Steam Achievements

Temat na forum 'EU IV - Pomocy!' rozpoczęty przez MrGollum, 27 Luty 2016.

  1. MrGollum

    MrGollum User

    Witam, mam pytanie odnośnie zdobywania "osiągnięć" grając w tybie Ironman. Pamiętam że bez dlc, w EU IV można było zdobywać achievementy tylko grając od 1444 na Ironmanie. Słyszałem jednak że odkąd wyszły nowe DLC w tym dodatek umożliwiający tworzenie własnych nacji, zaszły zmiany w zdobywaniu osiągnięć. Moje pytanie brzmi: Czy można zdobywać normalnie wszystkie achivementy (za wyjątkiem tych przypisanych do konkretnych państw), grając w trybie Ironman, customowym państwem od 1444? (gdy odpalam grę i tworze taką nacje, gra informuje mnie o możliwości zdobywania achivementów w tej rozgrywce, nie wiem tylko czy tyczy się to "specjalnych" osiągnięć dla customowych państw czy wszystkich). Drugie pytanie: czy od teraz można zdobywać inne achivementy grając na Ironmanie zwykłymi państwami, ale zaczynając rozgrywkę w innych latach? (powiedzmy, polską od XVI wieku). W tym przypadku, podobnie, gra przed rozpoczęciem rozgrywki informuje mnie że mogę zdobywać w tej grze osiągnięcia, ale na: http://www.eu4wiki.com/Achievements , napisano że zdobywanie osiągnięć możliwe jest tylko grając od 1444.
     
  2. Elas

    Elas Genialdo

    @MrGollum
    1. Zależy od achievmenta - najlepiej sprawdzić wymagania na EU4 Wiki
    2. Sprawdź w pliku (Europa Universalis IV/common/achievments.txt), jeśli jest coś w deseń possible = { (blabla) start_date = 1444.11.11 } to znaczy, że tylko grając od początku.
     
  3. Maciej-Kamil

    Maciej-Kamil Ten, o Którym mówią Księgi

    [​IMG]

    Takie ostrzeżenie znajduje się w prawym, górnym rogu artykułu.

    Edycja:

    Na samym początku znajdują się słowa:

    "As of 1.14, some basic achievements can be earned while playing custom nation, namely For the Glory, That's a Grand Army, That's a Grand Navy, Defender of the Faith, Until death do us apart, That is mine!, Victorious!, Seriously?!, It's all about the money, Respected, True Catholic, Grand Coalition."

    W 1.14 niektóre podstawowe osiągnięcia mogą zostać zdobyte w trakcie grania nacją wykreowana przez gracza.
     
  4. Legend

    Legend リヴェン

    Wszystkie normalne achievementy (te dostępne dla customów to bzudry pokroju: podbij prowka, zawrzyj mariaż) są dostępne tylko i wyłącznie dla standardowych państw w trybie ironman z datą startową na 1444 (za wyjątkiem "Liberty or Death".
     
  5. MrGollum

    MrGollum User

    Dzięki, sprawa z achivementami i customowymi państwami jest już dla mnie jasna. Mam teraz kolejne pytanie - gdzie znajdę wskaźnik development mojego państwa? Chodzi mi tutaj o realizacje osiągnięcia "Grand Duchy" oraz podobne, "From Humble Origins". Aktualnie gram Śląskiem, i zastanawiam się jak blisko jestem tego osiągnięcia.
     
  6. Elas

    Elas Genialdo

    "Humble Origins
    Starting as a custom nation with no more than 50 points, have at least 2000 total development."
    No jak sądzisz? ;)

    Grand Duchy na luzie, jeżeli wbijesz tyle deva ile trzeba nie zmieniając się w królestwo ani imperium.
     
  7. Legend

    Legend リヴェン

    W lewym dolnym rogu zakładki "Ekonomia" masz podany development państwa. W przypadku screena wynosi on 282.

    [​IMG]
     
  8. Jagdtiger

    Jagdtiger Znany Wszystkim

    Zrobił ktoś acziwka:
    The White Company
    Hire your army out to both sides in a war and fight in a battle against your former employer.

    Mam z tym problem. Zrobiłem tak jak pisali na wiki. Wziąłem Pomeranię, wypożyczyłem swoją armię Krzyżakom, wziąłem udział w jednej bitwie z Polakami. Po 18 miesiącach wypożyczenia, anulowałem je i zaoferowałem swoje wojsko Polakom. Wziąłem udział w kilku bitwach z Krzyżakami ale acziwka nie zaliczyło. Nawet zrobiłem tak, że ponownie zaoferowałem swoje wojsko Krzyżakom i znowu wziąłem udział w bitwie z Polakami, ale nic to nie dało. Ktoś ma jakiś pomysł?
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie