W obronie demokracji - USA Kaiserreich AAR

Temat na forum 'HoI II - AARy' rozpoczęty przez anomaly, 4 Sierpień 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. anomaly

    anomaly Znany Wszystkim

    PROLOG

    W 1936 Stany Zjednoczone są pogrążone w kryzysie i utrzymują status kraju neutralnego we wszelkich konfliktach zbrojnych. Jednak źle się dzieje w kraju, coraz większą popularność zdobywają 2 radykalne organizacje - Syndykalistyczna partia Jack'a Reed'a i partia Huey'a Long'a, powszechnie uważana za 'kolejnych konfederatów'.

    USA w 1936r.
    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us

    Na świecie są 3 bloki militarne:
    - Mittleeuropa na czele z Cesarstwem Niemieckim
    - Ententa z Kanadą i Konfederacją Australijską jako przewodniczącymi
    - Międzynarodówka Komunistyczna z członkami: Komunistyczna Francja i Socjalistyczną republiką Italii.

    Rząd USA po 1 styczna 1936r.
    [​IMG]


    Jak potoczą się losy Stanów Zjednoczonych? Czy kontynent amerykański dotknie kolejna wojna domowa? Kto zdobędzie władzę w USA? Tego wszystkiego dowiecie się w następnych odcinkach ;D

    --------------------------------------------------------------------------------------------------
    Jako że większość ludzi pokusiło się o pisanie AARa też postanowiłem zacząć pisać. To mój pierwszy AAR więc jak komuś się coś nie podoba - komentujcie. Rozumiem że USA to może troszkę oklepany kraj, ale z kaisera żadnego AARa USA nie było. Ja sam postaram się dociągnąć daleko, jeżeli tylko czas i wena pozwoli. 1 odcinek jutro, bo dzisiaj muszę grać w CS 1.6 ;)

    Zapomniałem o technikaliach:
    Mod: Kaiserreich
    Poziom trudności: normalny
    Agresywność AI: normalny
    Pełne przejęcie PP: wyłączone
    Przejęcie TT: włączone(jednak po aneksji wszelkich amerykańskich rebelii wyłącze...)
     
  2. anomaly

    anomaly Znany Wszystkim

    Odcinek 1
    Styczeń – Luty 1936r.


    Od wielu lat w USA działała zorganizowana mafia zajmująca się czymś, na czym można zarobić. Byli to głównie Włosi i Rosjanie, lecz można tam było spotkać ludzi z całego świata. Od początku 36r. mafia nabierała na sile, stawała się coraz groźniejsza dla państwa i ludzi. Szefowie mafii, jak ich członkowie byli wypuszczani z więzień przez skorumpowanych, jak i bojących się ich urzędników. Rząd Włoskiej Republiki Socjalistycznej ogłosił że Południowe Włochy nie mają z tym nic wspólnego.

    [​IMG]

    13 stycznia do kin wszedł nowy film Charlie Chaplina który przedstawiał przybycie światowych działaczy syndykalistycznych na prośbę Jack’a Reed’a. Po paru dniach został zdjęty z ramówki kin przez urzędników. Film został uznany za zbyt prowokacyjny i obraźliwy.

    [​IMG]

    3 lutego w Michigan, liderzy związku pracowników ogłosili strajk generalny w Fabryce samochodów Forda, który został rozpędzony siłą około 2 po południu dnia 4 lutego.

    [​IMG]

    30 lutego :)D) w Charlotte wybuchły zamieszki, zostały tam skierowane oddziały gwardii narodowej stacjonujące w Atlancie.

    [​IMG]

    Wydarzenia za granicą:

    - Na początek roku w Komunistycznej Francji zostali wybrani ministrowie obrony i ekonomii. Zostali wybrani też szefowie sztabu generalnego i Naczelny generał komunistycznej armii.

    [​IMG]

    - 15 stycznia władze Komunistycznej Francji wybrały ministra spraw zagranicznych, którego polityka ograniczała się na zemście na Niemcach. Władze niemieckie zareagowały oburzeniem, w oświadczeniu powiedzieli że ‘Francja odkryła swoją prawdziwą twarz’. Niemcy poparła cała Mittleeuropa.

    [​IMG]

    - Dnia 20 stycznia umarł władca kanady i Imperium brytyjskiego na wygnaniu Jerzy V, zastąpił go koronowany 30 stycznia Edward VII.

    - 1 lutego kryzys na giełdzie, tzw. czarny poniedziałek, dotknął między innymi Niemcy, Rosję, Finlandię i Polskę.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Jeśli chodzi o eventy, jestem wręcz pewien że coś źle przetłumaczyłem. Jak coś to poprawcie mnie ;)

    AAR wyczyszczony i zamknięty, w razie chęci kontynuacji proszę o kontakt z funkcyjnymi działu.

    Pozdrawiam
    Goliat
     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie