Szwecja AAR - od 1936 roku -

Temat na forum 'HoI II - AARy' rozpoczęty przez makuka1, 24 Czerwiec 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. makuka1

    makuka1 User

    HoI 2 DD. Mod – All the Russias.4.0, No Time Limit Patch
    ver. 1.3
    poziom: Normalny
    agresywność: Wściekły
    SZWECJA AAR

    Styczeń 1936

    Odcinek 1

    Dags att börja allt…​


    Sztokholm, posiedzenie Rady Państwowej…

    Gustav V: Dziś, zbieramy się tutaj, na spotkaniu Rady Państwowej, w ustaleniu, kto ma być premierem a kto ministrami i szefami ważnych stanowisk dla naszego państwa. W tutejszej radzie będzie również poruszona sprawa zbrojeń i technologii. Zostanie tu również przedstawiona sprawa naszych stosunków międzynarodowych z innymi państwami jak i wygląd gospodarki naszego państwa na rok ówczesny. Po radzie, będzie można zabrać głos i wypowiedzieć się w danej kwestii. Rozpocznijmy posiedzenie.

    [​IMG]
    Rząd Szwecji na rok 1936.

    Oscar Nygren: Z raportu , jaki przedstawiłem kilka dni temu i który mam tu przed sobą, wynika, że nasze wojsko lądowe jest tak przestarzałe, aż się wywodzi z Wielkiej Wojny !. Przepraszam bardzo , ale jest po prostu żenada … Moim zdaniem, trzeba jak najszybciej wynająć grupy naukowców i przydzielić im miejsca badawcze, do zbadania lepszych oddziałów piechoty. Wiem, że potrzeba na to ogromnych nakładów pieniężnych i czasu, ale panowie … nie chcemy przecież by nas ktoś wyśmiał z przestarzałej armii. Dziękuje.

    [​IMG]

    Torsten Friis: Witam wszystkich, z mojego raportu wynika, ze na cale państwo, udało nam się znaleźć polowe dywizji samolotów w której, uwaga, jest jeden bombardujący i jeden bombowiec morski i to wszystko na cale państwo <śmiech> To jest nie dorzeczne ! Ale zadowalające jest to, ze ten samotny bombowiec jest dość nowoczesny jak na dzisiejsze czasy. Dziękuje.

    [​IMG]

    Charles de Champs: Witam szanownych panów i panie. Z mojego raportu wynika, ze poziom naszej floty, która stoi przy porcie Sztokholmu, jest troszkę przestarzała i potrzeba ja zmodernizować . Ciekawostka jest to, ze ta flota, jest liczniejsza od naszych powietrznych żołnierzy i tych , którzy są na lądzie. Dziękuje.

    [​IMG]

    Grupa naukowców: Dziękuje, za przyjęcie nas do tej ważnej rady. Z naszych raportów, wynika, że zostały wszczęte dwie technologie przez naszych „Chłopców” . <podaje plany technologii> Tu proszę rady, jest wszystko napisane.

    [​IMG]

    Grupa Naukowców: Rozpoczęliśmy prace nad nowocześniejsza piechota, oraz nowszą wersją czołgu. Dziękuje.

    Gustav V: Przejdźmy do gospodarki i polityki Szwecji.

    Richard Sandler: Gospodarka naszego państwa wynika następująco:


    [​IMG]

    [​IMG]

    Richard Sandler: Jestem trochę zasmucony naszym stanem magazynów i wydolnością fabryczna. Ale postaram się, jak najwięcej zrobić w tej sprawie. Dziękuje.

    Gustav V: A co na temat polityki macie mi do przedstawienia ?


    Karl Schlyter: Przy naszych granicach z Norwegią , Finlandią oraz Danią, nic nadzwyczajnego się nie dzieje, brak jakichkolwiek wojsk od strony sąsiadów. Chciałbym jeszcze pokazach raport z naszej wewnętrznej polityki państwowej. Dziękuje.

    [​IMG]

    Gustav V: A co z wywiadem ?

    Carlom Adlercreutz: Nie mamy żadnych szpiegów u naszych sąsiadów ani innych państw. U nas kontrwywiad pracuje cały czas, ale na razie nie mamy żadnych raportów z tej strony.

    Nagle wchodzi dziwny człowiek do pomieszczenia Rady Państwowej, zbliżając się do Gustawa V i szepcze cos po cichu. Nagle Gustav V odsyła człowieka i przekazuje papierek do Szefa Sztabu, Oscara Nygrena.

    Oscar Nygren: Dostałem świeży dokument z ważną informacja dla naszego państwa. Została zmodernizowana nasza jednostka samolotu bombowego do B3A JUNKERS JU-86.

    Szefowie wojsk lądowych, lotniczych i wodnych, wstają i biją oklaski, kończąc Rade Państwową.

    [​IMG]

    ________________________________________________________________________

    To mój pierwszy AAr, oparłem się na innych AAr'ach i spoglądnąwszy jaka najlepsza formę trzymać i jak pisać ;). Proszę o szczególną krytykę. Pozdrawiam :D
     
  2. makuka1

    makuka1 User

    SZWECJA AAR

    Styczeń – Kwiecień 1936

    Odcinek 2

    Tid för utveckling...

    Gustav V, siedząc w swoim gabinecie w Sztokholmie, rozmyśla nad dalszymi krokami , które by były odpowiednie dla państwa. Wezwał swojego szefa rządu: Pera Albina Hanssona.

    Gustav V: Słuchaj Per, martwi mnie jedna rzecz, jak sobie Szwecja poradzi, jeżeli nad nami panuje kryzys gospodarczy ?. Widziałeś statystyki państwa? Mamy za mało surowców i martwi mnie też nasza infrastruktura.

    Per Albin Jansson: Nie ma się czym martwic, jeżeli nawet by nas zaskoczył kryzysy, to i tak się wygrzebiemy z tego, choć nawet musielibyśmy kraść od naszych sąsiadów.

    Gustav V: Że co takiego? Chcesz się dopuścić takich haniebnych czynów ? Zabraniam ci ! Każ zacząć rozbudowywać infrastrukturę i fabryki w wszystkich województwach naszego państwa !

    Per Albin Jansson: Ale panie, przez wasze głupie pomysły, poprowadzisz nas na skraj bankructwa !

    Gustav V: Wynoś się ! Nie chce cię widzieć ! Bez Ciebie moje potężne państwo da sobie radę !


    Per Albin Jansson wyszedł skulony i zmartwiony ze pomieszczenia, w którym przebywał rozzłoszczony Gustav V. Był zmartwiony tym, że musiał wydać rozkaz , który był szkodą Szwecji, ale czy na pewno ?

    [​IMG]

    [​IMG]

    Gustav V który siedział w swoim pokoju i spoglądał na mapę polityczną Szwecji, wpadł na genialny pomysł, mianowicie miało to być umocnienie granic Szwecji po bunkry i okopy do dział nadbrzeżnych. Nie bał się kryzysu, bo miał alternatywne środki do jego zatrzymania.

    Gustav V: Minister spraw zagranicznych i minister wojsk lądowych, Do Mnie !.

    Gustav V siedział na swoim wiklinowym krześle i palił cygaro, obserwując uważnie mapę Szwecji. Nagle weszli dwaj ministrowie, wcześniej pukając.

    Ministrowie: Chciałeś Panie coś od nas ?

    Gustav V: Tak, mam pewien pomysł … a teraz już dwa.

    Ministrowie: Słuchamy ?

    Gustav V: Chcę na całych liniach granicznych, rozpocząć budowę okopów i bunkrów, do obrony granic Szwecji, przed niechcianym atakiem.

    Ministrowie: Ale to będzie aż za drogie by postawić całe ufortyfikowanie na granicach naszego państwa.

    Gustav V: A kto powiedział, że całe ? Zaczniemy od okopów, a fundusze będziemy na tyle oszczędzać, by nie wpaść do kryzysu gospodarczego.

    Ministrowie: A druga rzecz ?

    Gustav V: Mam zamiar z rekrutować od 6 do 15 dywizji piechoty. Czym więcej tym lepiej. A i jeszcze coś, nie długo możecie się spodziewać tajnego spotkania w podziemiach dowództwa w Sztokholmie. Poinformuje was listownie. Możecie odejść.

    Gustav V nadal rozmyślał nad kryzysem, ufortyfikowaniem granic Szwecji i rekrutacją oddziałów piechoty. Ale nie wiedział jednego – z skąd wziąć na to wszystko fundusze.


    [​IMG]

    [​IMG]

    6 lutego 1936 roku, przybyła delegacja Finlandii w sprawie polepszenia stosunków: Finlandia - Szwecja, jednak nie dało to większych rezultatów.

    Przybywa jeden z ministrów wojsk lądowych do Gustava V

    Oscar Nygren: Królu … mamy dobre wiadomości.

    Gustav V: Słucham ?

    Oscar Nygren: Po 1. Rozbudowaliśmy bunkry i działa przybrzeżne przy najmniejszych kosztach. Po 2. Zrekrutowalismy maksymalnie 12 oddziałów piechoty i są ustawieni na granicy państw. Po 3. Tworzymy więcej surowców niż zużyjemy. To był dobry krok z infrastrukturą .

    Gustav V: A jakim cudem, to wszystko zrobiliście? Przecież nie mamy na to pieniędzy!

    Oscar Nygren: Skradliśmy niepostrzeżenie skarbiec w Danii.

    Gustav V: A co ja … (namyśla się) Otrzymasz za to medal !

    Oscar Nygren: Dziękuje serdecznie, królu.

    Gustav V: No to robimy imprezę !


    W całej Szwecji, wybuchły imprezy, zabawy i huczne tańce.

    Tego samego dnia, Gustavovi V przerwała zabawę ważna wiadomość z świata:


    [​IMG]

    Gustav V do swoich ministrów, szefów i urzędników: Co ci Włosi sobie myślą … Carlosie ! Natychmiast wyślij niepostrzeżenie naszego zwiadowcę do tych przeklętych makaroniarzy .

    Gustav V uderzył ręką o stół ze złości. W wtem ogłosił.

    Gustav V: Musimy się w pełni zmobilizować, i zaatakować Danię by mieć kontakt z 3 Rzeszą i ich wyczynami, ale to dopiero jak osiągniemy wojsko w skali 30 dywizji piechoty i gdy skończymy badania nad lepsza piechotą. Rozejść się !


    Wszyscy uczestnicy nagłej debaty, rozeszli się do swoich domów a część – bawić się dalej.

    ___________________________________________________________________________

    Następny odcinek już jutro.
    Zmieniłem trochę swój styl pisania i poprawiłem 1 odc. ;d
     
  3. makuka1

    makuka1 User

    SZWECJA AAR​


    Kwiecień – Lipiec 1936

    Odcinek 3 - CZ. 1


    Förberedelserna för krig


    Gustav V siedząc w pałacu w Sztokholmie, zwołał posiedzenie wojenno/gospodarcze na którym byli wszyscy szefowie i ministrowie rządu Szwecji.

    Gustav V: Z początku chciałbym przeprosić was za wyciągniecie wszystkich tu zgromadzonych z majówki. Mam plan zaatakowania Danii przed 1937 rokiem i przyłączenia się do Osi. Co o tym myślicie ?.

    Richard Sandler: Pamiętaj królu o tym, że gdy zaatakujemy Danie inni mogą się odezwać w obronie tego malutkiego państwa.

    Gustav V: Wiem wiem – drapie się po brodzie – Mam pretekst do zaatakowania Danii !. Stworzymy niby znieważenie przez Danie . A celem tego znieważenia będziemy oczywiście my.

    Richard Sandler: Dobrze królu, ale przez to będziemy znienawidzeni na skali światowej.

    Gustav V: Hmm – znów drapie się po brodzie – ile mamy wojska?

    Ernst Wigrforss: Jedynie 12 dywizji piechoty. O wiele za mało by zaatakować Danie.

    Per Albin Jansson: Jest jeszcze jeden problem – nasza ideologia. Nie możemy nikogo zaatakować ponieważ jesteśmy demokracją.

    Gustav V: Cholera … atak przenoszę na miesiąc – grudzień. Mam nadzieje , że wtedy będziemy mieli dość wojska i inna ideologie pozwalająca na ataki. A teraz sprawa sojuszu z Osią. Mamy jakiekolwiek szanse by dołączyć do sojuszu ?.

    Per Albin Jansson: Nie, ponieważ nie mamy wysokiego poziomu izolacjonizmu.

    Gustav V wkurzając się, rzucił swoja lampkę wina o kominek.

    Gustav V: To na co wy czekacie! Natychmiast zmieniać ideologie !. Jak wyglądają sprawy z produkcją dóbr w naszym kraju ?

    Per Albin Jansson: Dosyć dobrze, produkujemy trochę więcej niż zużywamy.

    Gustav V: Noo, jakaś dobra nowina. Ogłaszam zamkniecie posiedzenia.


    Goście po posiedzeniu Idą na kolacje do restauracji w pałacu.

    28 Kwietnia 1936 rok, przybyła następna delegacja z Finlandii, w celu dobrych stosunków z nami, niestety, nie poprawiły się.

    12 Maj 1936 rok, zakończyła się misja rozbudowy infrastruktury i fabryk na terenie Szwecji.

    10 Czerwiec 1936 rok, została zwołana rada wojskowa w której uczestniczyli: Gustav V, Ernst Wigrforss, Oscar Nygren.


    Gustav V wszedł do Sali z pełną energia, przygotowany na najgorsze.

    Gustav V: O co chodzi panowie ?

    Ernst Wigrforss: Mamy dobrą nowinę dla Ciebie.

    Oscar Nygren: Nasza grupa naukowców wynalazła Lepszy Czołg, zwany Landsverk 60 oraz jak na przyszłe lata, lepsza armię.


    [​IMG]

    Gustav V: To wspaniale! – zaciesz ;D - Zmodernizować armię i zacząć mobilizacje. Jeszcze coś? Nie? To odmaszerować, muszę się upić.

    [​IMG]

    I w dość nietypowy sposób zakończyło się posiedzenie wojskowe.

    20 Czerwiec 1936 roku, Zaszła zmiana rządu.


    [​IMG]

    Po tym zdarzeniu, Sejm i Senat Szwecji wygląda następująco:

    [​IMG]
    Rząd Szwecji po zmianach w 1936 roku.

    24 Czerwiec 1936 rok. Delegacja Finlandii przyjechała do Sztokholmu z zamiarem lepszych stosunków, jak zwykle, wyszło na niczym.

    27 Czerwiec 1936 rok. Wydarzenie światowe:

    [​IMG]

    C.D.N ...

    P.S Z prostowanie tego tu odcinka z Rządem i Wydarzeniem w Chinach, zostanie w Części 2
     
  4. makuka1

    makuka1 User

    SZWECJA AAR

    28. Czerwiec – 10. Lipiec 1936

    Odcinek 3 – CZ. 2


    Kriget fortsätter…


    28 Czerwiec 1936 rok. Spotkanie rządu w sprawie Wojny Kwang-Si i Japonii z Nacj. Chiny


    [​IMG]

    Gustav V: Witam was, na tym spotkaniu – przysiada się do stolika – Wiecie na pewno dlaczego tu się zebraliśmy – popija herbatkę – mamy dwie sprawy do omówienia. Po pierwsze: Wojna Kwang-Si i Japonii z Nacjonalistycznymi Chinami oraz nowy rząd Szwecji. Zacznijmy od tego drugiego. Proszę o wystąpienie nowych członków rządu szwedzkiego. Przywitajmy ich gorącymi oklaskami – zaczyna klaskać -.

    Na środek wychodzą: Axel Pehrsson-Bramstorh, Karl G.Westman, Vilmar Ljungdahl oraz Thorwald Bergquist.

    Gustav V podchodzi do nich i wita nowych członków rządu szwedzkiego.

    Gustav V: Proszę panów o powrócenie na swoje miejsca.

    Nowi członkowie rządu, odchodzą na swoje miejsca.

    Gustav V: Przejdźmy do rzeczy. Jak wiecie, dnia 24 Czerwca, miało nie miłe wydarzenie u „Japońców”. Ale nie to jest najważniejsze, w zimę, a dokładnie to 10 Grudnia, zaczynamy ofensywę Danii. Jak przygotowania do ataku panie Oscar ?

    Oscar Nygren: Po przeglądzie raportów, odpowiadam , że większą armię będziemy mieli gdzieś za 3 miesiące.

    Gustav V: Dziękuje ci za prace przy tych ważnych dokumentach.

    Oscar Nygren ucieszony pochwała, siada na swoim miejscu i słucha dalszej debaty.

    Gustav V: W dalszej części zbrojeń naszego kraju, muszę wznieść nową misje – Produkcja floty i samolotów. Mam plan zaatakowania państw: Litwa, Łotwa oraz Estonia. O dalszych posunięciach będziecie informowani. Ogłaszam zakończenie zebrania.

    Gustav V wychodzi z Sali obrad i wyrusza się odświeżyć.

    Po debacie Oscar Nyglen dzwoni do Gustawa V.

    Oscar Nyglen: Witaj krolu, mam dobre nowiny.

    Gustav V: Słucham ?

    Oscar Nyglen: Przez zwiększony pobór młodych ludzi do wojska, jesteśmy w stanie utworzyć 15 dywizji piechoty. A tym samym zmniejszy się nam odstęp czasu do zaatakowania Danii.

    Gustav V: To wspaniale!. Informujcie o zakończeniu tworzenia dywizji. Jeszcze coś ?

    Oscar Nyglen: Nie, to już wszystko.

    Gustav V: Więc dobranoc.

    Dwa tygodnie później …

    Gustav V dzwoni do Oscara Nyglena.

    Gustav V: Witaj, jak prace nad oddziałami piechoty ?

    Oscar Nyglen: Zakończyliśmy je dopiero wczoraj.

    Gustav V: To doskonale, przyjadę pod granice Danii, do miejscowości Malmo w celu przeglądu jednostek i chce mieć na miejscu owczarka niemieckiego.

    Oscar Nyglen: Zapraszam serdecznie. A owczarek będzie na czas. Do zobaczenia !

    Gustav V: Do zobaczenia.

    Gustav V wręcz natychmiast wyruszył do Malmo. Dojechał w 4 godziny pociągiem królewskim. Na przywitanie Gustava V wyszli dowódcy wojsk w Malmo i sam Oscar Nyglen. Na Stacji Kolejowej w Malmo, odśpiewany został hymn Szwecji przez uczniów z Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr. 3 w Malmo. Po uroczystościach, król Szwecji pojechał swoim samochodem na pole treningowe. Oglądając musztrę wojsk Szwedzkich, dostał prezent – Owczarek Niemiecki wabiący się – Szarik (;D). Po musztrze wyruszył z psem na spacer z 4 żołnierzami po lesie przy granicy Danii. Zaszedł niemiły incydent. Pies został zastrzelony przez myśliwych z Danii…

    Gustav V: O cholera ! – ma w rękach zabitego psa – Wy k**** j***** d***** . Złapać Ich ! – wydał rozkaz żołnierzom – Gdy złapiecie od razu rozstrzelać !.

    Żołnierze złapawszy myśliwych, rozstrzelali ich o pnie drzew. Rząd Danii, o tym incydencie nic nie wie, ale do czasu… Gustav V wracając na poligon, niósł zakrwawionego psa. Na twarzy Gustava V było widać żal i łzy. Na poligonie wydał rozkaz następujący:

    Gustav V: Wysłać 15 dywizji na granice Danii !. – mówi do zastrzelonego psa – Widzisz piesku co ci zrobili, to dla Ciebie. Zakopać go i zasiać mu Niezapominajkę !. – poleciały mu gorzkie łzy - Nawet nie trzeba było robić prowizorycznego zamachu stanu … - pomyślał -

    [​IMG]

    2 Lipiec 1936 rok. Szwecja zerwała pakt o nieagresji z Danią

    10 Lipiec 1936 rok. Szwecja wypowiada wojnę Danii.


    [​IMG]

    Po zajęciu Kopenhagi, żołnierze natrafili na problem.

    [​IMG]

    Żołnierz: Królu, nie przedostaniemy się na wyspy bez okrętów transportujących.

    Gustav V: Dlaczego?

    Żołnierz: Koryto rzeczne jest zbyt głębokie i szerokie.

    Gustav V: Ty idioto, to nie rzeka, to obszar morski - uderzenie w pysk -

    Żołnierz: Przepraszam...

    Gustav V: Otrzymasz o de mnie 1 okręt transportowy. A po przydzieleniu wam okrętu, wydam rozkaz o powiększenie floty i ich rozbudowę.

    Żołnierz: Dziękuje pan… – pocisnął pocisk moździerzowy w okopy, kaszle – panie.

    Nagle przybiega żołnierz od strony sztabu polowego Szwedzkiego w Malmo.

    Posłaniec: Panie, wiadomości. Niemcy wypowiedzieli nam wojnę.

    [​IMG]

    Gustav V: Że co ? – dzwoni do głównego sztabu – Dowiedziałem się że Niemcy wypowiedzieli nam wojnę. Mój rozkaz brzmi: Rekrutować nowe dywizje piechoty, mężczyzn wyciągać z domów i do koszar. Bez Odbioru.

    Po telefonie do głównego sztabu w Sztokholmie, minister zbrojeń, Pan Vilmar Ljungdahl zaczął od razu wykonywać rozkaz.

    Przybiegł drugi posłaniec z sztabu polowego w Malmo.Wparował do okopów i mówi:

    Posłaniec 2: Panie, nowe wieści z frontu. Wielka Brytania wypowiedziała wojnę Niemcom.

    Gustav V: O mój Boże …

    [​IMG]


    C.D.N – Co będzie z Niemcami, Danią, Wielką Brytanią i innymi alianckimi państwami, oraz Szwecją ?. To wszystko w następnym odcinku.
     
  5. makuka1

    makuka1 User

    SZWECJA AAR

    10. Lipiec – 21. Lipiec 1936

    Odcinek 3 – CZ. 3

    Se upp för tyskarna… !


    10 Lipiec 1936 rok. Do sztabu głównego w Sztokholmie doszedł wspaniały raport floty Szwedzkiej.

    [​IMG]

    Tego samego dnia nastąpił desant 1 dywizji piechoty pod dowództwem gen. Bennedicha, na plaże miejscowości Arhus w Danii.

    [​IMG]

    Gustav V został poinformowany o desancie w Arhus przez Oscara Nygrena – szefa sztabu.

    Gustav V: Doskonale – siedział przy kominku, oglądając i czytając najnowszą szwedzką gazetę.

    Kurier Szwedzki: Dnia 10 Lipiec 1936 rok. Armie Szwedzkie pod przywództwem Oscara Nygrena, zorganizowały desant na miejscowość Duńską – Arhus.

    Gustav V: Jak ładnie … Że co !?. Gazeta zawsze kłamie … To nie Oscar przypuścił desant tylko ten cały Bennedich… Oscar !.

    Oscar Nygren przybiegł natychmiast do Gustava V

    Oscar Nygren: Słucham. ?

    Gustav V: Proszę, zrób mi herbatkę, bo bez herbatki nie mogę dalej myśleć, i proszę cię, z cytrynką i dwoma łyżeczkami cukru. A i bym zapomniał, przyłącz 9 jednostek transportowców do floty przy Kopenhadze.

    Oscar Nygren: Tak jest !.

    Gustav V: Możesz odejść.

    Radio: Uwaga, uwaga. Nadajemy najnowsza informacje z Duńskiego frontu. Dywizja Piechoty pod dowództwem gen. Bennedicha, zwyciężyły z armia Duńska w Arhus !.

    Gustav V: Jestem w fiolkach – pomyślał, popijając herbatkę z cytrynką i dwoma łyżeczkami cukru -

    [​IMG]

    [​IMG]

    Radio: Zaczęto przemieszczanie 4 dywizji piechoty z Malmo na Arhus, przy pomocy 9 jednostek transportujących z Goteborgu. Jak wiemy z zwiadu, nie ma żadnych jednostek w Aalborg i Kolding. Po zajęciu Kolding, Armia Szwedzka okrąży wrogie jednostki w Odense i Będzie mogła kontynuować natarcie na Niemcy.

    [​IMG]

    Radio: Nieciekawa sytuacja wygląda przy granicy Niemiec. Jak donosi wywiad. Bombowce już zaczęły bombardowanie Niemiec. Ostatni krok do przejęcia Danii. Jest zaatakowanie Odense.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Przybiega do Sztabu Polowego w Malmo, Posłaniec z Sztokholmu.

    Posłaniec: Panie. Nowe wieści z frontu. Związek Radziecki wypowiedział wojne Niemcom!.

    Gustav V: O ja p*******. Rekrutować 15 dywizji w Malmo !.

    Dowódca Sztabu polowego w Malmo: Tak jest !

    Dzwoni telefon wojskowy w sztabie polowym, gdzie znajduje się Gustav V.

    Gustav V odbierając telefon mówi:

    Gustav V: Słucham ?

    Sztab Główny w Sztokholmie: Tu sztab główny w Sztokholmie. Mamy nowe wieści, przybędą do was 15 dywizji piechoty z Malmo oraz Bułgaria wypowiedziała wojnę Związku Radzieckiemu.

    [​IMG]
    Nowe dywizje Szwedzkie w Malmo.​


    [​IMG]

    Gustav V odkładając słuchawkę , rzekł:

    Gustav V: No to bawimy się w domino…

    [​IMG]

    Sztab polowy w Kopenhadze.

    Gustav V: Po dodarciu wojsk z Malmo, rozkazać przemarsz na Arhus i tak odzyskać Kolding. A dalszym krokiem atak na Odense. Macie się sprężać, ponieważ wojska w Arhus nie maja zaopatrzenia i w każdej chwili, Niemcy mogą ich stamtąd wykurzyć…

    18 Lipiec 1936 rok. Wydarzenie na świecie

    [​IMG]

    19 Lipiec 1936 rok. Armie Szwedzkie odzyskują Kolding.

    [​IMG]

    Radio: Czyżby ofensywa Niemiecka, zaczynała stygnąć ? Mamy nowe informację !. Dania została zaanektowana przy zdobyciu ostatniego regionu Danii – Odense !. Niemcy nie zdążyli uratować Danii.

    [​IMG]

    Wiadomość od Sztabu Polowego w Kopenhadze do Sztabu Głównego w Sztokholmie.

    Wiadomość: STOP DANIA ZOSTAŁA ZAANEKTOWANA STOP ARMIE TRYUMFUJĄ STOP.

    Koniec 3 Odcinka.

    Co dalej z Niemcami i Szwecją ?. Czy Szwecja zostanie rozgromiona przez Niemców, a może Niemcy przez Komintern i Aliantów ?. To wszystko w następnym odcinku.
     
  6. makuka1

    makuka1 User

    SZWECJA AAR​


    21. Lipiec – Listopad 1936

    Odcinek 4


    Se upp för tyskarna… !

    22 Lipiec 1936 rok. Utrata prowincji Bornholm przez Niemców.


    [​IMG]

    Sztab Polowy w Kopenhadze.

    Gustav V: Dostałem raport z utraty Bornholmu. – mówi do dowódców dywizji – Mam pomysł: Dostarczymy tam 1 dywizje na Bornholm, by wydrzeć Niemców z wyspy.

    Bennedich: Dobry pomysł, proponował bym wziąć jedna dywizje z Odense i ją tam wysłać, a resztę odesłać do Stolicy i rozwiązać jednostki z powodu dużych kosztów.

    Gustav V: Dobry pomysł.

    Gustav V po szybkiej naradzie, wydal rozkaz i 1 dywizja piechoty wyruszyła na Bornholm.

    Niestety gdy flota wyruszyła na wyspę, flota Szwedzka napotkała Niemiecka flota złożona z ponad 75 jednostek. Nie miała żadnych szans i uciekła.


    [​IMG]

    Zebranie po porażce morskiej …


    Gustav V: Cholera, jednak Niemcy są silniejsi niż myślałem. I co ja mam teraz zrobić ? … Jedynie atakować z lądu.

    Bennedich: To by było najlepsze rozwiązanie.

    Gustav V: Wszystkie armie z kraju na Kolding i Kopenhagę !. Rozpoczynamy ofensywę.

    Bennedich: Tak jest !

    Rozpoczął się atak na Kiel. Po krótkiej walce, Armie Szwedzkie doznały porażki.

    [​IMG]

    Rozmowa sztabu polowego w Kolding…

    Gustav V: Zebraliście wszystkie jednostki z Szwecji ?

    Vilmar Ljungdahl: Niestety nie, ponieważ … Bennedich … powiedz mu.

    Bennedich: Ponieważ – zaczął się pocić z strachu - Zapomnieliśmy …

    Gustav V: Że co ? – wstał energicznie z swojego miejsca, chwycili krzesło w ręce i rozwalił o najbliższy mur – Jakim ***** cudem zapomnieliście ! – powoli wraca do siebie – I widzicie co zrobiliście – złapał kawałek krzesła – Nie mam na czym siedzieć … Natychmiast zebrać wszystkie siły i uderzyć w najsłabszym punkcie Niemieckiej Linii Nadbrzeżnej.

    Vilmar i Bennedich: Tak jest !

    Gustav V: Odmaszerować !

    6 Sierpień 1936 rok. Związek Radziecki wypowiada wojnę Polsce.

    [​IMG]

    Narada po wydarzeniu na świecie …


    Gustav V: Panie i Panowie, mamy nie lada problem. Związek Radziecki wypowiedział wojnę Polsce. Plus jest taki, że gdy przejdzie przez Polskę, będzie mógł atakować Niemcy, ale są tez minusy. Jeżeli Ruscy się rozpędza to mogą przejąć Kraje Europejskie. Dlatego postanowiłem nie wtrącać się w sprawy Rosji a Polaków. I trzeba jak najszybciej zawrzeć z jakaś koalicją sojusz na wypadek wojny z Rosją. Co o tym myślicie ?

    Axel Pehrsson-Bramstorh: Dobry pomyśl.

    Karl G.Westman: Znakomite rozwiązanie

    Vilmar Ljungdahl: Hmm, moim zdaniem… ujdzie.

    Thorwald Bergquist: Znakomicie !

    Gustav V: 3 do 1 – Przegłosowane ! Dziękuje za przybycie. Koniec Narady !

    Goście wstają z miejsc i wyruszają do wyjścia.

    Gustav V: - myśli – boje się co będzie dalej …

    7 Sierpień 1936 rok. Francja wypowiada wojnę Tanu Tuwa.

    [​IMG]

    Zebranie z wyniku wojny Francji oraz Tanu Tuwa…

    Gustav V do swoich ministrów: Francja i Tanu Tuwa … hmm. Gdzie to cholera w ogóle jest?

    Thorwald Bergquist: Sam nie wiem, a jeżeli ja i król nie wie, to reszta tez nie będzie wiedziała zapewne.

    Gustav V: Hmm – drapie się po brodzie – Jak zwykle, panowie wiecie co Szwecja robi w tym przypadku – neutralność. Koniec Zebrania.

    Goście po zebraniu Ida do restauracji państwowej na drinka.

    Tego samego dnia, zakończono organizacje wojsk.


    [​IMG]

    Zgromadzenie…

    Bennedich: Krolu, zakończyliśmy organizacje wojsk z całej Szwecji, na granice Niemiec.

    Gustav V: Rozumiem, ile i gdzie?

    Bennedich: W Holdingu jest 13 dywizji piechoty pod moją komendą. W Kopenhadze 10 dywizji piechoty pod dowództwem gen. Kleckera i w Malmo jest 10 dywizji piechoty, na wypadek czarnej godziny pod komendą gen. Douglas.

    Gustav V: Dywizje Douglasa, rozdzielić na pól i rozdać w Koldingu i Kopenhadze. Wszystko stawiam na jedna sztangę.

    Bennedich: Tak jest. Douglas słyszałeś, wydaj rozkaz rozdzielenia wojska.

    Douglas: No… dobra.

    Douglas po wydaniu rozkazu, armie rozeszły się do Kopenhagi i na Kolding.

    [​IMG]

    Gustav V: Poczekamy z 4 dni i zrobimy ponowny zwiad na jednostki Niemców. Gdy będą Nieliczne zaatakujemy z dwóch stron. Od Koldingu i od strony Kopenhagi.

    Bennedich: Zrozumiałem.

    Gustav V: Carlosie, rozkaz swoim podopiecznym o rozwieszenie ulotek propagandowych w miastach i wsiach o rekrutacji młodych ludzi do wojska.

    Carlom Adlercreutz: Tak jest!

    We wszystkich miastach i wsiach pojawiły się ulotki propagandowe.

    Drogi Obywatelu !

    Mamy dla ciebie ofertę nie do odrzucenia, jeżeli przyłączysz się do Armii Szwedzkiej, otrzymasz wynagrodzenie w kwocie 1000 koron szwedzkich! Wyżywienie w postaci świeżego, czarnego chleba na cale 4 miesiące oraz dach nad głową. Zachęcamy was i zachęcajcie innych ! Liczymy na was !

    Wasz kochany król
    Gustav V.


    Obywatel: Jeżeli jakiś głupiec da się przyłączyć do armii … to jest głupcem …

    Młody Człowiek z Tłumu: Tak to dla mnie !. Jestem chętny !.

    Obywatel: O *****. W jakim ja społeczeństwie żyje …

    Front Polski na 14 Sierpień 1936 rok.

    [​IMG]

    6 Wrzesień 1936 rok. Szwedzka ofensywa w końcu ruszyła.


    [​IMG]

    8 Wrzesień 1936 rok. Stan frontu Polskiego.

    [​IMG]

    14 Wrzesień 1936 rok. Próba ataku wojsk niemieckich na Szwedzka prowincje Kiel.

    [​IMG]

    Przemowa publiczna w Kopenhadze…

    Gustav V: Witajcie, dziś jest szczęśliwy dzień dla Szwecji. Wojska Szwedzkie w prowincji Kiel, zdołały się obronić przed najazdem dywizji zmechanizowanych Niemiec. Po powrocie do kraju, zostaną odznaczeni medalem za odwagę w imieniu Ojczulka Szwecji !. Oklaski dla żołnierzy w Kiel ! – zaczyna klaskać -

    Wielka grupa ludzi, zgromadzona na placu Kopenhagi, zaczyna wiwatować i klaskać.

    Wydarzenia na Świecie…


    15 Września 1936 rok. Polacy zbliżają się do Berlina.

    16 Września 1936 rok. Oddziały Szwedzkie przejęły prowincję Bremen.

    22 Września 1936 rok. Druga próba ataku na Kiel. Wojska Szwedzkie się obroniły.

    25 Września 1936 rok. Szwedzi tracą Bremen.


    Gustav V: Cholera, czy Niemcy są już tak silni, że szala zwycięstwa odwraca się przeciwko nam !?.

    Ministrowie nie rzekli nic.

    Gustav V: Musimy z skądś wytrzasnąć więcej dywizji … ale z kąd. ?

    26 Wrzesień 1936 rok. Front Polski


    [​IMG]

    29 Wrzesień 1936 rok. Front Polski

    [​IMG]

    6 Październik 1936 rok. Aneksja Polski przez Niemcy i Rosję.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Gustav V: Cholera – chodzi w kółko po Sali – Polski nie ma, Zostaliśmy Sami na froncie, Alianci w ogóle nie ruszają się z miejsca, tylko my walczymy z nimi. Cholera …

    8 Październik 1936 rok. Wydarzenie na Świecie.

    [​IMG]

    Gustav V: Jeszcze ta cholerna Hiszpania… co na tym świecie się dzieje, a to tylko przez jedną głupią Danie.

    Po chwili.

    Gustav V: O cholera, zapomniałem !. Przecież Rosja ma wojnę z Niemcami !. Wszystkie jednostki zmobilizować i do boju !

    Minister wojny: Tak jest !

    Gustav V: Rozkażcie tez dowódcom wojsk które będą atakować Niemcy, że niech prą na przód i nie patrzą w Tyl. Musimy jak najwięcej zagarnąć Niemcom przed Rosją.

    Minister wojny: Oczywiście !

    Wydarzenia na Świecie…


    12 Październik 1936 rok. Niemcy odzyskują Kiel.

    16 Październik 1936 rok. Szwecja przejmuje Kiel.

    17 Październik 1936 rok. Szwecja przejmuje Hamburg.

    18 Październik 1936 rok. Próba przejęcia przez Niemców Kiel, udaremniona.

    23 Październik 1936 rok. Szwecja przejmuje Lubeck.


    Gustav V o wojnie Niemieckiej z Szwecją.

    Gustav V: Panowie ***** jest naprawdę *********. Oby tak dalej !.

    24 Październik 1936 rok. Szwecja przejmuje Wolfsbruk i Magdeburg

    26 Październik 1936 rok. Szwecja odbiera Niemcom Bremen

    29 Październik 1936 rok. Szwecja wkracza do Hannoveru.

    Tego samego dnia Grecja wypowiada wojnę ZSRR.


    [​IMG]

    Mapa Ogólna wojny Niemiecko – Szwedzko, Rosyjskiej.

    [​IMG]

    Koniec Odcinka 4


    Kurde, samo ze się tworzyło, zrobiłem czyszczenie kompa wszystkie rejestry zniszczyłem i już było ok ;x Nie umiem opisać tego dziwnego zdarzenia ale zapewne nie używałem cheatow. Ma ktoś, coś z jakimiś poradnikami do Hoi2 w sprawie tworzenia eventow. Paradoxian nie chce bo nic nie kapuje ;D
     
  7. makuka1

    makuka1 User

    SZWECJA AAR

    Listopad 1936 – Marzec 1937

    Odcinek 5


    Detta är början till slutet.


    5 Listopad 1936 rok. Utrata Wolfsbrug i Magdeburg na rzecz Niemców.

    [​IMG]

    Gustav V o utracie dwóch prowincji.

    Gustav V: - do swoich ministrów – Byłem zmuszony wydać rozkaz odwrotu sił z tych dwóch prowincji., ponieważ siły te przeniosę na zajęcie prowincji. Wilhelmshafen – pokazuje na mapę wojny – Z naszego wywiadu wynika, że stacjonuje tam co najmniej 6 dywizji Piechoty Niemieckiej. Nie wiemy natomiast czy to sama piechota, czy zmechanizowana. Jak mówiłem, musimy zając najwięcej przed Ruskami. Postanowiłem, że armia gen. Bennedicha uderzy z Bremen na Wilhelmhafen, przy czym będzie potrzebowała więcej zaopatrzenia.

    8 Listopad 1936 rok. Armie Szwedzkie pod przywództwem gen. Bennedicha zajmują Wilhelmshafen. To wielki dzień dla Szwecji.

    Gustav V: Mamy 8 Listopad. Zajęliśmy Wilhelmshafen z pomocą wojsk z Hannoveru, wspierając atak z drugich stron. Zostaną odznaczeni po zakończeniu wojny.

    [​IMG]

    Sytuacja frontu Niemieckiego.

    [​IMG]

    Gustav V: Po przegrupowaniu wojsk gen. Bennedicha i wypoczęciu, planuje atak na Munster, z pomocą Wojsk w Hannoverze.

    10 Listopad 1936 rok. Szwecja traci Hannover.

    [​IMG]

    Gustav V: Niech to … Niemcy zajęły Hannover. Cały plan poszedł … Rozdzielę Armie Bennedicha i 5 dywizji piechoty przekieruję do Bremen. Jesteśmy zagrożeni odcięciem.

    12 Listopad 1936 rok. Niemcy oddają Hannover dla Szwecji po dłuższych walkach.

    Gustav V: Plan ataku na Munster wraca z powrotem do akcji wojsk Szwedzkich. Wojsko stacjonujące w Hamburgu, gen. Nygrena będą przetransportowane do Wilhelmshafen i zaatakują Munster. Nasz wywiad donosi, gdy ruski zaatakują Gottingen, Zachodnie Niemcy będą odcięte od Berlina. Wtedy uderzymy z całym impetem, jeżeli znów cos nam nie przeszkodzi.

    24 Listopad 1936 rok. Rosja zajmuje Gottingen. Możliwość rekrutacji 1 dywizji piechoty.

    30 Listopad 1936 rok. Szwedzkie wojska wkraczają ponownie do Wolfsburgu.

    31 Listopad 1936 rok. Szwecja zajmuje Rostock. Berlin okrążony przez Rosjan.

    8 Grudzień 1936 rok. Szwedzkie wojska zajmują Munster.

    Gustav V: Noo, panowie. Zakończymy tą wojnę wspólnie z Rosjanami przed nowym rokiem. Niestety nie mamy dalszej możliwości ataku Niemiec. Dla nas ta wojna się skończyła.

    Sytuacja frontu na dzień 11 Grudzień 1936 rok.

    [​IMG]

    24 Grudzień 1936 rok. Wiadomości: Dnia 24 Grudnia 1936 roku. Armie Szwedzkie wracające z frontu Niemieckiego do Sztokholmu, zostały odznaczone medalami honoru i poświecenia dla Szwecji.

    Gustav V: Lipiec 1936 rok, był dla Szwecji dniem okropnym, bowiem tego miesiąca, dokładnie 24 Lipca, Niemcy wypowiedzieli nam wojnę. W tej wojnie zginęło bardzo dużo ludzi w tym ludzie w wojsku Szwedzkim. Dziś świętujemy wygrana nad Niemcami, przypłaconą życiem innych ludzi, ale opłacało się, bowiem hitlerowskie świnie nigdy więcej nie dojdą do władzy. Mam dla was trzy szczęśliwe wiadomości. Jedna z nich informuje o tym, że Rosjanie złapali Adolfa Hitlera, który został przewieziony do wiezienia w Moskwie, gdzie odbędą się na nim okrutne tortury by wyciągnąć rożnego rodzaju informacje. Później zostanie zabity strzałem w klatkę piersiowa a później w samą głowę. Druga informacja jest taka, iż został z rekrutowany nowy oddział piechoty. Oraz ostatnia informacja jest taka, że w końcu Szwecja jest samo produkcyjna. Wszystkiego najlepszego z okazji świąt Bożego Narodzenia !.

    [​IMG]
    Medal Honoru dla Armii Szwedzkich.​


    31 Grudzień 1936 rok. Zajęcie przez Rosjan - Berlina i ekspansja na Południowy – Zachód Niemiec przez Rosjan. Przemówienie Gustava V do ludu z okazji zbliżającego się nowego roku, 1937.

    Gustav V: Kwiecie inteligencji Szwedzkiej !. Dziś 31 Grudnia mamy dwie nowiny. Pierwsza jest taka, że Rosjanie zajęli Berlin i prą na dalsze tereny Niemiec, a druga to na pewno wiecie: Zbliża się nowy rok za 10 … 9 … 8 … 7 … 6 … 5 … 4 … 3 … 2 … 1 … 0 !. Nowy Rok !. Świętujmy ! – fajerwerki rozbłysły na Szwedzkim Niebie -. Dziś niestety oddaje urząd prezydenta Szwecji. Z nowym rokiem, nowy rząd.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Bennedich: Nowy rok… nowy rząd... oraz nowe problemy.

    Zebranie w sprawie Litwy, Łotwy oraz Estonii.

    Sven Linderot: W Czerwcu, po mobilizacji wojsk i produkcji floty, mam zamiar zaatakować te 3 kraje, pod pretekstem panującego tam Faszyzmu. Będę kontynuował dzieło Gustava V. Z dniem dzisiejszym ideologią Szwecji stanie się Leninizm !. Najpóźniej atak zostanie przełożony na Wrzesień 1937 rok. Front Rosyjski zastygł i nie ruszył się od nowego roku. Próbujemy by Holandia pozwoliła nam na przemarsz wojsk. Bez skutku. Dowiedzieliśmy się również, że Rosja ma Wojnę z Aliantami – Wielka Brytania oraz Francja. Mam zamiar zjednoczyć się z Rosja i wyprzeć Aliantów z Europy.

    Koniec odcinka 5

    Na prośbę Autora wyczyściłem i zamykam

    Pozdrawiam
    Severian

     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie