TUTORIALE - Czyli, jak robić ciekawe mapki, strzałki i obrabiać screeny do AARów

Temat na forum 'HoI III - Pomocy!' rozpoczęty przez Capricorn, 2 Marzec 2011.

  1. Capricorn

    Capricorn 6 kwietnia

    Temat dla zielonych z obsługi programów do obróbki grafiki, mimo to chcących by ich AAR był pozbawiony rysowanych w paincie strzałek i krzywych szlaczków ciapanych sprayem. Mam nadzieję, że ten temat będzie służył wam dzielnie i długo, oraz, że inni użytkownicy także podzielą się swoją wiedzą i ciekawymi sztuczkami AARowymi. Będę edytował ten pierwszy post za każdym razem, kiedy ktoś wrzuci tu link do swojego filmiku, bądź też Ja to zrobię.

    O czym warto pamiętać.

    Zamieszczane filmy instruktażowe (te zamieszczane przeze mnie) będą, naturalnie, robione za pomocą dostępnej dla mnie wiedzy z zakresu użytkowania programu Adobe Photoshop. Czuję się zobowiązany zaznaczyć na początku, iż nie uważam, że znam ten program najlepiej i styl w jakim korzystam z programu i jego funkcji jest jedynym i słusznym. To tylko wskazówki prowadzące do celu, zachęcam każdego do własnych eksperymentów z grafiką. :)


    Nr.1
    Podrasowanie mapy świata z Hearts of Iron 3. [Adobe CS5]
    Jak zrobić taką mapkę. (na tym filmiku trzeszczy trochę mikrofon, postaram się to wyeliminować w następnych.)
    [​IMG]
    Kliknij mnie.

    Nr.2
    Robienie strzałek przy pomocy gotowych pędzli, zaznaczanie kierunków ataków wojsk. [Adobe CS5]
    Jak zrobić takie strzałki
    [​IMG]
    Kliknij mnie.

    Brushe [pędzel] których używam na filmiku są dostępne pod tym adresem za darmo. http://mediamilitia.com/arrows-182-free-vectors-and-brushes/ , ściągnięty plik trzeba rozpakować do folderu gdzie macie zainstalowany program, do podfolderu Presets/Brushes.
     
  2. Keller

    Keller User

    Podał byś jakiego Adobe Photoshopa używasz :) A poradnik dobry czekam na kolejne filmy.
     
  3. Capricorn

    Capricorn 6 kwietnia

    Adobe CS5
     
  4. robak

    robak Guest

    Bardzo dobry tutorial, wreszcie będę mógł chociaż po części mam nadzieję wystawiać taką gafę do AARów jak Archont:)
     
  5. Capricorn

    Capricorn 6 kwietnia

    Tam takie same... pokombinuj i zrób jeszcze fajniejsze :p
     
  6. Muszkietnik

    Muszkietnik Aktywny User

    Adobe CS5 to trochę drogi program - jakieś 3.000 zł. Fajny poradnik, proszę o coś do tańszego (darmowego) GIMP'a. Żeby nie być gołosłownym, poniżej sznureczek do gimpowego poradnika po polsku. Nie jest specjalizowany pod AAR-y, raczej ogólny, ale sądzę że dobry na początek:
    http://www.ikb.poznan.pl/poss/oprogramowanie/gimp/gimpowanie.htm
     
  7. Keller

    Keller User

    Adobe Photoshop CS 3 na 30 dni masz.
     
  8. laskuna

    laskuna Ten, o Którym mówią Księgi

    Chciałbym pokazać wam prostą funkcję photoshopa OPCJE MIESZANIA dającą bardzo profesjonalnie wyglądające efekty. Między innymi zrobiłem tym tą poświatę w okół wody oraz granice.

    [​IMG]

    Screena mapy otwieramy w PS, kadrujemy (prościej tym narzędziem, niż wytnij wklej w nowym)
    [​IMG]
    następnie różdżką (ważne są 2 parametry: Tolerancja na 0 zaznaczy dokładnie ten kolor, jak damy więcej to i jego odcienie; Sąsiadujący zaznacza piksele obok siebie gdy odznaczymy to pole to z całej bitmapy.) następnie różdżką wywalamy wodę. Tworzymy nową warstwę kolorujemy ją na kolor wody i wrzucamy pod mapkę.

    Teraz cały bajer: klikamy prawym na warstwie mapy i wybieramy OPCJE MIESZANIA,
    wyskoczy takie okienko:
    [​IMG]
    poświatę w okół lądu tworzy się blaskiem zewnętrznym, trzeba się pobawić tymi suwaczkami aż efekt będzie zadowalający i gotowe.

    Żeby zrobić kontur w okół granicy danego państwa musimy je również zrobić na osobnej warstwie.
    Zaznaczamy je różdżka wycinamy wklejamy. Warstwy powinny wyglądać tak:
    [​IMG]
    I znów wybieramy dla Hiszpanii Opcje mieszania > obrys, bawimy się parametrami aż będzie ładnie :p

    EDIT: nie zobaczyłem że to samo jest w filmiku, no to będzie 2 razy
     
  9. Capricorn

    Capricorn 6 kwietnia

    Nr.2
    Robienie strzałek przy pomocy gotowych pędzli, zaznaczanie kierunków ataków wojsk. [Adobe CS5]
    Jak zrobić takie strzałki
    [​IMG]
    Kliknij mnie.

    Brushe [pędzel] których używam na filmiku są dostępne pod tym adresem za darmo. http://mediamilitia.com/arrows-182-free-vectors-and-brushes/ , ściągnięty plik trzeba rozpakować do folderu gdzie macie zainstalowany program, do podfolderu Presets/Brushes.
     
  10. honclik

    honclik Nowy

    Dzięki Panowie, bardzo przydatny poradnik. Przyznam że zacząłem zastanawiać się nad tworzeniem własnego AAR'a.
     
  11. laskuna

    laskuna Ten, o Którym mówią Księgi

    Chciałbym podzielić się z wami moim odkryciem :p.
    http://www.imgur.com

    Dużo prostszy i dodatkowo darmowy hosting obrazków. Od razu podaje linki bezpośrednie do plików.
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie