kentucky Co. i jego wykorzystywanie przez inne osoby będzie dużym nietaktem.

    [​IMG]

    A to co?
    Zgrywusy z Bułgarii wypowiedzieli wojnę Wielkiej Brytanii.
    To się nazywa wiara we własne siły.
    Szkoda im tylko tego że Oś ich (Bułgarów) nie chce.

    [​IMG]

    Nieco później (17 i 22 grudzień) zakończono połowę fazy drugiej.
    Otóż jedna dywizja kawalerii i piechoty jest gotowych do służby.
    Jak nie trudno się domyślić nowi kawalerzyści poszli do armii generała Salminova i jego Wolnych Kozaków, a piechta do 2. Korpusu Kazachskiego generała von Enckevorta.

    [​IMG]

    Jeszcze nieco później zakończono bardzo ważne badanie.
    Od 25 grudnia w Armii Ałaskiej obowiązuje model piechoty oznaczony "39".
    Teraz trza tylko trochę czasu i potencjału przemysłowego aby mieć lepszą armię.
    Ale piechota na piechotę to za wolna piechota.
    Niech RMBP opracuje jakieś oddziały wyposażone w ciężarówki czy coś, aby nie gnali z buta.

    [​IMG]

    Ale przejdźmy do gwoździa odcinka.

    Bardzo późnym rankiem, ale wczesnym południem,
    Orda Ałaska, na prawie żądań terytorialnych, wypowiedziała wojnę Unii Don-Kubań.
    Dzięki Bogu, żaden mieszkaniec Ordy Ałaskiej nie miał nic przeciwko tej wojnie.
    Był to sygnał, aby Agent P wrócił do domu, bo jest zbyt niebezpiecznie.

    [​IMG]

    Jeszcze tego samego dnia, dyplomaci z Ordy Ałaskiej zaproponowali Azerbejdżanowi podpisanie sojuszu.
    Nowy blok miałby się nazywać "Unią Kaspijską".

    [​IMG]

    No, teraz Kozacy mają pr*****ne.
    Wojna z Unią Kaspijską i na deser Gruzja nie wróży im najlepiej.

    Przejdźmy do planów inwazji.
    Pierwotnie, pierwszym celem mają być prowincje o statusie narodowym.
    Później marsz na stolicę i gol! Trafiony zatopiony!
    Ale jak to będzie się zobaczy.
    Nie chce mi się pisać kto co i jak atakuje, więc dobrze się przyjrzyjcie skirnowi.

    [​IMG]

    Do następnego odcinka ( za parę godzin ) ;D​
     
  19. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek XIX

    Сказки от степей
    Opowieści ze Stepów
    Kazachstan MiniAAR


    [​IMG]

    Która to już wojna od 1936...? Trzecia? No to ładnie.
    Odcinek zacznę od tego, że już następnego dnia od zawiązania Unii Kaspijskiej, Azerbejdżan przekazał jako siły ekspedycyjne prawie wszystkie swoje wojska.
    Nie narzekam, przynajmniej będzie po mojemu.

    [​IMG]

    Kolejną rzeczą jaką od nich dostałem były plany "obwodowych warsztatów naprawy pojazdów".
    Szkoda że mi jak na razie to nie jest mi potrzebne.
    Ale nie narzekam.

    [​IMG]

    Ponieważ też muszę jakoś wesprzeć Azerbejdżan, dałem im za nic trochę takich planów technologii.
    Bądźcie mi dozgonnie wdzięczni, Azerowie!

    [​IMG]

    Gdzieś tak w drugiej połowie stycznia dopiero udało się zająć północne włości Unii Don-Kubań.
    Odsapnijcie trochę i dalej, na czarnomorskie plaże!

    [​IMG]

    Skoro żołnierze już odpoczęli to mogę pokrótce opisać dalsze plany zajęcia cieplutkich plażuś na południu.
    UWAGA: ponieważ podczas robienia ostatniego skrina w zeszłym odcinku się rozkojarzyłem zamiast prawowitej Armii Ujgurskiej podałem 2. Korpus Kazachski.
    Przepraszamy za niedogodności.
    Plan wygląda tak:
    - Ujgurska Armia Interwencyjna (zamiast 2. Korpusu Kazachskiego) atakuje kikut na północnym zachodzie.
    - Armia Kazachska (z północy) i Dywizje Wolnych Kozaków (z wchodu) idą do Krasnej Swobody (?).
    - Perska Armia Interwencyjna kontynuuje marsz do Enotayevki (?)
    - Azerowie zbierają się w północnej części swojego kraju.

    [​IMG]

    Ci Bułgarzy to mają tupet.
    Właśnie bez powodu wypowiedzieli wojnę Włochom.
    Ale niemądrzy ci Bułgarzy!

    [​IMG]

    No i można było się tego spodziewać.
    Kozacy, co nie mogą walczyć na 3 frontach na raz, wysłali oto taką prośbę o pokój.
    Jestem gotów na to, ale ja potrzebuję ich zespołów badawczych!

    [​IMG]

    Tym czasem generał Salminov dalej pruje na południe.
    To on chce wygrać wyścig z Gruzinami do Kozackich plaż i zespołów badawczych.
    Oto jego osobiste przemówienie:
    [​IMG]

    Tymczasem inżynierowie KAF zakończyli pracę nad wczesnymi myśliwcami.
    Ale za wcześnie na świętowanie. W technologii myśliwców jestem o kilka techów do tyłu.
    Więc dalej, moi mili, wymyślcie jakieś myśliwce uniwersalne.

    [​IMG]

    Gdy tylko generał Bohnstedt i jego Perska Armia Interwencyjna dotarli na miejsce i odpoczęli rozpoczęli wczesnym rankiem atak na Bashantę (?).
    W ataku pomógł azerski generał Berköz.
    Walka zakończyła się popołudniem, zwycięstwem Bohnstedta.

    [​IMG]

    Dziesięć dni później, Azerska grupa dotarła do Elista'je.

    [​IMG]

    Tego samego dnia Salminov dotarł do Kotelnikova.
    Generał Salminov pali się do zwycięstwa!

    [​IMG]

    Dobra, Bohnstedt ledwo zajął Bashantę a już jest atakowany.
    Silna grupa kawalerii z Voroshilovska zaatakowała Perską Armię Interwencyjną.
    Osłabieni marszem żołnierze, nawet z nowym sprzętem nie dali by rady pokonać masówkę Kozaków.
    W celu dywersji i wyparcia wroga z regionu, wszystkie siły Azerbejdżanu zgromadzone w Czeczenii zaatakowały.
    Dzięki temu błyskotliwemu posunięciu udało mi się obronić, ale walka w Voroshilovsku dalej trwa.

    [​IMG]

    Co to ma znaczyć?!
    A to pazerne komuchy!
    Co oni sobie myślą?!
    Ci wstrętni Gruzini myślą że jak ja walczę w Voroshilovsku to mogą sobie tam spokojnie wejść i dobić resztki i zgarnąć sławę?!
    Już ja im dam!
    A niech tylko wejdą do Krasnodaru przede mną to krew się poleje!

    [​IMG]

    Tego samego dnia, tej samej godzinie Salminov rusza dalej na swe południowe podboje.
    Zaatakował on Salsk wraz z wsparciem ogniowym Perskiej Armii Interwencyjnej.
    Po dniu walk Kozacy wycofali się z regionu.

    [​IMG]

    No i jeszcze wasza ulubiona audycja z frontu.
    Wszędzie pogodnie, tylko od południa Gruzińska armia się panoszy.

    [​IMG]
     
  20. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek XX

    Сказки от степей
    Opowieści ze Stepów
    Kazachstan MiniAAR


    [​IMG]
    Uwielbiam, jak wszystko idzie zgodnie z planem... :)
    Ten odcinek będzie poświęcony "Rajdowi Salminova".
    Ykhym!

    Podczas wyścigu do Krasnodaru tylko jedna armia miała szansę dostać się tam przed Gruzinami.
    Tak, generał Salminov i jego Dywizje Wolnych Kozaków muszą to zrobić.
    Na drodze generała stoją jednak czyste równiny pełne wrogich oddziałów.
    Oddziałów, które weszły w drogę Salminovowi.
    A wchodzenie w drogę generałowi jest złym pomysłem.

    Drugiego marca generał dotarł do Salska.
    Po kilkudniowym odpoczynku, rankiem szóstego marca ruszył do Tikhoretsku.
    Po drodze napotkał kozacką piechotę.
    W zamian za otwarcie ognia, generał pokazał im drogę do Krasnodaru.
    Ta! Idźcie się poskarżyć mamie!
    Następnego dnia, popołudniem prov był już pod butem Salminova.

    [​IMG]

    Patrzcie to!
    Kozacy chcą odbić Noworosyjsk z rąk komuchów zaatakowali z dwóch stron.
    Wielki błąd.
    Dziesiątego marca generał przystąpił do ataku na Krasnodar, wykorzystując fakt, że spora część tamtejszej armii walczy pod Noworosyjskiem.
    O tak! To już waż koniec!

    [​IMG]

    Ale kozacy nie chcą się poddać.
    To i tak na nic im się nie przyda.

    [​IMG]


    Tymczasem zakończono produkcję 7. Dywizji Karabinierów.
    Dołączą oni do 4. Korpusu Kazachskiego.

    [​IMG]


    Tymczasem ofiary spod Tikhoretska wrócili do Krasnodaru, gdzie zostali rozgromieni.

    [​IMG]

    Tak o to czternastego marca Salminov powiedział u bram Krasnodaru, wolnego od kozaków:
    [​IMG]

    Dobra, skoro Krasnodar padł mogę na luzie anektować Unię Don-Kubań.
    I tak zrobiłem.

    [​IMG]


    GENEZA WOJNY
    "Rekonkwista Kazachska"

    Wojna rozpoczęła się 1 stycznia z Unią Don-Kubań na mocy żądań terytorialnych.
    W czasie wojny zawarto sojusz z Azerbejdżanem, który również prowadził wojnę z UDK.
    Na wyróżnienie zasługuje generał Salminov za swój rajd na Krasnodar.
    Największe walki były o Krasnodar i Bashantę.
    Wojna zakończyła się aneksją UDK 14 marca przez Ordę Ałaską.

    Za zasługi na polu walki przyznano odznaczenia dla:
    - Order Chwały dla generała armii Salminova
    - Order Złotego Orła dla generała dywizji Bohnstedtowa

    I kolejna wojna za nami...
    A co ważniejsze dostałem zarąbiste TT!
    Może powinienem teraz wyłączyć przejmowanie TT bo się dla takich Niemiec czy mnie źle skończy.

    Do następnego odcinka! ;D​
     
  21. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek XXI

    Сказки от степей
    Opowieści ze Stepów
    Kazachstan MiniAAR


    [​IMG]

    Dobra, skoro Równowaga w Wszechświecie została przywrócona, będzie dużo i nudno.
    Wpierw zakończono Drugą Fazę planu mobilizacji.
    21 marca nowa dywizja kawalerii częściowo zmechanizowanej została przydzielona wielkiemu bohaterowi narodu, generałowi Salminovowi.
    Jak tylko będę mógł to dam mu jeszcze jakie czołgi czy zmechy.

    [​IMG]

    Nieco później, 2 marca w Krasnodarze rozpocząłem budowę pierwszej bazy morskiej.
    Myślicie sobie teraz pewnie "Ken, co ty odwalasz? Ty nie masz floty ani TT aby cokolwiek wymyślić".
    Cóż, nigdy nie wiadomo kiedy baza morska się przyda.

    [​IMG]

    W międzyczasie, aby potencjał przemysłowy nie szedł w zaopatrzenie i dobra konsumpcyjne, rozpocząłem Fazę Trzecią.
    Dobudowana zostanie trzecia dywizja piechoty górskiej wyposażona w artylerię dla generała Abzalgula.
    Powołana zostanie też druga armia dowodzenia, w której skład wejdzie dywizja dowodzenia oraz sześć dywizji piechoty.
    Dodatkowe trzy dywizje piechoty zostaną dodane do Armii Kazachskiej generała Bigeldinova.

    Myślicie sobie teraz pewnie: "Ken, przecież na te chordy nie starczy ci manpowera. Jeszcze dostaniesz czkawki od tego.
    Nieprawda to! Zobaczycie będę mieć największą armię na świecie!
    No, poniosło mnie. Ale jak można nie wstąpić do armii widzą te superplakaty.
    Racja, trza zrobić nowe.

    [​IMG]

    Ci makaroniarze to mają pecha.
    Wpierw Jugosławia, a potem Węgry wypowiedziały wojnę Włochom.

    [​IMG]

    Oooo taaaaaak...!
    Inżynierowie z Frunze opracowali działo, które może rozłupywać czołgi.
    Ale co ważniejsze, mam teraz super TT!
    Od raz inżyniery z Kurganmashzavod biorą się za wymyślanie jakiejś tankietki, jak T-27.
    RMBP ma teraz silną konkurencję.

    [​IMG]

    A zgrywusy z Jugosławii i Węgier wciąż szaleją.
    O ile wojna z Włochami to pikuś bo siedzą w Afryce to teraz można powiedzieć tylko jedno:
    Ale urwał!
    Wypowiedzieli wojny odpowiednio: Jugosławia Francji i Węgry ZSRR.
    Chyba pali im się do członkostwa w Osi.

    [​IMG]

    Ooooooo taaaaaaaaaaaaaaaaak......!!!
    Inżynierowie z RMBP zakończyli jakże ważny projekt piechoty zmotoryzowanej.
    Nie chcąc tracić czasu, od raz przystąpiłem do produkcji trzech dywizji tego modelu.
    Nic nie musicie mówić, zaufajcie mi...
    No, naukowcy z Votkinsky Zavod Association (nie wiem czy to uniwerek czy fabryka) którzy nie chcieli specjalnie współpracować po ostatnim bublu agenta P. zostali wysłani w jedną stronę do Zhambylu budować studnie.
    Zastąpili ich nowi naukowcy z Uniwersytetu Kirgistanu i Akademii Frunze.
    Wzięli się oni do pracy nad jeszcze lepszymi działami.

    [​IMG]

    I jeszcze raporty z rozbudowy infrastruktury.
    Myślę, że dobrze by było przenieść stolicę w głąb kraju, bo teraz jest zbyt blisko imperialistycznych japońców.

    [​IMG]

    To tyle na dziś. :)
     
  22. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek XXII

    Сказки от степей
    Opowieści ze Stepów
    Kazachstan MiniAAR


    [​IMG]

    Następnego dnia, czyli 2 maja nasz doktynier lotniczy Arbuz Khan zakończył tworzenie doktryny dominacji w powietrzu. Szkoda że nie ma kto i co przetestować skuteczność tej doktryny.
    Ale dominacja to za mało. Musimy mieć... latający cyrk!
    Dalej studenci-niewo... a raczej kadeci... tak, dalej kadeci z Akademii Uralskiej.

    [​IMG]

    Potem, aż przez miesiąc i parę dni nic się ciekawego nie działo.
    Więc 7 czerwca studenci-niewolnicy z Uniwersytetu Kirgistanu zakończyli prace nad ustrojstwem do liczenia. Jakby liczydło im nie starczyło, leniom patentowanym.
    Co, że niby do wykonywania uber-trudnych wyliczeń?
    No dobra teraz wam daruję, ale musicie ulepszyć swój wynalazek.

    [​IMG]

    Oho, nareszcie coś ważnego.
    23 czerwca w Persji doszło do demokratycznego zamachu stanu.
    Reza'owi Pahlavi nie spodobało się to i zdusił przewrót.
    Koniec końców Persja jest w stanie wojny z ZSRR i UK.
    Powinienem na mocy gwarancji niepodległości zaatakować ZSRR ale dopiero za co najmniej rok będę mógł skutecznie zapiąć sowietów.

    [​IMG]

    Niecały tydzień później zakończono tworzenie trzech dywizji piechoty.
    Utworzono z nich nową armię, 5ty Korpus Kazachski, na czele której stanął generał armii Bukaiklianov.
    Jeszcze trochę i będę mógł dokonać dzieła rekonkwisty na ZSRR.

    [​IMG]

    Potem znów przez miesiąc nic się nie działo...
    Dopiero 30 lipca naukowcy z VZA zakończyli prace nad lepsiejszymi działami przeciwpancernymi.
    Od raz wzięli się za ulepszanie artylerii polowej.

    [​IMG]

    Nieco potem, 5 sierpnia, zakończono produkcję dywizji zmotoryzowanej.
    Gdy tylko faza Trzecia się zakończy, Zmoty będą nowym trzonem armii kazachskiej.
    Na czele nowej dywizji stanął generał broni Talkaher.

    [​IMG]

    Kilka dni dalej Kurganmashzavod zakończyli pracę nad tankietką.
    W planach nazwa tankietki brzmiała T-27.
    "T" bo tankietka, "27" bo... bo tak.
    Ale tankietki to za mało.
    Lepiej jest mieć wczesne czołgi.

    [​IMG]

    I ostatnia rzecz na dziś.
    25 sierpnia produkcja dywizji piechoty górskiej została zwieńczona sukcesem.
    Dywizja weszła w szeregi armii generała Abzalgula.

    [​IMG]

    Tyle na dziś :)
     
  23. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek XXIII

    Сказки от степей
    Opowieści ze Stepów
    Kazachstan MiniAAR


    [​IMG]


    Dobra, jak nietrudno się domyślić mało się dzieje.
    I dlatego inyżniery z Aviadvigatelu wymyśliły pierwsze modele kazachskich myśliwców wielozadaniowych. Zostały nazwane AM1 (Aviadvigatelski Myśliwiec 1). Cóż AM1 to nie jest szczyt, ale już trwają plany nad AM3.

    [​IMG]

    Jeszcze tego samego dnia, gdzieś koło Stalingradu.
    -Agencie P, twoje nowe zadanie to wkroczyć do ZSRR i zdobyć ich tajne plany.
    - Ale jak to zrobię?
    - Nie martw się. Mamy dla ciebie przebranie rybaka.

    Tak to Agent P przebrany za rybaka przepłynął Wołgę na swojej drewnianej łajbie.
    A kiedy wysiadł z łódki po drugiej strony rzeki, został zaczepiony przez żołnierzy radzieckich.
    - Ej! Kim jesteś? Masz pozwolenie na tę łajbę i wędkę?
    - Eeee.... nie...?
    - To oddawaj ją!

    No i się Agent P pobił z żołnierzami. Wyszło jedynie to że zabrali go do siebie.
    Po tygodniu tortur Agent P wrócił.

    [​IMG]

    Nieco później zakończono formowanie trzech nowych dywizji piechoty.
    Utworzono z nich nową armię, 7. Korpus Kazachski, którą dowodzić będzie generał broni Sakhno.

    [​IMG]

    Cztery dni potem zakończono budowę części bazy morskiej w Krasnodarze.
    Rzecz jasna trzeba doszlifować tę część, ale jest już gotowa do użytku.

    [​IMG]

    Dwa dni dalej kadeci z Akademii Uralskiej zakończyli badanie doktryny latającego cyrku. No, jeszcze tylko wykmińcie jakieś zastępowanie sił i macie labę na jakiś czas.

    [​IMG]

    Potem, przez około miesiąc nic się nie działo.
    Dopiero VZA zakończyli projekt nowego działa polowego (nazwa to nudne literki i cyfry bez składu).
    Skoro VZA to taki dobry techtim to nie wymyślą jakie lepsze narzędzia mechaniczne.

    [​IMG]

    Następnie, po kilku dniach, zakończono budowę drugiej dywizji zmotoryzowanej. Została ona wcielona, tak samo jak pierwsza, do 6. Korpusu Kazachskiego.

    [​IMG]

    I znów nic się nie dzieje miesiąc.
    Do czasu gdy druga dywizja dowodzenia nie jest gotowa.
    Została ona wcielona do 5. Korpusu Kazachskiego.

    [​IMG]

    Łojejuniu! Patrzcie!
    Niemcy podeszli aż pod Moskwę!
    To może być szansa na którą zawsze czekałem.

    [​IMG]

    Czas mnie goni! Dobrze że zakończono już Fazę Trzecią.
    Z trzech nowych dywizji piechoty powstał 8. Korpus Kazachski pod dowództwem generała broni Dutova. Specjalnie umieściłem ich w Chardzhou, aby bronić się przed ewentualnym atakiem Brytyjczyków.

    [​IMG]

    Skoro wszystko zapięte na ostatni guzik, to mogę zacząć imprezkę :Devil:

    [​IMG]
     
  24. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek XXIV

    Сказки от степей
    Opowieści ze Stepów
    Kazachstan MiniAAR


    [​IMG]

    Skoro jest wojna (już czwarta bodajże) to trza pokazać jaki plan działania, co nie?
    Dobrze, że komuchy dostają w ryja od Niemców bo tak to mam wolną rękę do działania na peryferiach.


    A plan wygląda tak:
    1) FRONT ZACHÓD
    - gen. Bigeldinov atakuje Wołgograd vel Stalingrad
    - gen. Bohnstedt atakuje Kamyshin
    - gen. Sidorovich Sarańsk
    - gen. Salminov atakuje Balashov
    - gen. Talkaher atakuje Nikolayewkę


    [​IMG]

    2) FRONT PÓŁNOC
    - gen. von Enckevort wspiera atak na Kostromę
    - gen. Abzalgul atakuje Troitsko-Pechorsk
    - gen. Bukaiklianov wspiera atak na Storozhevsk
    - gen. Starostin atakuje Storozhevsk
    - gen. von Hosslin atakuje Kostromę
    - gen. Sakhno utrzymuje pozycję i ewentualnie wspiera obronę, dokonuje dywersji


    [​IMG]

    Już następnego dnia świat obeszła wiadomość że Wielka Armia Ałaska przepędza komunistów przez ich kraj od góry do dołu.

    [​IMG]

    I jak przewidziałem w moich Wizjach symulacyjnych...
    ...czwartego dnia nowego roku Armenia rusza na Azerbejdżan. It is not gód for mi...

    [​IMG]

    Teraz jestem pewien że muszę poprowadzić Ordę Ałaską tak, jak mi mówią Wizje. A mówią żeby olać ZSRR i wysłać wszystko pod Kaukaz i Persję. Cicho Wizje, muszę wpierw zagarnąć kilka prowów komunistom, potem na południe!

    Co mówicie Wizje? Że trza dorobić więcej wojska? Ach, racja, trzeba. No to tak po trzy dywizje zmotów, kawalerii i piechoty na rezerwy.

    [​IMG]

    Cztery dni później, ósmego stycznia, inżynierowie z Kurganmashzavod opracowali model wczesnego czołgu, oznaczonego ZB4 - Zbiornik Bojowy model 4ty.
    No, powoli doganiamy świat. Ale dalej ścigajcie moi kochani technicy ścigajcie!

    [​IMG]

    No i tak ma być! dalej generale Abzalgulu, dalej! Gnaj wroga przez tundrę aż ci ta fikuśna czapka spadnie z głowy! 11 stycznia daj popalić komuchom w Vorkucie, czy jakoś tak!

    [​IMG]

    No, w drugiej połowie stycznia front "Zachód" został chwalebnie zamknięty.
    A że Wizje domagają się przeniesienia sił na południe takoż robię i tak mi dopomóż Bóg!

    [​IMG]

    FFFFFFUUUUUUUUUUUU!
    Jak ja nie cierpię tego, że armia pół miesiąca się wycofuje i nagle okupuje ci prova! :mad:
    I kolejna prowincja wpadnie moim kosztem do Niemców, grrr!

    [​IMG]

    Dzielni żołnierze z 4. Korpusu Kazachskiego muszą brnąć dalej! Tak więc atakują Niżny Nowogród vel Gorkij. Ale coś im nie idzie za dobrze...

    [​IMG]

    Tydzień później uderzają znów na Niżny Nowogród, tym razem ze wsparciem generała von Hosslina. Jacha oczywicha że wygraliśmy.

    [​IMG]

    I na koniec miesiąca i odcinka zakończono produkcję trzeciej dywizji zmotoryzowanej. Zgodnie z Wizjami rozstawiam ją w Chardzhou gdzie będzie niedługo zdyslokowany gen. Talkaher.

    [​IMG]

    Do następnego odcinka! ;D
     
  25. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek XXV

    Сказки от степей
    Opowieści ze Stepów
    Kazachstan MiniAAR


    [​IMG]


    Dobra ludzie, odcinek rozpoczął się średnio, bo jak tylko generał Abzalgul dotarł do swego celu ataku, to już prowa z którego szedł zaatakowali bolszewicy z odwrotu. A to podłe dranie.

    [​IMG]

    Jeszcze tego samego dnia, 5 lutego, zgodnie z umową przestajemy się sztucznie lubić z podłymi ruskami, co nam ewentem wojnę wymusiły. Ale jak tylko się uporam z bolszewią i kapitalistycznymi imperialistami to jeszcze zapukam im szabelką do drzwi.

    [​IMG]

    Jak tylko Ujgurska Armia Interwencyjna dotarła tam gdzie miała dotrzeć i odpoczęła parę dni, to wzięła się do skopania pleców tym podłym komuchom co zajmują prowy w odwrocie. Aby jeszcze zabawniej było to superkomadosi Abzalgula pomogli w rzezi winiątek.

    [​IMG]

    Następnego dnia studenci-niewolnicy opracowali ulepszone kalkulatory. Zawsze coś. No, teraz weźcie się za zwieńczenie technologii matematycznej i wymyślcie coś zaawansowanego. Potem macie przerwę na wódkę.

    [​IMG]

    Dopiero 15 lutego 4. Korpus Kazachski dotarł do Niżnego Nowogrodu. Skoro nic nie może was tam zaatakować, jesteście natychmiast dyslokowani na front Kaukaz.

    [​IMG]

    Mlask, mlask... wiedziałem że tak będzie.... Wizje mówiły. Banda dzikusów Zulusów rozpoczęła wojnę! Dżihad na czarnuchów! Dzwonić do KKK!

    [​IMG]

    Chcąc przejąć kolejną prowincję, wysyłam 3. Korpus Kazachski na Danilov wraz z wsparciem 2. Korpusu Kazachskiego. Niestety, znów zapomniałem że tutaj cały rok pada śnieg, piździ jak ****, i dzień trwa trzy godziny. Porażka była nieunikniona.

    [​IMG]

    Trochę później kadeci lotnictwa zakończyli prace nad doktryną zastępowania sił. No, macie przerwę na wódkę. No, inżyniery z RM-BP brać się za wymyślanie jakichś uberkarabinków dla piechociarzy.

    [​IMG]

    Dobra, czas na jako ofensywę. Dalej Abzalgulu, na wroga! Generale Bukaiklianov, wspieraj swym orężem superkomandosów! Heja na wroga! Spuście im taki łomot, że będą płakać za mamą! Nie miejcie litości dla tych bezbożników! Czy nie przesadzam?

    [​IMG]

    Piersiejszego Marca VZA ulepszyła nasze fabryki, podnosząc wydajność potencjału przemysłowego o 5%! Wódkę dla naukowców! Ale nie za dużo, bo nie chcemy im uszkodzić szarych komórek. No, skoro macie przerwę na wódkę, to Izhevsk Ordnance and Steel Plant, w skrócie IOASP, wymyślą lepsze ciężarówki dla piechociarzy i jakieś lepsze działa. Najlepiej jakieś ręczne wyrzutnie rakiet.

    [​IMG]

    Następnego dnia, UAI dotarli do prowa, co był haniebnie stracony. Skoro tak już jest, macie natychmiast się zdyslokować na front Kaukaz.

    [​IMG]

    Ostatnią rzeczą na ten odcinek jest zakończenie budowy kolejnego kompleksu bazy morskiej w Krasnodarze. Do-bra-noc! ;)

    [​IMG]
     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie