"Uniwersum Metro 2033"

Temat na forum 'Hyde Park' rozpoczęty przez astral0220, 5 Lipiec 2012.

  1. astral0220

    astral0220 Nowy

    Ja zapraszam do dyskusji na temat książek z tej serii. Zostało ich wydanych cztery. W klejności wydania:
    • Metro 2033
    • Metro 2034
    • Piter
    • Do światła
    Mnie się w szczególności podoba pierwsza książka. Lecz właśnie kupiłem Do światła i też się daje czytać. Niesamowite też jest nieznane zakończenie Metro 2033. Jest dołączone do tej ostatniej. Dobra, to teraz wasza kolej na wypowiedzi ;D
     
  2. Nuke

    Nuke [heinkel intensifies]

    Metro 2033 - bardzo dobre.
    Metro 2034 - najwyżej średnie, do tego z głupim zakończeniem.
     
  3. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    mnie sie tam obie czesci z przyjemnoscia czytalo. Dawno zadna ksiazka mnie tak nie wciagnela swoim klimatem ;)
     
  4. Medievista

    Medievista Ten, o Którym mówią Księgi

    Nic dodac nic ujac. Gra za to miała fajny klimat (szczególnie jak się ustawiło rosyjska wersje jezykową) , a gameplayowo to słaba była. Troche też trudno było mi sobie wyobrazic zaludnienie tego metra kiedy trup ścielił sie tak gęsto . Pewnie w Metre 2035 to juz pojedyncze osoby by tam mieszkały :)
     
  5. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    Gra jest powiem szczerze taka sobie. Do niej pasowałby otwarty świat i pseudo cRPG połączone z akcją jak Skyrim, a nie shooter. Wtedy to byłoby coś. A do tego elementy survival horroru. Naturalnie gra nie umywa się do książki, ale cieszę się, że zmodyfikowali fabułę, żeby ją "uatrakcyjnić" dla gry. Samego 2034 nie czytałej jszcze (zraziły mnie recencje), a 2033 jest genialne, obecnie w tym roku lepsza dla mnie była tylko Gra o Tron Martina pod względem funu.
     
  6. astral0220

    astral0220 Nowy

    Gra o Metrze nie powinna być liniowa. A co do 2034, też sądze, że słabsza, tak jakby Glukchowski spoczął na laurach. Jak dla mnie, pierwsza część była dużo mroczniejsza. Kilka osób chciało przeczytać tę książke u mnie, ale odpadali po parunastu stronach :p Żeby się zanurzyć w te książki trzeba "oddychać tym ciężkim powietrzem z metra".
     
  7. moskal

    moskal Опричник

    Fragment "Prawo do użycia siły"



    Poza tym - jestem w połowie "2035". Fajnie, że widać tam że są zmiany, metro naprawdę żyje a nie działa jako archetypowy zespół punktów. Moskwa się zmienia, bo łańcuch pokarmowy się zwalił. Widać, jak jedne stacje się prymitywizują, inne dokonały rewizji filozofii a jeszcze inne się rozwijają. Sfery "nienormalności" się redukują itd. Różne oblicza beznadziei wśród podziemnych Moskali idzie odczuć, ale też i paranoje wraz z wzajemnymi oskarżeniami. Artem jednak nie będzie interesował się grzybową zarazą, teoriami spiskowymi dot. komunistów czy czym innym - chce nawiązać kontakt ze światem zewnętrznym, znaleźć miejsce gdzie można żyć bez ciągłego siedzenia pod ziemią. Jak na razie dobrze.

    Przeczytałem także "Dzielnicę obiecaną" oraz "Korzenie niebios". "Dzielnica" wydaje mi się być lepsza, bo i prowadzenia, lokalizacja, wątek główny, bohaterowie itd. prezentują się jako bardziej realistyczne, bez przeginania. W "Korzeniach" jednak przesadzono w wielu miejscach, jednak i to posiada interesujące wątki a część czyta się przyjemnie.

    Możliwe, że przeczytałem też coś jeszcze, ale mi wypadły z pamięci.

    EDIT

    Ciekawe, że nikt nie skorektorował post wprowadzający - ówcześnie 4 były wydane w Polsce. Poza Polską było ówcześnie więcej książek a teraz jest jeszcze.
     
    Ostatnia edycja: 1 Marzec 2016
  8. cobran

    cobran Ten, o Którym mówią Księgi

    Według mnie 2035>2033>2034
    Innych książek niestety nie czytałem (futu.re się nie liczy bo to nie uniwersum metro, choć Głuchowski), choć miałem i dalej mam zamiar. By the Way widziałem w sklepie polską książkę która nie była w uniwersum metra i działa się w Warszawskim metrze, a po opisie stwierdziłem że to straszna zrzynka z metra xd
     
  9. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Ja przeczytałem 2034 i teraz jestem w ⅓ 2033, potem biorę się za 2035.

    @cobran - co oni by mogli zdziałać na dwóch nitkach?

    Wysłane z mojego ZTE Kis 3 przy użyciu Tapatalka
     
  10. moskal

    moskal Опричник

    Z Polski to chyba tylko Nowa Huta się nadawała do czegokolwiek. Chyba, że ktoś zacznie bawić się w wykorzystywanie poniemieckiej, tajnej i nieznanej infrastruktury.
     
  11. moskal

    moskal Опричник

    Zapowiedź nowej, polskiej książki w Uniwersum Metro 2033 - Wieża.

     
  12. Nuke

    Nuke [heinkel intensifies]

    Co polecacie z uniwersum? Oczywiście kanon od Głuchowskiego już mam dawno zaliczony.
     
  13. moskal

    moskal Опричник

    To, co pisałem wcześniej - "Korzenie Niebios" oraz "Dzielnicę Obiecaną"
     
    Nuke lubi to.
  14. moskal

    moskal Опричник

    Fragmenty "Wieży" - zbliżającej się nowej książki z uniwersum w Polsce (kontynuacja "Otchłani")




     
    casanunda lubi to.
  15. moskal

    moskal Опричник

    Teledysk inspirowany powyższą książką

     
  16. moskal

    moskal Опричник

  17. moskal

    moskal Опричник

  18. moskal

    moskal Опричник

  19. moskal

    moskal Опричник

    Nowe rzeczy



     
  20. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    Przeczytałem Otchłań i Wieżę Szmidta. Naprawdę dobre, ale widać, że autor od dłuższego czasu chciał zrobić taką opowieść, a 2033 to tylko pretekst i szukanie wydawcy. Czekam na trzecią część, która to domknie, choć to co się tam będzie dziać może być już sporą przesadą, jeśli chodzi o uniwersum 2033 (bardzo, ale za to bardzo pasuje do klimatu Apokalipsy wg Pana Jana tego autora :)).

    Po za tym: Iskra to jedna z najlepszych postaci jakie poznałem
     
  21. moskal

    moskal Опричник

    Za niedługo w Polsce będzie mieć polska edycja gry planszowej opartej o uniwersum M2033 - "Metro 2033: Breakthrough".

    [​IMG]
     
  22. cobran

    cobran Ten, o Którym mówią Księgi

    O matko nie tak ich sobie wyobrażałem ! :O
     
  23. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    Metro powraca, to komputerowe ;)

     
    casanunda lubi to.
  24. moskal

    moskal Опричник

    Strzelam, że będzie to znów symulator chodzenia tyle, że z dodanymi quick-time eventami a walki w stylu "zrób tak i tak a jak nie to zdychaj" dalej będą zachowane.

    Smutałke :(

    Zlot polskich fanów Metra

    [​IMG]

    Z FB program

     
  25. moskal

    moskal Опричник

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie