Wybory Papieskie

Temat na forum 'CK II - Pomocy!' rozpoczęty przez MrGollum, 25 Marzec 2016.

  1. MrGollum

    MrGollum User

    Witam, po długim czasie zwróciłem uwagę na mechanikę wyborów papieskich i kardynałów. która została dodana bodajże w Son of Abraham DLC. Nie mogę nigdzie znaleźć wskazówek jak osadzić papieża z własnej dynastii na tron papieski używając tych opcji. Czy mógłby ktoś poradzić od czego tu zacząć? Drugie pytanie: Czy osadzenie papieża przez ten mechanizm ma taki sam skutek co wygranie wojny o Antypapieża? Jakie profity otrzymuje gracz/dynastia mając swojego na tronie papieskim? Czy gracz mający swojego papieża ma jakikolwiek wpływ na zwołanie i kierunek krucjat?
     
    sexiorz84 lubi to.
  2. Jurodiwy

    Jurodiwy Aktywny User

    1. Jak najedziesz w menu papieża na cyfrę pod twoim najlepszym biskupem to pokaże ci się za co dostaje punkty. Jest to m.in. pobożność, wielkość ziem, cechy itd. Dodatkowo możesz jeszcze fundnąć jego karierę swoimi piniędzmi. Jak już będzie twój człowiek wśród kardynałów to ma szanse na wybranie na papieża (też w tym samym menu znajdziesz pod kolejnym kandydatem dane dot. tego dlaczego on jest najlepszy, a nie kto inny).

    2. Dzieje się dokładnie to samo. Co do wyboru krucjat nie jestem pewien, ale na chłopski rozum tak - masz wysokie relacje z papą więc jest skłonny ulec twojej propozycji o kierunek krucjaty. Dodatkowo zyskujesz silnego sojusznika (choć nie wiem jak to jest obecnie rozwiązane przy nowym systemie paktów o nieagresji i sojuszach).
     
    sexiorz84 lubi to.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie