Teikoku no eiko nitsuite - Japonia AAR '36

Temat na forum 'HoI II - AARy' rozpoczęty przez Reichkomander, 31 Maj 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.

  1. Prolog

    [​IMG]



    *Spoglądając poniżej wpisu w dzienniku spojrzeć można na wycinek z książki dotyczący okrętów klasy Nagato:


    [​IMG]


    --------------------------------------
    =======Technikalia=======
    --------------------------------------

    Doomsday/Armageddon 1.3 beta 2
    Wgrany skiff, G.I.P i to chyba wszystko.
    Daim oczywiście.

    Nazwa AAR'a miała oznaczać: "Ku chwale cesarstwu". Tłumaczone poprzez Google Translate, na ile się udało- nie wiem.

    --------------------------------------
    =====Założenia AAR'a=====
    --------------------------------------

    Chcę jak najprzejrzyściej przedstawić walki, bitwy, itp. Pierwsze trzy lata rozwoju ( '36-'39) opiszę bardzo skrótowo. Screeny z ważniejszych wydarzeń, zestawienia roczne, łącznie będą to może ze 3-4 odcinki. Nie mam zamiaru rozwijać wielkich wątków na temat polityki, debat, rządu. Przedstawię wojskowość, przemysł, technologie tak wyraźnie jak się da. Część AAR'a chcę poprowadzić z punktu widzenia żołnierza, postaram się odwzorować jego odczucia, emocje, itp. Na ile mi się to uda- ocenicie sami. Mam nadzieje iż grafiki, które zamierzam utrzymać w w/w temacie, przypadły wam do gustu.



     
  2. Rok 1936-1937

    [​IMG]


    Chiny
    [​IMG]

    Na chwile obecną w Chinach wyróżnić można odrębne, w pewnej dozie zależne od siebie, państwa. ​
    Są nimi:
    • Guangxi (Szmaragdowy, na południu)
    • Shanxi (Jasno zielony, na północnym wschodzie)
    • Yunnan (Bordowy, na zachodzie)
    • Xibei San Ma (Zielony, na północnym zachodzie)

    Z całej grupy wyróżniają się 2 frakcje, które bez wątpienia posiadają największe znaczenie:
    Komuniści (Pomarańczowy) oraz Nacjonaliści (Żółty)

    Sytuacja pomiędzy rządami jest napięta. Każda ze stron zgłasza roszczenia terytorialne względem reszty. Każda chce jak najwięcej. Każda chce władzy. W skutek tego wybuchają częste bunty, zrywy, powstania, przewroty, potyczki graniczne, a nawet wojny. W wypadku zbrojnego konfliktu, i ewentualnej wygranej jednego z państw, rola Cesarstwa jako daleko wschodniego imperium zmalała by. Aby temu zapobiec opracowano operacje "Shihai". Głównym celem jest opanowanie strategicznych punktów na południu chin. Są nimi:
    • Wyspa Hainan z rozbudowanym systemem portów oraz lotnisk
    • Rejon Zhanjiang, największy kontynentalny port południowych Chin
    • Okręg przemysłowy Guangzhou. Jeden z największych w całych Chinach.
    Warunkiem uzyskania zgody Cesarza na interwencje jest zbrojny konflikt pomiędzy krajami Chińskimi. Obecna polityka Japońska ukierunkowana jest na wzrost, z dala od krwawych i wyczerpujących wojen.


    Gospodarka Cesarstwa Japonii

    [​IMG]
    Zestawienie gospodarki Cesarstwa

    Jak widać przemysł nie jest zbyt imponujący. Większość okręgów przemysłowych zlokalizowanych jest na wyspach macierzystych oraz w Korei. Najbliższym celem Cesarstwa jest rozwój gospodarczy, prowadzenie asertywnej polityki zagranicznej, oraz zwiększenie bazy surowcowej.

    Oto wyniki pracy Cesarstwa w pierwszej połowie roku 1936:
    [​IMG]


    Nagle, 18 czerwca roku 1936, gdy napięcie w Chinach sięgało zenitu, wybuchła wojna. Guangxi zaatakowało nacjonalistów.

    [​IMG]




    W NASTĘPNYM ODCINKU:

    Przygotowania oraz realizacja operacji Shihai

     
  3. [​IMG]
    Realizacja


    O godzinie 13.00 rozpoczęto realizacje planów Shihai-1, Shihai-3.
    Siły chińskie postawiły bardzo nikły opór.

    [​IMG]
    Stan bitwy zaraz po rozpoczęciu lądowania

    Oby dwa desanty zapewnione miały wsparcie artyleryjskie w postaci Floty Cesarskiej, oraz nalotów bombowych.

    [​IMG][​IMG]
    Wsparcie morskie dla lądowania w Bao'an (lewo) oraz Hainan (prawo)


    Przy takim nakładzie sił zwycięstwo przyszło bardzo łatwo. Wojska chińskie uciekały w popłochu ze swych pozycji, co pozwoliło nam na utworzenie przyczółków.

    [​IMG]
    Zwycięstwo!

    Zaraz po wyładowaniu wojsk w Bao'an przesunięto tam także dywizje mające lądować w Guangzhou. Zarzucono koncepcje ataku z morza, zdecydowano uderzyć lądem. Gdy tylko zakończono reorganizacje, dowódcy wydali rozkazy do ataku. Rejon Guangzhou był silnie broniony. Pomimo tego Chińczycy nie mieli żadnych szans wobec potęgi Cesarskich żołnierzy.

    [​IMG]
    Stan bitwy zaraz po jej rozpoczęciu

    Obrońcy jednak nie wytrzymali długo. Wojska japońskie kontynuowały natarcie w uprzemysłowione regiony chińskie, przy wsparciu okrętów, które uprzednio atakowały Bao'an. Przysyłane przez nieprzyjaciela dywizje były kolejno odrzucane. Gdy tylko piechota dotarła do Guangzhou, Chińczycy próbowali kontratakować. W skutek wzmożonych bombardowań, i wsparcia okolicznych jednostek wróg nie miał najmniejszych szans.

    [​IMG]

    W międzyczasie jednostki z Hainan rozpoczęły desant przez cieśninę na kontynent. Wsparte okrętami, przełamały opór nieprzyjaciela. Jego obrona upadła po kilku godzinach walk. Niestety, wysadzone zostały wszystkie porty na przylądku. W skutek tego lądowanie przedłuży się do końca miesiąca.

    [​IMG]


    =====Od autora=====

    Tekstu mało, ale tak ma być. Ja stawiam na obraz. Odcinek przedstawia tylko plan Shihai, na nim jest skoncentrowany. W następnym przedstawię pozostałą część wojny z tym państewkiem chińskim.

    Zapraszam do oceny ;)


    Jako, że już od ponad 30 dni nie pojawił się nowy odcinek, AAR-a wyczyściłem i zamykam. W razie chęci kontynuowania Autor jest proszony o kontakt z administracją forum.

    Pozdrawiam
    Severian


     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie